Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól van értelme bilit használni? fórum

Mikortól van értelme bilit használni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. márc. 8. 15:15
Lehet, hogy nyáron teszünk egy kísérletet, hátha :-)Azért sejtettem, hogy picit korai. Azért köszi szépen!
47. Lenia
2011. márc. 8. 15:12

Az én kisfiam is most egy éves, de bennem még fel sem merült a bilireszoktatás kérdése. Megdöbbenve olvasom, egyre több helyen hogy van aki már ilyenkor ezzel foglalkozik. Én több helyen is azt olvastam, hogy a gyereknek el kell jutni a fejlődésében oda, hogy egyáltalán észlelje az ürítését (pl legugol amikor kakil stb.), ami kb 1,5- 2 éves kora között alakul ki. Majd ezután 2- 2,5 éves kora között kezdi el szabályoni is azt.

Tehát szerintem teljesen természetellenes és fölösleges egy egyéves gyereket bilire erőltetni amikor az még messze nem érett rá,esetleg olyan frusztrációt okozva a sikertelenséggel ami később megnehezíti a helyzetet.

Persze biztos vannak ellenpéldák is olyan gyerekekre, akik mindenféle modern módszerrel hamarabb lettek szobatiszták.

Én mindenesetre hanyagolom ezt a kérdést még kb 1 évig.

2011. márc. 8. 15:09

szia!

nekem a nagyobbik 2 évesen,5nap alatt szobatiszta lett éjjelre és nappalra.

A kicsi 2,5 éves,lassan 1 éve próbálkozunk,volt már siker, de többnyire pelus,igaz lényegében fele annyi fogy mint eddig.

45. dorka79 (válaszként erre: 43. - Capuccino77)
2011. márc. 8. 15:09
Látom:)))
44. fairy_dt (válaszként erre: 38. - Szisza13)
2011. márc. 8. 15:08
kislányom lassan 4 éves. Én is sokat szomorkodtam, azt gondoltam rossz anyuka vagyok, mert nem tudom rászokatni a bilire, de amikor láttam, hogy is szeretné, de mégsem sikerül akkor megértettem, hogy majd eljön az ideje. 2 és fél éves kora körül kezd egy gyermek megérni a bilizésre, illetve jó nyári időszakban kihasználva a meleget, szokatni a bilire. De ha már megérett a kisfejében az inger, egy hét alatt átvált, nem kell aggódni.
43. capuccino77 (válaszként erre: 40. - Dorka79)
2011. márc. 8. 15:05
Látod, milyen egyszerre kattog az agyunk? :) Ugyanazokat a szavakat használtuk! :)
42. titati
2011. márc. 8. 15:05

Mindenképp nyáron érdemes elkezdeni....de minden gyerek máskor érik meg rá.

Én 2 éves kor előtt nem kezdeném, hacsak nem a gyerkőc kezd intenzíven érdeklődni.

41. capuccino77 (válaszként erre: 38. - Szisza13)
2011. márc. 8. 15:05
Ez az a dolog, amit ha erőltetünk, azzal csak több rosszat tennénk, mint jót. Az Én kettő nagylányom 2 éves korukban, mindenféle erőltetés nélkül 2 hét alatt szobatiszták lettek az éjszakát is beleértve, míg most a 2 és fél évesem még mindig pelusos. :) Ezt nem lehet erőltetni. Lehet az enyém is ma még pelusos, holnapután meg egyszerűen önmaga nem bírja majd elviselni a pelenkát. Erre meg kell érniük! :) Ráértek még! :)
40. dorka79 (válaszként erre: 38. - Szisza13)
2011. márc. 8. 15:04
Szia!Az én kislányom most volt 2éves és egyáltalán nem hajlandó bilizni.Nem is szabad őket erőltetni,mert erre meg kell "érniük".
2011. márc. 8. 15:02
Az én kisfiam is most lesz 1 éves, és hétvégén feltették nekünk is a költői kérdést, de szerintem még korai.
2011. márc. 8. 15:00
A kisfiam jövőhónapban lesz 1 éves. Gondolom azért még korai a kérdésem, de mikortól érdemes noszogatni a bilire?
37. orsi26. (válaszként erre: 35. - Lipiani)
2010. febr. 17. 11:11
Levi most lesz 21 hónapos és már nincs neki nappalra pelusa,csak alváshoz.1 hónap sem kellett,hogy leszokjon róla,szól,ha pisilnie,kakilnia kell,ha megyünk valahova,akkor sincs rajta pelus,még sosem pisilt be utközben..nem gondoltam,hogy ilyen "egyszerű" dolgom lesz vele,ilyen hamar sikerül leszoknia..
36. orsi26. (válaszként erre: 35. - Lipiani)
2010. jan. 17. 19:29
Igen,és akkor én is nagyon örültem:)A naplónkban van is róla kép és bejegyzés.De aztán mintha elvágták volna,befejezte.Kb. 2 hete elkezdtem megint pelus nélkül szoktatni és pisiltetni,és ahhoz képest,hogy 1 hétig egy halom pisi ruha lett,azóta wc-re ráül,pisil,ma kétszer kakilt megint,nénjinél pelus nélkül voltunk,náluk is pisilt a wc-be..De lassan 20 hónapos lesz és most kezdi ezt megérteni,mert 10 hó-tól egészen eddig ez nem ment.Kivéve nyáron,amikor kértem,hogy pisiljen és pisilt,de nem volt rajta semmi..
35. Lipiani (válaszként erre: 32. - Orsi26.)
2010. jan. 17. 13:37

Hú az nem semmi!!7 hónapos korától? Nagyon ügyes!!!

Na itt is látszik,hogy minden gyerkőc más.:))

2010. jan. 17. 13:32
ui: pl.tesóm kisfia nyáron volt 17-19 hónapos(tudtak sokat gyakorolnib is kinnt),mire bejött az ősz,teljesen szobatiszta lett,vagyis 21 hónapos kora óta az!
2010. jan. 17. 13:31
Két éves kora körül már reggeli program volt, hogy bilire ültettem, az ölébe vette a kisrádiót és mellette volt a bögre tea... Ha sikerült produkálnia valamit, mindig nagy-nagy dicséreteket kapott! Sőt! Mivel sokat utaztunk nagy távolságra vonattal, vinni kellett magunkkal! Aztán este is, később pedig délben is. Mivel február végén született, 2,5 éves korától - nyár elejétől egyik hétről a másikra szobatiszta lett. Kb. egy hétig kapott ugyan éjszakára pelust, de nem történt baleset, sőt, el is utasította, hogy ő már nagyfiú!! Viszont este, mielőtt elment aludni, mindig volt egy utolsó biztonsági bililátogatás.
2010. jan. 17. 13:29

Szia!

Az én kisfiam 7 hónapos korától 10 hónapos koráig minden reggel a bilibe kakilt!!Aztán egyszercsak egyik napról a másikra nem volt hajlandó ráülni..egész pontosan 19 hónaps koráig.Ekkor vettünk szűkítőt is,hogy vagy bili vagy wc.Persze egyikre sem volt hajlndó továbbra sem ráülni,bármit adtunk a kezébe,bármivel tereltük.De 2 hete délelőtt és délután nem adtam rá pelust(sok-sok pisis ruha lett),de már most eredménye van (amire azt hittem sokkal több idő lesz):ráül a wc-re,belepisil,belekakil és szól,ha kell neki.Ami 1-2-szer van,szóval fél-1 óránként pisiltetem.

31. Lipiani (válaszként erre: 29. - Bebe82)
2010. jan. 17. 13:25
Puszi Neked is! :)
30. Lipiani (válaszként erre: 28. - Bebe82)
2010. jan. 17. 13:25

Szerintem szokatlan Neki az új helyzet.Én erre tudok csak gondolni.

Benin észrevettem,hogy nagyon ragaszkodik a megszokott dolgaihoz.:)

29. bebe82
2010. jan. 17. 13:24
Na, megyek felébredt, este még leszek :) Pussz!
28. bebe82 (válaszként erre: 27. - Lipiani)
2010. jan. 17. 13:22

Ááá, nem szól.Csak látom rajta, hogy nyomja és kérdezem, "Nórika, mit csinálsz?" na és erre már válaszol, hogy kaka.

esténként le szoktam venni róla a pelust fürdés előtt kb. fél órával, de a pisi rendszerint a szőnyegre megy. pedig ha kérdezem, hogy mit kell a bilibe csinálni, akkor mondja, hogy pisi. elméletben tudja, gyakorlatban nem :(

na mindegy, eljön a mi időnk is :)

2010. jan. 17. 13:19
Nóri szól ha bekakált?Vagy előtte szól,csak nem akar ráülni?
26. Lipiani (válaszként erre: 24. - Bebe82)
2010. jan. 17. 13:18
Na ilyet már én is hallottam.Pont a napokban.Érdekes amúgy...egy próbát megér.:)
25. bebe82 (válaszként erre: 23. - Lipiani)
2010. jan. 17. 13:16
szerintem a nyár lesz a megoldás erre mindkettőnknél :)
24. bebe82
2010. jan. 17. 13:15
keresztlányom kihagyta a bilit, Ő egyből a wc-re ült szűkítővel.
23. Lipiani (válaszként erre: 22. - Jozsi.38)
2010. jan. 17. 13:15

Hát igen.Előbb-utóbb biztos megoldódik a probléma.Ki fogékonyabb rá,ki nem...

Az biztos hogy egy nagyobb tesó csak segíti az ügyet,de az nálunk nincs.Így majd magunk oldjuk meg.:))

22. jozsi.38 (válaszként erre: 19. - Lipiani)
2010. jan. 17. 13:11
asszem első gyereknél ez főleg így normális, mert nem látja a nagyobb gyerektől, és nyáron meztelenül jobban érzi az ingert
21. Lipiani (válaszként erre: 20. - Jozsi.38)
2010. jan. 17. 13:10
:)) Van eszük ezeknek a kis lurkóknak.:) Kis rafináltak.;))
2010. jan. 17. 13:08
ja persze nyáron meztelen seggel rohangált és ősszel ahogy felkerültek rá a ruhák, rákényszerült a bili használatára és nem érezte jól magát a nedves ruhában
19. Lipiani (válaszként erre: 17. - Jozsi.38)
2010. jan. 17. 13:08

Persze nem is akarom én sem erőltetni.Megpróbáltuk,nem tetszik Neki,elkönyveltem hogy még kicsi hozzá,majd később próbálkozunk.:))

Azért megnyugtató,hogy ebben a korban az a jellemző hogy nem trónolnak rajata.Azt hittem csak az én kisfiam nem akar ráülni.:))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook