Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a jó és milyen a rossz gyerek? fórum

Milyen a jó és milyen a rossz gyerek? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 11. 10:42
Van itt olyan szülő, akinek 10 éves fia van?
2009. ápr. 22. 14:40
igy van nincs rossz gyerek, csak esetleg olyan akinek rossz a viselkedése, miért? mert a szülők nem tudják megmutatni neki mi a jó, helyes. 1000szer haééja a gyerek nem szabad de egyszer sem, hogy mért nem. agressziv szülő agresszivvé teszi a gyereket, és gondolok itt csak a sima kiabálásra. tény és való, nehéz gyereket nevelni, az a legnehezebb dolog a világon, és nagyon kevesen találják meg a helyes utat, ezért van ennyi megtévedt fiatal
2009. jan. 15. 22:18
rossz gyerek nincs, csak rossz szülő
21. badonyimariaeva (válaszként erre: 20. - Bollácska)
2009. jan. 3. 11:25
Szerintem sincs rossz gyerek,csak türelmetlen szülők.
2008. dec. 3. 19:44
Szerintem rossz gyerek nincs, csak eleven!
2008. aug. 24. 15:56
Rosz gyerek? olyan nincs... h lehet a gyerek rossz? földreszált angyalák mind! :) :D
18. McKenzi (válaszként erre: 6. - Krysty)
2008. ápr. 29. 13:28
Meg is értelek. Annyira primitív ilyesmi jellzőket aggatni egy "rosszaság" alapján! A gyerekek főleg a kis két-három évesek a bolti forgatagtól mégjobban felpörögnek :) nekik sem könnyű ez az időszak, a hisztikorszak, néha rájuk jön az öt perc és kész, attól még nem rossz gyerek. Hasonlót már én is átéltem, pedig ahogy írtam az előbb is, elég szende kisfiam van, a múltkor megriadt álmából, ahogy vettem ki a kocsiból és elkezdett sírni -erre egy nő: "szegény gyerek, hogy ilyen kis hisztis"
17. McKenzi (válaszként erre: 1. - Jjhmarta)
2008. ápr. 29. 13:16

Az én kisfiam nem túl eleven. Ő tényleg egy helyben ül, nyomogatja a játékokon a gombokat, kockázunk, könyvet olvasunk, zenét hallgatunk és nézzük hozzá a klipet (animációkat) van kedvenc meséje, szokta kérni, hogy tegyem be.

Mikor lemegyünk akkor is sokat játszik egyhelyben, nem kell utánarohangálnom. Van néhány szabály - csak az etetőszékében rajzolhat, nem szabad bántani a virágokat stb, ezeket betartja :)

Ő nem toporzékolva hisztizik, hanem nyifeg -nyafog, könyörög :) amúgy az se jobb :))))

Szóval nekem "jó" gyerekem van, de nem azért mert rákényszerítek bármit is, hanem egyszerűen ilyen. A következő meg majd rám fog hasonlítani és egy perc alatt szétszedi a lakást :))))

2008. ápr. 29. 13:00
Nincs is rossz gyerek. Ők a legőszintébbek, sokat lehet tanulni tőlük.
2008. márc. 11. 18:33
én úgy gondolom, hogy mikor azt mondjuk, hogy rossz a gyerek, akkor nem őt minősítjük, hanem a viselkedését. Az biztos, hogy nehéz elviselni a rosszaságot, én aztán tudom, mert az én fiam egy kész ördögfióka.
14. coline (válaszként erre: 13. - 0260f21e84)
2008. márc. 11. 18:22

Nem erre gondoltam! De nem értem a támadásod okát!

Nemrég történt!

Pl.: Lent az utcán a gyerekek valami üveget tördeltek és én szóvá tettem, hogy talán nem kellenne és símán vissza feleseltek , hogy mi az anyámat szólok én be nekik! ( tömören, finoman mesélem) Végülis leléptek, de döbbenet ahogy a mai gyerekek beszélnek! A pedagógusok talán többet tudnának erről mondani! Nem a sajátjaimról beszélek!

13. 0260f21e84 (válaszként erre: 12. - Coline)
2008. márc. 11. 18:04
Akkor neked az a rossz, ha valaki mast csinal, mint amit te elvarsz, es meg raadasul probalja is ervenyesiteni az akaratat, azokkal az eszkozokkel, amiket ismer?
12. coline
2008. márc. 11. 17:54
Én azokat a gyerekeket tartom rossznak akik nem fogadnak szót, agresszívek és szemtelenek!
2007. nov. 22. 18:51
szerintem a gyermekek alapvetően jók, csak kíváncsiak, arra is meddig mehetnek el. És még nincs elég empátiájuk a szüleikkel szemben. Ezt fontos nekik megtanítani, mire felnőnek. Ezért is tetszett, amit Elviracska írt. Hogy tudják a gyerekek is, hogy anyunak is rosszul eshet valami. Ezzel majd könnyebben boldogulnak a felnőtt életben is.
10. zsütyi (válaszként erre: 9. - Elviracska)
2007. nov. 22. 18:35

Szia!

Kicsit későn válaszolok, mert valahogy elvesztettem szem elől ezt a fórumot.

Valóban könnyebb, ha csak az egyikkel vagyok, és az is igaz hogy együtt több velük a baj. Ez legtöbbször abból adódik hogy nem egyeznek ki. Mindig a nagylány akar irányítani. Hogy mit játszanak, hogy csinálják... És elég ritka hogy ez sikerül is.

9. Elviracska (válaszként erre: 8. - Zsütyi)
2007. okt. 16. 09:51

Szia


Nálunk is ez gond ,nem is a rosszaság mert ,valóban nemmondhatom rossznak ,csak szófogadtlannak...ugyanis 100-szor kell elmondjak egy dolgot ,és akkor sem képes azt tenni.:(


De rájöttem idővel ,hogy minél többet szekirozom ,útasitgatom ugysem ér semmit ,hanem határozott vagyok,nem azt mondom jó volna összeszedni a játékokat ,hanem hogy van tíz perced mire bejövöük összelegyen szedve....

Nem kérlelem ,nem könyörgök,nemértem semmit vele:(

Elmeséltem dolgokat neki...például ,példáztam ,hogy mikor ő kért tőlem mondjuk bármit ,én mondtam ,hogy nem hallom ,nem érek rá...direkt ,hogy hogyan reagálja le...na nem tetszett a kisccsajnak,és ekkor elmeséltem látod milyen rossz érzés ,ha kérsz valamit ,és nem figyelnek ,elengedik a fülük mellett ...én is ilyen rosszúl érzem magam mindig ha te sem figyeled amit annyat kér...és hidd el sok-sok beszélgetés ,példamutatás ,és rájöttem többet elértem mint saját magam idegesitésével....


Az emelgetéssel ,sajnos nálunk is szintén gond volt gondok voltak..képes a villanykapcsolohoz is fölemelni az öccsét ,holott az is ezerszer elvolt mondva ,hogy ne emelgesse ,nem mert leejti ,hisz még az nem fördúlt elő ,illetve nem szólólm el magam ,de nehéz neki ,és nem jó ....

És van mikor hallom ,hogy mondja az öccsének,nem emellek fel mert anya megszid ,nemengedi ,de máskor újra látom cipeli az öccsét...tehát arra a következtetésre jutottam ,hogy nagyon öntudatos ,külömbségeket tudja a lehet -nem lehet dolgok közt csak ,épp nemmindig tudja betartani...

SZerintem tűrelem ,tűrelem ,és ezerszer is tűrelem,és sok -sok beszélgetés ,ez csak idővel sikeressé válhat...


Tapasztaltad ,hogy ha nincsenek együtt könnyebben lehet őket kezelni?Nem halmaznak hűlyeséget hűlyeségre?

2007. aug. 1. 12:39

A nagylányom 10 éves. Nagyon sok gondot okoz hogy nem akar szót fogadni. Teljesen apró, hétköznapi dolgokban sem. Pl.: fogmosás, rendrakás, stb.. Hiába mondom el százszor, kérem szépen, veszekszek, nem teszi meg amit kérek. Vagy ha valamit nem szabad, ő akkor is megteszi ha baj lesz belőle. Pl.: nem emelgesse a húgát mert elejti. Hát el is ejtette.

Mikor szidom, akkora dac ül a tekintetében hogy az már másnak is feltűnt. Oviba is sok gond volt vele. Mióta iskolás, a tanároknak is ez a problémája. A dac, az ellenkezés.

Az öccse 4,5 éves és mostmár ő is kezdi nem meghallani ha szólok. Pedig ő más volt. Már 3 évesen is, ha valami rosszat tett vagy megbántott, utána odajött hogy "anya bocsánat, nem leszek rossz" De most ha felelősségre vonom ő is csak néz összeszorított szájjal.

Nagyon sokat veszekszenek is. Mindkettő irányítani akar.

Félek hogy a kicsi is átveszi majd ezt a viselkedést. Ő most 2 éves.

És mi lesz később, ha már most se hallgatnak rám? Ennyire eltoltam volna valamit?

2007. aug. 1. 08:08

Igen nagyon sok felnőtt elfelejti, hogy ö i volt gyerek.

Az egyik unokám sokat van velünk 5 éves és olyan édesen tudja mondani nagyi én jó vagyok csak néha rossz.

A picikék nem tudatosan "rosszalkodnak" csak ismerkednek a körülöttük lévő tárgyakkal és így tanulnak.

Azokat a felnőtteket ültetném egyhelybe egész nap akik ezt teszik , vagy teszik az aproságokkal.

31 évig voltam dajka, de én igazán rossz gyerekkel nem találkoztam. Más kérdés, hogy daccos, akaratos , de ha megtörjük az akaratát milyen felnőtt válik belőlle, olyan akinek nincs önálló véleménye.

Én se szeretem az olyanokat akik az utcán, boltba ráfogják a gyerekre, hogy rossz, szerintem annak nincs gyermeke, de azt se szeretem aki üti a gyerekét.

Sokan el se tudják képzelni milyen károkat okoznak azzal, ha a gyerek mindig azt hallja, hogy ö milyen rossz.

Tapasztaltam mikor anyuka a reggel hisztiző gyerekének azt mondta ha rossz leszel nem is jövök érted, maradhatsz egyedül az oviba.= erről mi a véleményetek????

6. Krysty (válaszként erre: 3. - 4b2f94d8ef)
2007. aug. 1. 07:37

Igen, én is csak olyankor mondom rá hogy rossz.

Inkább nagyon-nagyon eleven.

Volt hogy vásárlásnál mondta valaki hogy milyen rossz ez a gyerek, hát meg tudtam volna folytani!

Utálom az ilyen embereket.

Egyszer a párom öccse mondta hogy ha 1 hétig nála lenne, ő bizony megnevelné... Semmi baj a gyerekem neveltetésével csak sajnos a sógorom is az anyósom elveit vallja.

Ha egy gyerek nem ül egész nap a fenekén akkor az már rossz.

2007. aug. 1. 07:28
A gyerek nem rossz, max. rosszat csinál.
2007. aug. 1. 07:20
Rossz gyerek NINCS, csak türelmetlen felnőtt!!!!!
2007. aug. 1. 07:07

2 kicsi tündérünk van, alig másfél év távolsággal.11hós és lassan 2és fél éves. Nagyon nehéz a kettőt együtt nevelni, hogy közben mnden másra is maradjon idő-energia...

Jelenleg a kicsi, nagyon jó, a nagyobb, pajos-huncut. Én sem ismerem el a rosszaságot gyereki bűnnek! Az a felnőttek ismérve...))))

Néha dühömben mondom hogy rossz, hisz a gőznek vhol távozni kell.

De szerintem olyan szeretetteljes a kapcsolatoma gyerekeimmel, hogy néhai kiakadások ellenére is tudják, imádom őket, és ez minden más ajándéknál többet ér. ja, és hogy ki is tudom mutatni!!!!

2007. aug. 1. 06:48

Az én lányom nem tartozik a kimondottan jó gyerekek közé.

Nagyon édes, imádnivaló kislány, de 2és fél évesen tudatosan rosszalkodik. Ha valamire azt mondom hogy nem szabad, ő azért is csinálja és várja a hatást.

Imádom hogy ilyen kis rosszcsont, inkább legyen eleven mint egy kis mimóza.

Az anyósom szerint akkor lehet szeretni egy gyereket ha egész nap szó nélkül ül egyhelyben, ezért a mi gyerekünket ki nem állhatja.

Én mindig sokkal jobban szerettem az un. "rossz" gyerekeket, mert ők legalább szórakoztatóak. Mi rengeteget nevetünk azokon a helyzeteken amik a rosszalkodásokból kialakulnak.

2007. aug. 1. 06:28

Szerintem nincs kimondottan csak jó vagy csak rossz gyerek.

Kérdés ki mit nevez jóságnak, PL: ha a gyerek egésznap a tv előtt ül és békén hagyja a felnőtteket ez egyáltalán nem jóság, ezt csak rákényszeritik a felnőttek.

Nincs rossz gyerek csak eleven, mindent tudni akaró, és ez a jó.

Addig jó mig a kicsik "rosszalkodnak".

A gyerekeknek a játék a munka és ebben igenis belefér a rosszalkodás is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook