Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor lép érvénybe egy kötbér? fórum

Mikor lép érvénybe egy kötbér? (tudásbázis kérdés)

18. andi6020 (válaszként erre: 2. - Maya80)
2013. ápr. 4. 19:18
A legjobb helyen jársz.
17. kisj
2013. ápr. 4. 16:44

Átadás után még van kb 2 hét a hiánypótlási munkákra (az esetek túlnyomó részében)

Legjobban jár, ha egyszerűen megugorja a lehetetlent és összecsapja az egészet (sajnos nem lehet mindig tetőtől talpig becsületesnek lenni)

16. maya80 (válaszként erre: 14. - Kisj)
2013. ápr. 4. 16:39

Nem ő a generálkivitelező és nem most kezdte a szakmát. "Csak" egy alvállalkozó.

Maga az épület kész lesz határidőre, de mivel a parkoló nem készül el, csúszik az átadás, és mivel a parkoló az ő feladat, egy az egyben rá akarják hárítani a kötbért. Minden héten van egy kooperáció, amikor összeülnek a kivitelezők; hetek óta folyik ez az ügy, és én hetek óta valamilyen szinten részese vagyok.

Sanos egyre biztosabb, hogy rajta fog csattanni minden, és szeretnék segíteni rajta, már amennyire tudok... Jelen esetben információkat próbálok keresni, gyűjteni hasonló esetekkel kapcsolatban... Mást sajnos nem tudok tenni.

Meg keresek egy erre szakosodott ügyvédet.

15. kisj (válaszként erre: 14. - Kisj)
2013. ápr. 4. 16:30

Valószínűleg a generálkivitelező munkáinak csúszása miatt került ő bajba.

Ezt valóban folyamatosan írásban, építési naplóban stb jeleznie kellett volna.

14. kisj
2013. ápr. 4. 16:26

Gondolom, hogy nem ő generálkivitelezője ennek a munkának, csak egy alvállalkozó?

A 60-80 milliós kötbér legfeljebb az egész beruházás kötbére lehet, amit nem fizettethetnek meg csak vele, mint egyszerű kis parkoló építő alvállalkozóval.

Vagy túloz a pasi, vagy Te értettél félre valamit és nulla információ birtokában hoztad létre ezt a fórumot.

13. Zsu77
2013. ápr. 4. 16:21

Erre már tavaly kellett volna gondolnia és határidőt módosítania. Építési naplóban, kooperáción folyamatosan jelezni a Megrendelő felé, hiszen betonozni, aszfaltozni nem lehet hideg csapadékos időben. Mivel tudta, hogy egy tél is beleesik, valamint a kora tavasz is így sokat nem lehet tenni. Talán még egy hónappal ezelőtt is lehetett volna jelezni, akkor már tudtuk, hogy hideg és sok csapadék lesz.

Mivel EU-s beruházás így valamelyik (sárga, piros) FIDIC szerződés vonatkozik rá.

Esetleg a biztosítójával vehetné fel a kapcsolatot, hogy legalább ne a teljes összeget kelljen neki fizetnie. Már amennyiben van biztosítása a kivitelezésre.

12. szafaripók (válaszként erre: 2. - Maya80)
2013. ápr. 4. 16:11
Semmit, ha nem hivatkozik egyik fél sem viszmajorra a szerződésben...:(
2013. ápr. 4. 16:06

Ha tényleg nincs más megoldás, akkor mérlegelni kell,hogy hogy bukik kevesebbet: Ha megcsinálja, és újra felbontatják, vagy ha kifizeti a kötbért.

Egyébként a szerződéseknél bele kellett volna venni, ha önhibájukon kívül nem tudják megcsinálni, vagy akadályoztatások esetén, vagy nincs anyag biztosítva, stb... mindenképp keressen ügyvédet.

10. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - Maya80)
2013. ápr. 4. 16:02
Gondolom, nem ma kezdte a szakmát. Ilyenkor szépen kiszámolják, hogy a gányolás-javítás olcsóbb-e vagy a kötbér, van-e lehetőség szivattyúzni, plusz előkészítés, plusz ember, hogy gyorsabban menjen, stb. mennyibe kerülne... Teljesen felesleges úgy fontoskodnod, hogy se a szerződés nincs a kezedben, se nem tárgyalhatsz, és a szakmához sem értesz.
9. maya80 (válaszként erre: 8. - 25b103246c)
2013. ápr. 4. 15:59

Módosítani nem lehet már.

Közel az átadási határidő; ez egy komoly létesítmény, önkormányzati, eus pénzből...

2013. ápr. 4. 15:57
Szerintem még most kellene lépnie, esetleg szerződést módosítani,ügyvédet is keressen. Legalábbis meg kellene próbálni a módosítást.
2013. ápr. 4. 15:56

Tisztességes, becsületes ember, az a fajta, akiből már sajnos nagyon kevés van.

Rettenetes lenne, ha ilyenen elbukna.

6. maya80 (válaszként erre: 4. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 4. 15:54

De biztosan, csak mivel nem én vagyok az érintett, nem fordulhatok ügyvédhez.

Csupán említette, mikor beszéltünk telefonon, és hallottam a hangján, hogy nagyon kétségbe van esve, én pedig szeretnék neki segíteni valahogy, de ötletem sincs, mit tehetnék.


Próbálkozom... bújom az internetet, aztán ha már van valami kézzel fogható, akkor megosztom vele.

2013. ápr. 4. 15:52

Ha ráterhelik a kötbért, és bíróságra megy, van esély arra, hogy tekintettel a körülményekre (időjárás)megússza vagy legalább csökkentik?

Ha ilyen időben megcsinálná a parkolót határidőre, vissza kéne bontani, mert fel van ázva minden, nem tud rendesen tömöríteni stb... szakmailag annyira nem értek hozzá.

Lényeg, hogy nem az ő hibája!

2013. ápr. 4. 15:52
60-80 millió forint nem ér meg egy rendes ügyvédi konzultáció?
3. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Maya80)
2013. ápr. 4. 15:50
?
2013. ápr. 4. 15:50

Sziasztok!

Kérlek titeket, hogy aki tud segítsen!

Szívesen venném, hogy ha a témában jártas ügyvéd/jogász is leírná a véleményét.


A történet: van egy nagyon kedves ismerősöm, aki építőipari vállalkozó. Néhány éve ismerem, az ő cégével újíttatuk fel a házunkat.

Nagyon jó ember, nem az a gátlástalan vállalkozó kategória, és jó kapcsolat, barátság alakult ki közöttünk.

Most pedig gondja van, nem is kicsi.


Épül egy balneológiai központ a városban, és az ő feladata lenne a parkoló kivitelezése. A határidő Április vége, de az időjárás, a folytonos esőzések miatt esély sincs arra, hogy végeznek vele.

Emiatt rá akarják terhelni kizárólagosan a kötbért, ami legalább 60-80 millió Ft! Ha ez megtörténik, ez az ember tönkremegy. 54 éves, sok mindent már nem tud elölről kezdeni.


Mit lehet tenni?

2013. ápr. 4. 15:45
Kötbérrel kapcsolatban kérnék segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook