Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet adni a babáknak natur joghurtot, krémtúrot, danoninót? fórum

Mikortól lehet adni a babáknak natur joghurtot, krémtúrot, danoninót? (tudásbázis kérdés)


20. Dorka29 (válaszként erre: 14. - _kleo_)
2008. aug. 27. 22:14

Én is veled és Terezával értek egyet.

Inkább később bevezetni és "túlóvatoskodni", mint hogy -akár évekkel később- legyen ebből probléma.


A védőnőm szerint nem mindegy, hogy milyen tejtermék, mert máshogy készülnek.

Pl. A túrót,natúr joghurtot, sajtot lehet adni először,8 hónapos kortól, a többit csak később. Én mindent később vezettem be a lányomnál a lehetséges allergiára való hajlam öröklése miatt, de pl. tejet még most sem adok neki (15 hónapos), nem is áll szándékomban.

Igaz, még szopik is, így nem issza, de ha olyat főzök, akkor Milupa tejitalból készítem neki (tejbegríz kukoricadarából, esetleg puding, stb.)


Bolti túrós, vagy gyümölcsös tejtermékeket stb. csak máshol (pl mamánál, vendégségben) kap, itthon sima túróból, natur joghurtból készítettem neki egy éves koráig.

Most már néha néha adok boltit is, de nagyon ritkán.

Danoninó az szerintem édesség, nem étel, így nem is adok.

19. enci2
2008. aug. 27. 22:12

Szerintem danoninot NE adj neki, csupa cukor, hallgass rám elhízik, tönkremennek a fogai. Szerintem etetsd természetessen az első perctől kezdve pl krémtúró gyümölcsel. Ha felnő hidd el: Meghálálja:)


Ja és nekem nincs gyerekem, de én nagyon vékony voltam kicsinek, 3 éves koromtól rászoktam(szoktattak) a cukrozott bocsi a kifejezésért szemetekre és azóta nyögöm az összes hátrányát.

Én SOHA nem fogok adni a gyerekemnek agyoncukrozott, gyümit sosem látott készítményeket... Jó egészséget:o)

18. _kleo_
2008. aug. 27. 20:29
Küldd csak, hagy művelődjön gyermekétkeztetésből. :)
17. uracsvivi (válaszként erre: 15. - 14775640c4)
2008. aug. 27. 15:20
Én is csak a természetes dolgokat adom neki(gyümi).Eredetileg csak a natur joghurtot akartam kérdezni hogy mikortol de apa akarná adni a danoninót és társait.Majd leültetem ide olvasni
16. _kleo_
2008. aug. 27. 15:13
Szancsesz, szivemből szóltál. :)
2008. aug. 27. 15:08

egyébként én személy szerint nem adnék neki egyáltalán danoninot.

nem tudom minek?

krémtúrót sem ha egy mód van rá ezeket a bolti vackokat azért kerülném. én ha adtam is natúr joghurtot, amúgy meg inkább főztem nekik tejbegrízt ,tejberizst

azokat legalább tudtam mit tartalmaz.

14. _kleo_
2008. aug. 27. 14:56

Terezával értek egyet. Én egyáltalán nem adok ilyesmit a gyerekeimnek. Joghurott, kefírt kapnak, de csak natúrt, nem cukrozott, "gyümölcskészítmény"-ből készült gyümölcsöt sosem látott vackokat.


A tejallergia pedig tényleg alattomos dolog. Lehet hogy évekig semmi baja, eszi, isza vidáman, aztán 5 évesen ekcémás lesz a bőre.


Ha jót szeretnél a gyerkőcnek akkor inkább vedd meg a friss gyümölcsöt és azt add neki, s a natúr tejtermékeket. Ne a cukrozott, túlédesített ízeket szokja meg már babakorában.

2008. aug. 27. 14:50

6 hós kortól adhatsz neki egy keveset aztán ha nincs tőle baja akkor módjával kaphat rendszeresen, vagy alkalmanként.

de szerintem ezt magad is eldöntheted.ha a családban nincs tejallergiás akkor próbálkozz. ha nem vagy biztos a dologban akkor ott a védőnő meg van google is.

12. magdolna23 (válaszként erre: 11. - Sz.Csirke)
2008. aug. 27. 14:47
Én is mindig nyitok egy úgy tudásbázis ha van valami kérdésem nem szeretek keresgélni:D
2008. aug. 27. 14:44
A tudasbazik nem csak azert van hogy kerdeseket tegyunk fe, hanem azert is, hogy valaszokat talaljunk. Ezt a kerdest mar eleg sokan feltettek elotted, es az oldal tetejen van egy kereso!
10. sodrak
2008. aug. 27. 14:43
Szerintem 1 éves kora alatt ne add, én csak 2 éves koruk után adtam nekik, de nem napi rendszerességgel. Inkább "hagyományos" joghurtot kaptak. Nézd meg az összetevőket és dönts.
2008. aug. 27. 14:39
Állítólag 1 éves korától,de én már hamarább is adtam
8. uracsvivi (válaszként erre: 5. - Magdolna23)
2008. aug. 27. 14:37
Jövő héten lesz 6 hós.Köszönöm a segítséget mindenkitől.
7. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Dus)
2008. aug. 27. 14:37
Nem csak azért szokták javasolni, hogy várjanak vele az anyukák, mert tejallergiát erősíthet, ha van hajlam a háttérben, hanem azért is, mert leterheli az emésztőrendszert, ha mindenfélével "traktálják" a gyerek még nem elég erős szervezetét. Nagyon nem mindegy az a 3-4 hónap sem, mert az alatt rengeteget erősödhet. Egyébként a nem várt hatások nem feltétlenül jelentkeznek azonnal és főleg nem mindig egyértelműen diagnosztizálható, hogy mi áll a háttérben. Ezért érdemes inkább "túlóvatoskodva" később kezdeni a tej és a glutén tartalmú élelmiszerek adását.
6. ALLICS (válaszként erre: 2. - Uracsvivi)
2008. aug. 27. 14:34
kb 8-9 hótól mehetnek.
2008. aug. 27. 14:33

Nekem két lányom van a nagyobbik lányom már 3 hónaposan nyomatta a húslevest :D

5-6 hónaposan kezdtem neki adni ezeket a tejtermékeket. A kisebbik lányomnál sem csináltam különbül.

Neked mennyi idős a babád?

4. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Uracsvivi)
2008. aug. 27. 14:33

A natúr joghurtot lehet 7-8 hónapos kortól. A Danonínó hirtelen nincs előttem, hogy miből van, de valószínűleg inkább egy éves kor körülig érdemes várni vele.


Sima túrót is lehet adni 8 hónapos kor körül, a krémtúrónak az összetételét ismerni kellene, mindegyiknek más.

3. dus
2008. aug. 27. 14:32

Szia.

Változó!

Van, aki kivárja az 1 évet, én nem vártam, 9 hónaposan már krémes gyümölcsjoghurtot (szivecskét, danonínót) adtam a fiamnak, szerencsére semmi baja nem lett tőle! Sokan riogattak, hogy tejérzékeny lesz, de hál'Istennek, nem lett az!

Próbálj neki adni egy kicsit és várd a hatást! Ha nem lesz hasmenése, nem hányja kis, nem folyik a nózija (tehát nem allergiás a tejtermékekre), akkor nyugodtan adhatsz neki!

2008. aug. 27. 14:29
Lehet ezeket 1 éves kor előtt is?
2008. aug. 27. 14:28
Mikortol lehet adni a babáknak natur joghurtot krémtúrot dananinót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook