Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor nem a munkáddal van baj, mégis majdnem kirúgnak fórum

Mikor nem a munkáddal van baj, mégis majdnem kirúgnak (beszélgetős fórum)


2020. júl. 7. 23:05

Mindig utáltam, mikor valaki elhiszi magáról, hogy nála nincs hozzáértőbb ember abban a munkakörben, és ezt nagyobb plénum előtt is hangoztatja.


Fújj, Fújj, Fújj. :))

17. Lávli* (válaszként erre: 14. - D7ba7bf7ff)
2020. júl. 7. 22:31

Én az alap szituhoz írtam le a tapasztalatomat, amit FI felvázolt :)

Gátlástalanul nyílt te egy munkahelyen nem lehetsz 😀 nincs a világon olyan. Csak otthon, ahol nem kell semmiféle szerepet játszanod. (Mert nagyon hamar lesz, aki visszaél vele.) - már ha nem kell .. :))

16. Channa* (válaszként erre: 15. - D7ba7bf7ff)
2020. júl. 7. 22:28
Szerintem meg igaza volt, mert az aki pótolhatatlannak érzi magát, az nagyon félti a munkáját, annyira, hogy másnak el sem mond semmit, hogy valóban pótolhatatlan legyen, és igen, az ilyenek hülyézik azt, akiknek nem mondják el, mit kell csinálni...
15. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. júl. 7. 22:25

"aki pótolhatatlan azt ki kell rúgni"


Ez milyen mocskos szöveg! Pont a pótolhatatlanokat kell bent hagyni, hiszen épp ettől PÓTOLHATATLANOK!


(Én ismerek is ilyet! Mind személyiségileg, mind munkaerő szempontjából!)

14. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2020. júl. 7. 22:18
Ez csak az érem egyik oldala! Valahol meg pont a gátlástalanul nyílt embereket kamázzák és pont azt túrják ki, aki meg sem mer mukkanni vagy játssza az eszét!
13. Channa* (válaszként erre: 12. - Számpán)
2020. júl. 7. 19:41

Na, még az ilyen típust utálom nagyon.

Volt egy főnököm, aki mindig azt mondta, hogy aki pótolhatatlan azt ki kell rúgni;)

És milyen igaza van!

12. Számpán (válaszként erre: 11. - Channa*)
2020. júl. 7. 19:09

Haha az én régi főnököm volt ilyen.Volt egy kollégám (nő) elvileg nekem az lett volna a feladatom, hogy ha Ő nincs helyettesítsem, de erre esélyt sem kaptam, mert a nő, négyszemközt azt mondta " ugye nem gondolod, hogy kiadom a munkám a saját kezem alól"

Közben ha Ő ebédelt pl a főni engem cseszegetett, hogy miért nem csinálom amire az A... Megtanított. Elmondtam neki is hogy lehetetlen a számítógép közelébe menni, mert Ő nem akarja, hogy terhet vegyek le a válláról... Persze én voltam az utolsó szemét, főnök nem nekem hitt.... Az A.. volt a minden, a legjobb, csak Ő tudta rajta kívül senki más.... Míg a cégnél voltam (8) hónap, 13 embert vettek fel hozzánk és én bírtam a legtovább, A meg szépen szamolgatta 1:0 nekem haha 2:0 stb stb.... Aztán jött egy szép nap mikor hallom, hogy A... Terhes lett... Felmondott és ott hagyta főnököt a kakiba nagy veszekedések árán távozott. Nem szoktam kárörvendeni de ez olyan jól esett a lelkemnek, mint még soha más 😂😁

2020. júl. 7. 18:40

Nekem is volt hasonló. Azt hitte az új kollegina, hogy majd ő kicsinál, mert szebb és fiatalabb nálam.

Hát nem jött neki össze;)

Pedig nyalt ezerrel, még nekem is, közben meg minden hazugságot összehordott rólam. A szerencsétlenségére én már ekkor 8 éve dolgoztam a cégnél és nem csak népszerű voltam, de jól is csináltam a dolgomat, és nem mellesleg a cégvezető hívott oda dolgozni:DDD, így amikor bement a főnökhöz, hogy felmond, akkor persze megkérdezték, hogy miért? Előadta a vonakodást, majd utána közölte, hogy miattam, mert én szekálom, amiatt pl. hogy ő új monitort kapott én meg nem, új telefont kapott én meg nem és még új széket is kapott, és én még azt sem, és ő ugyan felajánlotta nekem, de én inkább duzzogok. Ebben az volt a szépséghiba, hogy mielőtt belépett, én rendeltem meg neki az új monitort, az új telefont és az új széket is:DDD És mi a régi kollégák csak szerettünk szórakozni a másikkal, hogy pl. vele kivételeznek, bezzeg mi itt vagyunk már 8 éve és még mindig azon a széken ülünk, amit előttünk már használt valaki 20 évet:DDD


Az érdekes az volt benne, hogy csak arról mesélt, hogy én ilyeneket mondok neki, mert ha a többiek mondták, akkor az máshogy hangzott és nem olyan irigyen, ahogy én mondom.;)


Persze, a főnökünk behívott és szembesített minket. Én meg mondtam a lánynak, hogy tisztában vagyok vele, hogy könnyebb rám mutatni, mint bevallani, hogy hülye vagy a melóhoz. A főnökömnek meg mondtam, hogy döntse el ki menjen a cégtől.

Nem én léptem ki;)


Egy másik munkahelyemen viszont elküldtek. Itt én voltam az új és a főnökömet zavarta, hogy szakmailag egy nulla hozzám képest. Pedig, engem nem zavart, hogy nem ért a melóhoz, mert egy főnöknek nem kell feltétlenül. Engem az zavart, hogy szakmailag egy kicsit sem volt kihívás számomra az általam végzett munka, a főnököm nem szerette, hogy kevésnek tartom, így olyan helyzetet próbált teremteni, hogy kilépjek. Elvette azt a kevés melót is, amit napi fél órában elvégeztem, mindenért szekált (miért kávézok a többiekkel, miért megyek ki cigizni, miért megyek haza 9 óra munka után, miért nem megyek be 7-re, miért nem maradok bent este fél 10-ig, stb.), majd amikor rájött, hogy ez kevés, akkor el kezdte a szakmai tudásomat kifogásolni, csak ugye ezzel mindig felsült. A végén már arra vetemedett, hogy napi szinten azt mondta, hogy szakmailag én vagyok a leggyengébb láncszem, mindezt úgy, hogy a ctrl+c és ctrl+v billentyű kombináción kívül mást nem kellett csinálnom. Ráadásul nem találtam melót, pedig ezerrel kerestem, de ha meghallották, hogy hol dolgozok, akkor rögtön nem tudtak felvenni, mert ők aztán nem akarnak a cégvezetővel csatázni...

Aztán beteg lettem és amikor visszamentem, akkor kirúgtak. Akkor is azzal jöttek, hogy ha nem írom alá a közös megegyezést, azonnalival elküldenek. Próbáltak hülyére venni, csak ugye nem sikerült nekik, így kiszedtem belőlük a maximumot (több havi fizetést, nem adtam vissza az előre felvett kafetériát, stb.), és aláírtam...


Ezután felhívtam újra a kapcsolataimat, akik persze megkérdezték, hogy milyen kapcsolatban vagyok a ...-al, amikor mondtam, hogy nincs kapcsolat már nem dolgozok ott, rögtön felvettek...


Nagyon nehéz ez a helyzet, nem könnyű jól kijönni belőle, az is lehet, hogy lehetetlen.


Utálom a rossz főnököket, utálom az aljas, törtető, nyalizós kollégákat. Szerencsére van, ahol az ilyenek nem érnek el sikert, ha meg a főnöknek ez kell, akkor megérdemli, hogy sötét, nyalógépek vegyék körül, akik helyett neki kell elvégezni a munkát.

10. Lávli* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 18:16

Az a szerencse, hogy nem mindenhol vannak ilyenek, meg a mérték se mindegy. Van, amelyik elviselhetőbb, van, amelyik egyáltalán nem.

Ha hazudozásba kezdett, és nem tisztáztad rögtön, akkor már mindegy. Ne áldozd rá az egészséged.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Birebora)
2020. júl. 7. 18:13
Sajnos a főnököm arrafelé húz amerre a többség mivel nem abban a városban él ahol a munkahely van így nincs rálátása a dolgokra. Tehát a munkám minőségét nem tudja figyelemmel kísérni se a másikét, így abból ítélkezik amit a csapat mondd. Egyelőre nem fogom menekülőre, nem hagyom annyiban, de lesz az a pont ahol távozom és azt emelt fővel szeretném. Nm egy hazugságból adódó kirúgás formájában. Az nem engedem meg!
2020. júl. 7. 17:55
Szerintem meg ne fogd menekülőre. Igenis tisztázd miben hazudik. Hidd el előbb utóbb a kollégák is tisztán látnak majd. Beszélj a főnököddel. Rajta sok múlik. Lényeges, hogy melléd áll-e.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2020. júl. 7. 17:45
köszönöm , többen mondták már nekem, anyum is, ő is hozzám hasonló, beteszi a lábát egy munkahelyre és kezdődik is, pedig nem bunkó , kedves értelmes , mégis az ilyen tenyérbemászók alátettek már
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Df1e1c376c)
2020. júl. 7. 17:43
Szerintem nem olvastad el a sztorit :) az én munkakörömet nem lehet lejjebb építeni :D
5. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 17:43

Te egy objektív, korrekt, nyílt ember vagy, ő meg nálad sokkal símulékonyabb, behízelgőbb.

Ha ilyennel hoz össze a sors, akkor onnan neked menned kell, mert megváltozni nem tudsz, nem is szabad, de mindig ő lesz a kedveltebb, hiába jellemtelenebb nálad. A többségnek erre van szüksége, a hízelgésre. Fogsz találni jobb helyet. 🍀

4. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 17:27
Mindenhol leepitenek. Beleestel, bumm!
3. 44c70b996d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 16:53
Volt egy ilyen kolkeginám. Hosszú ideig ment a feszültség. Míg végül egyik nap mentem dolgozni, majd közölték, hogy ki vagyok rúgva. Mondanom se kell aznap bent kellett maradnom, de semmit nem csináltam. Ültem, ettem a chipset meg cigizni jártam. Ennyi. Tudtam, hogy ki miatt rúgtak ki, de nem érdekelt. Azóta eltelt négy év, nekem új munkahelyem lett, elköltöztem, megházasodtam. Őt kirúgták, közmunkás lett és fűvel-fával csalja a pasija, aki miatt kirakták az albérletéből is. A fagyi visszanyalt, nem nevetem ki, de nem is érdekel egy kicsit se.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 16:36

Én azt tanácsolnám, hogy amikor hazudik rólad, akkor kérd meg a főnöködet, hogy 6 szemközt beszéljétek ezt át.

Ha ott is meghazudtól és a főnököd nem áll melléd, akkor az egészséged érdekében lépj tovább.

Sok sikert!

2020. júl. 7. 16:03
5 éve ott vagyok a munkahelyemen, magát a munkakörömet mai napig szeretem, imádom , hiszen emberekkel foglalkozom, csapatban lehetek. Egy monoton helyen meg sem maradnék. Az ügyfeleknek sosem volt rám panaszuk (legalábbis nem tudok róla), a csapattal is jól kijöttem, legalábbis azt hittem. Úgy egy másfél éve lett egy kollégám, akivel ugyanaz a munkakörünk, egymást váltjuk és már az első hónapokban nagyon megkedveltette magát a csapattal. Ezzel persze semmi baj sem volt vagy van, csak mindig helyettesítgetni kellett csipcsup magánéleti dolgok miatt, később mikor már nemet mondtam , simán beteget jelentett. Én kicsit elfáradtam nyilvánvalóan emiatt többször összeszólalkoztam a csapat többi tagjával, és mára kilyukadtunk oda hogy a másik a jófej és a megértő én pedig a sárkány mert mindig ideges vagyok. Jelzem, minden problémáról mindig szívesen konzultáltam velük, megoldottunk mindent, most pedig mintha minden a hátam mögött zajlana. Már hazugságokat is terjeszt a kolléga rólam , ami csak olaj a tűzre és hiába próbálok rendet tenni és az igazságot mondani mintha késő lenne. Már semmi nem jó amit csinálok, mindent megszólnak, váltani fogok előbb utóbb mert élhetetlen lett számomra a munka, melyet úgy szeretek. Más is járt ebben a cipőben ? Mit tanácsoltok ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook