Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az élet három gyerkőccel? fórum

Milyen az élet három gyerkőccel? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 25. 14:04
Na mi a helyzet? Kihal ez a fórum???:(
35. cac78ceb03 (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2012. febr. 10. 10:34
Nekem is!!
34. Bonti74 (válaszként erre: 1. - D942ca69e3)
2011. aug. 1. 10:25

Nekünk három lányunk van 9éves, 6 éves és 15 hónapos.

Mindig hármat szerettünk volna, mégsem akkor jött mikor számítottunk rá. Itt kértem a háromgyerekesektől tanácsokat pánikolva. Akkor még hihetetlen volt számomra, hogy hárommal is fogom bírni.

Nagyon nagy hiba lett volna kihagyni! Így teljes az életem. Néha nehezebb, pl. most hogy suli és ovi szünet van, de imádom őket és ők is egymást.

Egyébként nekem is nagyobb váltás volt és nehezebb volt az első után a kistesó, mint most a harmadik. Nem kellett a féltékenységgel megküzdeni, hisz már mindkettőnek van tesója, tudták milyen. A rutin is sokkal nagyobb minden téren. És hála Istennek Luca rendkívül nyugodt, jól evő, sokat alvó baba. Na nem mondom mostanság hogy már megy sokkal több fele kell figyelnem és néha érzem is hogy a két nagyra nem jut annyi energiám és figyelmem, de minden erőmmel azon vagyok, hogy mindháromra odafigyeljek az igényeinek megfelelően... Szerintem ez egy sarkalatos pont, ez az ami nehéz ott ahol több gyermek van. Viszont egymásnak olyan sokat adnak... és ez idővel még csak fokozódik. Nem beszélve arról, ha mi már nem fogunk élni.

2011. aug. 1. 08:40
Nekem nagyobb váltás volt az egyről a kettő, mint a kettőről a három...
2011. aug. 1. 07:53
nekem tuti nem kéne 3 gyerek! Egy pici gyermekem van, mondjuk nem egyedülálló vagyok, mert van egy férjem, akivel együtt nevelgetjük. De belegondolva 3 már tömeg, minden tekintetben. Mind anyagilag, mind fizikailag/szellemileg leterhelő lehet! Főleg, aki egyedülálló, vagy nem akar az lenni, de meghal a párja, vagy bármi olyan beüt, aminek nem kéne. Jól gondold meg, hogy vállalsz-e harmadikat, nem mindig könnyű. Édesek meg cukik, amikor picik, akkor is, ha már nagyobbak, minden kornak megvan a maga szépsége, meg a hátránya, azért mert imádni valóak a maguk csínytevéseivel, nem biztos, hogy megéri. Írtátok már, hogy megéri értük bármi, meg a szenvedés, ami volt régen a férjjel, persze, de nem mindenki milliomos, hogy fel is tudja őket úgy nevelni, hogy mindenük meglegyen, vagy olyan színvonalon, ami a gyerekeknek meg az illetőnek megfelel. Lehet szegényen is élni boldogan, de elég már egy dolog, amit nem tehet meg, és máris megszakad az ember szíve. A mindennapos számlákról, fenntartásról már nem is beszélve.
2010. jan. 27. 12:39
nekünk npégy gyerekünk van - 40 éves+2 unoka, 37 éves+5 unoka, 24 és 17 évesek ahol még nincs család. nem unatkoztunk mellettük, de mi - visszagondolván - több szépre emlékszünk mint rosszra, akkor is ha most ez nem így érződik néha. Mindenesetre abban az időben sokkal könnyebb volt, mint azoknak, akik most csak egyet is mernek vállalni, pedig jártak bölcsibe és oviba is és mellette irány a melóhely
2009. jún. 20. 19:34
sziasztok én egyedül nevelem a gyerekeimet 3 man vanak dankán11 éves zsofi 5 éves és benedek örs 5 honapos terhesen maradtam egyedül nagyon rossz volt apukával probálkoztunk egy darabig de a játékgép erősebb volt de jobb igy mint vele igy többet is tudok adni a gyerekeimnek anyagilag is nehéz de értuk megéri
2009. jún. 20. 13:50
Csodálatos!!!
28. winny
2009. febr. 24. 11:58

Három gyerekünk van:)

32 éves lány (unoka:)) is.

31 éves fiú

27 éves fiú.

Nehéz volt mert hordtuk bölcsibe oviba őket.

Azt merem állítani,hogy sokkal könnyebb volt akkor.

2008. nov. 9. 23:36
Nem unalmas. Pénztárcaszaggató.
26. Ymanie
2008. nov. 9. 19:53
Nekünk is három van,két fiú után lett a lány.hát elég nehéz,mert mindketten dolgozunk.bár most annyival jobb lett,hogy a fiúk koleszban vannak,és csak hétvégén jönnek haza.Akkor viszont feje tetejére áll a ház..........
25. Évke (válaszként erre: 17. - Gotty)
2008. márc. 29. 10:01
Igazad van!!!
24. Évke (válaszként erre: 13. - Cac794238c)
2008. márc. 29. 10:00

Ez nagyon szép volt!!! Mi is 3 gyereket szeretnénk majd, egyelőre csak 1 van, de remélem, teljesül a vágyunk!!!

Egyébként minden elismerésem a tiéd!

23. bb52f751dd (válaszként erre: 22. - Dézsa)
2008. febr. 28. 18:00
Ha van segítséged,könnyebben fog menni,én akkor egyedül voltam a két gyerekkel,hozni-vinni őket stb. :( Így nem volt könnyű.
22. Dézsa
2008. febr. 28. 15:49
Két év múlva szeretnénk a harmadikat, amikor a most legkisebb négy éves lesz. Addig még vár rám két év gyerekek melletti munka. Nagyon félek, hogy hogyan tudok majd mindenhol megfelelni.
21. bb52f751dd (válaszként erre: 20. - Dézsa)
2008. febr. 28. 14:38
Igen jó így,oda tudok figyelni a nagyobbak iskolai és egyéb dolgaira is.Sokkal nehezebb volt,mikor még kettő volt és melletük dolgoztam,mint így hogy a kicsivel itthon vagyok.Mikorra tervezitek a harmadik bébit?
20. Dézsa
2008. febr. 28. 14:21

Nekünk még csak kettő gyermekünk van, de már nagyon várom, hogy eljöjjön a következő ideje.

Azt gondolom, segítség lesz a nagyoknak, hogy otthon vagyok a picivel és nem a munka miatt vagyok elfoglalt a hétköznapokban.Szerintem könnyebb "gyerek mellett" gyereket nevelni mint munka mellett.

19. bb52f751dd (válaszként erre: 14. - Encike 2)
2008. febr. 28. 14:00

Olyan jó ilyet is hallani,hogy valaki szeretne harmadik babát is.Épp egy három gyerekes anyukával beszélgettem múltkor,hogy ritka már,ha hármat vállalnak (vagy még többet) :)

Harmadikra gondolom kisfiút szeretnétek?De végül is mindegy.

18. df1077de8f (válaszként erre: 17. - Gotty)
2008. febr. 28. 13:38

Nagyon szépen megfogalmaztad!!!:o)

Ez így igaz!Egyet értek veled. :o)))

17. gotty
2008. febr. 28. 09:26
nekünk is három gyermekünk van: 16 éves lány, 14 éves fiú, 8 éves lány. Néha nehéz, főleg a most kamasz fiúval. Mindhárman vízöntők, mégis teljesen más egyéniségek. Ismerni és elfogadni kell őket úgy, ahogy vannak,hagyni kell őket a saját utukat járni és nagyon nagyon szeretni őket, a többi meg megy magától. Nincs ennél szebb dolog a világon, imádom őket!
2008. febr. 26. 10:14
Bocsi, hogy megkérdezem, de nem is lehetett saját babátok?
2008. febr. 26. 10:13
,Három örökbefogadott gyermekünk van 9éves,6éves,17hónapos nem bírnám ki nélkülük!
2008. febr. 26. 10:10
Olyan jo ezeket olvasni. Nekünk még 2 lány van, de szeretnénk 3. babát. Remélem nemsoká lesz is.
2008. febr. 26. 01:34

KIslányok és nagylányok!

Én már nem vagyok "kislány, sem nagylány", a hatodik X felé ballagok, bár nem érzem magam annyinak, amennyi... Nekem van 3 "bébim" 2 fiú és egy leány. 22 éve egyedül nevelem őket, mert a férjemet baleset érte. Mindhárom "isteni" lett felnőtt korára, pedig munka mellett " neveltem" fel őket. Igaz, egy ideig Édesanyám is segített főzés/, de Ő is itt hagyott Igen korán. Mindenkinek azt kívánom,aki vállal 3 gyereket, hogy legyen annyi öröme, boldogsága, bánata, kétsége, reménye, büszkesége, reménysége, beteljesült, de néha beteljesületlen vágya, álma, ami nekem megadatott és a mai napig van és lesz - .A 3 gyerek felnevelése - nagy felelősség, de egyszerűen példát kell mutatni nekik az életben és azután Ők repülnek - maguktól!

12. df1077de8f (válaszként erre: 11. - 762fb1185b)
2008. febr. 21. 13:21

Nálunk is ez a szitu.

3 fiúnk van.Én sem cserélném el őket!

2008. febr. 21. 13:19
Szuper!Nekem nagyon bejön!A 2 nagyfiú mellé(11és7 évesek)szerettünk volna nagyon egy kislányt!2és fél év kemény munkával sikerült még egy kisfiút összehozni!Imádjuk,100-lányért sem adnám!!!!!
2008. febr. 21. 13:10

Szerintem szuper!Mi nagyon jól megvagyunk,és a gyerekek is egymással.És annak ellenére,hogy legtöbbször a hétköznapokon mi is a párom nélkül vagyunk,nem érzem úgy,hogy magamnak szültem.

De szerintem mindenképpen közös döntés legyen.

Ja és melletük arra van időm,amire szeretném is,hogy legyen.

2008. febr. 21. 09:00
Nekem is három van. Nem könnyű, az biztos, de annál nagyobb öröm nincs, mit amit ők adnak. Mindegyik más személyiség, egyéniség. A legkisebbet nem terveztük, de boldog vagyok, hogy vállaltuk. És tényleg nincs ennél csodálatosabb!
2008. febr. 21. 08:49

Nekem három lányom van. A nagy 8 éves, most kezdte az iskolát, az ikrek tavaly júniusban születtek.

Én csak ezt a verziót ismerem, de el kell ismernem, hogy néha úgy érzem, nem bírom tovább. Egyszerűen már nincs erőm a gyerekekhez, a háztartáshoz, az ügyintézéshez stb.

De amikor este hazajön a párom és mind az öten leülünk az asztalhoz vacsizni... hát ennél nincs is csodálatosabb!!!!!!!!

7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - D942ca69e3)
2008. febr. 20. 20:41
Te miről beszélsz?:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook