Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet ülésmagasitot használni? fórum

Mikortól lehet ülésmagasitot használni? (tudásbázis kérdés)


20. be52089f0e (válaszként erre: 15. - Raistlin Majere)
2008. aug. 26. 09:07
Manapság már nemcsak olyan ülésmagasító van, ami egy párnához hasonlít, hanem vannak úgymond modern ülésmagasítók is. Ezek annyiban különböznek a gyermeküléstől, hogy állítható a fejtámlája. Tehát ugyanúgy megóv az oldalirányú ütközésektől és a fejet is védi.
2008. aug. 6. 18:59
senki nem nevezett felelőtlennek kedves bvdt!!!!sőt...nem ugrasz bele akármibe,ez jóóó...igen,én úgy tudom,csak a hát és fejtámlás változatot fogják elfogadni....én nekem is ki kell cserélnem,bár Siti szerint a Suzukiba nem kell????!!!!,mert úgy is biztonságos(még jó,hogy nekem is Suzukim van!!!!!!Ettől függetlenül mindkét gyermekünk magasitón ülve utazik,mind a 10,mind a 6 éves,anélkül be sem ülnek az autóba....) ,de azt megnézném amikor majd a rendőrnek magyarázod meg mindezt,csak szólok,ne lepődj meg ha nem fogja meghatni....
18. Raistlin Majere (válaszként erre: 17. - Ea9bff1b44)
2008. aug. 6. 17:26
Akkor viszont törvényt sértetek, mert 150 cm-ig kötelező a biztonsági gyerekülés :-)
2008. aug. 6. 17:05
Az én fiam már nyolc éves elmúlt, és 140 cm-er. Mi nem használunk ülésmagasítót sem, mert a Suzukinkban az öv rendesen a vállán megy keresztül,meg a mellkasán, tehát nem a nyakát fojtogatja. Kisebb gyereknek azonban még kell a magasító, illetve amíg lehet inkább a gyerekülés.
2008. aug. 6. 16:53

Még mielőtt úgy gondolnátok, hogy én egy felelőtlen szülő vagyok. (egy másik topikban majdnem megkaptam)


Én pusztán csak érdeklődésből kérdeztem, hogy a két és fél éves gyerekemet ültethetem -e magasítóba.

De meggyőztetek, nem fogok ülésmagasítót venni!

15. Raistlin Majere (válaszként erre: 11. - Be52089f0e)
2008. aug. 6. 10:12
Az én lányom 7 éves lesz, 128 cm, de semmi pénzért nem ültetném csak magasítóba. Olyan gyerekülése van, ami 36 kg-ig jó. Ez tökéletes neki. Végülis azért ülteti biztonsági ülésbe az ember a gyerekét, hogy védve legyen a balesetekben. Az ülésmagasító nem védi sem az oldalirányú ütközésnél, sem a fejet nem tartja. Gondolj bele, ha utazás közben elalszik a gyerek majd csak lötyögni fog a kis teste erre-arra.
14. be52089f0e (válaszként erre: 12. - 07e7ca841a)
2008. aug. 6. 09:55

Van egy hagyományos magasítónk. Először úgyis megnéznénk, hogy a kis nyakánál megy e a biztonsági öv.

De ha jól értelmezem, amit írsz, akkor januártól azt is csak háttámlás változatban fogják elfogadni. Tehát mindenképp vennünk kell valamit.

13. 07e7ca841a (válaszként erre: 8. - Mtt80)
2008. aug. 5. 19:31
vérfagyasztó ,nem????????????????milyen felelőtlen szülő az ilyen,pont a gyerek nyakánál megy el az öv,egy esetleges karambolnál meg szépen kitörik a nyaka,megéri????????????????csak azt tudnám hol vannak ilyenkor a "rend éber őrei"???????????????
12. 07e7ca841a (válaszként erre: 11. - Be52089f0e)
2008. aug. 5. 19:27
szia bvdt A súlya miatt igen,rakhatod magasitóba,de én a magassága és az élatkora miatt nem tenném,még kicsi hozzá,ez az én véleményem....Az én lányom most 120cm és 21kg,kb a télen vettem neki magasitót,addig ülésben ült(persze akkor még kissebb volt),de már kényelmetlen volt neki,vannak olyan autós ülések amik 36 kg -ig jók,és utána szét lehet szedni,hogy csak magasitó legyen, támlásat érdemes venni,mert úgy tudom,januártól már a másik nem lessz jó és keményen büntetnek érte..... Timcsi
11. be52089f0e (válaszként erre: 4. - 754c7e07c3)
2008. aug. 4. 09:39
Az én fiam igaz, hogy 2 és fél éves, de 101 cm és 17 kg. Akkor már ültethetem magasítóba?
2008. febr. 12. 13:39
Szia, az én lányom hat éves és 130 cm. Most kezdtünk ülés magasítót használni, mert már nem tudtuk bekötni az övet a gyerekülésben. De attól még ő is elaludt a hétvégén a kocsiban és bizony nem volt biztonságos, ahogy oldalra dölt menetközben. Egyfolytában ébreszgettem, álítattam egyenesbe. Szóval, ameddig a gyerekülés övét be tudod kapcsolni, addig szerintem az a legjobb.
2008. febr. 12. 10:51
Ez szerintem inkább a magasságtól függ és nem az életkortól. Az én fiam mindig kisebb volt az átlagnál ezért majdnem 8 éves volt amikor magasítót használtunk. Kb 3 évig. Aztán elkezdett nőlni és lassan utóléri a többieket.( bár még mindig ő a legkisebb az osztályban.)
2008. jan. 24. 12:01
Én is kb. 6 éves korra tenném az ülésmagasító használatát. Elvileg persze lehet már hamarabb is, de az nem biztonságos szerintem. Én is láttam már 3 éves gyereket ülésmagasítón, és bizony a biztonsági öv éppen a nyakánál ment el. :(
7. mtt80 (válaszként erre: 3. - Akkor van)
2008. jan. 24. 11:59
150 cm-től már nem kell semmi!
2008. jan. 15. 13:09

Én az ülésmagasító használatát jól kitolom. Láttam 3 éves gyereket abban ülni, majd elaludni. Háát, mit mondjak! Nagyon sajnáltam, mikor felébredt, mert majd kitört a dereka.

Amíg belefér a másikba, inkább abba ültetem. Szerintem minimum iskoláskorig elkel a biztonsági gyerekülés.

5. -agi- (válaszként erre: 3. - Akkor van)
2008. jan. 15. 12:19
Ha ráültetsz 150magas valakit az ülésmagasitóra, beveri a fejét az autó tetejébe :)
2007. aug. 27. 20:08
3 éves kor után, és 15 kg felett.
2007. aug. 27. 19:15
Ülésmagasítót 150cm-től lehet, előtte biztonsági gyerekülést kell, tudomásom szerint.
2007. aug. 27. 17:53

Szia Brigy,

akkor, ha már jó helyen megy át a gyerek mellkasán a biztonsági öv. De ha van olyan ülésed, aminek a fejvédő része fokozatosan emelhető, inkább maradjon meg az, hiszen a fejet továbbra is védi az ütközésnél. Ezeket az üléseket ha ki kell venni a gyerek alól azt jelenti, hogy már nem is kell a popsi alá semmi, mert a bizt.öv jó helyen fut át, felnőttként utazhat.

Ha nem ilyened van, akkor kb. 6 éves kortól jó a magasító. Ez persze függ a csemete fejlettségétől, meg az ülés méreteitől. Nem minden ülés egyforma magas. Sok sikert a válogatáshoz,

üdv

CSM

2007. aug. 27. 17:31
Mikortól lehet ülésmagasitot használni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook