Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikulás vs hazugság? fórum

Mikulás vs hazugság? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mikulás vs hazugság?

2022. dec. 11. 08:54
ahol en elek itt nincs mikulas.
2022. dec. 6. 12:10
A Mikulást nem lehet megunni!
19. Channa* (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2022. dec. 5. 21:45

Nálunk is sokan beöltöznek december 6-án és a karácsony előtti napokon.

Mikuláskor mindenki titokban csempészi a mikulás által hozott kis csokit a többiek íróasztalára.

Én is már bedobtam a táskámba, hogy itthon ne maradjon:D

18. Channa* (válaszként erre: 15. - Zsi52)
2022. dec. 5. 21:41

😁😁😁


Az én 33 éves fiam is hiányolta már Mikit:DDDDD


De majd reggelre ér ide, mert már nagy:D

2022. dec. 5. 18:28

"Ha netán kétkednétek a Mikulás létezésében, legyen eszetekben: akit szeretnek, az van!"

(Zeke László)

💝🎅

16. dfc04c70e4 (válaszként erre: 15. - Zsi52)
2022. dec. 5. 17:32
Ez mennyire aranyos! 🎅
15. Zsi52
2022. dec. 5. 17:22

Az én 29 évesemtől ezt az üzenetetkaptam:

"Nem jon a mikulas?🙈🥹mi jó gyerekek voltunk🎅🏼"

2022. dec. 5. 16:46
Én még emlékszem, mennyire akartam hinni a Mikulásban. Már az osztálytársaim számtalanszor mondták, hogy nincs, meg hogy ki öltözött be, de én kapaszkodtam, hiába volt minden ellentmondás. Persze mélyen tudtam, hogy anya meg apa rakja a cipőbe, a fa alá az ajándékot. De jó volt még kicsit hinni benne. Aztán elengedtem valahogy, arra nem emlékszem, hogy konkrétan mikor, 9-10 éves korom körül. Lehet, hogy késő, de még ma is nagyon gazdag a fantáziám és szeretem a meséket.
13. hpetra22 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. dec. 5. 16:43
Pfffff
12. liliom10 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2022. dec. 5. 16:43
Készítsd el ! Finom lesz ! :)
11. michelle.r (válaszként erre: 9. - Gigi>)
2022. dec. 5. 16:09
Ó, nem nagyon szokott érdekelni, hogy a sok karót nyelt szerint mennyire gyerekesen viselkedem 🙃 Abból a szempontból tényleg lehet rám irigykedni, hogy engem abszolút hidegen hagy, ha megítélnek.
10. Channa* (válaszként erre: 5. - Liliom10)
2022. dec. 5. 15:46

Igen! Köszönöm szépen!

Le is mentettem;)

9. gigi> (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2022. dec. 5. 15:26

Az olyan emberekkel ne foglalkozz aki meg próbál lehúzni.

Nyugodtan vedd fel a "bulis" szerkódat és érezd jól magad.

Aki azt mondja rád,hogy egy HP-vagy,csak írígykedik :)

8. michelle.r (válaszként erre: 7. - Gigi>)
2022. dec. 5. 15:19
Egyetértek. Varrtam magamnak krampuszfarkat, még piros bojt is van a végén 🙃 Egy fekete bársony hajráfra piros bársonyból szarvakat varrtam. Ahogy az elmúlt években, úgy holnap is magamra öltöm. Az emberek egy részének tetszik, de hallottam már olyat is, hogy hülye picsa, ez se tudja már 'jódógába', hogy mit csináljon 😂
7. gigi> (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2022. dec. 5. 14:32
Ma az utcán sétálva jött szembe velem két férfi. Az egyik piros kabátban, mikulás sapival a fején,koszos munkás nadrágban. Jót mosolyogtam,annyira jó fej volt .Nyilván dolgozni voltak,vagy oda mentek. Nem ez a lényeg. Hanem, hogy a felnőtteket is megérinti a Mikulás varázsa. Jó valamiben hinni, még akkor is ha tudjuk hogy nem igaz. Egy nap erejéig,jó félre tenni a sok rosszat. Az én munkahelyem is rendelkezik hasonló adottságokkal. 6_án tuti,hogy mindenki magára húz valamit ami jelképezi e napot. Mikulás sapi,agancsos hajráf stb.... Jókat szoktunk nevetni egymáson, és jókat nevetnek rajtunk. Senki nem bánja,mert Mikulás csak egyszer van egy évben. Ilyenkor szabad,sőt kötelező kicsit lazábban venni a napot. Mindenkinek kivánok a holnapi naphoz jó kedvet és vidámságot ! 🧑‍🎄🧑‍🎄🍭🍬
2022. dec. 5. 13:54

Én nem értem ezt az egész mizériát. Az elmúlt kb. 2-3 hétben már a sokadik alkalommal jön elő ez a téma.

Lehet, hogy már öreg vagyok, és nem haladok a korral, de ma már mesét sem olvasnak-néznek a gyerekek?

Vagy az a mese oké, a Mikulás mese hazugság, amivel a gyerek értelmi szintje csökkenni fog?

Komolyan nem értem.

Anno az én gyerekkoromban még akkor is adott egy pluszt az ünnepekhez, amikor már régen tudtuk, hogy nincs olyan, hogy Mikulás. A vele kapcsolatos játékot mégis betartottuk. Ja, és értelmi sérülést sem okozott, vagy ha igen, akkor nem vettem észre.

5. liliom10 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. dec. 5. 13:23
A másik Mikulás fórumon megnézted a receptemet ? ( belga pulykaragu)
2022. dec. 5. 11:53
Lehet hogy Mikulas nincs, de hogy Grincs van az tuti. A mi csaladunkban is. Tegnap egy kiscsajnak (3 eves) adtam egy mikulascsomagot, még a szemét is becsukta, latni se akarta, pedig nem volt mellé virgács. :D Olyan cuki volt, egyem is meg. Nem is tudom kire ütött ez a gyerek. :D
2022. dec. 5. 11:31

A gyerekek nem lükék,,az esti meséről is tudják hogy mese..mégis nap mint nap jöhet,,azt sem kérik számon:))

Legalábbis ilyet még tapasztaltam,,kell az a kis varázslat Még a felnőttnek sem árt:)))


A cikk jó,,azt igazán én sem értem miért lett ebből ekkora téma.

2022. dec. 5. 11:06

Nem értem én ezt a mostanában szinte hisztaréiként terjedő mikulás mizériát.


Sok szülő foglalkozzon inkább többet a gyerekével (közös játék, közös játszótér, közös tanulás, közös kreatívkodás), mint azon törje a fejét, hogy a télapó hazugság.


Szerintem sokkal nagyobb gond a nem megfelelő foglalkozás a gyerekkel, az, hogy elhajtja, mert SOS telefonoznia kell, nem rászólni és elmagyarázni, hogy mi a helyes és helytelen.


Na akarjatok már mindent megvonni a gyerektől, hogy aztán ráfoghassátok, hogy SNI-s a gyerek, holott csak semmit nem adtok meg nekik, tiltjátok attól, amitől nem kell, és megengedtek neki olyan dolgokat, amit viszont nem kellene...

2022. dec. 5. 09:35
Gyermekeinket elárasztja a Mikulás-mítosz a televízión, a könyveken, a barátokon, a családon, az üzleteken stb. keresztül. Aztán eljön az a kor, amikor elkezdenek kérdezgetni...

Ugrás a teljes írásra: Mikulás vs hazugság?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook