Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a petevezeték átjárhatósági vizsgálat? fórum

Milyen a petevezeték átjárhatósági vizsgálat? (tudásbázis kérdés)


1 2
5. 2ab728965c (válaszként erre: 4. - Dadianya)
2008. aug. 7. 19:41
Reméljük nem lesz rá szükség mert megfogansz, úgy legyen! :)
2008. aug. 7. 15:41

Köszönöm!Hát nem biztos,hogy lesz rá szükség,mert tegnap voltam a dokimnál és azt mondta,ha most se esek teherbe,akkor ezt meg kell csinálni.

Tegnap talált mind a 2 oldalon 1-1 szép érett tüszőt 22-23 mm-eset.Kaptam UTROGESTAN-t és ha nem sikerül teherbe esnem akkor megcsinálja ezt a vizsgálatot.Kicsit félek tőle.Eddig csak a bal oldaliban szokott lenni,de azt mondta,hogy nembiztos hogy megrepedt vagy el van záródva a vezeték valahol.

2008. aug. 7. 08:29
Nekem már volt.A harmadik babám nagyon nehezen jött össze,ezért elmentem egy ilyen vizsgálatra.Ott kiderült,hogy elzáródott az egyik petevezetékem.Átfújták és rá 6-hónapra sikerült is a baba!Nekem személy szerint nagyon fájt,amikor felhelyezték a katétert.Állandóan kicsúszott,mert nem tudtam lazítani.De túl lehet élni!Ennyit megért!
2008. aug. 7. 08:13

Szia, igen tudom. Egy szonda-szerűséget helyeznek fel a méhnyakon keresztül a méh tetejébe, és azon keresztül egy speciális kontrasztanyagot juttatnak be elég nagy nyomással mindkét petevezető méh felőli szájadékába.

Utána egy röntgen-szerű készülékkel megfigyelik, hogy ez a folyadék át tud-e folyni az egész petevezetőn, és a petefészek felőli végén kifolyik-e a hasüregbe.

Ha igen, akkor átjárható a petevezeték, ha nem tud, mert elakad valahol szűkület vagy elzáródás miatt, akkor azt is látják hogy mindez hol történt, és késöbb sürített levegő befúvásával ( vagy egy apróbb, laparoszkós műtéttel)megpróbálják kinyitni, illetve kitágítani a szűkült részt.

Elvileg elég ha az egyik tuba átjárható, mert ha abban a petefészekben történik ovuláció, minden adott a fogamzáshoz.

Maga a beavatkozás kifejezetten nem fáj, inkább csak kellemetlen, feszítő érzést lehet érezni.

Van olyan hely ahol lehet kérni felületes bódítást, van ahol ezt nem tartják szükségesnek, de ott is leszedálnak előtte, hogy ne legyen annyira rossz.

2008. aug. 6. 22:40
Tudja valaki hogyan csinálják az átjárhatósági vizsgálatot?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook