Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen ágymatracot érdemes venni, ha fáj a hátam? Tapasztalatokat várok! fórum

Milyen ágymatracot érdemes venni, ha fáj a hátam? Tapasztalatokat várok! (beszélgetős fórum)


1 2
35. @IviBaba@ (válaszként erre: 32. - Ifj. Hahn Gábor)
2011. júl. 28. 20:27
ez is igaz :)
2011. ápr. 13. 06:48

:)


Szia!


A forgolódás szemszögéből nézve lehet, hogy a matraccal van a baj, a másik fele hiszti! ;)


Viccet félretéve, ha valamiben az életünk több, mint harmadát töltjük, akkor nem árt jól megválasztani, hogy passzoljon is hozzánk.


Üdv:


Ifj. Hahn Gábor

33. fe80e17aca (válaszként erre: 32. - Ifj. Hahn Gábor)
2011. ápr. 12. 18:06

Szia... én állandóan forgolódom éjszaka, néha fel is ülök, olyankor rá nézek a páromra is, és arra késztetem, hogy ő is váltson pozíciót...



Biztosan a matracunk nem jóóóóó!

32. Ifj. Hahn Gábor (válaszként erre: 29. - @IviBaba@)
2011. ápr. 12. 16:20

Ez igaz...:)


De ha vesz az ember ennek többszöröséért egy matracot, ami nem jó neki, az sokkal rosszabb!


Üdv:


Ifj. Hahn Gábor

2011. ápr. 12. 14:25
még azért van jó félévem rá hanem több...addig biztosan sokat meg tudok nézni :)
30. @IviBaba@ (válaszként erre: 26. - Huanita80)
2011. ápr. 12. 14:24
én :D szinte mindig úgy kelek,ahogy elaludtam :D max egyszer váltok pózt álmomban :)
29. @IviBaba@ (válaszként erre: 25. - Ifj. Hahn Gábor)
2011. ápr. 12. 14:24
hát igen 6-8ezerért :D
2011. ápr. 12. 11:33
Én is sokat nézegettem,majd a netről végül dormeot rendeltem.Nem az a borzasztó kemény,és nem is süpped be,kis mértékben felveszi a test formáját,úgyhogy tökéletes,és jó vastag is,az ára sem volt eget rengető.Amit boltokban néztem egyik se volt jó,drágák is voltak.Rugósat pl.biztos nem vennék.
2011. ápr. 12. 11:23

Szia!


Aki nem változtatja a pozíciót, az tökéletesen alszik! ;)


Arányaiban azért mindenkinél megvan, hogy hogy alszik. Erről érdemes megkérdezni a párodat. Próbáljátok ki, hogy ha felébredtek, nézzetek rá a másikra, hogy milyen helyzetben fekszik!


Elfordulni elfordulnak az emberek, változtatják a helyzetüket, de az alappozíció általában nem változik nagyban - hacsak valaki nem alszik valami miatt nagyon nyugtalanul.


Ha valaki nagyon sokat forgolódik, az például lehet annak is az oka, hogy túl kemény matracon fekszik, ami elnyomja a vérkeringését - így egyfajta védekezési mechanizmusként változtatjuk a helyzetünket.


Üdv:


Ifj. Hahn Gábor

2011. ápr. 11. 20:59

Én azt nem értem hogy attól függ hogy alszom!Mindig máshogy,sőt egy éjszaka alatt többféleképpen....

Ki az aki lefekszik pl bal oldalt és úgy is ébred mert nem fordult el semerre????

25. Ifj. Hahn Gábor (válaszként erre: 24. - @IviBaba@)
2011. ápr. 11. 10:11

Szia!


Pedig ott kellene megpróbálni, még ha hülyének nézik is az embert.


Ha nagyon nem foglalkoznak a "beteggel", akkor érdemes lehet elmenni egy magánrendelésre, ott biztos, hogy oda fognak figyelni és nem röhögnek ki!


Üdv:


Ifj. Hahn Gábor

24. @IviBaba@ (válaszként erre: 22. - Ifj. Hahn Gábor)
2011. ápr. 10. 21:23
igen, de milyen dokihoz menjek el ilyen kérdésekkel? szerintem az ortopédián körberöhögnek...
23. @IviBaba@ (válaszként erre: 9. - Kinni)
2011. ápr. 10. 21:21
kivétel ha oldalt alszik valaki....mert párna nélkül ki lesz a nyaka.....tapasztalat, hasonfekvéshez és háton való alváshoz tényleg jó párna nélkül aludni! De oldalt nem.
22. Ifj. Hahn Gábor (válaszként erre: 1. - Huanita80)
2011. ápr. 8. 11:18

Szia!


Általánosságban nincs olyan, hogy „jó matrac hátfájás ellen”! Ami egyénlieg működött valakinél, az nem biztos, hogy nálad is fog. Ugyanis, nem mindegy, hogy valaki 50 vagy 100 kiló, oldalt vagy háton fekszik, mennyi idős, mi a komfortzónája.


Attól függően, hogy mennyire fáj a hátad, érdemes lehet orvos véleményét kikérni a megfelelő fekhelyről!


Milyen matracon fekszel most? Milyen pozícióban? Hány kiló vagy? Milyen magas?


Ha ezekre válaszolsz, közelebb tudunk kerülni a megoldáshoz, de még mindig nagyon messze leszünk attól, hogy pontosan tudjuk, hogy melyik lenne számodra a megfelelő matrac. Ahhoz ugyanis elengedhetetlen kipróbálni, lehetőleg minél többet!


Egy fontos tipp: Nem a kemény matrac a jó matrac, hanem amelyik megfelelően alátámaszt! Ne dőljünk be a népi hiedelmeknek… ;)


Üdvözlettel,


Ifj. Hahn Gábor,

21. szemmelver (válaszként erre: 18. - Huanita80)
2011. ápr. 8. 10:36
WILU a márka azért vettük, mert olcsó volt kb. 40 e a 160x200 -as, de először puhát vettünk és állandóan besüppedt:( a gyártó szó nélkül kicserélte, most kemény van, ez úgy néz ki, hogy jó:)
2011. ápr. 8. 10:31

2 db 80*200

18e/db

19. huanita80 (válaszként erre: 17. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 8. 09:58
nemtudom,majd megbeszéljük a férjemmel....:)
18. huanita80 (válaszként erre: 15. - Szemmelver)
2011. ápr. 8. 09:58

Ezért gyűjtök tapasztalatokat....

milyet cseréltek le,melyik nem jó?

2011. ápr. 8. 09:15

költözés miatt nem férünk el, és így meg kell válnunk tőle

egy éves

alig használt

és fele áron odaadjuk!

16. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - Huanita80)
2011. ápr. 8. 09:12

nekünk van D o r m e o Orthopedic matrac.

eladó kettő

ha érdekel...

15. szemmelver (válaszként erre: 1. - Huanita80)
2011. ápr. 8. 09:06
nagyon gondoljátok meg! mi már harmadszor cseréljük 1 éven belül:(
2011. ápr. 8. 08:57
Keményet. A márka mindegy.:)
2011. ápr. 8. 08:54
Köszi én is gondoltam már rá.A kiságyba azt vettünk a bébinek,azt mondták az a legjobb,de nem is tudtam hogy van felnőtt méret..:))
2011. ápr. 8. 08:52
Cargo matracot.
11. little
2011. ápr. 8. 08:49

Szia! Szerintem is mindegy a márka. Nekünk egyébként Rottex van. Van honlapjuk is.

Az fontosabb, hogy miből áll. Mi a kókusz matrac mellett döntöttünk és nagyon bevált. Fontos, hogy kemény legyen, mert akkor pihen a gerinc. Szóval a rugós vagy szivacs matrac nem jött be. Én csakis kókuszt vennék újra is. Ebből is vannak különböző keménységűek. A miénk egy kicsivel puhább mintha a földön aludnánk.

Én azt javasolnám tehát, hogy ne márkához ragaszkodj, hanem bármilyen márkát ráfekvéssel próbálj ki. A derékon pedig csak a kemény segíthet, szerintem.

2011. ápr. 8. 08:37
dormeo
2011. ápr. 8. 08:37

szerintem a márka majdnem mindegy, az a fontos, hogy nem süppedjen be alattad, tehát minél keményebbet jó választani.

nálunk a férjemnek fájt a háta, rottex matracot vettünk a lehető legkeményebbet, azóta semmi baja.

és próbáld elhagyni a párnát, nem tesz jót a gerincnek.

8. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1. - Huanita80)
2011. ápr. 8. 08:22

Szia!

Én egy Cargo matracot használok már kb.8 éve és sajnos jelentős súlyom van. Ezt ezért írom le, hogy így is lehessen árnyalni a különbséget. Előzőleg is matracos ágyam volt, olyan METRO-s, olcsó matraccal, amit max.3 évente kellett cserélni.

A Cargo nagyon megkéri az árát, de az a hátamnak és a derekamnak nagyon jó. Időközönként(kb.2 havonta)fordítgatom, (keresztben-hosszában) és mondhatom, hogy a mai napig olyan, mintha új lenne.

A lányomnak Dormeo van, nála azt használok, az is kényelmes, de az időtállóságáról nem tudok nyilatkozni, mert csak vendégségben használom.


Jó választást!!!

2011. ápr. 8. 08:21
Érdemes beírni a keresőbe a matrac-fórum szavakat, és így kaphatsz véleményeket a felhasználóktól is. Az az érzésem, hogy az eladóra hallgatva fontos tudnivalókhoz nem jutunk hozzá, csak vásárlás után :)
6. huanita80 (válaszként erre: 5. - Ndy25)
2011. ápr. 8. 08:20

De jó lenne ha én is így lennék.....

Mennyibe kerül?2 személyes vagy 1-1?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook