Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen általános házipatikai szer segíthet "elaludt" nyak esetén? fórum

Milyen általános házipatikai szer segíthet "elaludt" nyak esetén? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. Guruljka (válaszként erre: 43. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 2. 09:07
Jaj, ne is mondd, ez a "mindennap" elég rémes kitétel. Pedig van külön nyak-lazító is, ami nagyon szimpatikus, mégsem csinálom naponta.
50. Guruljka (válaszként erre: 42. - Channa*)
2021. febr. 2. 09:06
Ami azt illeti, én jobban bízom külső véleményben arról, hogy mi áll jól nekem. Persze nem mindegy, ki mondja.
49. elemző (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2021. febr. 2. 09:00

Én ha ilyen előfordul, vagy görcsölő izomnál is a Aloe Heat Lotion melegítő masszázs krémmel szoktam bemasszírozni és segíteni szokott.

Jobbulást!

2021. febr. 2. 06:35
Nekem elég gyakran van.Végül beszereztem egy forró vizes palackot ami mindig kéznél van, mert ha fájdalma van az embernek, minden azonnal kell.Tehát forró zuhany az adott területre erős sugárral, forró vizes palack, ha az nincs 1kg só felmelegítve bebugyolálva tarkó alá.A lényeg az izomzat fellazítása.Voltaren dolo, vagy Ketodex vált be nekem.Jobbulást!
2021. febr. 1. 23:01
Szerintem rendszeres torna és párna nélküli alvás.
46. semleges (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2021. jan. 31. 04:20
Mondom én:)
45. janszi (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2021. jan. 30. 21:38
Egy másik elaludt nyakkal összetámasztani :)
2021. jan. 30. 20:53

Jó ágy.

Nekem ha fáj a nyakam, vállam, hátam, derekam bármi miatt is 1-2 éjszakára kiköltözök a kanapéra, ami nagyon kényelmes, közepesen kemény. Reggel légies könnyedséggel kelek fel, fájdalomnak nyoma sem marad.


Jó lenne egy olyan matrac az ágyamba, de még nem találtam meg.

2021. jan. 30. 20:50
Nyakpárna. Meg Voltaren Dolo. Meg egy kis jóga mindennap.
42. Channa* (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2021. jan. 30. 20:47

Ja, nem. Ő ilyen fura lány volt.


Egyszer azt mondta, hogy neki nem áll jól valami. Én meg azt mondtam, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy neked nem állna jól valami, erre el kezdett hisztizni, hogy csak jobban tudja nálam, hogy mi áll jól neki....


Szerintem én megdicsértem.

Hát, többet azt sem tettem;)

41. Guruljka (válaszként erre: 40. - Channa*)
2021. jan. 30. 20:15

Nekem is mindegy végeredményben.

Az azért nem gyanús kicsit, hogy a kolléganőd is szekálásnak érezte? :D

40. Channa* (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2021. jan. 30. 19:47

Felőlem, legyen úgy.;)


Bár ez nekem megint úgy hangzik, mint az örök fogyókúrázok kifogásai;)

39. Channa* (válaszként erre: 37. - Amaunet)
2021. jan. 30. 19:46

Nálunk is ez volt, és meg is lepett, hogy szekálásnak élte meg.


Mi is így szoktattuk magunkat az ivásra:D

38. Guruljka (válaszként erre: 35. - Channa*)
2021. jan. 30. 19:38

Azért, mert ha az izomzat alkalmazkodott a rossz tartáshoz, akkor úgyis felveszi újra a rossz tartást,amint az akarati kontroll megszűnik. Mert a görbének, a rossz tartásban rögzült izmoknak az a kényelmes.

A "húzd ki magad" sem egy egyszerű dolog. Nem csak arról van szó, hogy egyenesen tartsd magad, azt is tudni kell(ene), hogy a fenébe csináld.

De mindenki máshogy görbe, lehet, hogy az ismerős lány képes volt rendbe tenni magát.

Én is rossz tartású vagyok, és állítólag gyerekkorom óta. Legalábbis ez is a csesztetés egyik témája volt.

37. Amaunet (válaszként erre: 33. - Channa*)
2021. jan. 30. 19:24

Mi azért megengedjük magunk közt, hogy rászóljunk egymásra. Nincs sértődés abból, hogy az általában teljes felsőtestével az asztalon "fekvő" kolléganőre rászólunk viccesen, hogy "Ági, ne aludj!".

Ugyan ez, hogy ne feledkezzünk meg a vízivásról: "Igyunk!" és olyankor mindenki kortyol egyet, kettőt.:)

2021. jan. 30. 19:22
Diclofenac
35. Channa* (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2021. jan. 30. 19:22

Már miért ne lenne a rossz tartás akarati kérdés?


Én is tudnék görnyedt lenni, csak nekem kényelmetlen, így egyenese tartom a hátamat, felemelem az államat. A gépem olyan helyzetben van előttem, hogy ne érezzek kényszert a görnyedésre, stb.


Ismerek egy lányt is, aki roppant görbehátú volt és ő is pusztán az odafigyeléssel rendbe tette magát.

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Channa*)
2021. jan. 30. 19:09

Az a baj, hogy a rossz tartás nem akarati kérdés.

A "kitornázása" már inkább, de itt jön be a lustaság-faktor.

Meg az "épp most ettem, nem lehet tele gyomorral..." vagy az "éhes vagyok, éhesen nem lehet..." vagy bármi más sürgős tennivaló.

33. Channa* (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2021. jan. 30. 18:59

Én elég háklis vagyok a rossz tartásra, így sokáig megengedtem magamnak, hogy pl. kollegina mellett elmentem és rátettem a hátára a kezem, mert nagyon görnyedt volt. Pusztán kis figyelmeztetés volt, hogy nagyon rosszul tartja magát.


Aztán leszoktam róla, mert az mesélte másoknak, hogy én szekálom őt állandóan.


Így én max. annyit tanácsolok mindenkinek, hogy szedjen be valami gyógyszert és ha banyapúpot akar valaki, vagy ragaszkodik a púpos háthoz, akkor tegye azt, amit tenni szokott...


Ja, ezt most azért írtam le, mert mindenki tud ilyeneket keresni a neten, és tegye meg, ha akar valamit javítani az életén;)

2021. jan. 30. 18:49

SMS-nyak, a járványszerűen terjedő kór

Feövenyessy Krisztina

Szerző: Feövenyessy Krisztina, alternatív mozgás- és masszázsterapeuta, Dorn-gerincterapeuta, funkcionális gerinctréner és Kinesio tape terapeuta

Remek érzés, hogy bárhol és bármikor elérhetőek vagyunk, másodpercek alatt hozzá tudunk jutni minden információhoz, és ki sem kell mozdulnunk a lakásból ahhoz, hogy kapcsolatainkat ápolhassunk.


A 30 év alattiak el sem tudják képzelni az életüket mobiltelefon, internet és közösségi háló nélkül. Tréfásan digitális bennszülötteknek nevezzük gyermekeinket, kicsit irigykedünk rájuk, ugyanakkor büszkék is vagyunk arra, milyen remekül boldogulnak a szép új világban. Arról azonban kevesebb szó esik, milyen komoly károkat okozhatnak a technológia vívmányai, méghozzá észrevétlenül, szinte pillanatok alatt.


A kutatások szerint az okostelefon-használók átlagban napi négy órát (!) töltenek az eszköz bámulásával, ami éves szinten 1400 órát jelent. Egy ausztrál kiropraktőr orvos, James Carter adta az SMS-nyak elnevezést annak a gerincdeformitásnak, amely a tabletezés, okostelefonozás, SMS-ezés következtében tömegessé vált világszerte az elmúlt néhány évben. A kór elsősorban a gyermekek és fiatalok körében terjed, de természetesen nem kíméli azokat a felnőtteket sem, akik sok időt töltenek táblagép, vagy mobiltelefon használatával.


Hirdetés


Mi is az az SMS-nyak?

MIT OKOZHAT A TÚLZOTT MOBILOZÁS, TABLETEZÉS?

Megdöbbentő, de van benne igazság: a különböző mobileszközök lehajtott fejjel történő nézegetésének olyan hatása van, mintha egy több mint húszkilós zsákot cipelnénk folyamatosan a nyakunkban. Mit okozhat a túlzásba vitt okostelefonálás, tabletezés? Megkérdeztük az ortopédsebészt és a szemészt. Mit okozhat a túlzott mobilozás, tabletezés?>>


A gerinc íve a hosszas görnyedéstől, leszegett fejjel való pötyögéstől jelentősen megváltozik. A fiziológiás, rugalmasságot és terhelhetőséget biztosító kettős S-alakú görbület megszűnik, helyette C alakban görbül a gerinc. Ez nem csak derekunkra (ágyéki gerincszakasz), de nyakunkra is döbbenetes méretű többletterhet ró. A fej 60 fokos szögben történő megdöntése a telefon képernyőjének nézegetése közben közel 30 kilogrammnak megfelelő nyomást gyakorol a nyaki gerincre, és minél jobban előredöntjük a fejünket, annál nagyobb ez a többletteher. A drasztikus túlterhelés szinte pillanatok alatt vezet a gerinc deformitásához, hisz az izmok igen gyorsan adaptálódnak a megváltozott testtartáshoz, majd mintegy „elhúzzák”, és a módosult helyzetben rögzítik a gerincet is. Mindez szinte törvényszerűen vezet gyakori fejfájáshoz, nyak- és vállmerevséghez, fájdalomhoz, illetve komoly gerinckárosodásokhoz (meszesedés, porckopás, porckorongsérv stb.). Igen, sajnos már gyermek- vagy fiatalkorban is!


Mit tehetünk a kór kialakulása ellen?

Mozgásterapeutaként szívem szerint azt javasolnám, hogy ne használjunk mobiltelefont és tabletet, de valószínűleg nem lennék túl népszerű. Nem az a megoldás, hogy megvalósíthatatlan célokat tűzünk ki maguk elé. Az adott körülmények és elvárások közt kell megtalálnunk annak módját, hogy a lehető legkevesebb kárt tegyük magunkban. A mindennapos testmozgás képes kompenzálni a helytelen testtartásból adódó problémákat, főképp, ha a rossz irányú terhelést minimálisra csökkentjük. Próbáljuk meg tehát minél kevesebbet használni a kütyüket, de ha mégis a segítségükre szorulunk, SMS-ezés és tabletezés közben az eszközt emeljük szemünk elé ahelyett, hogy a fejünket döntenénk előre! Mindemellett ahhoz, hogy a gerinc ülőmunkával, számítógépezéssel, SMS-ezéssel törvényszerűen együtt járó drasztikus túlterhelését kompenzálni tudjuk, szükségünk van naponta minimum 30 perc testmozgásra (séta, kocogás), illetve heti egy-két, a gerincet célzottan átmozgató mozgásformára (gerinctorna, gerincjóga). Ha a deformitás már kialakult, érdemes felkeresni egy gyógytornászt/mozgásterapeutát. Célzott mozgás- és lágyrész manuálterápiával javítható a testtartás, és az esetek nagy részében megszüntethetőek a panaszok.


Hogyan tudja eldönteni, hogy kialakult-e már Önnél vagy gyermekénél az SMS-nyak?

Ha rendszeres fejfájással, nyak, illetve vállfájdalommal küzd, és sokat használja a mobiltelefonját, táblagépét, igen valószínű, hogy a deformitás már megkezdődött Önnél is. Ha bizonyos akar lenni, álljon egy sima falfelület elé háttal oly módon, hogy sarkai, feneke és lapockái a falhoz érjenek. Ha nehézséget okoz behúznia az állát és tarkóját a falhoz érinteni, könnyen elképzelhető, hogy Ön is érintett.

(Csak mert nem reagáltatok a linkemre. Pedig nem sorminta.)

31. 8d00a82c06 (válaszként erre: 30. - Bless the child)
2021. jan. 30. 18:26
Ó, köszi! 👍
2021. jan. 30. 18:16
Nyakasok, nagyon jó nyaktorna a következő: 0-tól 9-ig a fejetekkel írjátok le a számokat. Megboldogult neurológus főnököm rendelte el viziten minden nyakfájósnak.
2021. jan. 30. 18:11
Népbetegség.
28. 8d00a82c06 (válaszként erre: 27. - Gyöngy:))
2021. jan. 30. 18:09
Ó, itytenem, mert nincs elég bajunk.. 😞
27. gyöngy:) (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2021. jan. 30. 18:07
Jelen! Megspékelve nyaki gerincsérvvel.
2021. jan. 30. 18:02
25. 8d00a82c06 (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2021. jan. 30. 17:15

Na b+, hát neked is?? 😮


Rehab lesz itt.. 😂

24. globus (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2021. jan. 30. 17:11
Annak tükrében, hogy mindenki fejlógatva böködi a telefont, laptopot, nem csoda. Én is :) Napi több óra biztosan megvan.
23. Bless the child (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2021. jan. 30. 17:09
Jelen!!!
22. 8d00a82c06 (válaszként erre: 21. - Semleges)
2021. jan. 30. 17:09
Fura, hogy mindenkinek a nyaka fáj..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook