Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a jó babakocsi? fórum

Milyen a jó babakocsi? (beszélgetős fórum)


12. win (válaszként erre: 1. - Agines)
2008. nov. 7. 20:46

Szerintem semmi baj a babakocsival. A probléma inkább az lehet, kicsi még a fiad ahhoz, hogy üljön és stabilan megtartsa magát. Még a nem mozgó babkocsiban is lecsúszik egy ekkora gyerek, hát még ha zötykölődik is alatta kicsit. Hiába tud ülni, egy ekkora gyerek ilyenkor még nem elég stabil, könnyen feldől, elveszíti az egyensúlyát, pláne ha mozog alatta a talaj.


A gyerekeim elég gyors mozgásfejlődésűek, a fiam 10,5 hónaposan már ment a lányom most 10 hónapos, és látom rajta, neki sem kell sok, hogy elinduljon. Hamar és szépen ültek, felültek, másztak, felálltak, de a babkocsiban ők is sokáig dőltek jobbra-balra, vagy lecsúsztak.


Ezen sokat nem tudsz segíteni, csak annyit hogy megpróbálod körbetámasztani és az övvel szorosan (persze az ésszerűség határain belül) bekötni, hogy az is minél inkább megtartsa.

2-3 hónap múlva már nem lesz ilyen gond, addig próbáld meg átvészelni a dolgot. :))

11. Arika
2008. nov. 6. 09:45

akkor csak a két lába csúszik ki???


de a kocsi övével nem kötöd be??


szerintem próbáld meg a pelenkát a feneke alá tenni...az megfogja tartani.


a babakocsiban alulra én csak egy textilpelust tettem vagy egy vékony plédet..de ugy hogy még be lehessen kötni.

egyébként olyan 5-6 hónapos kortól használtuk csak az övet.


A pelenkát hagyjd össze kis kockára , és tedd a feneke alá, mint egy ülésmagasítót.

aztán kösd be az övekkel, de úgy hogy tényleg "szoros" legyen az öv, max 2-3 cm-re engedjen.

igy az övnek meg kell tartania!


az hogy a lába meg odacsúszik, szerintem nem gond...mert az lábtartó...a kocsi nagyobb egyébként mint a gyerek, azért érzed ugy hogy lecsúszik..

nekem most egy Chicco trevim van, és a lányomnak már a lába totál kilóg, viszont a feje simán tud oldalt a "karfán" pihenni, mert még annyira kicsi ő is, hogy a fejen nem hátul van még a háttámlán.

Oda csak akkor esik, ha elalszik a kocsiban, mert akkor rögtön hátradöntöm.

10. Agines
2008. nov. 6. 09:35

Ami a képen le van hajtva lábrész, amire a nagyok a lábukat teszik, az nálunk vízszintben van.Középen az a textil megfogja a lába között,de a két lába az megy toivább és azon a műanyagon van es nem bent a kocsiban.

Nekünk narancs van. :O))

A fenekét kb középre teszem es onnatól csúszik lefele lefele.

2008. nov. 6. 09:12

[link]


itt néztem!


na akkor nézzük együtt! hová teszed a fenekét hogy kicsuszik a lábtartó részre???

(én a piros kocsit választottam, mert nekem az tetszik!;) )

2008. nov. 6. 09:11
Hogy, ha kell alá pléd, akkor hogyan kell bekötni? Ha csak rárakom, akkor fázik a kocsi huzatján assze...fűőleg, ha örökölte tőlem a hidegllergiát. :O(
2008. nov. 6. 09:02

Úgy csinálom, hogy ráfektetem a gyerkőcöt a fekvőfelületre es elkezdem tologatni és egyszercsak lent van szegény. Bkv-zni még nem mertem vele, mert nem bírom felemelni ha benne van a baba, mert az úgy már 20kiló. :o( autót meg nem tudok vezetni, így sakkmatt :O((

hol nézed a lépet, átküldöd a linket?

2008. nov. 6. 08:54

szerintem nem...


én ugy gondolom , hogy a kocsid frankó választás volt...simán kihuzod vele 2-3 évig is, főleg ha nem kell bkv-nod, és emelgetni a kocsit. (de mivel már vannak alacsony padlósak...már ez sem akadály!)


nekem összesen most van a hetedik kocsim..., talán 2-3 ujjam elég , hogy melyik volt szuper és melyik nem! (plusz most babakocsikat árulok!)


a kép alapján, ott van középen a "lábközépi " akármi, ami a karfához megy fel. plusz az övek...nem engedhetnék meg hogy a műanyag lábtartóig lecsusszon még akkor sem ha ülőhelyzetben van .

valamit nem értek....:O:O:O

5. Agines (válaszként erre: 4. - Arika)
2008. nov. 6. 08:46
Túl rövid a kocsi, asszem az baj. :O(
4. Arika (válaszként erre: 3. - Agines)
2008. nov. 6. 08:43

igen, rákerestem és megnéztem...


de még most sem értem hogy tud odacsúszni...


be szoktad kötni??

3. Agines (válaszként erre: 2. - Arika)
2008. nov. 6. 08:37

Ez nem mózeses kocsi és van neki egy olyan lábvége, amit arra is lehet használni, hogy amikor ülőbe tudjuk/tudnánk már használni, azon lenne lába. Egy műanyag lábtartó tulképpen. :O(

Igen, már pléddel is próbáltam, de lecsúszik. :O(

2008. nov. 6. 08:33

Szia!


Nem próbáltál meg egy összehajtott pelenkát a feneke alá tenni????

Én ezt a hordozóban csináltam amikor összecsúszott, és nem tetszett.


egyébként nekem is mózes-sportrészem kocsim van, volt, és én már az 5 hónaptól a sportrészt használtam, mert ki nem állhatta a mózest.

akkor is csak akkor fektettem le, ha már elaludt.


azt hogy érted hogy oda csúszik le ahol a nagyok a lábukat tartják????

2008. nov. 6. 08:05

Elsőgyerkőc....megszívtuk a babakocsit...Pierre cardin ps822-nk van. A 6 hós fiam nemigen szereti, ha teljesen vízszintben van, mert nem lát ki és ezért 3/4es, középső dőlésszögre szoktam állítani. Ebben is és vízszintben is viszont az történik, hogy csúszik egyre lejjebb és a végén már a kis lábacskái kilógnak, vagyis nem kilógnak hanem átnyúlnak arra a részre, ami a lábtartó, amit a nagyobbak szoktak használni ülő pózban arra, hogy a lábukat pihentetik rajta az a műanyag lábtartó rész bizibazi. Emellett ilyenkor a nyaka is kényelmetlen pózban van, olyan, mint amikor nekünk a fejünk helyett a tarkónk alá csúszik a nagypárna alváskor...már csináltam mindent...megemeltem, kitömtem betömtem áttömtem...De ugyanúgy lecsúszik a kis drága.Szegénykém....Hogyan csináljam, hogy ez ne történjen meg? Igaziból nem sír, hogy ez neki kényelmetlen, de olyan szomorú ránézzek ilyenkor..vmit rosszul csinálok, csak nem tudom, hogy mit. Ti ezt hogyan oldjátok meg?

Vagy vegyek egy másik kocsit? De, milyet:? Mi a jó? Nem tudom, hogy most mit is csináljak, hogy jó legyen neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook