Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól használható a babykomp és a az ugrálós hinta szerintetek? fórum

Mikortól használható a babykomp és a az ugrálós hinta szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2
38. clugie (válaszként erre: 37. - Jilonia)
2010. febr. 20. 09:46
Ezzel teljesen egyet értek, nekünk is nagy segítség volt a komp, de tény, hogy napi 1 óránál többet sosem volt benne. Ja, és néha még az eteteésekhez tettem bele.
2009. aug. 20. 08:29

Heló!

Sztem nagyon jó a komp. Én is sok mindenkitől hallottam, juj nem tesz jót, de én nem vattem észre semmilyen káros hatást...3 fiam van...Az elsőt olyan 7hónapos kórtól tettem néha kompba, nagyon jó volt, mert amíg főztem biztonságban volt, nem mászott rossz, veszélyes helyre, meg nem is unatkozott, nyafizott, mert nagyon élvezte az álló helyzetet...teljesen jól meg tanult mászni, járni normális időben.

A második fiamnál is használtam, ott meg azért is élveztük, mert így a tesóval már tudtak együtt játszani, a nagyobb tolta, meg a tálcáján együtt játékokkal, ha leestek a nagyobb vissza adta neki a játékokat...

a legkisebb most lesz 7 hónapos és már készülök, hogy hamarosan lehozom a padlásról...


Nem azt mondom, hogy ész nélkül legyen benne a gyerek, de időnként sztem nagyon is hasznos!


ja és később mikor már egyedül felkapaszkodik a gyerkőc, nincs benne, csak rátámaszkodva tudja maga előtt tolni.

:)

36. 3a92f8d690 (válaszként erre: 34. - Kocska)
2009. aug. 19. 00:04
jajjjjj de jó ari vagy!Na szóval nekünk bejött a komp de te tudod hogy vesztek e:-))szomszéd gyerek 1 éves csak mászik és beleveri magát mindenbe ő nem volt kompban soha ez sem jobb szerintem!!Nagyobb a szabadság szerintem a babának ha mozoghata komppal!!!Próbáljátok ki ha már 6 hónapos lesz!!
35. Kocska
2009. aug. 18. 23:54

[link]

Na itt is ellenzik rendesen a kompot

34. Kocska
2009. aug. 17. 00:54

Elhiszem!

Szólok is a gólyának, mert anyámékhoz félúton lakik, most 3 kölökkel.Eddig mindenkinél szinte bejött:)

33. 3a92f8d690 (válaszként erre: 32. - Kocska)
2009. aug. 17. 00:46
Így legyen:-)) 6 hónap és próbálkozunk semmit nem szeretnék jobban minthogy újra kismama legyek és gömbölyödjön a pocim:)))
32. Kocska
2009. aug. 17. 00:43

Hordozót azért nem szeretem, mert ugye abban erőltetve ül, azt elég az autóban használni.

Valamiért nem a kedvence a pihiszék sem, unalmas, mint a játszószőnyeg, pedig abból 2 is van.

Néztem barbika ismerős a neved, meg néztem naplód és rájöttem...pont akkor keveredtem a fórumotokra,mikor kiderült a rossz, együtt sírtam mindenkivel:(

De jövőre már babázol TE is!!!

2009. aug. 17. 00:26
De a bébihordozó az nem vizszintes meg a pihi szék sem annyira vízszintes :-))
30. Kocska
2009. aug. 17. 00:23

pihenőszékünk is van otthon, de azt sem hurcibálnám át anyuékhoz babakocsival, na meg gyorsan megunja és ugye abból is kiakar szállni, annyira nem érdekli vízszintesen világ.Vagyis lentről.Születése óta inkább kézen fekve lefelé nézve volt csöndben....

Tudom most jöhet az,hogy mindig kézben nem lehet, de hát első baba mind2 családban....és mire mindenki csak kicsit megfogat:)

Na de akkor elkezdem nézegetni ezeket a szerkezeteket lassan, ha meg majd nem válik be, becseréljük másra:)

2009. aug. 16. 23:59
Pihenőszék ????Az is nagyon jó még neki mivel csak 4 hónapos!!
2009. aug. 16. 23:57
6 hónapos volt a kisfiam mikor megvettük a kompot nagyon jó volt csak ajánlani tudom kinyílt előtte a világ 10 hónaposan eljárt és nem pipiskedett soha!!Vegyél neki azt mondom állítható magasságút de csak ha stabilan ül már!!!
27. c95c921ae7 (válaszként erre: 25. - Kocska)
2009. aug. 16. 23:56
Ha csak anyudéknál olykor-az még elmegy. Bár a "szeretném valami hasznossal lefoglalni"-ból a hasznos szó kimaradhatott volna:), de egy pici néha nem árthat. A rugós hinta viszont nagyon jó, 5-6 hóstól.
26. Kocska
2009. aug. 16. 23:49
egyébként húgomnak meg nekem sem volt semmi problémánk a lábunkkal sosem.
25. Kocska (válaszként erre: 23. - Ad04b33206)
2009. aug. 16. 23:48

na , anyu is ezen a véleményen van.

Csak szeretném valami hasznossal lefoglalni a kis drágám, mikor a saját dolgom csinálnom kell.

Na meg úgy is csak anyáméknál lenne, mert nálunk van minden más, meg lehetőség a mászásra is.

24. c95c921ae7 (válaszként erre: 23. - Ad04b33206)
2009. aug. 16. 23:21

Azt nem is mondta senki, hogy később tanul meg járni a komp miatt. De az, hogy 11 hósan vagy 14 hósan kezd járni, mindegy. A lényeg az, hogy ne maradjon ki egy lépcsőfok sem(forgás, ülés, kúszás, mászás stb), és mindegyiknek meglegyen a maga gyakorlási ideje és lehetősége.

Az meg , hogy mikor mit csinál, csak annyiban lényeges, hogy benne legyen a normál idősávban. De a siettetés mindig visszaüt.

2009. aug. 16. 23:09

nekünk volt kompunk. Abban egyetertek hogy rövid ideig hasznalja csak, de a többiben nem. A fiam egy eves kora elött mar jart, szepen tartja a labat is. Pedig sokat kompozott. Szerintem jo dolog. Ö is elvezte es en is hogy önallosult egy kicsit a közlekedesben. Teny hogy olyat vegyel aminek rendesen allithato az ülesmagassaga, es akkor nincs gond, be lehet allitani a magassagot.

A hintahoz nem tudok hozzaszolni, az nem volt.

22. Kocska
2009. aug. 16. 23:04

Köszi mindenkinek a válaszokat, hasznosak és főként igen eltérőek:)

Igazából nem elvenni akarom tőle a mászás és egyedül felállás gyakorlását, hanem keveset alszik napközben, a játszószönyeg nem érdekli, mert nem mozog. Otthon míg takarítok, kis időt elvan az ágyában a zenélő forgót nézve, meg a elektromos hintában, míg mellette mosogatok.De anyuéknál is míg befőztünk neki télire gyümiket, szegénykém csak feküdt és kiabálgatott,hogy valaki foglalkozzon vele. Ha felveszem, löki előre magát, gyalogol végig rajtam, menne előre, de persze még ülni sem tud egyedül, mivel holnap lesz csak 4 hónapos. Ezért érdekel, mivel a hintázást nagyon szereti és löki is magát, mintha menni akarna, de még sem tarthatom egész nap.

Húgom+Én annak idején már kompoztunk mamánál.

2009. aug. 16. 22:37
Én is csak rosszat halottam a kompról.Az Én Csengém 5 hós volt amikor felállt és 10 hósan már szépen járt.Nem éreztem szükségét a kompnak. Szerintem sokkal jobban fejlődik anélkül!
2009. aug. 16. 22:36
Felesleges a komp (szerintem). Nagyon rövid az idő, amit benne tölt, pár hónap, aztán csak porfogó és felesleges tárgy. Ortopéd szerint másszon, sokkal egészségesebb. Gyerekeim 6 hónaposan ültek, 7-8 hónaposan másztak, 10-12 hónaposan togyogtak. Mindenhová eljutottak, ahova akartak, ne fosszuk meg a természetes mozdulatoktól őket!
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Ibuska1990)
2009. aug. 16. 22:34
Igen , azért írtam a 3.hsz.-ban, hogy egyéni. Minden baba fejlődése más.
2009. aug. 16. 22:34
A kompot egyáltalán nem kellene használni..segít kialakítani a helytelen-spiccelve járást, megerőlteti a lábat..és elveszi a lehetőséget a kúszás-mászás gyakorlásától, ami alapvető fontosságú az agy érésében. Ez esetben pedig tanulási problémák, magatartási és figyelem zavarok fognak jelentkezni néhány év múlva. Tudom, hogy egyszerű megoldás, de akinek fontos a gyermek egészséges fejlődése az -ha már mindenképp-akkor napi max fél órát használja.
17. lobo1 (válaszként erre: 11. - Anyuca66)
2009. aug. 16. 22:30
Ortopéd orvos- nem hiszem hogy ajánlaná.
2009. aug. 16. 22:29
nekem elsö fiam 16 hosan indult el neki volt komp.,második és 3. már 9 hósan állt..
15. ibuska1990 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2009. aug. 16. 22:27
Az én kisfiam sem tud még egyedül állni de kompozni tud. A kompban szépen feláll, de egyébként nem, ami nem is várható el tőle hiszen csak 7hós lesz. Azért fontos hogy üljön mert ha nem tud ülni akor tartani sem tudja magát a kopmban.
2009. aug. 16. 22:25
A bébikompot nem ajánlják egyálltalán, nem csak a lábújhegyen járás miatt, hanem , hogy később indul el, mert a komp kényelmes. Nekünk a gyógytornászunk mondta.A hinta is ,ha már ül.
2009. aug. 16. 22:25

kompot én nem ajánlom senkinek:(

nekem elsö fiamnál volt,és meglehet lábát nézni,befelé áll mind2..ugyhogy maga a természet elinditja öt ugy is:)

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Ibuska1990)
2009. aug. 16. 22:22
Miben? A hintában ülnek igen, viszont edződik a lábizmuk, mert amint a földet éri a talpacskája ösztönzi, hogy rugózzon vele. A komp viszont /szerintem/ éppen arra jó, hogy közlekedjen vele a baba. Ülni az etetőszékben, bébihordozóban is tud. Ez az egyéni véleményem.
2009. aug. 16. 22:20
Bébikompos téma van már. Nem ajánlják, azok vannak többen. Érdemesebb az ortopéd doki véleményét megkérdezni...
10. ibuska1990 (válaszként erre: 6. - Borcsika)
2009. aug. 16. 22:18
Nekünk van kompunk, és nem vettem észre hogy lábújjhegyen járna benne.
9. ibuska1990 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2009. aug. 16. 22:17
Nem feltétlen kell hogy álljon, inkább az a fő hogy ülni tudjon.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook