Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen alapvető igényeitek vannak? fórum

Milyen alapvető igényeitek vannak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. 50aa831df8 (válaszként erre: 1. - Rózsa67)
2016. szept. 20. 07:18

Tisztaság, rend.

Kényelmes és szép bútorok.

Elsősorban ennyi.

2015. dec. 18. 00:16
hogy mindig egeszseges legyek en is es szeretteim is.
76. o.andi
2015. dec. 17. 23:37
2011-ben már leirtam..azóta sem változott
2011. dec. 18. 21:15

"mint lámpa ha lecsavarom, ne élj ha nem akarom".

( magamra vonatkoztatva)

2011. dec. 16. 17:06

Milyen alapvető igényeitek vannak?


Az, hogy a gerincem mindkét végpontja elégedett és egészséges legyen:)

73. 706217a8a2 (válaszként erre: 72. - Rózsa67)
2011. dec. 4. 15:27

Hidd el ,nincs semmi bajom.És másoknak is ajánlom.

Egy idézet jutott eszembe.Ez....



Ideje, hogy szembenézzek az igazsággal. Ideje, hogy felégessek magam mögött néhány hidat.


Richard Paul Evans

72. rózsa67 (válaszként erre: 71. - 706217a8a2)
2011. dec. 4. 09:36
Neked valami komoly problémád van.
2011. dec. 3. 17:33
Egy "álló tükör."
70. o.andi
2011. okt. 27. 05:33

Megtudjam venni magamnak amiket szeretnék...

-fodrász

-kozmetika

-szinház

-mozi

-wellnesz

2011. okt. 17. 12:34
Egyedül fenn tudjam magam tartani,és a kutyámat.Jólétben:)
68. 03e8385f6c (válaszként erre: 66. - 888efd6baf)
2011. okt. 14. 10:57

Ponyveragény:) Megvan? Jules Winnfield(Samuel L.Jackson)"idéz" a Bibliából - amúgy sehol sem szerepel a Szentírásban...


"Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága. Áldott legyen az, ki az irgalmasság és a jóakarat nevében átvezeti gyöngéket a sötétség völgyén, mert ő valóban testvérének őrizője és az elveszett gyermekek meglelője. Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal, és amazokra is, akik testvéreim ármányos elpusztítására törnek, és majd megtudjátok, hogy az én nevem az Úr, amikor szörnyű bosszúm lesújt rátok!"

2011. okt. 12. 20:36

Sziasztok, nekem csak annyi az igényem, hogy mind a családom, mind pedig én jól legyek, és békében éljünk amíg meg nem halunk.


Lehet hogy hülye infantilis és "meseízű", de tényleg csak ennyire vágyom.

66. 888efd6baf (válaszként erre: 64. - 03e8385f6c)
2011. okt. 6. 10:18

Utánaolvasgatunk itt az embernek? :-)

Padlizsános zakuskát készítek ;-)


Érdekes egyébként ez az átgázolás kérdés, mert az ember hiába hiszi sokszor, hogy nem teszi, egy másik ember, aki elől elhappolja az állást vagy a lehetőséget meg pont azt gondolja, hogy ez átgázolás. Nehéz ügy.

2011. okt. 6. 10:16
Sziasztok! Az én, alapvető igényeim (életmód, anyagi, érzelmi, mentális) folyamatosan változnak a korom és az életem éppen aktuális változásaival párhuzamosan, hiszen változik az aktivitásom a tevékenységi köröm, sajnos az anyagi helyzetem, a körülöttem élő emberek aktivitása, élete. Szerintem sok minden befolyásolja, de az alapvető igények java részt állandóak, jó lenne odabújni a gyerekeim mellé minden este amikor hazaérek - de már felnőttek, vagy hogy a párommal eltudjam vinni sétálni a kutyáimat mindennap - sajnos találkozni sem tudunk mindennap, szüleimet, testvéremet ne csak a hétvégi ebéd alkalmával ölelhessem meg - messze élünk egymástól, és ugye a hétköznapi igények, tisztálkodás a szeretett módon, étkezés - főzés, könyv - kell!!!, melo, és ha már sokat dolgozom legyen fedezet a kártyámon, barátok, tanulás, futócipő és a nem mindennapi évente egyszer kell egy napszúrásos mohito.
64. 03e8385f6c (válaszként erre: 63. - 888efd6baf)
2011. okt. 6. 09:49

Akkor tényleg elbeszéltünk egymás mellett.

Én sem adom lejjebb, bár volt már az életemben kétszer is, hogy kénytelen voltam - nem rajtam múlott, igaz részese voltam egy folyamatnak.


Amit írsz, helyes - én azokra gondolok, akik ugyan céltudatosnak vallják magukat, holott törtetők és bárkin átgázolva végigviszik amit a fejükbe vesznek.

És miután mások hátán, vagy némelyek a szerencse folytán feljebb kerülnek a társadalmi ranglétrán, vagy a szociális helyzetük és a jövőképük pozitívan változott - azokat az embereket akik aktív vagy passzív közreműködésével jutottak oda ahol most tartanak, lenézik és kioktatják arról, hogyan kell jól élni:)


Én nem felejtem el ki voltam, mivé lettem és azt, hogy most mivé fejlődöm fel ismét - harmadszor kezdtem a nulláról és elérem amit akarok, önerőből és nem másokon átgázolva.


Szép napot!

Sandman


post scriptum: Babos zakuszkát főzöl? :)

2011. okt. 6. 09:36

A mosogatás időrabló elfoglaltság: a mosogatógép kipróbálása pillanatában jön erre rá mindenki.

Ahogyan söprögetni is hosszabb ideig tart és kevésbé alapos, mint porszívózni.


Nem tudom, "ki mivel jön" vagy nem jön, egyet azonban tudok: az ember önmagáért dolgozzon, haladjon előre, képezze magát. Ha nem ezt teszi, lecsúszik, mert aki nem megy előre, az lesüpped.


Félreértetted ezt a beszélgetést. Nem anyagi helyzetről van szó, hanem igényekről. Kinek mik az igényei. Nem pedig arról, hogy ki hogyan nem törődik az igényeivel, miközben nyomorog.


Én már az elején leírtam az enyémeket. Vállalom azokat akkor is, ha nem divatosan sírós, sajnálós dolgokat írtam le. Mert amit megteremtettünk magunknak, annál alább nem akarom és nem fogom adni ezek után sem, ugyanis ezek is igénnyé váltak.

62. 03e8385f6c (válaszként erre: 66. - Ny.annamari)
2011. okt. 6. 09:28

A mosogatás nem igazán időrabtó elfoglaltság, persze létszám kérdése.

A mosás azért kicsit más, te is tudod.


A kellemes életre való törekvés mértéke egyénenként változik, ha viszont előre akar valaki jutni ahhoz tenni kell.

Dolgozni kell- hacsak nincs egy vastagabb bukszájú mecénás...vagy házastárs, rokon.


A "mindenki ugyanolyan halott lesz" pedig teljesen igaz, mindenki jön a nagy dumával, hogy a szüleim is értem dolgoznak én is azért dolgozom, a gyerekeimért.


Nos ha ez így lenne, akkor itt senkinek nem lenne gondja, hiszen a szülő már megteremtette az alapokat, csak élni kell a kellemes életet.


Számtalan családnál jártam - egy időben ilyesmivel foglalkoztam - ahol minden nap a túlélésről szólt, mi lesz holnap, s holnapután.


Nekem nem volt aki mellém, vagy mögém álljon, sőt...

De ez más lapra tartozik.

61. rózsa67 (válaszként erre: 59. - 888efd6baf)
2011. okt. 4. 15:22
Nem volt belvizes terület! Akkor meg sem vettük volna. 12 évig éltünk úgy, hogy semmi probléma nem volt a belvízzel és a régebb óta itt élők is azt mondták, hogy nem volt soha ilyen. A talajvíz kb. 10 éve nem megy el (hogy rohadna meg), mint már írtam ez az első év amikor visszaszáradtak a falak, na ezzel párhuzamban süllyedtek is kb. 5-6 cm-t.Egyszer kiszámoltam, hogy min.4-5 millióból lehetne helyrehozni és ebben rengeteg kétkezi munka lenne. Mester emberekben még csak nem is gondolkoztam. pénz és idő kérdése az egész
2011. okt. 4. 15:15
Nem vagyok egy feladós típus, de most úgy látom, hogy ez sok, nem látom a végét.
59. 888efd6baf (válaszként erre: 54. - Rózsa67)
2011. okt. 4. 15:07
Te jó ég! Ez rettenetesen hangzik... belvizes terület volt mindig is, úgy értem, amikor megvettétek?
58. ujlany (válaszként erre: 51. - Rózsa67)
2011. okt. 4. 14:45

szia! Nagyon szomoru a torteneted.

Azt nem megvalosithato, hogy megcsinajatok az alafalazast (gondolom akkor megallna a sullyedes) es utana csak egy szoba-konyha-furdoszoba felujitasban gondolkodtok, a tobbi helysegben meg csak akkor, ha valamikor lesz ra penzetek.

Nem kell mindent teljesaron megvennetek, ha van epitoiparban dolgozo ismerosotok az biztos tud segiteni olcsobban megszerezni dolgokat.

De meg egy nagykernel is olcso festek, olcso jarolap, olcso laminat ezek nem megoldhatatlan dolgok, gondolom a szerkezet kijavitasa az ami iszonyat sokba kerul.

Nincsenek rokonok, akik segitenenek a ketkezi munkaban, hogy legalabb azert ne kelljen fizetnetek?

57. tejbegríz (válaszként erre: 54. - Rózsa67)
2011. okt. 4. 14:19

Szia,

Ez nagyon sajnálatos helyzet, nyilván a hitel nem megoldás, mert valószínű nem is adnának. A helyi önkormányzatnál nem próbáltatok meg kérni valamilyen segélyt, vagy esetleg általuk eljutni valamilyen szervezethez akik talán segíthetnek? Jobb ötletem sajnos nincs :-(

Igazából az a nagyon szomorú, hogy ezekre nem is lehet biztosítást kötni, vagy ha igen, akkor csak horribilis összegekért..... Mondhatnám, hogy normális országokban az átlag embereknek vannak megtakarításaik, befektetéseik amik 5-10 évenként garantálnak X összeget, így tulajdonképpen mindig van mihez nyúlniuk! De az a normális országok normális embereire vonatkozik! Itt lassan örülhetünk ha a hónap végére nem kell kenyéren és vizen élnünk, nemhogy félrerakni! Még pár év és eltűnik az a kis középréteg is aki jelenleg még vegetál....

56. tejbegríz (válaszként erre: 1. - Rózsa67)
2011. okt. 4. 13:58

Szia,

Én 52nm-es panelban lakom BP.-en, saját nem hiteles! Erre tellt, és most már nem is fog többre! Normális munkából élünk mind a ketten egy gyermekünk van, eszem ágában sincs hitelt felvenni, hogy kertesházba költözzek! Megtehetném, de akkor az ÉLETRŐL kellene lemondanom! Egy teljes fizu a törlesztés a másik a rezsi, kaja, munkába járás. Soha nem örököltem, nem nyertem, amim van azt munkából saját magam teremtettem meg. Természetesen igényes a lakásom amikor megvettem csak a falakat hagytam meg, mindent kidobtam, lekapartam és újra festettem, az összes berendezés ami a panelban adott mint fürdő, konyhabútor stb újonnan vásárolt. Azóta már többször is felújítottam, az összes ablakot is kicseréltem. Szóval elvárásom lenne, csak nem engedhetem meg magamnak a fényűzést! Hiába venném meg a legjobb minőséget ha nem tudom kifizetni! Én mindig addig nyújtózkodom ameddig a takaróm ér! Többre becsülöm azt az embert aki szerényebb körülmények között él, mert nem halmoz hitelt hitelre.

55. HnéViktória (válaszként erre: 54. - Rózsa67)
2011. okt. 4. 13:25

Szia!

Én rövid leszek:Nagyon együtt érzek veled mert nekünk is volt szép életünk,megvolt mindenünk,egyszer csak "összedőlt".Ismerem az érzést.Ne add fel majd csak sikerül megoldást találni!Engem az éltet,hogy van egy szerető férjem,és két szép egészséges gyermekem,a többi meg csak majd alakul.KITARTÁS

54. rózsa67 (válaszként erre: 52. - 888efd6baf)
2011. okt. 4. 12:32

belvíz volt. napokon keresztül éjjel nappal ment a szivattyúzás. talán "szerencsésebb" lett volna az árvíz, mert ott a biztosító fizet, belvízre nem. Hozzáteszem, hogy mi még a "szerencsésebbek" közé tartozunk, mert fedél van a fejünk felett, mert bizony nagyon sok ház összedőlt. Sok éven keresztül álltunk a belvízben. Idén van az első év, amikor kiszáradtak a falak és a talajvíz nem 10 cm-re van a felszíntől. A hitelre, hitel már nem megy. Már nincs mire bevállalni. Helyreállítani pénz nélkül nem lehet, eladni sem......

szívesen veszek mindenféle ötletet, hogy ki hogyan oldaná meg ezt a helyzetet, ha ilyenbe kerülne. Jöhet-e újra? egy felhőszakadás és igen. :(

53. 83e25137af (válaszként erre: 47. - Rózsa67)
2011. okt. 4. 09:25

igen. többet szeretett volna DE én azt vallom hogy ha már ez van hozzuk ki belőle a maximumot.


lehet hogy 20-on éves bútorokból (kivéve az ágy) de olyan birodalmat építettem magamnak ami megfelel az igényeimnek. pedig ezek közt nőttem fel..

mégis ha belép ide valaki (már ha engedem..) akkor nem azt mondja hogy egy lepukkant hely hanem egy klassz kuckó.. :)

52. 888efd6baf (válaszként erre: 51. - Rózsa67)
2011. okt. 4. 09:19

Rózsa, amiket te leírsz, azok nem is igények, hanem minimális minimum, hogy rendezett körülmények között éljen az ember.

"Jött a víz"? Belvíz vagy árvíz? Na, ezért nem költöztem én olyan helyre, ahogy bármilyen víz van és hegyre, hogy ne tudjon feljönni a talajvíz. Ilyenkor látszik, hogy jól tettem.


Nincs valami kiút? Addóságrendező hitel és felújítás? Jöhet újra a víz?

2011. okt. 4. 05:27

Szóval, hogy mindenki értse, miért dobtam fel a témát. Egyik évben szépen átalakítottuk és kifestettük a házunkat, következő évben jött a víz és szerkezetileg teljesen tönkre tette. Azóta süllyed a ház fala, a falak megrepedeztek, volt akinek "beáldoztuk" (segítségként éltük meg) magunkat, nem kevés pénzzel. Igen ám, de időközben lett 2 temetés, anyagilag a béka segge alá kerültünk. A házra nem jutott soha. Most a hitelek miatt nem jut, mert nem voltak millióink, hogy a közben jött dolgokat hitel nélkül megoldjuk. A házat alá kellene falazni, mindent leburkolni, kifesteni (fürdőszobát felújítani, mert potyognak le a csempék, törnek el a süllyedés következtében), nyílászárókat cserélni, mert semmi nem zár rendesen vagy nem lehet kinyitni, a falmozgások miatt. Na erre nincs pénz. Nem vagyunk 20 évesek, sőt egyik felünk több, mint húsz. Nem látom a végét. Én úgy gondolom, hogy alapvető dolgokra van igényem. Gondoltam megkérdezem, hogy kinek mi az alapvető igénye. Túlságon nagy igény-e, amit én szeretnék. Nincsenek (szerintem) írreális elvárásaim.

folyt.köv.

50. ujlany
2011. okt. 3. 22:58

Szerintem ez ugy van, hogy letezik olyan mint alapveto szukseglet, es aztan jonnek az igenyek.

Ha szuksegletrol beszelunk akkor azt mondom, hogy meleg viz es egy kenyelmes agy, persze tetovel a fejem folott, es falakkal korbeveve. :-) Ennyi.


Ha az igenyekrol beszelunk, akkor persze sok minden fontos. Vilagos, tagas, jol felszerelt,jol szigetelt, rendes szomszedok!, de igazabol csak akkor tudja az ember, hogy van-e otthona, amikor egy faraszto nap utan mikor a pupja tele van mindennel, hazaer, becsukja maga mogott az ajtot, es akkor hirtelen megnyugszik, mert ugy erzi "itthon otthon van", es most mar minden rendben van.

Ugyhogy szerintem az erzes a legfontosabb.


Nekem az elso lakasom 25 nm-es volt, alig volt hely a cuccaimnak es baratsagosan volt berendezve, ott is jol ereztem magam. Most 220 nm-en elek, es sokszor gunyosan kerdezik, hogy minek kell ennyi hely, bujocskazashoz? Es amikor megmutatom, hogy az egesz be van lakva (persze a vendegszobak nem igazan van hasznalva) akkor meglepodnek.

Van benne minden ami a kenyelmet szolgalja.

De ha egyszer a Joisten ugy dont, hogy csak 50nm-t erdemlek, akkor azt fogom beosztani.

Es remenykedem, hogy lesz ott melegviz es agy. :-)

2011. okt. 3. 20:54
Mi 2 éve vettük meg életünk első házát(ami 40 éve épült), és teljesen levertük belül minden burkolatot. Pár falat átraktunk, minden vezetéket kicseréltünk, új, egyforma beltéri ajtókat vettünk. S ekkor dönteni kellett, hogy mivel burkolunk, mert nagy árkülönbségek vannak. Mi olcsó, jó minőségű, magyar, de kifutó, akciós burkolóanyagokat vettünk. Konyha és fürdőszobabútort is újat vettünk. De pl. függönyre már nem futotta így csúnya használt függönyeink voltak fél évig. Aztán rá fél évre leburkoltuk a mosókonyhát. Idén nyáron pedig egy 14 nm-es teraszt építettünk. Szeretnénk tetőt is cserélni, nyílászárókat is, jó lenne a külső falat hőszigetelni, de ez már milliós költség. Egyenlőre nem megy, de gyűjtögetünk. Házunk is így lett, hogy éveken át gyűjtögettünk. Volt olyan hónap, hogy csak 5000 Ft-ot tudtunk félretenni, de olyan is volt, amikor többet. Próbálkozni kell és sikerülni fog!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook