Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a jó bölcsi? fórum

Milyen a jó bölcsi? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 12. 08:18

a mienk az

a gyerek imádja és a gondozónők türelmesek

barátságos a szoba

és odafgyelnek külön minden egyes gyerekre

pl segitik szobatisztaság elérésében,elmondanám az én fiam is ott lett szobatiszta

otthon nem akart

és ott ivott először pohárból

rengeteg türelmük van a gyerekekkel

és sokat foglalkoznak velük

tele van a program játékos foglalkozással

szóval csupa jó dolog

és közremüködőek a szülővel

tehát ha én igy látom megbeszélem velük és ök is ugy csinálják

de van olyan hogy ök adnak tanácsot hogy mit és hogy látnak a gyerekemnél

és azt megfogadom

és működik

igaz messzebb van a lakhelytől mint a másik de nagyon meg vagyok elégedve vele

2008. márc. 11. 19:24
A jó bőlcsi gyermekkőzpontu gyermekek igényeit próbálja kielégíteni. A bőlcsi választásánál nem szabad az idővel sporolni tőbb bőlcsit meg kell nézni érdemes az időt rászáni és szétnézni, hisz van rá lehetőség .A csoportszobákba szétlehet nézni és a vezetőnő minden felvilágosítást meg ad. A felnerülő kérdésekre válasz ad. érdemes őszzeirni mi az ami foglalkoztat a bőlcsivel kapcsolatban.
2008. márc. 6. 18:55

Én örültem hogy felvették a gyereket bölcsibe, válogatni? Örültem, hogy csak fél évet kellett várnom.MAjd ha gazdag leszek, de akkor nem adom bölcsibe.

A gyerek jól bírta, koedukált volt a bölcsi, így nagyon jó kis tornákon vettek részt. Szépen mindent megtanult, amit kellett.Ja, igaz nem kérdezték, mi legyen az ebéd, de étlap volt, mint az oviban.

És szerették.

2008. jan. 11. 20:28
talán itt kapsz választ: [link]
2008. jan. 11. 15:20
Senki nem járt ilyen cipőben?
2008. jan. 10. 15:12

Sziasztok!

Segítsetek nekem abban, hogy hogyan keressek bölcsödét?

Mire kell figyelni, a munkahelyhez vagy az otthonhoz legyen közel, telefonon érdemes érdeklődni előbb, hogy van-e felvétel vagy jobb a személyes találkozás (bár lehet, hogy felesleges utat teszünk, ha nincs). Vigyem-e a gyereket magammal?

Lehet, hogy másnak ezek buta kérdések, de első gyereknél nehéz az ügymenetet végiggondolni, hátha nektek több tapasztalatotok van.

Illetve még egy dolog bölcsi, vagy esetleg a nagyi? Tudom mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. :-)

2007. ápr. 19. 12:38
Az is nagyon fontos, hogy a gondozónők odafigyeljenek a gyermekek lelki világára, és megpróbálják mindegyiket egyformán dédelgetni, mert ilyen kicsi gyereknek nagyon fontos az, hogy őt is szeretgessék, vele is játszanak úgy, mint a másikkal. Ne tegyenek kivételt gyerek és gyerek között. Ez tapasztalat.
2006. ápr. 18. 10:32

Sziasztok!

Még az is eszembe jutott, hogy a jó bölcsiben odafigyelnek a gyerekek életkorának legmegfelelőbb és legegészségesebb ételek összeállítására. A mi bölcsinkben van az átadó/öltöztető helységben egy üzenő tábla a szülők részére, ahol pl. minden héten olvasható a heti menü. Látod mit reggeliznek, mit ebédelnek és uzsonnáznak a gyerekek. Azért is jó ez, mert akkor nem főzöd aznapra otthon is ugyanazt. Akinek nem ízlik az étel, azt nem erőltetik. Ez is fontos.

5. molntak (válaszként erre: 3. - Solyo)
2006. ápr. 18. 07:51
Ezek jó ötletek. Köszi:) ma megyünk beiratkozni és megkérdezem ezeket a dolgokat.
2006. ápr. 17. 22:34
Koszi Solyo, lassan megyunk beiratkozni, jol jottek a praktikus tanacsok!
2006. ápr. 15. 13:16

Az is fontos a jó bölcsiben, hogy lehetőséged legyen a gyerkőcöt fokozatosan beszoktatni. Pl. első alkalommal együtt mentek, 1 órát maradtok. Utána fokozatosan növelni kell az ott töltött időt, majd anyuka elmegy 10 percre, másnap 20 perce, és így tovább.

A jó bölcsiben fontos a rendszeresség, mindig ugyanott legyen az ágya amiben ebéd után alszik, ugyanannál az asztalnál egyen. Ezek mind biztonságérzetet adnak a piciknek.

Fontos az is, hogy magával vihesse a kedvenc játékát/takaróját/cumiját, ami ''otthon szagú''.

Fontos, hogy rendszeresen kivigyék a gyerekeket az udvarra játszani, persze ha az időjárás is engedi.

2006. febr. 24. 11:00

Szerintem (bár még egyáltalán nem vagyok még ebben a cipőben):

- Fontos, hogy ne kelljen sokat utazni, az ezzel töltött idő hosszú távon unalmas babának is mamának is.

- Fontos, hogy milyen a személyzet. Ezt a legnehezebb felderíteni, hiszen csak kétféleképpen történhet: vagy tapasztalatból, azaz oda járatod egy darabig a gyereket, vagy hallomásból, azaz megtudod, mit tapasztaltak mások, akik oda járatják a gyereküket.

- Fontos lehet, hogy mindig ugyanaz a max. két-három ember foglalkozzon a gyerekkel, hiszen ismerősök körében nem érzi annyira feszélyezve magát csöppséged.

- Fontos lehet az is, hogy mindig ugyanabban az időpontban tudd hozni-vinni a gyereket, hiszen akkor kialakul valamiféle állandóság, és az egyben biztonságérzetet is jelenthet a baba számára.


Tőlem ennyit, a többiről majd a tapasztalt anyukák írnak.

2006. febr. 13. 10:50
Milyen a jó bölcsi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook