Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikortól hat a Depo-provera injekció? fórum

Mikortól hat a Depo-provera injekció? (tudásbázis kérdés)


23. 099c0bed40 (válaszként erre: 22. - Andy13)
2012. jún. 24. 08:52
Szia, sajnálom, hisz igazából nem tudtam segíteni Neked...:(
22. andy13 (válaszként erre: 21. - 099c0bed40)
2012. jún. 23. 09:04
Háát...sajna ez így sikerült.azt mondták előbb a gyógyszert kellett volna kapnom,de most már mndegy.azota hála istennem már vérzek is ugyanugy mint eddig...tehát a problémám sem oldodott meg amire elvileg kaptam.köszi a választ akkor várok...
21. 099c0bed40 (válaszként erre: 20. - Andy13)
2012. jún. 15. 20:31

Szia, sajnos van akinek ennyire intenzíven tiltakozik a szervezete a hormonbombától, mint a Tiéd.

Azért annyi vigasz van a dologban, hogy pár hét elteltével enyhülni szoktak a mostani nagyon kínzó mellékhatások, de amíg teljesen ki nem ürül a szervezetedből ( egyénileg változó 3-6 hó közötti időszak) addig igazából nem sok mindent lehet tenni, csak várni.

Sajnálom hogy ennyire nem jött be Neked sem, pedig vannak akik istenítik,mert semmi problémájuk nincsen vele, ez is mutatja, mennyire egyéni ki hogyan reagál ugyanarra a dologra.

Előre nem lehet tudni Te melyik kategoria leszel, úgyhogy hiába is olvastál volna el bárkitől származó bármilyen véleményt, nem segített volna.

Jobbulást: Eszter

20. andy13
2012. jún. 14. 06:49

sziasztok!

olvasom a hozzászolásokat és bánom hogy nem előbb találtam erre a fórumra....1 hete kaptam meg az injekciot,azota nem tudok enni,állandó hányingerem meg gyomorgörcsöm van, a cukrom ma 9.3 éppen, és nem vagyok cukorbeteg.naponta 25x önt el a hőhullám és nem tudok aludni.van valakinek ötéete ez meddig tart?5kg-ot fogytam,ami még nem baj,de most már jo lenne ha maradna bennem kaja.

19. 099c0bed40 (válaszként erre: 17. - Csilluskam)
2012. márc. 10. 07:17
Ha letelt az egy év, az újabb injekciót be sem adják neg. cítológiai eredmény nélkül.( szerencsére)
2012. márc. 9. 13:42
Én mindig elmegyek,mert a világon elég nagy a daganatos megbetegedéseknek a száma.Amit nem szabad 1 vagy 2 dolog számlájára írni hanem a mai emberek egész élete a hibás. (stressz, dohányzás, szmog, alkohol, drog,)
2012. márc. 9. 10:38

még...

remélem nem is lesz,de évente méhnyak és mellrákszűrésre menj el

2012. márc. 9. 08:41
Jelenthetem nem lett tőle bajom igaz 2 hétig volt pecsételő vérzésem amit megjósolt az orvos,de azon túl nem történt semmi.
2012. febr. 19. 08:54
Bocs, eltértem az eredeti kérdéstől: az én nőgyógyászom szerint a beadás pillanatától kezdve hat.
2012. febr. 19. 08:53

Elég annyit tudni róla, hogy eredetileg szexuálisan aberrált férfi-foglyok "kémiai kasztrálására" fejlesztették ki.

Késöbb úgy gondolták, nőknek is hasznos lehet....:(

Én egyetlen egy esetben hagytam magam rábeszélni az injekcióra, aminek következtében 7 hétig folyamatosan véreztem, és kétszer kellett műszeresen kiüríteni a méhemet.

Brutális adag hormon van benne ( 150 mg progeszteron), nem hinném hogy bármelyik nő szervezetére jó hatással volna. :(

Igen, ha rajtam múlna, már rég rég betiltattam volna a sok negatív tapasztalat miatt.

2012. jan. 17. 14:36

Nehezen tudom felfogni, hogy miért engedik még ebben az országban is használni.

Igy is sok a rákos, csinálnak még többet


Olyan dózisú hormon van benne, ami egy lónak is elég lenne, hogy terméketlen legyen egész életében.


Olvass utánna fórumokon, én soha nem merném használni...

2012. jan. 17. 12:06
Már megkaptam tegnap most várok.De olvastam sokan panaszkodnak,hogy nincs vérzésük,nekem szülés után 2 évig nem volt pedig nem szettem semmit.
11. Ata06 (válaszként erre: 8. - Ff920fcc3b)
2012. jan. 17. 12:03
Még valami! Persze hogy kipróbáltam, de nekem nem volt ilyen szerencsém, hogy bárki figyelmeztetett volna!
10. Ata06 (válaszként erre: 9. - Ff920fcc3b)
2012. jan. 17. 12:01

Persze a döntés a Te kezedben van!

De.... én azóta több dokival is beszéltem erről, aki nem volt jó véleménnyel arról aki ezt felírta!

2012. jan. 17. 11:43
De a baj szerintem ott van hogy az orvosok nem vizsgálják ki a nőket mielőtt felírják a gyógyszereket,és ezért sok nő nem a neki jó gyógyszert kapja meg pedig ez is benne van a betegtájékoztatóba.Ezért szenved sok nő a fogamzásgátlóktól és letesztelnek vele 10-et mire a 11-től nem lesz rosszul.
2012. jan. 17. 11:35
Majd kiderül,hogy hogyan fogom bírni a gyógyszert.Te is kipróbáltad pedig biztosan olvastad a betegtájékoztatót,és benne a lehetséges mellékhatásokat.
7. globus (válaszként erre: 1. - Ff920fcc3b)
2012. jan. 17. 11:32

Itt vannak tapasztalatok leírva bővebben

[link]

Átolvasva az egészet, bennem inkább negatív kép alakult ki. De van, akinél bevált.

6. Ata06 (válaszként erre: 4. - Ff920fcc3b)
2012. jan. 17. 11:29

Én is azt hittem, hogy milyen jó, nem kell vele majd foglalkoznom! Hát többet jártam a dokihoz, mint különben!

Klimaxos tüneteim voltak, ezen kívül soha nem tudtam, hogy még nem jött meg, vagy már nem jött meg!:S

2012. jan. 17. 11:26
Például a spiráltól is hallottam már,hogy valakinek ki kellett venni az egész méhét.
2012. jan. 17. 11:25
Azért ezt választottam,mert többen ajánlották a környezetemben,meg ha jobban körülnéz az ember a legtöbb fogamzásgátló módszerről lehet rémhíreket olvasni hallani....stb.
3. Ata06 (válaszként erre: 1. - Ff920fcc3b)
2012. jan. 17. 11:24

Én nem ajánlom, hogy beadasd.

Nekem pár évvel ezelőtt ajánlották és beadattam egyszer. Soha többet! 2 évig nem jött meg a menzeszem. Sokat kínlódtam vele!

2012. jan. 17. 11:21

2-3 hét

Megkérdezhetem miért ezt választottad?

Minden más országban már betiltották, mert összefüggésbe tudták hozni a hormonális változás okozta rosszindulatú méhtest, méhnyak, petefészek és mellrákkal.

2012. jan. 17. 11:16
Sziasztok?Tegnap kaptam meg az első depo-provera szurit és a betegtájékoztatóba nincs benne mikortól kezd el hatni.Tudna valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook