Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen a bőrtípusom? fórum

Milyen a bőrtípusom? (beszélgetős fórum)


11. grizus
2013. máj. 26. 06:46
Én ezt érzékeny bőrnek nevezném, de ez csak tipp. A legjobb kozmetikustól tanácsot kérni az ápoláshoz, mert ő biztos tudja, és remélhetőleg nem akar cuccokat eladni.
10. hippie_lany (válaszként erre: 9. - F758a7200f)
2013. máj. 25. 13:57
Köszönöm:) Akkor majd ellátogatok a patiközeli paktikába. Te kozmetikus vagy?:)
2013. máj. 25. 12:32

Leginkabb gyogyszertari cuccosok, alap dolgok amik nem markak hanem ott keverik ki. A glikolsavas kremekben pedig en a neostrata termekeket szeretem, de arclemoso tej, tonik, radir (sot ezt otthon is csinalhatsz), az legyen gyogyszertari. Legtobbjuk illatmentes es szinezekmentes semmi faxni, nincs csilivili csomagolas, nem a reklamot fizeted, mellesleg hatoanyagot ok tobbet tehetnek bele mert ezeket rendeletek szabalyozzak.


En inditanek egy arclemoso tej vegyes vagy vizhianyos borre es egy porusosszehuzo tonik. Hidratalonak egy hidratalo zsele vegyes vagy vuzhianyos borre, minel kevesebb adalekanyag van, annal jobban jarsz, a bolti cuccokat nagyon kell tartositani mert sokaig taroljak, a gyogyszertariban ebbol is kevesebb kell ugye

8. hippie_lany (válaszként erre: 7. - F758a7200f)
2013. máj. 25. 11:11
Köszönöm:)Előtte nem nagyon használtam semmit, mert nem kellett és milyen márkákat ajánlasz? :)
7. f758a7200f (válaszként erre: 5. - Hippie_lany)
2013. máj. 25. 11:00

Ebben nem sok termeszetes letezik, bar borradirt keszithetsz hazilag is de a glikolsavas kremek azok kellenek.


Az is lehet, hogy egyszeruen termekeket kelkene valtanod, 5 evente valtozik a borod a korod miatt is, szoval mindig kovetni kell a borod szuksegleteit es evszakokra is odafigyelni. Nyaron zseles hidratalokat hasznalj, mig telen inkabb arcapolo tejet stb.


Az is lehet, hogy eleg atvaltani az arclemoso gelrol arclemoso tejre, mert az enyhebb.


Most, hogy jon a nyar, a napfeny megvastagitja kicsit a hamreteget ezert elofordulhat pl bor alatti pattanas vagy ugy egyebkent is szurkebb bor. Ezert nyaron is kell a borradir es utana hidratalas (napvedo faktorral)


A glikolsavat oszre, telre tartogatnam, esetleg leteznek ebbol is fenyvedosok, de ha sosem csinaltad meg, nem most kezdenek hozza, hanem osszel, addig pedig gyakori borrador szemcses borradirokkal:)

2013. máj. 25. 10:41
Kicsit elszontyolodtam ettől, mert 20 éves koromig olyan volt a bőröm, mint a baba popsi, se tág pórusok, se feszülés, se fénylő orr. Akkor valami történhetett, mert a bőröm és a hajam állága teljesen megváltozott.:S
5. hippie_lany (válaszként erre: 4. - F758a7200f)
2013. máj. 25. 10:32
Köszönöm:) És szerinted mivel lenne érdemes hámlasztanom és hidratálnom? Szeretnék természetes dolgok felé nyitni:)
2013. máj. 25. 10:25
Ami szerencse az ilyen borben, hogy ha odafigyelsz a hamlasztasra es a hidratalasra, maga a zsiros bor elonyosebb, mert kesobb rancosodik:)
3. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Hippie_lany)
2013. máj. 25. 10:23

Ezt en zsiros, vizhianyos bornek neveznem.


A felszinen vizhianyos es a melyebb retegekben zsiros.

Hasznalhatsz ra kevert borre valo termekeket de nagyon fontos lenne a gyakori hamlasztas, borradir es glikolsav mert egyreszt jobban tudnad hidratalni, mert igy jobban felszivodik a nedvesseg, masreszt a melyebb retegekben nem lenne zsiros, igy picit osszehuzodnanak a porusok. Bar a tag porus az genetikus is, szoval teljesen osszehuzni nem lehet csak a hamlasztassal finomithatsz a bor kinezeten

2013. máj. 25. 09:47
Az arcomra jellemző a tág pórus, pattanástalan, nem fénylik, nem zsíros (kivéve az orromat), kicsit ráncosodik, olykor viszket és néha kiütéses. :)
2013. máj. 25. 09:42
Nem igazán tudom meghatározni, hogy milyen a bőrtípusom. Éppen ezért azt sem tudom hogyan tudnám széppé varázsolni.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook