Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól adható kisgyereknek lencse? 8, 5 hónapos babaának adható-e rántás nélkül zöldségekkel? fórum

Mikortól adható kisgyereknek lencse? 8, 5 hónapos babaának adható-e rántás nélkül zöldségekkel? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 26. 08:41
Szerintem ezzel még várnod kellene - mármint a lencsével
14. Ada12
2008. ápr. 29. 22:44

Szia Bea!



Szedtek vmilyen immunerősítőt? Mivel erősíted Őket?

2008. ápr. 28. 21:37
attól függ,hogy könyvből vagy az élettapasztalatból neveled-e a gyerekedet. Én 4gyereket nevelek és még semilyen betegségük nem volt a megfázáson kívül.Ajánlhatom saját tapasztalatombó,hogy nyugodtan adhatod a gyerekednek rántással,sőt már husit is adhatsz hozzá neki.
12. Ada12 (válaszként erre: 11. - Dus)
2008. jan. 1. 16:52
Mi is azt ettünk :))) Igaz mi már elmúltunk 1 évesek.
11. dus (válaszként erre: 10. - Ada12)
2008. jan. 1. 16:42

Szióka!


Szerencsére nem volt baj éjszaka! :)))

Aludt, mint a bunda! (pedig nem paszíroztam, csak villával összetörtem a többi zöldséggel)

Így ma is nyugodtam mertem neki adni, hogy szép legyen és sok pénze! :))))


Buék!

10. Ada12 (válaszként erre: 9. - Dus)
2008. jan. 1. 16:35

Szia!


Örülök, h segíthettem, ha segítettem. Egészségére :))) Remélem éjszaka sem volt gond.


BUÉK NEKTEK!

9. dus
2007. dec. 31. 17:46

Sziasztok!


Köszi mindenkinek a segítséget!


Adtam a picikémnek lencsét, de nem magában, hanem egy burgonyát megfőztem, össze törtem villával és ehhez adtam hozzá a lencsét és a vele együtt főtt répát! Nagyon ízlett neki!

Én már régóta adok neki szilárt ételt, 4 hónapos korban kezdtük, azóta mindent eszik A-tól Z-ig! AMikor elmondtama védőnőnek, kaptamis érte, hoyg szegény gyerek allergiás lesz! De a családban nincs ilyen gond, azért voltam bátrabb!

Eddig csak lencsét és babot nem kapott, na meg gombát. De azt tudom, hogy csak 1 éves koron túl szabad nekik adni!

Már 2,5 hónapja nem turmixolok,( amióta 4 fogú lett) csak villával összetöröm. Van már 6 foga, van neki mivel megrágni!

Eddig még nem jelezte, hogy fájna a hasa, remélem éjjel sem lesz gond.


Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

2007. dec. 31. 16:13
Ez jó kérdés volt, mert holnap én is azt akarok adni. Akkor fogok is. :)
2007. dec. 31. 15:30

Szia,én adtam a lányomnak 9 hónapos kortól,nem passzíroztam,csak pépesre turmixoltam,nem volt tőle semmi baja.Szerette is,most már nem eszi meg,1,5 éves.

Attól is függ,mit mikor érdemes adni,hogy az első főzelékeket hány hónapos kortól kapta.Aki csak 6 hónaposan kap krumplit,répát,annál később kerül sorra a többi,nehéz étel is.

2007. dec. 31. 12:54
Én csak 1 éves koruk után adtam nekik lencsét, mert az enyémek elég hasfájósk voltak.Szerintem megpróbálhatod de csak kevest először és paszíroizd át mert a hélya puffaszt...Ez az én véleményem...
2007. dec. 31. 12:25

A száraz hüvelyeseknél a héja puffaszt, paszirozd át akkor nem puffaszt.

BUÉK!

4. dus (válaszként erre: 3. - Ada12)
2007. dec. 31. 11:48

Köszi szépen a segítséget!

Most ebédre lesz lencse, abból adnék neki, csak ebédre!(éjszakára semmiképp)

Rántás nélkül kapja, zöldségfélékkel.

Remélem nem lesz nagy baja tőle!

Van itthon Espumisan csepp, legfeljebb adok neki, ha szükséges!

Még egyszer köszi a hozzászólást.

Boldog Új Évet Kívánok!

3. Ada12 (válaszként erre: 2. - Dus)
2007. dec. 31. 11:39
Szerintem nyugodtan. Ha esetleg puffasztja azt úgyis csak akkor tudod meg, ha adsz Neki. Nem kell sokat, mert elég nehéz kaja és inkább csak délben estére semmiféleképpen sem.
2. dus
2007. dec. 31. 11:31

Mikor adhatók hüvelyesek a babáknak?

A kisfiam 8,5 hónapos, borsót már evett, nem volt tőle baja. ( nem fájt a hasa )

Adhatok már neki lencsét, babot, sárgaborsót?

1. dus
2007. dec. 31. 11:28
Mikortól adható kisgyereknek lencse? 8, 5 hónapos babaának adható-e rántás nélkül zöldségekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook