Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen "altatók" vannak 1 évesnek? fórum

Milyen "altatók" vannak 1 évesnek? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 1. 11:39
tente-baba tente....
2012. máj. 1. 11:04
én is a kúpot javaslom. az enyém 1 éves, 6 hó-ig aludt,de azóta alig, még nem próbáltam, de egy orvos ajánlotta, kérlek írd meg ha használt, szeretnék már egy éjszakát végigaludni, mert néha néha úgy lehet nem árt, nekik is jól jöhet ha kipihenik magukat,nem tudom mikorra múlik el ez a nem alvás,fárasztó hol két óránként, hol tíz percenként felkelnek.
22. mkriszti81 (válaszként erre: 21. - Böbikebabika)
2012. ápr. 24. 19:54
olyan gyógyszertárban keresd, ahol árulnak homeós szereket
2012. ápr. 24. 16:51
köszi mindenkinek, azért a kúpot megsasolom valahol...
20. böbikebabika (válaszként erre: 11. - Ekka)
2012. ápr. 24. 16:50
én!!!!
19. böbikebabika (válaszként erre: 6. - 9c8432d068)
2012. ápr. 24. 16:49
köszönöm
2012. ápr. 24. 14:40
Próbáld elfogadni a helyzetet, hamar elmúlik ez az időszak! Nekem a legkisebb 3 éves elmúlt, de a mai napig felébreszt minket éjszaka. Próbálj napközben vele együtt pihenni, mert egy idő után befordulhatsz a kialvatlanságtól.
2012. ápr. 24. 14:37

a rooibos nyugtató hatású, és adható már egész kicsi babának is. édesíteni sem kell, önmagában is édes.

ennek ellenére mi 16 hónap alatt még nemigen aludtunk át éjszakát... de majdcsak eljön az ideje annak is (a gyerekorvos szerint nyugi, már csak 3 éve :)).


egyébiránt a gyerekorvos szerint a gyerek simán kipiheni magát.

én amikor rákérdeztem, visszakérdezett: a gyereknek volna szüksége végre az alvásra, vagy nekem?

khm... nekem...

de mi akartuk, viseljük :D

2012. ápr. 24. 13:47

most vannak a nagymozgások, a szeparációs szorongás + fogai is jöhetnek

így vajmi kevés az esély rá, hogy nyugodtan aludjon, túl kell élni ezt az időszakot

(mi is most leszünk 1 évesek, nálunk is ez megy most, pedig 10 hónapos koráig átaludta az éjszakákat!)


A viburcol kúp esetleg segíthet, homeós, nem árt.

Nálunk bevált a sok levegőn tartózkodás is, rossz idő esetén, ha nem voltunk kint, rosszabbul is szokott aludni.

2012. ápr. 24. 13:32
Jah, a kiados vacsival mi is probalkoztunk sokat, nem ert semmit. Elalvas elott langyos tejet is ivott mindig. Az sem. Bar, en a mezet nem javaslom a fogai miatt! Foleg, nem ejszakara.
14. homern
2012. ápr. 24. 13:31
1 évesen még nem kell átaludniuk az éjszakát szerintem,teljesen természetes ha ébred.Nálunk 20 hónapos kora körül volt az első átaludt éjszaka,azóta is jó alvó.Nem kell természetes nyugtatókat sem adni neki ha az ébredés miatt nem kialvatlan,nyűgös utána egész nap.Vagy te szeretnél végre aludni ? :D
2012. ápr. 24. 13:30

Az en kislanyom 3 eves lesz juliusban. Nem szeretnelek elkeseriteni, de kb. Ket honapja kezdte el ataludni az ejszakat. Elotte soha!!! Minden ejjel kb. 3-4-5 ebredese volt. A visszaalvas is irto nehezen ment. Nalunk a valtozaskor ket dolog volt. Elesett a kismotorral, megserult a foga es letette a cumit! Elotte cumifuggo volt. A masik pedig, hogy elotte halk zenere aludt el. Elutaztunk egy hetre, ott nem volt zene, siman aludt. Hazajottunk es nem kapcsoltunk tobbe zenet. Nem is hianyolta. Azota alszik!!! Kop-kop! Mi is kiprobaltunk elotte mindent, semmi nem valt be. Sem Viburcol kup, sem mas! Ez nagyon gyerekfuggo.

Meg kell talalni, hogy mi valtja ki ezt. Nalunk valoszinuleg a zene volt az, amit ejjel hianyolt. Be is kellett neki ejjel kapcsolni es ugy tudott elaludni hosszas kinlodas utan.

Sajnos csak kitartast tudok Neked kivanni! Mi is nagyon faradtak voltunk mar, de a szemem elott az lebegett, hogy nem mindig lesz ez igy!!!! Amiota ejjel alszik, a nappalaink is jobbak, kezelhetobb lett!

2012. ápr. 24. 13:25
Nálunk a kiadós vacsi sem segített. Sőt. Olyan szorulós-pocifájós lett, hogy végül arra javasoltak gyógyszert...de szerencsére megoldódott magától, ahogy visszaszoktunk a rendes, addigi étkezésére.
11. Ekka
2012. ápr. 24. 13:22

Ha az megnyugtat, az én lányomnak 3 éves koráig nem volt egyetlen átaludt éjszakája sem.:)

El kell fogadnod, hogy vannak jól, kevésbé jól, és rosszul alvó gyerekek.

A kérdés csak az, hogy ki szeretné átaludni az éjszakát, a gyermeked, vagy végre Te?;)

2012. ápr. 24. 13:22
Remélem nem veszed negatív kommentnek: szerintem nem kell Neki semmi. Az én gyerekem 4 hónapos korától 14 hónapos koráig végigaludta az éjszakát. Most 15 és fél hónapos, tehát 6 hete alig-alig alszunk. Itt a hoxa-n írták nekem, hogy a nagymozgásokkal összefüggésben van idegrendszeri érés, aminek következménye lehet alvási szokásosk megváltozása. Jól körüljártam a témát,konzoltáltam kezelőorvossal is, olvastam szakirodalmat és azóta és kb ezt tartom legvalószínűbbnek én is. Irdatlan fárasztó, de valahogy túl kell ezt a korszakot vészelni. Én nem tompítanám el a gyerekemet semmiféle módon, még alternatív módon sem. Mondom ezt úgy, hogy hat hete nem aludtuk ki magunkat normálisan. Átlag 3-4 óra/éjjel jut nekünk. :(
9. b-zs (válaszként erre: 1. - Böbikebabika)
2012. ápr. 24. 13:21
Nálunk a kiadós vacsi jött be (főtt étel, pl. pörkölt nokival:O) )+ lefekvés előtt a házi tej..
8. 9c8432d068 (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2012. ápr. 24. 13:21
Gondolom a mézes tej kivételével mindezt megteszi az anyuka. A lefekvés előtti mézes tej pedig kimondottan "jót" tehet a fogaknak.
7. gkreka (válaszként erre: 2. - Böbikebabika)
2012. ápr. 24. 13:21
alternatív altatóról nem tudok, de a bnőm kisfiánál segített, ha volt egy alapzaj a gyerekszobában. persze nagyon halk, szinte alig halható. valami kütyüt is árulnak erre a célra, gondolom jó drágán, ők megoldották cd lemezekkel.
2012. ápr. 24. 13:19

"Én Viburcol kúpot használtam, és bejött! Nekem a homeopátiás orvosom ajánlotta annak idején, és nem csak akkor jó, ha jön a baba foga, hanem ha valami más miatt nyugtalan. Ez az egyetlen homeopátiás szer, amit kúp formájában forgalmaznak."


Ezt találtam neked,remélem,hasznos lesz.

5. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Böbikebabika)
2012. ápr. 24. 13:19
Délután játék, mozgás, szabadlevegő, lefekvés előtt mézes tej.
4. 550ffd043a (válaszként erre: 2. - Böbikebabika)
2012. ápr. 24. 13:15
én az afrikai vörös teát adom neki ..........szerintem jó.
2012. ápr. 24. 13:13
mi a baj? mit csinál? miért nem alszik?
2012. ápr. 24. 13:10

mielőtt bárki lehurrogna: Nem altatóval akarom megtömni a gyerekem csak vmi alternatív módot keresek, hogy végre végigaludjon egy éjszakát. Esetleg homeopátia, stb...

Valaki tudna segíteni, mit lehet adni??


Negatív kommenteket köszönöm nem kérek!!!!!!!

2012. ápr. 24. 13:09
"altató" 1 évesnek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook