Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól van szükség a logopédusra? fórum

Mikortól van szükség a logopédusra? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 22. 19:33

Kedves Zopa!

Ha 2 éves a kislány és még nem jár közösségbe(gondolom), akkor korai fejlesztésre vagytok jogosultak!!!!

Természetesen ingyen! Nem tudom merre laktok, de jelezni kell a jegyzőnél, vagy a gyermek házi orvosánál. Ha érdekel utána nézek a pontos jogszabálynak. Nem csak logopédia jár, hanem komplex (gyógy)pedagógiai fejlesztés.

Továbbá, ha olyan baja van: emelt családi pótlék, 90%-os utazási kedvezmény (a fejlesztő foglalkozásokra ingyenes!,közgyógy igazolvány és számtalan egyéb kedvezmény!!!!

Jómagam gyógypedagógus,kisgyermekgondozó-nevelő vagyok, és nekem is van 4 gyermekem (köztük beteg is), ezért lettem én is gyógypedagógus.

Ha kérdésed van, írj nyugodtan! a mail címem:

gyorgyifazekas@gmail.com

2013. máj. 7. 17:22
Az, hogy csak az óvoda nagycsoportjától mehet, csak az egészséges gyerekekre vonatkozik. Mint olvassuk a kislány genetikai betegsége miatt nem tanul meg minőségileg tökéletesen beszélni, szóval rá ezek a szabályok nem vonatkoznak. Nem tudom hol laktok, de a védőnő biztos tud segíteni, h hol van legközelebb képességfejlesztő. Ha oda elviszed, akkor ott felmérik, és majd a szakemberek megmondják a továbbiakat. Habár lehet, h 2 évesen még korai, nem tudom.
2. evamaria0803 (válaszként erre: 1. - Zopa)
2013. máj. 7. 15:16
Azt nem tudom, hogy mikortól van szükség logopédusra. Azt viszont tudom, hogy csak az óvoda nagycsoportos gyermekei mehetnek, mert nekik van igazán nagy szükségük rá. Ha találsz egy magánzót, aki ebben tud segíteni, az sokat számíthat, de inkább hozzáértő embertől kérdezd meg! Próbálj egyébként körülnézni a lakhelyeden, hogy hol van a kerületi/területi logopédus!
1. Zopa
2013. máj. 7. 15:07
A kislányom genetikai betegségben szenved,melynek egyik következménye hogy később tanul meg beszélni mint egy átlag gyerek.Minőségileg nem is ugy,az is lehet hogy csak pár szavas szókincse lesz.de mindenesetre szeretném mindenben segíteni, hátha.....A minap felmerült bennem hogy vajon mikortól kell logopédushoz járni kell-e egyáltalán,milyen feltételei vannak?Most 2 éves.Aki tud nekem segíteni ebben kérem szépen írjon!Köszönöm!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook