Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor mehet egy gyermek bölcsibe? fórum

Mikor mehet egy gyermek bölcsibe? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 5. 06:27
Az biztos, annak idején, az én fiaim egyike sem volt még egy éves...
2008. jún. 5. 21:15
8 hónapos kortól már mehet, ha nincs várólista.
7. ipi (válaszként erre: 6. - Böbe83)
2008. márc. 31. 15:24

Akkor szeretettel gratulálok a kistesóhoz! :))))))))

Üdv Ipi

6. böbe83 (válaszként erre: 5. - Ipi)
2008. márc. 30. 21:00

hát már tárgytalan, mert jön a kistesó, pont jókor:), hogyha majd kell menniük, akkor sem egyedül mennek:) majd...

hogy miből fogunk élni az más kérdés...

Na de lesz diplomám júliusban remélhetőleg...és majd találok vmi munkát...itthoni interneteset, vagy tanulok még vmit

5. ipi
2008. márc. 25. 21:49

Igaziból a bölcsitől függ, hogy mennyi idős korú gyerekekre van működési engedélye. Nálunk itt a szomszédban dajkás böli van, úgy tudom 10 hónapos babát is bevettek. A mi bölink, ahová jár a csemetém, ott csak 2 éves kortól veszik be, mert így szól a műk.-i eng.-ük. Ez igaziból a kaja szempontja, mert pépesíteni kell 2 éves kor alattiaknak, pláne, ha nincs elég foguk. Mondjuk az én fiam is 22 hós volt, de 16 foga volt és evett szilárd ételt már ugye.

A másik, hgy ilyen fiatal korú babát én nem adnék be, mert a szívem szakadt benőért is, bár ő egész jól viselte, meg szereti, de inkább csak, ha már nagyon kevesen maradnak, nyílik meg. Sosem sírt, csak görbült a pici szája félrevonulva.... Szóval megszívlelendő még az a fél év is, mait kibekkel még az ember gyesen, vagy próbál ottthonit vállalni, vagy 4 órásat, vagy, ha van nagyi aki segítsen. De hát gondolom Te is azér tkérdezed, mert nem sok segítséged akad... A lényeg, ha mégis korán beadja az ember a picijét, mondja el neki mi fog történni vele, azt is, hogy picit rossz lesz külön, d emajd délután találkoztok és akkor milyen jó lesz. Ez nálam bevált, mindig mindent elmondunk neki. Így nem éri meglepetés.

Na ezek már nem is tartoznak a kérdésedhez, na mindegy, leírtam, :)))

2008. febr. 4. 17:50
Én az első gyerek előtt dolgoztam bőven annyi ideig, hogy mikor ő megszületett, már el tudtam menni egyből gyedre, mikor ő két éves lett akkor mentem gyesre és most hogy megszületett a kistesó most a gyesről megyek újra gyedre. nálunk egyébként 5 hónapos kórtól veszik be bölcsibe a gyereket, ha muszáj és nincs aki vigyázzon rá, akkor muszáj
2008. jan. 10. 16:18
180 biztosított napnak kell lenni, hogy gyedet kapj.
2008. jan. 10. 11:18

Jövő októberben valószínűleg el kell kezdenem dolgozni, szerintetek egy évesen és egy hónaposan, mi a legjobb a gyereknek? Mert ebből a gyesből nem élünk meg... meg egy fizetésből.

Aztán szeretnék még egy gyermeket. Tudja vki mennyi ideig kell munkaviszonyban lenni, hogy gyedet kapjak??

2008. jan. 10. 11:16
Mikor mehet egy gyermek bölcsibe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook