Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól kell, hogy a babának napirendje legyen? fórum

Mikortól kell, hogy a babának napirendje legyen? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. ápr. 8. 13:11

az is kérdés, hogy mikor kel reggel?

nekünk pont 7 hós korában volt kb utoljára, hogy képes volt akár fél8ig is aludni... amúgy 6 körül kel, és 11 hósan állt át az 1 alvásra. na az valami borzalmas időszak volt. nem lehetett babakocsiba tenni, mert kb 10 mp alatt elaludt.

12. c4851bb5de (válaszként erre: 1. - Fiotor)
2014. ápr. 8. 13:08
A délutáni alvás abba se maradt, így szokta meg pici korától. Egy 7 hósnak még szüksége van 2 alvásra, de legfőképp rendszerre, azért balhés, mert fáradt.
11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Fiotor)
2014. ápr. 8. 13:08
Ha délután már nem akar aludni, akkor nyilván nem igényli már a 2x alvást. Ha délelőtt kicsit alszik, akkor azt próbáld meg elérni, hogy ne aludjon semennyit. Játszatok, bújócskázzatok, nézegessetek képeket, mesélj neki, de ne aludjon! Aztán ebéd és meglátod ebéd után fog majd aludni. Aztán levegőzés, séta, mozgás, este fürdés, vacsora és alvás. :)
10. spinneli (válaszként erre: 1. - Fiotor)
2014. ápr. 8. 13:05
Hát, szerintem kb. 6 hetes kortól érdemes napirendet bevezetni, 7 hónaposan nagyon nem korai, sőt.
9. youlcsi (válaszként erre: 1. - Fiotor)
2014. ápr. 8. 13:03
szerintem az első pillanattól fogva fontos, hogy legyenek fix dolgok... aztán e köré lehet a napirendet felépíteni.
2014. ápr. 8. 13:03
A születéstől fogva. A napirend nem a percre pontosság betartását jelenti. De ha a baba hozzászokik az evések, fürdetés idejéhez, ő is fog jelezni. Ha rendre szoktatjuk a babát, kiszámíthatóvá válik az alvás, az ébrenlét ideje és tudjuk mi is tervezni a napunkat. Mosás, bevásárlás, séta,a kicsivel való foglalkozás stb.
2014. ápr. 8. 12:59

A fiam napirendjét akkor kezdtük kialakítani, amikor hazaértünk a kórházból. Nagyon jól alakult!:)

Az ügyintézést is ehhez igazítottam, nem fordítva...

2014. ápr. 8. 12:58

Nehagyd elaludni reggel, ha csak rövidet alszik! Kösd le a figyelmét, játszatok... Bármi ami leköti! Egészen addig mig jobban el nem fárad, igy jobbat alszik!

7 hós babánál általában már napi két alvás van!

Probáld meg hogy kb 10- kor alszik egyet meg dálután 2-3 körül! Máskor pedig ne hagyd aludni!

Az én kisebbik fiam is ilyen volt ha picit is fáradt volt már elaltattam, de a vége pár perces alvás volt!

Ez hosszútúvon senkinek nem jó!

5. inta (válaszként erre: 3. - Inta)
2014. ápr. 8. 12:56
Persze ahogy nőtt a gyerek, úgy kellett alakítani is a napirendet.
2014. ápr. 8. 12:55
Leírtak alapján úgy tűnik,hogy a mozgásban lévő babakocsiban szeret aludni délután :))
3. inta
2014. ápr. 8. 12:55

Mi 5 hetesen kezdtük a napirendet (nem órához igazítva), és nagyon bevált nekem is és a gyereknek is.

Az altatással nem volt különösebben gond, volt sokszor balhé persze, kb. 4 percig, aztán kidőlt.

2014. ápr. 8. 12:54

Szia!

Nekünk szerencsénk volt,mert féléves korában már körvonalazódott egy napirend.De védőnéni azt mondta,hogy kb 1 évesen lehet a kialakulására számítani,nyilván nagy átlagban..aztán ebben is,mint minden gyerekkel kapcsolatos dologban,elég nagy eltérések lehetnek...

2014. ápr. 8. 12:51
Lassan hét hónapos kisbabám nem akar du. aludni. A reggeli kelés után 1,5-2 órával alszik egy rövidet. De utána egyszerűen semmi rendszer a napjában. Ha sétálunk, vagy épp ügyet intézünk akkor szépen elalszik a babakocsiban hiszti nélkül. De, ha itthon vagyunk egyszerűen nem akar aludni. Figyelem a jeleket, ásit, dörzsöli a szemét, de lerakom akkor balhé van. Lassan szeretnék valami napirendet neki. Vagy lehet korai még? Kinél mikor állt be a délutáni alvás?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook