Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor/mitől változik/változhat, a kisgyermekek alvásigénye? fórum

Mikor/mitől változik/változhat, a kisgyermekek alvásigénye? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 26. 22:28

A lányom 28 hónapos két éves kora után ugyanígy, viszonylag hirtelen csökkent le az alvásigénye. Kb. egy hónapig fokozatosan egyre kevesebbszer aludt, most már nyár eleje óta nem alszik napközben, csak nagy ritkán, ha extrém mód elfárad, de max. egyszer lesz belőle alvás egy héten.


6-7 között kell és este 8-kor már alszik. Pár hónapig nagyon hisztis és nyűgös volt a délutáni nem alvás miatt, mégsem tudtam rávenni, hogy aludjon. Mostanra nagyjából megszokta, de most bölcsis lett, így kíváncsian várom, hogy lefárad-e a gyerekek között annyira, hogy alszik majd a bölcsiben.

13. 5e48d37001 (válaszként erre: 12. - Jéghegy)
2009. szept. 26. 15:48
Nem vagy szívtelen,muszáj valami rendszert beállítani mert különben gondok lesznek a továbbiakban.
12. Jéghegy (válaszként erre: 11. - 5e48d37001)
2009. szept. 26. 15:43

csak az a "baj", hogy az én lányom meg furcsán gondolja. Alvásciklus végén megjelenik, hozza a takarót, bevackolja magát az ölembe, és durmolna tovább.

Lehet, hogy szívtelen vagyok, de erre már én is azt mondom, hogy stoppppppp

11. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2009. szept. 26. 15:38
Nálunk is hasonló.2,és fél éves a lányom 3 hete délután egyáltalán nem hajlandó aludni.Volt 3 óra szabadidőm délután most semmi,persze este 8-ra kidől,viszont éjfél után vagy 2x felébred és reggel 6-kor meg már kuvikkol.Ez tuti nem időjárás, ez életkori sajátosság.Ez van:(
10. ében11 (válaszként erre: 5. - Jéghegy)
2009. szept. 26. 15:33

estig szerintem nem bírná ki-ezzel én is próbálkoztam.voltak napok amikor 5-6 felé akart bealudni.ilyenkor vagy hagytuk egy félórát szundítani és újra letenni vacsi fürdés után vagy előrébb hoztuk a fürdést vacsit és hamarabb lefektettük.a fürdőtől kicsit felébredt mindig.

az álmodással nem lehet sok mindent kezdeni...minden hajnalban megébredünk vele...kis simogatás megnyugszik alszik tovább...én is ilyen voltam 3-4 éves koromban minden hajnalban átmentem anyumékhoz és ők mindig visszavittek az ágyamba,sokszor álmodtam rosszakat is.nálunk a legújabb hogy a szekrények szörnyek és hogy a sötét félelmetes!most ég a kislámpa nála+kapott egy kispárnát az ágyába ami a miénk,hogy azt érezze közel vagyunk hozzá!én nem szeretném átszoktatni magunk közé...inkább felkelek és megnyugtatom.pedig fárasztó.

2009. szept. 26. 15:31

Ne izgulj a 16 hónapos lányaim ha az 1 órát alusszák azt mondom,hogy nagyon sokáig tartott.Mi sem az alvósók közé tartozunk.Csak a játék ami érdekli őket.Éjszaka 8-9 között elalszanak és reggel 7 kor már kipihentek.Nem tudok velük én sem mit tenni.Kisebbeknek sem aludtak többet.

Ha rendesen fejlődik nem beteges akkor szerintem normális.Kicsi az alvás igénye vagy csökken ha eddig jól aludt.

8. Jéghegy (válaszként erre: 7. - Mókicaaaa)
2009. szept. 26. 15:30

Én most tépem a hajam. Du. 1/2 3-tól este 1/2 10-ig írtó hosszú idő...

Régebben 15:30-16:30 körül ébredt. Jajjj, de jó volt:D


És bizony Téged sem tudlak írigyelni. Azért egy 15 hónapos babónak még több alvás "járna"

7. Mókicaaaa (válaszként erre: 6. - Jéghegy)
2009. szept. 26. 15:28
nah gondolhatod mennyire örülök...ja és 5-6 körül meg annyira nyűgös, hogy már nehezen lehet vele bírni...
6. Jéghegy (válaszként erre: 4. - Mókicaaaa)
2009. szept. 26. 15:27
Óóóó, ennyi idősen még du. nekem 3-3,5 órát aludt.
5. Jéghegy (válaszként erre: 3. - Ében11)
2009. szept. 26. 15:26

Persze, változik minden, de nem gondoltam volna, hogy ilyen drasztikusan. Egyik nap 2,5 óra alvás, aztán a köv. naptól meg csak 30 perc...-ha nagyon erőlködnék, vissza lehetne altatni, de múltkor is az ölemben aludt el du. aztán amint le akartam tenni, már fel is ébredt.

Éjszaka? szerintem álmodik.


Ne rakjam le du., vagy húzzam ki egy kicsit, hátha fáradtabb lesz? (akárhonnan is nézem, mióta nincs meg a max. másfél óra alvása du., csak nyűglődik estig..)

2009. szept. 26. 15:25
Az én kisfiam 15 hónapos és már csak max. egy órát alszik napközben.. valóban elég nehéz így haladni a házimunkával...-(
3. ében11 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2009. szept. 26. 15:19

hát igen változik minden.

éjszaka miért ébred fel?fogzik, szomjas, álmodik?

az enyém sem aludt napközben ilyenkor sokat-csak ha fársztó volt a délelőtt,sokat sétáltunk vagy elmentünk valahová.

most hogy oviba járunk és ahhoz korábban kel fel reggel, bent sokat játszik- így alszik az oviban...de ha csak itthon vagyunk akkor nem fárad el és nem mindig alszik ebéd után.

2009. szept. 26. 14:54

Kislányom 26 hónapos. Pocsékok lettek az éjszakáink. (3x-4x ébred 1/2 10-től reggel 8-ig)

Du. 2,5 órás alvásai pedig drasztikusan lecsökkentek 40-20 percre. (egyik napról a másikra)

Ez már örökre így marad???:))))))) Bevallom, hogy hiányzik a du. kis nyugi, mikor "szabadabban" lehetett tenni-venni a lakásban!

Lehet ebben az egészben, az időjárás a ludas?

2009. szept. 26. 14:52
Mikor/mitől változik/változhat, a kisgyermekek alvásigénye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook