Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen alapozót használsz - ha használsz? fórum

Milyen alapozót használsz - ha használsz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
64. algea (válaszként erre: 45. - Bogárka000)
2007. jún. 3. 19:49

Tényleg nem 100%, hogy egy terméken mennyiségi sorrendben lennének feltüntetve az összetevők, és úgy tudom, ami 1% alatt van, azt fel sem kell tüntetni egyáltalán. Egyszer ilyen ügyben írtam levelet egy gyártónak, mert nem akartam elhinni, hogy a hidratálóban a vízből lenne legkevesebb, pedig az volt az utolsó helyen a felsorolásban. Válaszukban leírták a helyes sorrendet, persze a vízzel az élen:)

Konkrétan az Antal Vali cikkeit én is fenntartásokkal olvasom, nekem erősen úgy tűnik, hogy a Neways "szponzorálja" valamilyen formában, mert mintha attól minden jó lenne. Pedig a honlapon olvasható összetevőlk szerint a Neways is használ parabeneket, és Isoparaffint is, meg egyéb nyalánkságokat, amiket meg más honlapok kritizálnak.... a fene sem tud kiigazodni már....

2007. jún. 3. 19:31
A Rimmelt használom és nagyon meg vagyok vele elégedve.
62. Bogárka000 (válaszként erre: 51. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 3. 13:30

Szia, Babám! Honnan tudod hogy azoknak a börgyógyászoknak akik (ha egyáltalán tényleg látogatják a honlapot)amikor odakattintanak nincs kifogásuk? csak nem te vagy A börgyógyászok bizalmasa? ;-)

Egyes nyelvekben... de ha minden igaz, itt magyarul folyik a beszélgetés - de javits ki, ha tévedek ;-)

Szeretnélek emlékeztetni, hogy az oldalat magát csak dicsérni tudtam. Igényes, szép, a nö irásmódja is nagyon megragadó és kellemes stilusú. Éppen csak egy szakember hiányzik mellé, aki átnézi az adatok valósságát. Mint pl. hogy a lanolin mérgezö vegyületeket tartalmaz meg az egyéb hülyeségeket kellene csak kijavitania...


Igazán édes vagy h megengeded h azt az alapozót használjam, amelyiket csak akarom :-D

Az alapozó amit én irtam fel és amit te neveztél meg ugyanarról a gyártósorról került le, erre már nem irtál semmit. Na mindegy, egy alapozón nem fogok összeveszni senkivel, amúgy is már leirtam h mostanában korrektort használok púderrel alapozó helyett.Az az alapozó nem hiszem h olyan nagy melléfogás lett volna, mert miután megvettem az elsö üveget, rá két-három évre vettem egy ugyan olyat... a melléfogásokat viszont gyorsan le szokták venni az étlapról, nem igaz? Tényleg erösen fed, mostanában már csak fotózáshoz szoktam használni. Porcelánbör garantálva... Persze semmi közöm az Estée lauder cégcsoporthoz, különösebben nem érdekem h Estée lauder vagy Clinique vagy bármilyen más terméküket vásárolják...Amúgyis..mostanában szinte mindenböl Lancome-ot használok...

61. algea
2007. máj. 20. 17:36

Nagyon jó szerintem a Max Factor Creme Puff púderje, zsírosabb bőrön alapozó helyett. Sokkal jobban fed, mint egy púder, és kevésbé folyik le a zsíros bőrről, mint egy alapozó.

De jó a DM-ben kapható S-he púder és alapozó is.

Amik nem jöttek be: Maybelline-ek, kivéve a Dream Matt Mousse.

60. Joyce
2007. máj. 20. 16:00
L'oreal accord parfait
2007. máj. 20. 13:25

Maybelline-Wonder finish

Csak ritkán használok alapozót, de ezzel a márkával teljesen meg vagyok elégedve, természetes színt ad az arcomnak :)

2007. máj. 17. 20:18
A Supracolor alapozót ismeritek?Vélemény?
2007. máj. 17. 17:16
Loreal
2007. máj. 17. 15:40
én is avonost- bőrszínhez igazodót (Ivory)
55. aebal
2007. máj. 17. 15:35
AVON folyékonyat, bőrszínhez igazodót
54. opium
2007. máj. 17. 07:39
Astor kompakt krémalapozó
2007. máj. 13. 14:24

Loreal infaillible/natural rose. Szeretem, mert tökéletes porcelán hatást biztosít.

A másik jó benne, hogy praktikus az adagolása.

2007. máj. 8. 22:39
Shahnaz Flower Power [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Pink[{[{[/A]}]}] lotus - tökéletes és természetes
51. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 45. - Bogárka000)
2007. ápr. 27. 14:30

Par hozzaerto ember is latogatoja a honlapjat ( pl.borgyogyaszok), ha nekik nincsen kifogasuk, nyilvan Neked a muszaki ismereteid indokoljak, hogy legyen, meg a vegyesz barataid, akiknek ezek szerint annyi sutnivalojuk sincs, hogy az y-t egyes nyelvekben U-nek ejtik, bocs, nincsen ekezetem, de gondolom tudod melyik hangra gondolok. :)

Kar, hogy Neked nincs egy hasonlo oldalad, tudod kritizalni mindig konnyebb, mint valamit megcsinalni es azert kiallni.

Felolem hasznalhatod barmelyik alapozot, felhivtam a figyelmet, hogy amit leirtal, az tonkre teszi a boret meg egy olyan embernek is, akinek rendesen mukodik, lemosni sem lehet, szinte csak szappanos szivaccsal ledorzsolni, mert a sminklemosok nem szedik le rendesen. Szerintem te csak itt jatszod az eszed, az az alapozo az eletben a kezedben sem volt, kulonben tudnad, hogy a Clinique legnagyobb mellefogasa volt, arrol nem is beszelve, hogy ugy fed, mint egy maszk, akinek erre van szuksege, az vasaroljon maganak farsangi alarcot.

udv.

2007. ápr. 27. 14:14
Maybelline Pure. Nagyon jó, sohasem fénylik az arcom.
49. aebal
2007. ápr. 27. 14:03
AVON folyékonyat, szuper
2007. ápr. 16. 23:39
Én emlitettem ;-) szerintem is klasszak. Természetes hatásuak.
47. H MAYA
2007. ápr. 16. 22:12

Mindent elmondtatok ami nem jó,de az Oriflamet senki nem emlitette.

A Giordani Gold termékcsaládból az alapozókat megkellene próbálnotok,nem fog meggyürődni az arcotokon,sőt a nyári meleg sem tesz kárt a sminketekben.Természetes alapanyagokból készült,és az érzékeny bőrüek is tudják használni.

2007. ápr. 16. 21:40
Nehogy félreértsetek, tényleg nagyon jó stilusban ir az a nö és nagyon megnyerö a modora is, még véletlenül sem a személyével van a gond. Teljesen korrek lenne a weblap, tök jó ötlet, hogy valahol leirják a nök világához tartozó vegyszerek (kozmetikai) hatását, csak az kár hogy nincs aki leellenörizze és cenzúrázza a sok baromságot amit az a nö a pletykalapokból ollóz össze. Egyébként az Elle-ben általában hiteles és korrekt cikkek vannak, forgassátok inkább azt ha kozmetikumokkal kapcs. de mégis könnyed információkra vágytok.
45. Bogárka000 (válaszként erre: 36. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 16. 21:17

Szia,

Az az Antal Vali egy marha jó fej. A máltkor rátévedtem valami weboldalra ahol osztogatja az észt az embereknek, épp a lanolinról meg még isten tudja hogy miröl olvastam töle 2 cikket (egyböl méltattam is, de sajnos ;-) nem válaszolt). El kell hogy mondjam, hogy az a nö egy vicc. Minimális kémiaii hozzáértése sincs, amit tetéz azzal h fütyül még arra is, hogy valami kémiai kisokost lekapjon a polcról, ha már vegyületek tulajdonságairól ir. Bocsi h ilyen kritikus vagyok, de tudod müszaki pályán mozgok és a vegyész haverjaimmal hetente szórakozunk ujságirókon, akik azt gondolják hogy joguk van félretájékoztatni embereket. Azért ennyire súlyos és hozzá nem értö cikkeket még, bevallom, nem olvastam. Nem a Cosmopolitan, Blikk meg Antal Vali féle emberek cikkjeiböl kellene tanulni, ahhoz h az ember egy krém összetevöit értékelni tudja, vagy legyen annyi gógyija h tudja, a propilénglikolt nem propilénglükolnak és nem is propilenglykolnak irják, elég lenne a kémia órákon odafigyelni...


Amugy nem irtam semmi olyat h a Clinique természetesebb, csak h az a reklámkampány része. A multkor néztem egy Estee Lauder családjával készült 3 órás dokumentumfilmet, ott sem beszéltek semmilyen börgyógyászokról ;-) ... Mindenesetre az én mindenre allergiás böröm elviseli az emlitett alapozót.


Téged idézve: "Ennyit a Vichyrol es az anyagokrol, amikrol talan tajekozodniuk kellene az embereknek, mielott megveszik. A bornel is erdemes szerintem hosszu tavon gondolkodni. Ez az anyag ebben a kremben a masodik helyen all a tartalom listaban, vagyis viz utan ebbol tartalmazta a legtobbet." Hát igen, a tájékozódás neked sem ártana. Mondjuk valami hiteles forrásból...


Ja, ha egy összetevö a második a listán, az nem jelenti azt h abból van a krémben a második legtöbb. Nézd meg pl. a Lush termékek összetevöinek szétirását, ahol a mücuccok helyesen és okosan vannak elrejtve az alig egy százalékban jelen levö mondjuk rózsaszirom mellett. Ez mind marketing. Amig nincs egyértelmüen odairva hogy az összetevök mennyiségi sorrendben vannak feltüntetve, addig az összetevök sorrendjét bizony a marketing és dizájnfelelös rakja össze.



A Vali honlapját én is csak ajánlani tudom...minden hozzáértönek, aki azt akarja hogy vidáman induljon a napja! :-DDD


Üdv

44. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 40. - Castellina)
2007. ápr. 3. 17:57

Ordogi kor, aki allandoan festi magat, egy ido utan valoban nem tud mar nelkule letezni sem. Ugy fog kinezni, mint egy madarijeszto.

Nekem is ki kellett szallnom ebbol, mert fako lett a borom, faradt, ha lemostam, ugy ereztem, mintha egy csiga lennek, a borom pedig nelkule olyan volt, mintha lenyuztak volna a felso borreteget, erzekeny, vizhianyos, kimondottan fajt, fako, szintelen volt...

Mindben van karos anyag, egy markat ismerek, amiben nincs, de meg nem talaltam sajnos uzletben.

Ezekben a termekekben, amikrol irunk, csak a karos anyagok aranya, mennyisege valtozo. Nem kell veluk kapcsolatban illuziokat kergetni. A Lauder alapozot azert szeretem, mert olyan a texturaja, hogy tokeletesen el tudom kenni, megfeleloen fed, ha szukseges es tenyleg nem marad feltuno, nem tunik az arc tulalapozottnak, az osszetetele baratsagosabb mint sok olcsobb tarsae. A Lancome alapozoi is vannak szerintem olyan minoseguek, mint a Laudere-e, en csak szinekben nem talaltam itt megfelelot, ezert az elozot hasznalom.

Akkor kell es annyit hasznalni, amikor es amennyi feltetlenul szukseges, es amikor mar nincs a sminkre szukseg, alaposan le kell mosni, utana bekremezni a bort, ujra ragyogo es szep lesz.

43. 6b94deaef4 (válaszként erre: 41. - 6e423ffabc)
2007. ápr. 3. 13:29
köszi az infót!
2007. ápr. 3. 12:47
Ahogy Antea írta...a Clinique nálam sem vált be, semmilyen termékét nem szeretem.
41. 6e423ffabc (válaszként erre: 34. - 6b94deaef4)
2007. ápr. 3. 12:44

Szégyenszemre, még mindig nem kerestem elő az újságjaimat de ha alapozót,arcpírt kellene vennem, csakis az Estée Lauder és a Lancome termékei között válogatnék.Nekem beváltak, érzékeny bőrre valók, nagyon jó minőségűek..Ha gyorsan kell, a friss ELLE magazinban találsz utalásokat / most jelent meg egy leheletkönnyű textúrájú ,feszesítő alapozójuk /, de a Googleban felütve is jön info....Szempillaspirálból is a Lancome a befutó, szemceruzából hosszú évek óta az Estée Lauder Automatic Pencil for Eyes 02 Gun Metal szürke ceruzáját használom, s amikor egyidőre megszüntették a gyártást, az országot körbetelefonálva rájöttem, hogy külföldre járó ismerősökkel hozatom be:))))Szép szemhéjpúderei a Chanelnek, nagyon jó korrektora azYSL-nek van.

Olcsóbb árfekvésben nem rossz a ART DECO, a lányom gyakran kap tőlük ezt-azt....Ennyi, gyorsan...sok sikert a kutatáshoz!

2007. ápr. 3. 08:36
Antea! Van egy ismerősöm, aki mindennap festi az arcát, smink nélkül ki se megy az utcára. Fiatal kora ellenére nagyon csúnya a bőre. A kozmetikai szerek álandó használata nem árt a bőrnek? Tudom, vannak jó minőségű, kimondottan ápoló termékek, de mégiscsak vegyi anyagokról van szó. Én most itt nem az arckrémekre gondolok, hanem a sminkekre.
2007. ápr. 3. 05:25

Van akinek bejon a Clinique, van akinek nem. Az az alapozoja az egyetlen alapozo volt az eletemben, ami egyszeruen mart, es azert irtam le, hogy mielott valaki meg akarna venni, gondolja at, hogy az erzekeny vagy/es szaraz borre nem biztos, hogy az a legjobb, hozzateszem az en borom meg csak nem is ilyen.

Szakemberek viszont tisztabbnak tartjak ezt a markat nagyon sok masiktol. Idaig csak ezzel az alapozoval volt kozuluk gondom.

Ma lattam M.A.C termekeket, sajna nem volt idom megnezni oket.

2007. ápr. 3. 04:29

Antea most akkor a Clinique termékek jók vagy nem? Régen használtam őket és sose volt problémám velük.Már azt se tudom mit használjak:'(...


Volt egy elég drága samponom balzsammal, amit kimondottan barna hajra ajánlanak .... gondoltam kipróbálom, a hajam selymes volt, lágy,de a fejem úgy viszketett tőle mint a kutya. Eleinte azt hittem nem öblitettem le jó...elhasználtam egy teljesn dobozzal, mire rájöttem, hogy itt igencsak a sampon a hibás. A következő hajmosást egy sima Pantene Pro-v val mostam meg és azonnal elmúlt a vakarózás..pedig az a cucmó pont a duplája volt:( Ja és még ki is csipte a fejem mert láthatóan a fejbőr piros volt!:(

37. Mókica (válaszként erre: 36. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 3. 04:21

Megyek meg is nézem a cucmóimat..melykben van esetleg ez:(

A Régi MaxFactor alapozómban azonnal megtaláltam:(

Kidobtam:)


Amit most használok Neutrogena glow sheers alapozó hála égnek nem tartalmazza:))


Megyek körbenézek..

De bevallom nekem vannak itthon Vichy krémeim, nappali,éjszakai, szemránc....stb :'( sirni fogok:(


Megnéztem azt a honlapot amit ajánlottál,tudod a természetes dolgok..hallod, elég drágák:((( Bár sokat gondolkozom rajtuk, hogy kikéne próbálni! Pont az eggyik vendégemnél láttam onnal való termékeket...

36. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 35. - Bogárka000)
2007. ápr. 3. 03:56

Par honapja eppen egy masik topicba masoltam be valakinek, hogy a Lauder es Clinique egy ceg, nem most ugrottam bele a kozmetikai ipar felfedezesebe, viszont nem az egyetlen vagyok, aki ezek ellenere, hogy allitolag a Clinique "termeszetesebb", bar konkretan ez a valosagban azt jelenti, hogy borgyogyaszok bevonasaval fejlesztettek oket, azt mondjak, nem jo. Ha az az alapozo az en boromet megviselte, akinek azert sok gondja nincsen vele egyebkent, akkor egy problemas borre elkepzelni sem tudom, milyen ellenreakciokat valt ki.

Szemhejfestekeit viszont szeretem.

Olcsobb es szerintem turheto szempillaspiral a L'Orealnak a Lash Architect es a Max Factornak a 2000 Calorie spiraljai.

Bemasolok valamit Antal Valitol:

"Propylenglykol (propilénglükol): A propilénlgükol az ásványi olaj kozmetikai termékekben fellelhető formája, amelyet fék- és hidraulikafolyadékokban éppúgy megtalálhatunk, mint a fagyásgátló szerekben. A propilénglükolt a bőr- és hajápoló termékekben és a kozmetikumokban hidratáló hatása miatt használják. A bőr nedvességtartalmának megőrzése úgy történik, hogy a propilénglükol megakadályozza a nedvesség vagy a víz eltávozását azzal, hogy eltömíti a bőrt. Különböző információs anyagok figyelmeztetik a propilénglükol tartalmú termékek használóját, hogy ez az anyag erősen irritálja a bőrt, és használatával májelégtelenség és vesekárosodás léphet fel."

Ennyit a Vichyrol es az anyagokrol, amikrol talan tajekozodniuk kellene az embereknek, mielott megveszik. A bornel is erdemes szerintem hosszu tavon gondolkodni. Ez az anyag ebben a kremben a masodik helyen all a tartalom listaban, vagyis viz utan ebbol tartalmazta a legtobbet.

Vali honlapjat egyebkent ajanlani szoktam, akinek csak tudom, szerintem rengeteg ember szemet nyitotta mar fel Magyarorszagon.

35. Bogárka000 (válaszként erre: 10. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 2. 22:31

Érdekes h a Clinique- szidod, az Estee Laudert meg agyondicséred és úgy gondolod h az ára a minöségét is jelenti :-) Mindenesetre elárulom, hogy a Clinique és az Estée Lauder egy cég különbözö fantázianevü termékei. Ugyanaz a fejlesztöcsapat dolgozik rajtuk, a minöségük és az áruk is szinte megegyezik. Természetesen más dizájnt találtak ki nekik, a Clinique-nek a reklámimázsa a természetesség, mig az Estee Lauderé a megfizethetö elegancia. A Repairwearrel egyébként tényleg nagyon gyorsan és ügyesen kell dolgozni, mert ha rászárad a börre, utána tökéletesen tart lemosásig.Sajnos akkor is, ha az embernek a kezén marad belöle egy kis anyag :-( . A Vichy Dermablendben található propilén glikol egy kozmetikai szerekben széleskörben használt vegyület, remek vizmegkötö tulajdonsága mellett enyhe hámlasztó hatása is van, de mivel kozmetikai börhibákra ajánlott a használata, ez elvárt is..

A Dior termékek közül próbáld ki a Energy move krémet, a krémes rúzsokat és a szempillaspirálokat, tutira elégedett leszel!

Egyébként szerintem majdnem minden terméknek (habár szempillaspirálból még nem találtam sajnos olyan igazán jót olcsó kategóriában) meg lehet találni az olcsóbb de ugyanolyan jó minöségü változatát, csak nagyon sokat kell keresni... De persze ezért is olyan jók ezek a fórumok, mert lehet tapasztalatokat cserélni!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook