Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen a tökéletes nő? fórum

Milyen a tökéletes nő? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. szept. 2. 11:14
Természetesen mint én... :)
2010. aug. 30. 09:57
senkinek sem kell egy tökéletes társ, mert mellette igencsak ráébrednénk a saját tökéletlenségünkre
2010. aug. 23. 09:15
˝Az életnek a kiteljesedéséhez nem tökéletességre, hanem teljességre van szüksége. Ehhez hozzátartozik a testbe fúródó tövis, tökéletlenségünk megszenvedése, amely nélkül nincs út sem előre, sem vissza.˝
2010. aug. 18. 23:05
csak eddig nem így gondoltam :)
2010. aug. 18. 23:04
én is tökéletes vagyok :)
2010. aug. 18. 18:09
A tökéletes nő,olyan mint a tökéletes férfi:nem létezik.
2010. aug. 18. 09:33
Olyan mint én :) :)
2010. aug. 18. 00:33
a tökéletes unalmas
27. 656f03db60 (válaszként erre: 24. - A6f6bb6c75)
2010. aug. 18. 00:31

:)


Fontos, hogy tudatosan figyeljünk azokra a hibákra, amiket esetleg eltanultunk néhány rokontól a gyereknevelést illetően, és inkább pozitív irányba fordítsuk. Szóval, ha valami nem tetszett a nevelésben - nem arra gondolok, hogy nem kaptál elég csokit -, akkor figyelni kell arra, hogy véletlenül se válj azzá, amit eddig úgy elleneztél. Mondjuk ellenezni sem jó, inkább egy másik módszer alkalmazása lesz a megoldás.


Gyermeket nevelni nagyon szép, de rettentő nehéz feladat.

2010. aug. 17. 23:01
A naplómban :))
25. fgh34 (válaszként erre: 1. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 17. 22:59
Senki sem tökéletes, de igazi nőnek az érzi magát, aki szer et és szeretve van. A nőiessége pedig akkor teljesedik ki igazán, ha gyermeke lesz attól, akit szeret. Van akinek ez soha, van akinek nehézségek után, vannak akiknek könnyen, hamar , magától értetődően sikerül. Általában azoknak, akiknek van egészséges önbizalmuk, és elhiszik, hogy ők szerethetőek.Azok lesznek ilyen felnőttek, akiket olyan szülők neveltek, akik elhitették gyermekükkel, hogy ők királylánynak(ill. királyfinak) születtek. Az ilyen -ideális- családban szeret, odafigyelés, megértés uralkodik a hétköznapokban. Nem a poroszos nevelés, sokszor-tévesen- következetességnek nevezett merevség, hanem a tolerancia, megbocsátás, humor, derű érvényesül.Egészséges-de mindig megmagyarázott-korlátokra persze szükség van, de hagyni kell kibontakozni a gyermek egyéniségét, észrevétlenül tere lgetni, hagyni önállósulni, de közben mintegy védőhálóként a háttérben mindig ugrásra készen állni, ha szükség van ránk. Ezt leírni nagyon könnyű, a mindennapokban megvalósítani nagyon nehéz. De érdemes nap mint nap próbálkozni,mert"mi nevelünk okos fiút, szépséges lányt",vagyis boldogságra képes, boldogságot adni tudó, öntudatos embereket... Akik ugye, szinte tökéletesek.Nagyon nagy a szülők, nagyszülők, szóval a felnevelő család felelőssége. Akkora, hogy ez néha szinte riasztó, de olyan szép, hogy mégsem szabad félni megélni.
24. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 23. - 656f03db60)
2010. aug. 17. 22:32
Én mindig barátokban csalódtam... de hát is tapasztalat :) nem mintha olyan nagy élettapasztalattal rendelkeznék :D Egyébként a neveltetésen tényleg rengeteg múlik... ilyenkor midngi az jut eszembe, hogy ha találkozok vmi nagyon negatívval, hogy honnan jön ez meg az anyja mit szólna hozzá meg biztos nem így akarta és örlődik esetleg h mit ronthatott el .. nagyon nehéz lehet anyának lenni de ha az leszek olyan akarok lenni mint az én anyukám :)
23. 656f03db60 (válaszként erre: 22. - A6f6bb6c75)
2010. aug. 17. 22:10

Ó, sokszor csalódott, mégis optimista? Akkor kezet foghatunk. ;)


Nem pont azt írtam, amit mondasz, de a lényeg, hogy akarva-akaratlanul is, de befolyásolnak minket más dolgok. Nem láttam még olyan embert, aki csak magának akart megfelelni, így aztán . Valahol igaz amit írsz, de mégsem feltétlen kell rosszban lenni magaddal, hogy rossz döntéseket hozz. Ha labilis személyiséged van, persze, hogy bezavarnak az események.


Sok múlik a neveltetésen: Hogyan kezelsz egy konfliktust, milyen értékrend alakul ki benned, mi a helyes, mi nem helyes, mi a fontos, mi kevésbé az, mire vagy képes, elfogadod-e magad, és másokat, ítélkezel-e, csak "szolidan" (persze itt felvetődik, hogy csak igen vagy nem), egyáltalán nem, stb.


Apropó: Én mindig a számomra tökéletesen tökéletlent kerestem. Tudtam, hogy teljesen szuper sosem lesz, de akkor minden unalmas is lenne. A minap a padláson találtam egy papírost. Évekkel ezelőtt felírtam rá, milyen a számomra tökéletes pasi. Felolvastam a Páromnak, s közben rádöbbentem pont Ő az, akiben ezek a tulajdonságok - ha nem is mind - megtalálhatóak. Egyszer felírtam, és nem foglalkoztam vele többet. Furcsa az élet, én hülye meg majdnem ellöktem magamtól.

22. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 20. - 656f03db60)
2010. aug. 17. 21:55

Tudom tényleg naiv vagyok(de ezzel jár a töretlen optmizmusom :D) pedig elég sokszor csalódtam már emberekben meg még fogok is sztem :) a külső körülmények meg sztem legtöbbször azokat befolyásolják akik nincsenek békében önmagukkal azt hiszem ezt pont te írtad és ez sztem is fontos.

Hát igen ez elég szubjektív h ki a tökéletes, zsák a foltját midnig megtalálja...

21. 656f03db60 (válaszként erre: 16. - Sexton)
2010. aug. 17. 21:48
Vannak helyzetek, mikor nem tudja támogatni...csak idővel, mert más tényezők bezavarnak.
20. 656f03db60 (válaszként erre: 17. - A6f6bb6c75)
2010. aug. 17. 21:47

Értem mit mondasz, csak kicsit naivnak gondolom. De ezt most nem bántásból mondom. Én nem hiszek abban, hogy alapvetően minden ember jó. Talán csak akkor, mikor még pici gyerek, mert a külső körülmények hatására már gyermekként is agresszívvá, kötekedővé válhat az ember. De később mindenki maga döntheti el, hogy mi a megfelelő értékrend számára.


Egyeseknek például az a tökéletes nő - látszólag - ha mindig kivágott felsőkben és magassarkúban mozog, s többnyire a férfi dönthet mindenben. Valójában pedig ők sem akarnak ilyen tökéletesnek színben látszó nőt feleségül venni, s egy életen át maguk mellett tudni.

19. 656f03db60 (válaszként erre: 1. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 17. 21:43

Nézd...tökéletes soha senkiből nem válik. Én sem vagyok az, nem is törekszem erre. Bár jelen helyzetemben igencsak javítanom kell dolgokon, mert bizonyos emberek az életemben több törődést igényelnének, és igazuk is van.


- Nőként igyekeznék a legjobbat kihozni magamból, de soha sem próbálnék mindig toppon lenni. Nem lehetsz mindig tökéletes alakú, arcú, ésatöbbi.


- Igyekeznék önmagamnak megfelelni, legelsősorban. Ha az ember lánya önmagában jól érzi magát, nem próbál tökéletesnek lenni, kinézni. Ha értékeli azt, amit külsőleg-belsőleg magának tulajdoníthat, már önmagában is a legjobb lehet.


- Megpróbálom elérni azokat a dolgokat, amiket célul kitűztem magam elé. Akkor is, ha időbe telik. Akkor is, ha akadályokba ütközöm.


- Igyekeznék komoly, hosszútávú kapcsolatot kialakítani és fenn tartani.


- Később család -> gyermekek, otthon kialakítása.


- Anyaként SOKKAL több figyelmet szentelek majd a gyermekeimnek, mint amit én kaptam. Több készségfejlesztő dolgot vennék, együtt játszanánk sokat, remélhetőleg az egész család.


Mert nem fogok olyan apát választani a gyerekeknek, aki nem hasonló gondolkodású, azaz nem egy családapa típus. Igyekeznék biztos és nyugodt hátteret nyújtani nekik, anyagilag és érzelmileg MAXIMÁLISAN.


Ha elég nagyok a gyerekek, megyek vissza dolgozni, mert nem bírnék állandóan otthon ücsörögni.


[A férfiak sem a tökéletes nőt keresik. Olyat keresnek, akiket a hibáikkal együtt is imádni tudnak. Nem kell mindig mindenben ugyanolyannak lenni a két félnek. De az alapok fontosak mindkét nemnek egyaránt.]

18. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 16. - Sexton)
2010. aug. 17. 21:40
igen a humor az tényleg nagyon fontos anélkül nem lehet kibírni ezt a világot :D
17. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 14. - 656f03db60)
2010. aug. 17. 21:39
de sztem legbelül mindenki jó ember meg mindenki tudja hogy mi a helyes. Például ha nekem valaki azt mondja hogy dagi vagy mondjuk tök bunkón még akkor is mondhatom neki hogy hát azért ez rosszul esett meg finomabban is mondhattad volna és akkor észreveszi magát v lelkiismeret furdalása lesz v ilyesmi és azt mondja neked h jajj bocsi nem úgy értettem . Ez most így elég zavaros ahogy leírtam:D de én próbálok mindig teljesen őszinte lenni és ez eddig bejött :) az már más kérdés h nincs jogunk ítélkezni mások felett
16. Sexton (válaszként erre: 14. - 656f03db60)
2010. aug. 17. 21:37

Akkor legyünk ne nyersen őszinték! :D


Egyébként tényleg teljesen szubjektív a dolog: mindenki tökéletes és senki sem az!

Ezért az a tökéletes, aki téged is annak lát, úgy ahogy vagy!


Egyébként a favorit (tulajdonságok) szerintem: kedves, humoros, megértő, együtt érző (soroljam még?) jah és, hogy mindig támogassa a párját...

15. bared (válaszként erre: 12. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 17. 21:32

ha csinos vagyok, olyan a hangulatom, az is jó... ha kócosan, melegítőben megyek boltba az is...

nm mondom azt, hogy igen, arra amire nemet szeretnék... és sorolhatnék nagyon sok ilyet.... lesznek akik furán néznek majd, de hosszútávon kifizetődő... békében élni önmagunkkal, szerintem ez a titok....

14. 656f03db60 (válaszként erre: 13. - A6f6bb6c75)
2010. aug. 17. 21:31

Ezzel nem értek egyet. :)


Ha mindig mindenki őszinte lenne, több lenne a probléma, mert az ember érzékeny - minimális szinten is - lény, és nem mindig vezetne jóra a teljes mértékű őszinteség. Na meg némely ember elég nyers tud lenni sokszor.

2010. aug. 17. 21:25
Számomra a tökéletes nő ugyanolyan mint a tökéletes férfi. Tehát a tökéletes ember maximalista és legalább próbál mindig helyesen cselekedni... tehát őszinte. Sztem minden baj forrása a hazugság ha mindig mindenben teljesen őszitne lenne mindenki sokkal könnyebb lenne minden
12. kicsiszepseg (válaszként erre: 11. - Bared)
2010. aug. 17. 21:21
S mit teszel azért,hogy magadnak megfelelj?
11. bared
2010. aug. 17. 21:20
én valahogy nm.... régen igen, de az ember saját kárán tanulja meg, hogy csak magának akarjon megfelelni, akkor a többi is rendben lesz
2010. aug. 17. 21:18
De mindenki törekszik arra,hogy megfelelő legyen
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 17. 21:14
Tökéletes ember nincs. Ha mégis lenne, Jóisten mentsen meg tőle! :-))
2010. aug. 17. 21:04
Sztem sincs hiba nélküli ember,de mindenki tesz valamit annak ellenében,hogy megfelelő legyen a családja,társa számára :)
7. BayBanya (válaszként erre: 1. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 17. 21:03

Attól hogy valaki nem tökéletes, és a társa sem tökéletes, egymásnak még lehetnek "tökéletes" társai :D

Mint minden más is, ez is csak nézőpont kérdése :)

6. BayBanya (válaszként erre: 3. - Bared)
2010. aug. 17. 21:01

Lehet, hogy nem hozzám szóltál, de teljesen :DDDD


A tökéletes nő?

Szerintem olyan nincs :( - de megvan az egyensúly, mert pasi sincs tökéletes :D

Amúgy abszolúte egyén függő a dolog ... kinek mire van szüksége egy társban ... stb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook