Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor próbálkozik.... fórum

Mikor próbálkozik.... (beszélgetős fórum)


12. ében11 (válaszként erre: 11. - Ramoona)
2009. aug. 10. 12:48
:) kitartás...
11. ramoona (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. aug. 10. 12:45
Úgy ltszik, nálunk épp ellenkezőleg van, hiszen eddig jól elvolt, most meg, hogy már mászik, ül, próbál felállni, már nem...
10. ében11 (válaszként erre: 7. - Ramoona)
2009. aug. 10. 12:35

felveheted, csak nyugtasd meg és próbáld mindig visszatenni.én se magára hagytam, de mondjuk amikor teregettem és sírt-pedig mellettem volt ugyanabban a szobában akkor nem vettem fel csak beszéltem hozzá-hogy nyugi teregetek és majd utána-viszont amikor végeztem tényleg felvettem.zavaró volt hogy sír-de ez kb. 2 hós korától tartott 6 hóig.akkor már mászott és jobban elfoglalta magát-elmaradtak a sírdogálások.

velünk is volt hogy csak velem vagy csak az apjával marad meg-de nem ijedtünk meg a sírástól-ha én éppen nem tudtam vele lenni akkor az apja volt vele-mégha sírt is.

2009. aug. 10. 11:53
Az ordítás az más, akkor valami nem OK! De ugye ez az én gyerekem... A tiéd meg a tiéd...Csak abból gondolom, hogy valami baja van, amiket írtál...
8. nicolekeg (válaszként erre: 7. - Ramoona)
2009. aug. 10. 11:51
Ha nem akarod, ne vedd... Én felveszem mindig, ha sír, és nem szokott kézbe... eljátszik magában is, ha olyan a kedve. Persze, ha nem olyan a kedve, akkor nincs az az Isten:) Én azt a logikát követem mivel a gyerek is ember szerintem, hogy igen is van, mikor fel kell venni. Nekem is van olyan, mikor azt akarom, hogy ölelgessenek... Neki is van, bizonyára:) És ha az anya kell neki, akkor anya kell. Még szerencse, hogy vannak ilyen napok:) Legalább is, én szeretem, mikor igényli az egész napos foglalkozást. Olyankor nincs megfőzve, se összepakolva, de akkor apa hazajön és segít. Egy gyerek az 0-24:) Főleg a picikék... Attól ne félj, hogy elrontassz valamit? Mit ronthatnál el?? A hajszárítót mondjuk el lehet rontani, egy gyereket nem hinném:) Úgyis látni fogod rajta, ha ellenne egyedül, csak nyiffog, olyankor ha valami játékot adsz neki elvan vele. Vagy ha hangosan énekelsz:) Én pl táncolok neki, meg énekelek rendrakás közben, és 4-5 perc múlva elvan magában is:)
7. ramoona (válaszként erre: 6. - Nicolekeg)
2009. aug. 10. 11:39
Akkor Te azt mondod, hogy vegyem fel, ha sír??? Akkor is, ha egséz nap ezt igényli? Vagy ha már napok óta? Félek, hogy elrontok valamit?
6. nicolekeg (válaszként erre: 5. - Ramoona)
2009. aug. 10. 11:34
Lehet, hogy csak nyűgösebb. Nálunk szokott olyat is csinálni, hogy a kezemben van, röhög, tiszta jó kedve van, de abban a pillanatban, ahogy leteszem az ágyra üvölt, mint 1 sakál. Nem hiszem, hogy hiszti lenne. Egyszerűen csak szüksége van valamiért a közelségemre. Van olyan is, hogy apa nem jó csak én, persze, meg van fordítva is. Nekem azt mondta a védőnő, hogy ez teljesen normális. Ebből látszik, hogy jó a kapcsolatom a gyerekkel, meg az apjának is, mert mindkettőnk társaságát igényli. Én sem vagyok a felkapkodás híve, de ha valamiért sír, annak oka van. Akkor is, ha eddig nem csinálta. Nekem is vannak olyan napjaim, mikor jobban igénylem a másik közelségét. Mikor pici gyerek voltam, akkor is biztos volt ilyen, meg a fiamnál is biztos van. Aztán majd lesz olyan, mikor nem akarja, hogy ott legyek. Az apukája miatt meg ne aggódj, biztos elmúlik. Én nem keresném a miértjét, szerintem normális dolog, hogy egyik napról a másikra változnak. Akár a mozgásuk is, csak gondolj bele. Tegnap még nem ült fel, ma már igen... vagy tegnap nem fordult hasra, ma már igen:) A házimunka meg megvár. Az legyen a legutolsó. Tudom, idegesítő, ha kupi van stb stb, nincs időd megfőzni, de ha nincs rá idő:) a férjd is tuti megérti ezt. Ne stresszelj ezen, hülyeség:)
2009. aug. 10. 11:15

Én soha nem kapkodtam fel, eddig el volt Ő is egyedül. Csak néhány napja kezdte ezt el, de nagyon durván... Azt mondta a védőnő, ha kimegyek a konyhába, tegyem bele az etetőszékébe. Én beleteszema kompjába, amit imád, mégis pár perc után sír. Mit sír...üvölt. Ő is kitartó, de tudom, ha hozzászoktatom, hogy felveszem, amikor csak akarja, az probléma lesz később. Hogy fogom megcsinálni akkor a házimunkát,re a férjem hazaért, stb.

A másik, amit most kezdett el, az az, ogy nem nagyon van el másokkal, csak velem. És itt most ne idegenekre gondoljatok, hanem pl. az Apukájára. Pl. 2 napja nem hajlandó Vele fürdeni, csak velem. Kenguruban volt az apján, üvöltött, amint átvettem, elhallgatott. És nem tudom ezt az egészet mire vélni. Egyi napról a másikra jött ez az egész :-(

4. nicolekeg (válaszként erre: 3. - Ében11)
2009. aug. 10. 11:07
Én pl. felkapkodom:) de nálunk el van egyedül, kb 30-40 perceket (02.01-én született) viszont, ha megunta a játékot, akkor mese nincs, felveszem, mert addig sír úgy is. Kitartó baba:)
3. ében11 (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. aug. 10. 11:01
az enyém is sírt-de ha se nem éhség se nem a hasa miatt akkor hagytam sírni-napközben.nem vittem magammal ha ki kellett menni a szobából vagy ilyesmi-viszont mindent elmondtam neki hogy hová megyek mit fogok csi9nálni mindjárt visszajövök-ezt már pár hónaposan így megszokta hogy teszek veszek körülötte és nem kapkodom fel.
2009. aug. 10. 10:55
Hurcolod magaddal a lakásban? Mármint ha kimész a konyhába főzni, otthagyod valahol, vagy kiviszed magaddal és veled van, míg főzöl? Lehet ám, hogy csak unja a szobát...
2009. aug. 10. 10:48
Most jutottunk el odáig, hogy próbálgatja a kisfiam, hogy meddig mehet el.... rengeteget sír :-( És én egyre nehezebben bírom. Mondta a védőnőnk, hogy mindig legyek mellette, és beszélgessek Vele, de Neki ez nem elég, folyamatosan sír. Eddig szépen elaludt magától, mostmár nem. Ti hogy oldottátok ezt meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook