Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen a jó olaj spray? fórum

Milyen a jó olaj spray? (tudásbázis kérdés)


2015. aug. 11. 05:21
Végül sikerült venni egy jó drágát (kb. 4500Ft volt). A használathoz fel kell először pumpálni. A típusát nem tudom... sajna, de elég jónak tűnik.
18. dee (válaszként erre: 1. - KLMárti)
2015. aug. 5. 23:45
Én vettem egy kis műanyag spriccelőt amivel a virágot szokták spriccelni. Tökéletesen működik és 100.- forintba került kb. :)
17. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Katinkaboszi)
2015. aug. 5. 22:16
DDD szolgálj is rá a nevedre!
2015. aug. 5. 21:28
Ez Coat Olajspray a legjobb, 0 kaloria van benne, sajnos az ára elég húzós de baromi sokáig elég:)
15. Katinkaboszi (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2015. aug. 5. 21:21
Naná, most vagy boszi, vagy sem :D
14. Katinkaboszi (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2015. aug. 5. 21:20

Ha rájössz az ízére, imádni fogod.

Nálunk sem volt először nagy keletje, a férjem csak fumigálta, de amikor megszokta, hogyfinom, friss bors van az ételek tetején és egészen más az íze, mint a sokszáz éve ledaráltnak, azóta meveszi, ha eltörik a régi.

Sőőőőt, már kokettáltam egy olyannal, ami elektromos és annak végre fémből áll a daráló része is :D

13. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Katinkaboszi)
2015. aug. 5. 20:56
Micsoda "boszorkányos " módszereid vannak! DD
12. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Katinkaboszi)
2015. aug. 5. 20:55

Na, én meg egyszer használtam

mindkettőt, mert csak a szemem kívánta. D

Meg a kisördög ott belül. D

11. Katinkaboszi (válaszként erre: 6. - KLMárti)
2015. aug. 5. 20:52

Vedd meg és használd.

DE! ha olyat veszel, amibe bele lehet tölteni az olajat, akkor vagy visszatöltöd használat után és kimosod, vagy a hűtőben tartod, de akkor használat előtt vedd ki, hogy kiolvadjon, úgymond.


Szeretni fogod, ha rám hallgatsz,mert én rántott dolgokat a sütőben sütök, és olajjal fújom be a felső oldalát, de persze sütőpapíron készítem.

10. Katinkaboszi (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2015. aug. 5. 20:49

Fincsikém, én már a második, nem harmadik darálómatnyúzom, mert rájöttem a használatára.


1. Nem mindegy milyen borsot, túl aprószeműt nem jó, beletenni.

2. Ha beragad, meg kell rázni, hogy ismét kikerültjön belőle amitől nem mozdul semerre.

3. Minden alkalommal állítani kell a felső részen, ami a nagyságát a darálásnak segíti.


Az olajspraym régóta meg van, de mivel nem használom sokat, és a hűtőben tartom, rájöttem miért csorog csak.


A régi borsdarálót nem dobtam ki, nekem eltörött az alja, de nagyszemű só darálására pont jó.


A hűtőből jóval a használat előtt ki kell venni, mivel az olaj megvastagszik az üvegben, és ki kell olvadjon, hogy használható állapotban kerülhessen.

9. KLMárti (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2015. aug. 5. 19:52
Ez nagy igazság! :)
8. fincsi5 (válaszként erre: 6. - KLMárti)
2015. aug. 5. 19:44

Vedd meg, mert 1. lehet, bírja 2 hónapig is D



a 2. tudom milyen érzés, mikor belezúgunk valamibe! D

Mikor Lázár séfnél megláttam a BORSDARÁLÓT, azt hittem végem lesz, ha nem kapok olyat. Egész Debrecenben nem volt! Akkor még volt itt a Kátay,ott sem.

Aztán rendeltek valahol, 5000.- pénzért.:(

Mikor kellően beporosodott a mikrón, de úgy, hogy a gőz meg mifene miatt már tisztíthatatlan lett, barátnőmnek megtetszett,vitte,és most nála porosodik tovább.

De nekem volt BORSDARÁLÓM! DDD

2015. aug. 5. 19:37

Nincs jó olaj spray.


Meg minek is.


Sülteket kanállal kell locsolgatni (na annak legyen jó hosszú nyele!), nem kell arra még plusz olaj.

2015. aug. 5. 19:36
Bár találtam 1300Ft-ért is ilyen sprayt. Lehet, hogy annyit még áldozok rá, azzal nem bukok túl sokat.
2015. aug. 5. 19:35
Hát, valószínűleg ez lesz. :)
4. fincsi5 (válaszként erre: 3. - KLMárti)
2015. aug. 5. 19:30

A legegyszerűbb, ha veszel egy ecsetet, / nem úgy hívják, de tudod/, a lehető legkisebbet pöttyentesz a serpenyőbe, és szétkened vele.

Mint amivel a pogácsa tetején a tojást, no. :)))

2015. aug. 5. 19:25

Hát, ez sajnos nem túl jó hír. :)

Most kezdünk a családommal együtt diétázni, és jó lenne kitalálni valami olyan eszközt, ami segít kicsit kevesebb olajat használni.

2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - KLMárti)
2015. aug. 5. 19:22

Ha rám hallgatnál, nem vennél. Én hárommal próbálkoztam, mikor "divatba jött", de ahogy írod, vagy csurgott mindenhol, vagy nem jött belőle.

Még Lázár idejében veszegettem, nála egyszerűnek tűnt a használata.:)))

2015. aug. 5. 19:07

Sziasztok!


Szeretnénk venni olaj sprayt, hogy kicsit kevesebb olajat kelljen felhasználnunk, de nem tudom, milyen a jó spray. Egy korábbi (2010-es fórumon) azt olvastam, hogy az üvegből készült, fémkupakos (kb. 19cm-es) spray nem jó, mert nem szórja az olajat, hanem csorog belőle és nem jól használható.


Akinek van ilyennel kapcsolatban tapasztalata, érdekelne, hogy milyet érdemes venni.


Köszi szépen!

Márti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook