Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen a szomszédi viszonyotok? fórum

Milyen a szomszédi viszonyotok? (beszélgetős fórum)


2007. szept. 22. 16:21
Nálunk a következő a felállás. A közvetlen szomszéd 4 hónapja költözött ide a nő nem köszön (kicsit el van telve magától) a férje köszön. A többi szomszéddal jó a viszonyom, már a mennyit találkozunk.
2007. szept. 22. 16:12
Hát csak úgy elvagyunk egymás mellett.
2007. szept. 22. 15:35
Köszönünk egymásnak és megyünk tovább.
2007. szept. 22. 15:23

Icipici faluban lakom, ahol mindenki ismer mindenkit. Az egyik szomszédomban egy idős néni lakott, ő nemrégen halt meg, sajnálom, mert nagyon szeretett engem.

A másik szomszédomban lévő család rokon is, így kül. probl. nincs. A szembe szomszédnőm nem régen költözött a faluba, pár évvel idősebb nálam. Egyedül él, vele sincs semmi bajom.

2007. aug. 26. 10:26
jó,semmi bajm velük.
2007. aug. 26. 10:01

Panelben lakunk, s a három lépés távolságot megtartja mindenki, de azért jól elvagyunk.

Ha bárkinek szüksége van valamire azonnal segit a másik, figyelünk egymásra.

A legfontosabb, hogy mikor ideköltöztünk én és a gyerekek köszöntünk először, mi mutatkoztunk be.

Szerintem ezért is jó a viszony, nem vagyunk állandóan együtt, de nem is igazán szeretném.

4 különböző család (korban, felfogásban), de mégis tiszteljük egymást.

75. totyo
2007. aug. 25. 23:15

Nagyon jó!

5 éve költöztünk ebbe az utcába és első perctől nagyon rendesek voltak.

Fontos:mi köszöntünk először ,nem azt vártuk ,hogy ők tegyék.

74. LoLiNa
2007. júl. 30. 07:07
nem vagyok oda értük. inkább kihagyom a társaságukat.. pletyka és hazugság mindenhol..
2007. júl. 25. 07:28

teljesen közömbös. De nem rajtunk múlik, ki se dugják az orrukat-egyfelől.

A másikak újak, fiataok, nagyon bulizósak, ők meg sosincsenek itthon:)

2007. júl. 25. 07:26

Hát most meg tudnám pofozni!

Már harmadik napja azt játsza el, hogy pontban reggel 6-kor elkezd fürészelni, és 8-kor abbahagyja!


Szabadság ide vagy oda, nem tudom magam kialudni rendesen!

71. Rumino
2007. júl. 25. 07:23
Aránylag jónak mondható.
2007. júl. 25. 07:22
Nem vagyunk haragban,de nem mászkálunk át egymáshoz,mert abból előbb utóbb "sülve-főlve" lenne és ezt nem szeretném!
2007. júl. 25. 06:26
Nekem nagyon jó a szomszédaimmal a viszonyom, odafigyelünk egymásra és ha szükséges segítünk is amiben tudunk.
2007. júl. 22. 08:23
igyekszem mindegyikkel jó viszonyban lenni de a kellő távolságot megtartom tőlük.rosszindulatúak,irigyek
2007. júl. 14. 15:40
Kertes házban lakunk (23 éve), ugyan azokkal a szomszédokkal. Beszélő viszonyban vagyunk, de többnyire csak kapun kívül. Az viszont tény, hogy ha bárkinek valami baja van tud számítani a másikra. Ha valaki elmegy otthonról hosszabb időre a többiek figyelnek a házra, ellátják a kutyát, macskát, hál istennek más "komolyabb"(disznó, marha) jószág nincs a környéken. Néha egy kis utcai traccs parti kialakul, olykor sikeredik egy-másfél óráig eltölteni az időt (ki-hogy ér rá), ja ez a férfiakra is igaz. Olyankor a szomszéd asszonnyokkal nevetve állapítjuk meg, hogy a NŐK PLETYKÁSAK.
66. NOA
2007. júl. 14. 14:53
Jobban nem is kívánhatnék.Összejárunk de csak mértékkel, nyáron sütögetünk a kertben, nagyobb ünnepeket megüljük,eszem a finom tiramisujukat és iszom a vörösborukat .-legalább van kire fogni, hogy meghiztam:))
2007. júl. 2. 16:45
Én sorházban lakom, jó szomszédokkal a közvetlen szomszédaim nagyon jók segítünk egymásbak bármi be amibe tudunk ez egy elég jó közöség ,de azért itt is van egy két kivétel.Persze azért a három lépés távolságot jó betartani.
2007. júl. 2. 15:11
Jó szomszédaim vannak. Nem kíváncsiskodnak, ha elmegyünk figyelik a házat, ha baj van segítenek, és a barátnőm is itt lakik. Azt hiszem szerencsés vagyok.
63. Teráz (válaszként erre: 59. - Leonka)
2007. júl. 2. 11:59

Érdemes megtartani a 3 lépés távolságot.

Nekem a szemben lakó szomszédasszonyom 2-3 hetente elmeséli a lelki problémáit,segíteni nem tudok ,csak annyit,hogy meghallgatom.

Mindez csütörtöki napokon történik,akkor van a szemét szállítás, mindez a kapuban zajlik.

A jobb oldali szomszéd néni sajnos "elment" :(

A bal oldali sertést tart,nagyon sokat szenvedünk miatta,hiába szóltam,hogy legalább a trágyát szállítsa el,értelmetlen minden hozzájuk intézett mondatom.

62. Leonka
2007. jún. 17. 09:57

Szia KIRA!

Erre nem gondoltam még de nem rossz az ötlet.Kipróbálom én is,végülis mit veszíthetek? Semmit. Köszi.

61. KIRA7 (válaszként erre: 58. - Leonka)
2007. jún. 10. 14:31

Szia!Most "sütött rám a nap"

Eddig ÉN is olyan helyen laktam mint TE is.

Ha olyan emberekkel találkoztam a házban akiről tudtam,hogy pletyisek akkor hamar megutáltattam magamat velük.Akkor valahogy békénhagytak és nem hallottam vissza semmit.

Példa:Ha megkérdezték mi van velem?Visszakérdeztem.-mi legyen?

Ha megkérdezte,hogy vagyunk?_megkérdeztem.-mit szeretnél hogy legyünk?

És így tovább.

A mai napig is alkalmazom a számomra nem tettsző emberekkel.Így észreveszik magukat.Többet nem érdeklődnek.



ALKALMAZD TE IS!Meglátod rend lesz a házba,hamarosan.Ezekkel így kell beszélni,hidd el.

60. hajny
2007. jún. 10. 13:57
Panelban lakunk.A szomszédokkal csak köszönö viszonyban vagyunk.Én nem is szeretnék többet.
59. Leonka (válaszként erre: 56. - Bernuska)
2007. jún. 9. 12:59

Szia Bernuska!

Mostmár én is ott tartok,hogy nem beszélek senkivel.3 éve amikor ideköltöztem nem ismiztem senkit és nem tudtam,hogy milyenek is valójában de mostanra rájöttem csak elég későn. Eléggé belemásztak sajna a magánéletembe is. Hallgatóznak,faggatóznak stb.Egyszóval fura egy közösség.

58. Leonka (válaszként erre: 57. - KIRA7)
2007. jún. 9. 12:56
Szia Kira! Akkor te nagyon szerencsés helyen laksz.Nálunk 8 család van de ebből velünk együtt 4 család dolgozik csak. Velünk dolizókkal nincs is gond mert nem érünk rá másokkal foglalkozni de a többinek más dolga nincs csak a kakit kavarni.
57. KIRA7
2007. jún. 6. 17:06

Felettünk egy kisgyerekes csendes,rendes család.

Melletünk 3 fiatal srác albérletbe akik csak este vannak itthon mert dolgoznak.

Alattunk egy idős néni aki egyedül él de nagyon kedves mindig ,mert sose szól ránk semmiért.Ő mellette egy Ügyvéd /fiatal/most van egy komoly kapcsolata ezért sosincs itthon és nem foglalkozik semmivel,senkivel.hál'istenek!

A földszinten egy házaspár akik tavaly költöztek ide és élvezik az új lakást,annyira,hogy ha nem dolgoznak itthon takarítqanak egész nap.Velük sincs gond.Nálunk senki nem foglalkozik semmivel ,mindenki a saját dolgával törődik és nincs pletyi!Mindenki tudja mi a dolga,hol a helye.

2007. máj. 29. 10:14
Panelban lakunk már 4 éve, és sajnos itt sokkal "rosszabb" az emberek stílusa. Kiváncsiskodnak, pletykálnak sokkal inkább, mint a kertes házban. Van egy csaj a szintünkön, ha jön valamiért hozzám, kinyitom az ajtót és belép... besétál előttem, mintha hívtam volna, és leül... :( Nem társalgok senkivel szívesen, mert idáig még mindent visszahallottam :(
2007. máj. 27. 21:44
Az elözö albiban szemben és mellettünk balra 2lakásban nem laktak,jobbra pedig lépcsöház volt.Most szintén nem lakik mellettünk senki:)
54. Leonka (válaszként erre: 48. - Ronita17)
2007. máj. 27. 20:27
Ronika nálunk is ez a helyzet sajnos. Semmit sem lehet nekik mondani mert pletyka lesz belőle,ráadásul teljesen másképpen adják tovább.
53. Leonka
2007. máj. 27. 20:25
Nem járok össze egyik szomszéddal sem,csak köszönés,néhány szó és ennyi.Amikor hazaérek,becsukom az ajtót magam mögött és számomra megszűnnek. Ezt kell tennem,rájöttem.
2007. máj. 27. 17:04

Újra költözködtünk. Ezt ajándékként vettem, mert olyan lépcsőházba, ahol nem ismernek bennünket. S nem is szeretném, ha ismernének. Nem járok össze egyik szomszéddal sem, nem akarom, hogy tudjanak az életünkről. 3 lányom van, nem kell tudniuk ki miért jön hozzánk. Elég sok barát-barátnő megfordul nálunk.

Hagyjanak bennünket békén!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook