Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a természetes szülés, hogyan zajlik? fórum

Milyen a természetes szülés, hogyan zajlik? (tudásbázis kérdés)


2016. szept. 12. 00:16
Természetes szülés a legszebb dolog. Nekem is fajt, de nem bánom hogy semmiféle fájdalomcsillapítót nem kaptam. Ami nekem rengeteget segített a nyugodt környezet, a kedves szülésznok nővérek es a Férjem! Más el sem tudna képzelni hogy bent legyen, én el nem tudtam volna képzelni nélküle! Es egy percig se bantam meg hogy bent volt ahogy ő sem! Elmondása szerint élete legszebb élménye volt. Ne olvass rosszakat mert rá parazol, beszélgess sokat a kisbabáddal es képzeld el hogy hamarosan a karjaiban lesz! Szép szülést!
2016. szept. 11. 23:03

Szulesvideot ne nezz! Ott a szuleszeten nem latod magad, nem latsz folyo vert, varrasokat nem erzel, mert helyileg erzestelenitenek gatsebvarras alatt.

En 2 fiut szultem az elso 4,5 a masik 4,6 kilo volt. Az elsonel sajnos oxitocint is kaptam. Ezt banom. Sokkal rosszabb az oxitocinos fajdalom mint a termeszetes. Az elso ezert kicsit nehezebb volt. De barmi is volt elhataroztam hogy eros leszek es bator. A johir, hogy elmulik az a fajdalom is. Az oxitocin egybefuggove teszi a fajdalmat. Nincs pihenes kozte. De lehet ez igy volt a tulhordasomnal indokolt.

Masodik teljesen termeszetes volt. Joval konnyebb a pihenoidok miatt a fajasok kozott. Mikor pedig nyomni kell akkor pedig a hatekonysagra koncentraltam nem a fajdalomra. Tudtam minnel erosebben nyomom annal hamarabb tul leszunk ezen mind2en, nem lephet fel oxigenhiany vagy barmi. Nem is emlekeztem, hogy faj-e vagy sem, barmi kerdezne nem tudom. Nem figyeltem.

Nemreg olvastam egy cikket, hogy aki nem fel a szulestol rovidebb a vajudasi ideje es kevesebb a komplikacioja. Erdekes elmeny, minnel teljesebben eli meg az ember, annal tobbet alakit a szemelyisegen is.

Jo egeszseges, sok batorsagot!

2016. aug. 30. 10:24

Ne nezz szulesi videokat.Minden szules mas,aki az elso elott all.Ne hallgason meg semmi ilyen ijedztgetos tortenetet.

Nagyon sok mindenen mulik ,hogy alakul egy szules.

Mindenki maskeppen eli meg es a fajdalomhoz valo hizzallasunk is mas.Inkabb csak a jo dolgokra koncentralj,es bevonzod a konnyu szulest.

20. brandy85 (válaszként erre: 19. - Valakivagyok1984)
2016. aug. 24. 19:45
Én a fiammal majdnem meghaltam,48,5órát vajúdtam,ráadásul 3 szor fordították meg bennem,közben kaptam egy vesegörcsöt ezért 220as fájdalomnál már nem bírtam tovább és elájultam a méhfalam is a dokim szerint 5 cmre megrepedt ezt éreztem mèg. Anyukám volt ott ès ketten pofoztak a dokival,hogy magamhoz térjek mégis varrat elött a mellkasomra rakták a gyönyörű kisfiam és a boldogságtól bőgtem,valahogy minden fájdalom elmúlt... A keresztlányom meg egy hónapja szülte első babáját és 1,5 óra alatt könyen meglett a kislánya. Szóval mindenkinél más.
19. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 15. - Brandy85)
2016. aug. 23. 20:00

En konkretan magamnal se voltam a kimerultsegtol..

Hiaba volt mar a kezembe a lanyom es lattam h gyonyoru..

Szamomra egyenlő volt a horroral az a szülésem..

Ugyh a csoda nekem masnap jott el..akkora tertem eszhez

18. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Linus25)
2016. aug. 23. 19:57

Ha termeszetes szules alatt az Eda nelkulit erted akkor szamomra olyan volt h a vegen inkabb egy kest szurtam volna magamba..soha eletbe megegyszer

Sajnos akkor nem volt Eda ahol szultem

A 2.at csak azert vallaltam mert lett Eda-ra lehetoseg,egyebkent nem szultem volna megegyszer..

Mondom ezt ugy,h igen magas a fajdalomkuszobom

Vegul hál istennek csaszaros lett a 2.

Szamomra ez sokkal szebb elmeny..

17. syria (válaszként erre: 4. - Linus25)
2016. aug. 23. 19:42

Ne nézz ezzel kapcsolatos videót!

Minden szülés más. Én mindkettőt megszenvedtem; s az eredmény két ép, egészséges fiú.

2016. aug. 23. 18:55

A tagulas-feszules fajdalomkent hat rad, de ez szukseges ahhoz, hogy a baba ki tudjon bujni.

Neki is "nagy munka" am onnan kicsuszni.

15. brandy85 (válaszként erre: 1. - Linus25)
2016. aug. 23. 18:52
Szia. Segítenek majd mikor mit tegyél. Ami biztos,hogy ha majd olyat érzel vajúdáskor,hogy neked nagyon kell wcre menned,nem tudod visszatartani,akkor el ne menj,mert az tolófájás is lehet és a wcbe eshet a baba. Nekem így mondta annak idején anya is meg a védőnő is és igazuk volt. Ügyes leszel, sikerülni fog. Fájni fog az biztos,de ha a babát megpillantod minden fájdalmat elfelejtesz. Írom ezt úgy,hogy 2 gyereket szültem mindenféle fájdalom csillapító nélkül.
14. kszb (válaszként erre: 4. - Linus25)
2016. aug. 23. 18:09
sztem bőven elég szüléstörténet van itt is fent, nézz szét köztük :) De nem vagyok biztos benne, h mások szülései iránt érdeklődni tuti dolog :) A tied kicsit se biztos, h olyan lesz. Számtalan dolog, esemény, probléma, stb lehetséges. Én pld végighánytam a vajúdást. Nem is áll szándékomban megosztani senkivel a sajátom, mert nem mind édeni és sztem sokakban félelmet is tud kelteni mások "élményeinek" olvasgatása (aki nagy theátrálisan jött a terhességem alatt a sajátjával és azzal próbált "felkészíteni", h életem legfájdalmasabb élménye lesz, el is hajtottam melegebb vizekre :) ). A volt már igen fájdalmas mensesem meg.... hát, na.... ez se mérvadó! Ott teljesen más a fájdalomérzet is és a fájdalomküszöb is. A te szülésed csak a tied. És mindenkié a sajátja a megéléssel együtt (a megélés pedig annyi mindentől függ! Fáradtság és társai, csak, h 1et említsek).
13. c73db520ef (válaszként erre: 12. - Linus25)
2016. aug. 23. 17:18
Lehet akar olyan is, mint az eros belgorcs.
12. linus25 (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2016. aug. 23. 17:15
Köszi szèpen.Voltak már erősebb menstruáciòs görcseim szóval azt tudom milyen.De igazad van mindenkinèl más.
11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Linus25)
2016. aug. 23. 16:13

Igazából mindenki másképp éli meg. Más a fájdalomküszöbe mindenkinek, így ha olyat olvasol ami elijeszt vagy olyat, hogy nagyon könnyű volt, ez mind relatív. A kezdés olyan, mint egy elég erős menstruációs görcsölés. De ha neked ilyen sem volt, akkor ez megint relatív. Szóval én azt mondom, hogy hatalmas élmény és a végeredmény úgyis megszépíti.

Biztos, hogy ügyes leszel! :) Jó egészséget kívánok nektek! :)

10. Leoborta (válaszként erre: 1. - Linus25)
2016. aug. 23. 15:26
Nincs még itt elég szüléstörténet? Írjak még párat?
9. linus25 (válaszként erre: 8. - C73db520ef)
2016. aug. 23. 15:21
Kb a 12-hetes terhes voltam amikor elősssör mondta hogy valószínűleg kisfiú úgy látja.Meg kb öt hónapos terhes voltam vagy mèg annyi se mikor szintèn azt mondta hogy úgynèzki látja a zacskòkat az a hogy fiú lesz.Persze azt mondta erre sincs garancia.Akkor biztos a neme is amikor megszületik.
8. c73db520ef (válaszként erre: 6. - Linus25)
2016. aug. 23. 15:13

Attol fugg, mennyi idosen nezte.

Ahogy olvastam, bizonyos idoszakban szinte egyforma latszatra kulsoleg; ha visszahuzodik, kislany, ha nem, akkor...

2016. aug. 23. 15:12

Több cikket is találsz szüléssel kapcsolatban.


Hogy milyen érzés? Fájdalmas, de ki lehet/ki kell bírni. Majd mondani fogják, hogy mikor mit csinálj.

6. linus25 (válaszként erre: 5. - C73db520ef)
2016. aug. 23. 15:11
Elhiszem.Amugy nekem a doki kètszet is azt mondta lehet hogy fiam lesz mintha úgy látta volna.ugy akkor ezt mèg ne vegyem garanciának ugye?:-)
2016. aug. 23. 15:08

Eleg fura erzes, mikorra az emberbol kibujik.

Bennem kb. az fogalmazodott meg, hogy hogy fert ki????

Utana egy kicsit necces volt, de elmult a kellemetlenseg erzese.

4. linus25 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2016. aug. 23. 14:57
Helló!:-) Videót azt láttam már a szülèsről.Ám azis èrdekelne kinek milyen volt.Ki hogy èlte meg stb.:-)
2016. aug. 23. 14:56
Tudom hogy minden szülès más ès màs.De kíváncsi lennèk mègis hogy hogyan zajlik a termèszetes szülès.Valószínű hogy termèszetes úton fogok szülni kèt hónap múlva :-)Kíváncsi vagyok kinek mik a tapasztalataiva termèszetes szülèssel kapcsolatban.
2016. aug. 23. 14:55
a youtube-on számtalan videot is találsz, akár végig is nézhetsz néhányat
2016. aug. 23. 14:54
Milyen a ternèszetes szülès hogyan zajlik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook