Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen a "tápióka puding", egyáltalán létezik ilyesmi? fórum

Milyen a "tápióka puding", egyáltalán létezik ilyesmi? (tudásbázis kérdés)


20. a1baa7edcc (válaszként erre: 13. - Mia 74)
2009. júl. 11. 23:27
Nem utalta, csak szerette a cseledsegre hajigalni :)
19. Mia 74 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2009. júl. 11. 22:12
Hát, bevallom én a pumpedlit sem tudom, hogy mi az, de rákerestem a neten! Megvan, ezt ismerem. Na, akkor marad tényleg a tápióka puding, mint kísérlet...
18. Mia 74
2009. júl. 11. 21:59
Köszi, azért ki fogom próbálni ezt is, ugye a puding próbája az evés...
17. mama_gold (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2009. júl. 8. 17:49

Jaj, pedig isteni finom, mi imádjuk, a fiaim és a férjemmel mi is:D

Lidl-ben veszem mindig:)

Mikor először láttam pár éve a Plusban, akkor háromszög alakú zacsiban volt, és elég baráti áron. Azóta is ezt vesszük, ha édességéhségünk van:D

16. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Mia 74)
2009. júl. 8. 17:04

a Marshmallow az a pumpedli.

szerintem a világ leggusztustalanabb édessége!

lehet nálunk is kapni

15. Cszsuka (válaszként erre: 12. - Redtiger)
2009. júl. 8. 12:59
És milyen típusú boltban keressem az alapanyagot? És melyik részlegen? Ezek szerint a liszteknél? Én azt hittem, ez külföldi kaja.
2009. júl. 8. 09:52
A Miért éppen Minesota c. filmben is állandóan ezt eszik. És ez a puding menti meg a várost a csődtől! Aranyos kis film! :-)
13. Mia 74
2009. júl. 3. 10:52
Hihi, nekem is a Csengetett.. jutott eszembe. De ha ez ilyen fini (most már én is ki fogom próbálni), miért utálta annyira Lady Lavender? Redtiger, írnám nekem a Marshmallow-ról is bővebben?
2009. jún. 2. 16:23
Keszitettem es vasaroltam is tapiokapudingot a tengerentulon. En imadom, nem tudom, miert mondja barki is, hogy nem igazan van ize. Nagyon finom, ha jol elkeszitett, akkor selymes allagu. Ha sajat maga allitja elo az ember, vesz egy doboznyi anyagot (kb. olyan, mint a buzadara), kimeri a szukseges mennyiseget, fozogeti az eloiras szerint, aztan azzal izesiti, amivel akarja. A boltban is kaphato valtozat mar kesz, az is kituno. En minden plusz nelkul ettem es imadtam!! :) Mennyei! (Es a Marshmallow is fantasztikus! Ha barmi mas, nyugati kaja ehetetlen is ((kepzeljetek, a sutik izetlenek, DE iszonyuan sosak! :)), a tapioka es a marshmallow kepes fuggoseget okozni meg egy igenyes, europai izlelorendszerben is! :)
2008. júl. 24. 16:51

Tápióka puding? Csak nem "Csengetett Mylord?" rajongó vagy?

Na ez volt a vicc. Engem is érdekelt a dolog, örömmel olvastam kedike hozzászólását!

10. era06 (válaszként erre: 8. - Cszsuka)
2008. júl. 24. 16:21

gyökér

A manióka gyökeret megőrlik,

leülepedett keményítő lesz a tápióka alapanyaga.

2008. júl. 24. 15:58

Én egy indiai üzletben vettem. Annyit emlegették a Csengetett Mylord-ban, hogy gondoltam kipróbálom.

Hát az első adag amit csináltam borzalmas lett, viszont tegnap megcsináltam a másik felét egész másképp, és az nagyon finomra sikerült!

A tápiókának nincs semmi íze, a benne levő természetes keményítő miatt lehet pudinggá alkotni. Igazából a benne levő egyéb dolgoktól lesz finom (tejszín, fahéj, gyümölcsök, kardamon, mazsola)

8. Cszsuka (válaszként erre: 4. - Csibi59)
2008. márc. 12. 14:33
Ok, de hol lehet kapni tápiókát? Egyáltalán mi az? Azt olvasom, hogy gyöngy formájú, de mégis, melyik kategória? Gabona, vagy babféle?
7. Chilly (válaszként erre: 4. - Csibi59)
2007. okt. 25. 01:02
KÖSZI, JÓL HANGZIK, EGYSZER KI KELL PRÓBÁLNOM!
2007. okt. 24. 22:54
Ja jol van most olvastam a masik uzenetet el.Akkor ami a pudingba van az nem rizs hanem ez a tapioka gyongy lesz.
2007. okt. 24. 22:52

Oke!!A tapioka pudingot a vanilias pudinghoz tudnam hasonlitani,es a belsejebe szerintem rizs van keverve.Egy tok sima vanilia pudingos rizs.En hajon dolgoztam es nekunk volt az etlapon tapioka puding csak onnan tudom en is.De eleg finom.

A tapioka gyongy az olyan mint a rizs izre csak sokkal kissebb.

2007. okt. 24. 14:22

Ezt találtam, amikor beírtam a keresőbe:

Thai tápiókapuding PDF | Nyomtatás | E-mail

2006. január 31.

Édesség tápiókagyöngyből, kókusztejjel.

1 csésze tápiókagyöngy

6 csésze víz

1 csésze kókusztej

1 csésze cukor

csipetnyi só

2 csésze egzotikus gyümölcs (pl. licsi)

az öntethez

1 csésze kókusztej

fél csésze cukor

Egy nagyobb lábasban áztasd be a tápiókagyöngyöt a vízben. 15 perc múlva forrald fel, közben állandóan kevergesd, nehogy az aljára ragadjon. Addig főzd alacsony lángon, amíg a gyöngyök megpuhulnak és áttetszővé válnak. Ekkor add hozzá a kókusztejet, a cukrot és egy kevés sót (még jobb, ha nátrium-glutamátot használsz). Keverd meg, vedd le a tűzről, öntsd bele a gyümölcsöt.


Merd pudingos csészékbe, a tetején az öntet elkevert hozzávalóival tálald.


Melegen is fogyasztható.


forrás: [link]

2007. okt. 24. 05:42
Írd be a keresőbe, kiderül van-e...:)
2007. okt. 23. 17:24
Olyasmi, esetleg, mint a "gumibogyó szörp", csak a mesében fordul elő?
2007. okt. 23. 17:22
Milyen a "tápióka puding", egyáltalán létezik ilyesmi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook