Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a gátseb? fórum

Milyen a gátseb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. szept. 28. 06:55
Köszönöm a válaszodat. Majd megpróbálom megnyugtatni a tesóm.
2010. szept. 28. 00:21
A duzzanat teljesen normális egy pár napig, nekem is kissé be volt lilulva, de nem volt fekete azért. Ja, és én sem tudtam visszatartani, de szépen elmúlt és közben megerősödtek az ellazult izmok és újra minden rendben van. Csak türelem és annál gyorsabban gyógyul, minél aktívabb a kismama. Jó sokszor kell zuhanyozni a sebet langyos vízzel, utána sokkal jobb érzés.
2010. szept. 27. 19:57
Sziasztok. Kicsit felélénkíteném ezt a forumot. A nővérem szombaton szült. Gátmetszés, repedés, vákum. Nagyon csúnya a sebe, be van lilulva feketedve, fel van dagadva. Meg van ijedve rendesen. Mennyire normális ez, volt már valakinek ilyen? A szellentést se tudja visszatartani... Ügy rendbejön majd, csak most a vágás okozta sérülés és duzzanat miatt vannak ezek a gondok? First spray-vel fújja jó sokat.
2009. jún. 28. 21:29
Szép...
103. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 102. - Pmjudit)
2009. máj. 4. 07:09
hasonlóképpen szültem énis és nagy babát István 4115 g és 59 cm de könnyen gátvédelemmel igaz aranyerem az lett és azt hittem a varrat fáj.....
102. pmjudit
2009. máj. 4. 06:44

Az első szülésnél vágtak. 2 napig nem nagyon akartam ülni, de utána nem volt semmi gond. Felszívódó varratokkal vart a doki, nem volt varratszedés. Első éjszakára kaptam fájdalomcsillapítót, hogy tudjak aludni, de utána már nem kellett. A kórházi gátkezelés nagyon jó volt, ill. sokat zuhanyoztam a gátsebet. 4. napon jöttünk haza, addigra már nem volt panaszom.


A második babámat, noha 4150g volt, gátvédelemmel szültem - örök hála a szülésznőmnek, sokkal jobb volt.

2009. máj. 3. 22:33
összesen 4 x vágtak, mindig nagyon fájt utána, de legjobban a legelső alkalommal. Nem is tudtam aludni vagy 2 napig utána a fájdalomtól. 6 hét múlva már szépen meggyógyult, bár később még évekig éreztem, főleg ha időjárás változás jött. Most az utolsó után 2 évvel is néha érzékeny lesz és elkezd fájni egy kicsit. Aztán elmúlik, mintha sosem lett volna.
2009. máj. 3. 15:37

Én az elsö szülés után,gátsebbel már ülve szoptattam.Otthon kamilláztam,de nem volt vészes!Igaz még most is érzem a puklit mikor mosakodom!Megnézni én sem mertem!

A második szülésemnél,gátvédelemmel szültem,igy nem volt vágás és varrat,had ne mondjam mennyivel kényelmesebb és kellemesebb volt:))

99. Merci
2008. júl. 23. 15:42
Én a 2. nap már tudtam ülni. Biztosan sok múlik a vágáson magán is és a varráson is. Megnézni sosem mertem, hogy milyen. Kitapintottam és az elég horrornak tűnt. Utána nem volt semmilyen kellemetlenségem belőle.
98. poszata01 (válaszként erre: 15. - Pitypang)
2008. júl. 23. 14:16

Kedves Pitypang!


Én tapasztalatból mondom, a gátseb után is van szexuális élet! Bááár, az első néhány hétben TUTI BIZTOS, hogy ha választhatsz szex és alvás között, nem kérdés, hogy az alvást fogod választani!! :-))

De viszatérve: Én ABSZOLÚT a dokira bíztam. Nekem VOLT gátmetszés, a dokim akkor vágott, amikor bújt ki a feje. + még voltak belső varrataim is , mert gyorsan jött a baba. Mindennek 2 hónapja, és ma már egyik sem fáj, sőt a férjem szerint még "szűkebb" vagyok, mint előtte!!! (Igen, én is féltem attól, hogy olyan lesz majd, mintha bödön zsírba cérnaszálat lógatna, de neeeem! Na jó, nem teljesen ugyanolyan, mert a szoptatás miatt kicsit "szárazabb" vagyok, deee ezt meg egy jó síkosító megoldja!)

Szóval, emiatt NE AGGÓDJ. És ha elfogadsz még egy jótanácsot, Ne határozz el előre semmit, hogy gátmetszéssel, gátmetszés nélkül. NIncs két egyforma ember, és nincs két egyforma szülsé sem, mindenkinek más a jó. Így nem ér csalódás, ha vmi mégsem úgy lesz, mint ahogy eltervezted. Válassz egy olyan dokit, akire rá mered BÍZNI magad - ez a legfontosabb.

És a szülőszobán meg NE VISELKEDNI akarj!!! Egyszerűen csak hallgass a szülésznőre meg a dokira, és csináld meg, amit mondanak! Ők sem várhatják el, hogy csak azért, mert a főorvos lánya vagy, egy nyikkanás nélkül szüljél!

2007. nov. 25. 21:53
Nekem azt mondta a doki, hogy üljek bele, magyarán, hogy ne kíméljem magam - így is tettem: három napig fájt csak, az se volt túl vészes, csak az első napon. Szépen varrt semmi sem látszik!
96. ppiiccii (válaszként erre: 86. - Nikolbaba78)
2007. nov. 22. 17:15
A hathetes kontrollt követően már lehet kádban fürdeni.
2007. nov. 22. 14:22
Első szülés után a vágás miatt 6 hétig nem tudtam ülni sem, fekvésnél is ki kellett támasztani párnával, a második után 2 nap múlva ülve szoptattam, szintén vágással.Pici külömbség...
2007. nov. 19. 16:00
Nekem is volt gátmetszés, de mivel epidurált kaptam így alig éreztem. A varrás kicsit kellemetlenebb volt. Utána kb 3 hétig a nagydolognál kellemetlen volt, de nem vészes. Varratszedés nem volt, mivel felszívódó cérnával varrt az orvos.
93. M_Marcsa (válaszként erre: 86. - Nikolbaba78)
2007. nov. 19. 12:32
SZtem, mikor már nem vérzel.
2007. nov. 19. 11:35

Én az első fiam születése után,varratszedés előtt egy nappal szétnyíltam,mint a tubarózsa.Elviselhetetlenül fájt,kb.: két hónapig szinte menni,ülni,állni sem tudtam.

Második fiam születésénél rettegtem,hogy újra így járok,de kellemes csalódás ért.

Szinte nem is éreztem a varratot és annyira nem is húzódott.Hamar begyógyult és az előző heget is korrigálták.

2007. nov. 12. 05:32
Kellemetlen.
2007. nov. 11. 22:11

A gátseb szerintem a szülés legfájdalmasabb része.

Nem is tudom miért csinálják automatikusan!Én a harmadik gyereknél megtiltottam a dokinak,hogy vágjon.A végén mégis kellett,mert az előzőt úgy elszúrta,hogy az a rész nem tágult.De így megúsztam

3 varrattal.Annyit észre sem lehet venni.Ha most szülnék először,én biztos kérném,hogy csak végső esetben alkalmazzák!

2007. okt. 7. 22:01

Gátseb:

Az orvos ejti, szikével, egy egyenes a gáton, hogy ne össze-vissza repedezzen az ember lánya.


Nekem nagyon fájt. 3 nap múlva vették ki a varratokat. Otthon is és még a kórházban is kammillateával borogattam, s locsolgattam, így gyorsabban gyógyult. Otthon vastag párnán tudtam csak eleinte ülni, egyiknél úszógumin pár napig.

De a jó hír, hogy viszonylag hamar, kb 2 hét alatt elmúlt.

88. Roni24 (válaszként erre: 86. - Nikolbaba78)
2007. okt. 7. 14:38

Természetes szülés után a sima ülés is problémát okoz egy darabig, nemhogy az ülve fürdés! :S

Az ülve fürdés meg szerintem azért nem javasolt, mert amíg szülés után vérzel, a meleg víz felerősítheti a vérzést, épp úgy, mint ahogy menzesznél! Akkor sem szokás ülve fürdeni!

Szerintem majd érzed, hogy mikor lehet már!

2007. okt. 5. 14:53

Gatseb? Borzaszto dolog, bar kinek-milyen. A noveremnek alig fajt, en se ulni, se allni, se menni,de meg fekudni sem tudtam vele masfel hetig. Aztan egy pillanat alatt meggyogyult.


Kadban furdes? Szerintem 6 hetig az sem javasolt. Nem tudom, csak magamtol irtam, tehat nem biztos.

2007. okt. 5. 13:20

Azt szeretném megtudni hogy szülés után mennyi idő múlva lehet kádban fürdeni, mert a szülés után nekem azt mondta az orvos hogy egy darabig zuhanyozzak. Mikortól lehet fürdeni rendesen ?

Tud valaki segíteni ?

85. DODICA (válaszként erre: 84. - LoLiNa)
2007. szept. 11. 14:15

Hát tudod, ez a bármi, bármikor megtörténhet nagyon igaz a kórházakra, klinikákra is. Miért, ott van valami garancia????? Semmi a világon!! Sőt. A rengeteg fölösleges beavatkozás miatt sokkal több a kockázat.:(( Én kórházban nem tudnám magam biztonságban érezni, akkor meg milyen alapon kényszerítene oda bárki is?

Bár ne így lenne, de azt meg én nem tudom elképzelni, hogy az orvosok belátják valaha is, a jelenlétük teljesen fölösleges alapból egy normális szülésnél.


A bába sose vezet le ingyen szülést, egész egyszerűen azért, mert nem vezeti a szülést, hanem KÍSÉRI. Gondold végig, mennyire mást jelent a két szó!

Nem muszáj elképzelni, én tapasztalatból állítom, hogy teljesen ingyenes az otthonszülés. Igaz, ha én is csak az orvosi részét ismerném, a kórházi gyakorlatot, s a hálapénzrendszeren nem látnék túl, úgy hitetlenkednék, mint te. :)) Viszont szerencsém volt megtapasztalni a másik oldalt, s tudom, hogy mibe nem került. :)))


Örülök, hogy nem a te engedélyedtől függ az otthonszülés lehetősége. ;) Bár az egész nem engedélyek kérdése. Jó, ha legális, de aki biztos a döntésében, akkor is ezt az utat választja, ha ezzel úgymond ellenszegül a törvényeknek. (Amúgy nem, bármennyire is szokta ezt sugallani a média, idehaza nem tilos otthon szülni.)

84. LoLiNa (válaszként erre: 80. - DODICA)
2007. szept. 11. 12:59
Perfekt én nem tudnék itthon szülni, nem érezném magam se a picit biztonságban.. bármi , bármikor történhet... a mai világban pedig el nem tudnám képzelni, hogy egy bába ingyen levezessen egy szülést.. max, ha ismerősnek vezeti.. én nem engedélyezném az otthon szülést a komplikációk miatt.. túl nagy a kockázat, 2 élet, ami nem játék!
2007. szept. 11. 09:00
Na a gátsebre tudom azt mondani hogy jujjjjjjjjjjj!!!!!!!Fájt!!!!Sem ülni,sem állni sem mást nem bírtam,emlékszem hogy a földön térdelve s az ágyra támaszkodva tudtam enni.De két hét múlva már elfogadható volt a dolog.
82. Roni24
2007. aug. 6. 16:25

El fog múlni ne aggódj! :)

Nálam út közben döntött úgy a doki, hogy nyiszálni fog, de olyan fájdalmaim voltak, hogy nem is vettem észre! Szülés után tűnt csak fel, hogy szúrkál, akkor esett le, hogy ez engem öltöget! :P

A kacsa-pingvin járást én is ismerem, ráadásul úgy ültem le mindenhová, mint aki hímestojásra csücsül! Elég röhejes lehettem! :)

Rendes volt a dokim, már másnap kiszedte a varratokat (csodálkoztam is, hogy ilyen hamar), így legalább a szúrás elmaradt!


Egyébként, beszélgettek itt az otthon szülésről, hááát, nemtudom! Engem kifejezetten zavarna, és feszélyezne, ha itthon kellett volna vagy kellene szülnöm! Brrrrrrr :)

81. josey
2007. júl. 16. 13:53

Sziasztok.

Engem vágtak,ahogy hallottam,3 nyisszantás volt.Nem éreztem.A varrás elejét sem,viszont az utolsó pár öltésnél éreztem az élő húsomba fúródó tűt,sziszegtem is rendesen...5 napig kacsa-pingvinként közlekedtem,aztán még 1hétig sziszegtem rendesen.Most 2hét után is rendesen sajog,szúr és csíp(főleg az arész,amit éreztem!).Tán elmúlik egyszer...De nagyon rossz,az biztos.

Nálunk mindenkit vágnak,első babónál főleg.Engem jól leteremtett a szülésznő,amikor -szülésem előtt 4 héttel -megkérdeztem,hogy muszáj???

80. DODICA (válaszként erre: 79. - LoLiNa)
2007. júl. 12. 09:18

Hazai viszonylatban nem. Illetve alapítványi alapon megy a dolog, ha akarsz fizetsz, ha nem tudsz, az se baj, attól még nem hagynak ki ebből a lehetőségből. :)

Nyugaton az ottani tb finanszírozza.


Sajnos már idehaza is van olyan bába, aki megmondja a tarifát. :(( Ugyanúgy nem tetszik, mint a hálapénzrendszer, ill. az, hogy szülészorvosok is előre elkérik a pénzt. :(

79. LoLiNa
2007. júl. 12. 08:23
mért lenne ,olcsóbb, otthon szülni? a bábának is perkálnak, nem?!
2007. júl. 11. 13:29

ok :)

Örülök, hogy közös nevezőn vagyunk :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook