Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól aludhat takaróval egy baba? fórum

Mikortól aludhat takaróval egy baba? (tudásbázis kérdés)


17. BBBeya
2021. aug. 26. 11:42
Az én gyermekeim kb. 1 éves korukig hálózsákosak voltak , de csak azért, mert a takaró nem maradt volna meg rajtuk. Mivel szerencsémre átaludták első perctől az éjszakákat , így én is nyugodtan pihenhettem nem kellett fél óránként felkelnem , hogy betakargassam őket . Hálózsákba begomboltam és kész . Így elég volt egy vékonyabb rugi öltözéknek , kényelmesebb is volt nekik. Zsák melegen tartotta őket. Egy éves kor után kinőtték a zsákot és utána már nem tudtam olyat venni , amiben jól elfértek , így maradt a takaró , de azt mindig lerúgták . Ekkor már vastagabb rugit kellett rájuk adnom, hogy ne fázzanak meg,de az valószínű kényelmetlen volt nekik egész éjszaka ... Túl vagyunk rajta , mostanra már 7 és 5 évesek :) .
16. NomNom (válaszként erre: 15. - Bichi)
2021. aug. 24. 20:33
Ezt én sem tudnám már elképzelni, de nem tudom hogyan tarthatnám rajta.:D Így marad a megfelelő ruházat. Hálózsákot szerintem csak maga köré csavarná.
15. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 20:27

Nekünk egyáltalán nem volt hálózsákunk, mindig takarónk volt, és nálunk mindenkinek a környezetemben...

Szerintem egy másfél éves már eleve nem egy magatehetetlen csecsemő, előbb kezd el sírni, hogy valami baja van, mint hogy álmában megfulladjon, ahhoz azért több kell, mint hogy a fejére húzza

14. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 16:50
Én most próbáltam az egy évesre tenni, de 10 percig sem volt rajta úgyhogy én is tanácstalan vagyok. 🤷‍♀️
13. tyityu (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 16:12
Itt ahol en elek 2 eves kortol ajanljak, a takarot, elotte nem pont azert mert nem veszi eszre hogy a fejere huzza. Az en kislanyom mult heten lett 2 eves, mi nyar elejetol hasznalunk takarot. Ugy terveztem hogy 2 eves koraig lesz halozsakos, de eleg magas es az osszes 2 eves korig hasznalhato zsak kicsi lett neki es nagyobbat nem talaltam a boltban, szoval nagyjabol 22 hos kora ota takaro van. Olyan gondunk nincs hogy a fejere huzza pont soha nincs betakarva. Szerintem ahogy kijovok a szobajabol lehuzza magarol. Eddig nem zavart mert meleg volt de ha bejon a hideg necces lesz igy.
2021. aug. 24. 15:01

Itt nem a lecsúszáson van a hangsúly,hanem sok olyan eset van,hogy a baba magára húzza és megfullad.

Emiatt volt mindigis hálózsákja,csak nem tudom mikortól szokás már kis takaróval betakarni.

11. Bichi
2021. aug. 24. 14:55
Az enyém mindig takaróval aludt, persze a szobában sosem volt olyan idő, amiben fázna, ha lecsúszik róla...
2021. aug. 24. 14:46
Én már nem emlékszem ezekre😂😂😂
2021. aug. 24. 14:44
Az én fiam csak nagyon baba korában aludt hálózsákban, úgy 6 hónapos korától paplanja volt.
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 14:26
Bármikortól alhat takaróval, de ha nem zavarja a hálózsák, én hagynám abba amíg lehet.
2021. aug. 24. 13:30
Majd 6 éves korukig zsákban aludtak, mert forgolódtak, így nem kellett takargatni őket. Jöttek-mentek, futottak, lépcsőztek a zsákban, kiságyból is kimásztak.
6. libikóka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 12:54

Érdemes lenne kipróbálni egy nappali takarós alvást.

Anno az én egyikem is angolpólyában aludt,és folyamatosan járt a lába.Kicsit furi is volt,,,,aztán a férjem szólt hogy vegyem már le róla azt a cart,és takarjam be rendesen:)))Nos bevált,,,nyugodtan szépen aludt utána .Ki tudja ?:)))

5. Léna123 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 12:51
Ha hozzá van szokva a zsákhoz, és tud benne aludni, nyugodtan hagyhatod, akkor tuti, hogy egész éjjel takaró alatt van. Jobb mint a pizsama, zokni és állandóan takargatni, legalábbis nálunk ez van mióta takaróval alszanak.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Léna123)
2021. aug. 24. 12:33
Akkor lehet jobb ha hálózsák marad.
2021. aug. 24. 12:25
Mikor a lányaim másfél évesek voltak, bőven hálózsákban altattam őket. Elég volt alá egy body, és évszaknak megfelelő hálózsák. Simán jöttek, mentek a lábnélküli zsákban is. Kb. 2,5 éves koruktól kezdtem takaróval altatni. Most 3,5 évesek múltak, de a mai napig rengeteget forognak, nem győzöm takargatni őket, és még nyáron is volt egy vékony zokni a lábukon éjszaka, mert inkább a takarón fekszenek, mint alatta. Szóval én nagyon szerettem a hálózsákot használni nekik, akkor kényelmesebb már a takaró, mikor az éjjeli pelenkáról kezded leszoktatni, mert a zsákból rosszabb "kihámozni".
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 12:23
Szerintem nagyobb mint pici takaróval, ha mocorog a pici alól könnyen kibújik.
2021. aug. 24. 12:11

Kislányom lassan másfél éves.Mivel hamarosan itt az ősz,fontolom hogy ismét hálózsákban aludjon vagy már alhat pici takaróval?

Rengeteget mocorog éjszaka,emiatt talán jobb a hálózsák,nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook