Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kezdenek rájönni a babák, hogy jobb lesz az orrszívás után? Tudtok írni kíméletes technikákat a porszívós orrszívóhoz? fórum

Mikor kezdenek rájönni a babák, hogy jobb lesz az orrszívás után? Tudtok írni kíméletes technikákat a porszívós orrszívóhoz? (tudásbázis kérdés)


17. homern (válaszként erre: 17. - Vero77)
2011. szept. 5. 09:27
Az én fiam 19 hónapos,most is épp szívni kell,mert 2 napja egyáltalán nem kap az orrán levegőt.Ha itthon van az apja akkor egyszerűbb,ő jól le tudja fogni..de egyedül...kész bűvészmutatvány. próbáltuk a figyelemelterelést,hagytam,hogy szívja magának (leszedte a fejrészt és beledugta a porszívőcsőbe,hogy ne találjuk meg).Marad a gyorsan megcsinálni,akkor is,ha ordít :(
2011. szept. 5. 08:54
Visszatérek az ovikezdethez..... 2napot ment múlt héten... mind 3om pindurnak folyik az orra, éjjel a lassan 1éves kicsi csajnak szívtam:(( most megyek C-vitaminért...
2011. aug. 31. 14:45
Gyerekfüggő, nekem a kisfiam 2évesen magának szívta, szinte nevetett, aztán rá fél évre üvöltött:) most már lassan 5 és egyedül szívja. A most 2,5éves kisfiamat le kell fognom, de minél előbb kész van annál rövidebb ideig tart!Szerencsére február óta nem volt semmi gond, már előre félek az ovikezdettől!
2011. aug. 31. 14:43

elég rég szívtam a lányom orrát szerencsére, talán még 1éves kora után de érdekes, az elején semmi ellenkezés nem volt régen, majd 1éves körül már igen, olyankor gyorsan határozottan ölbe ültettem, egyik karommal lefogtam mindkét kezét feját kitámaszottam és 2mp és ki is szívtam...2-3 alkalom után már jött és hozta és dugta az orrába! egy évesen!!!!!


azóta nem kellett még, és most múlt 1.5éves..bár tuti lesz hiszti megint először:DD

2011. aug. 31. 14:33
Az enyém se fél,de volt rá példa,hogy sírt.Először én is körbe udvaroltam,de 5 perc könyörgés után jobbnak láttam,ha határozottabban lépek fel. Megtámasztottam a fejét és gyorsan, határozottan kiszívattam a nóziját. Pár ilyen alkalom után már ő kezelte az orrszívót. :)
12. tündér74 (válaszként erre: 1. - Vero77)
2011. aug. 31. 14:32

Vannak jó kis elemes orrszívók, hatása éppen olyan jó, mint a porszívós változatnak. Hátránya, hogy egy kicsit drága (6-7 eFt), de feleannyira sem ijesztő, mint a porszívós orrszívó:)


Egyébként tényleg gyerekfüggő, az én fiam mindig engedte, hogy leszívjam az orrát. Most már saját maga csinálja.:)

2011. aug. 31. 14:31
Nekünk az vált be, mikor hagytam, hogy ő csinálja magának. Azóta nincs hiszti (pedig előtte két kézzel, két lábbal kellett lefogni), és csak egy kicsit kell utána átvennem, hogy a maradékot is kiszívjam.
2011. aug. 31. 14:28

Erre sajnos nincsen kíméletes mód!

Minnél hamarabb és gyorsabban túl lenni rajta.

2011. aug. 31. 14:26
Teljesen babafüggő.Nálunk a nagyobbik lányom amikor még kicsi volt,borzasztóan tiltakozott az orrszívás ellen,plédbe csavartam a kis testét,hogy ne rúgkapáljon,csapkodjon a kezeivel,és nagyon gyorsan csináltam,hogy ne tartson sokáig ez az állapot.A kicsit viszont nem zavarta,volt,hogy szinte elaludt közben :O
2011. aug. 31. 14:24

Szerintem nagyon gyerekfüggő (mint minden más)... keresztlányom sose szokta meg, minden egyes orrszívást végigordított és csak úgy lehetett neki csinálni, ha lefogtuk :( a lányom pár alkalom után megszokta... másfél éves sem volt, amikor okosan tartotta az orrsprayt az orrához,utána meg szépen lefeküdt orrszíváshoz.


Remélem a kisfiad is hamar hozzászokik. Az tényleg beválthat, ha ő segíthet bekapcsolni, kikapcsolni a porszívót, levenni az orrspray kupakját stb.

2011. aug. 31. 14:23
Szerintem ez gyerekfüggő, az enyém nem fél, nem sír, csendesen tűri :-)
2011. aug. 31. 14:23
El kell terelni a figyelmét valamivel...
2011. aug. 31. 14:22
Takard le a porszívót, hogy ne legyen olyan erős hangja, aztán hajrá, és beszélj hozzá folyamatosan. Nálunk másfél évesen szűnt meg a közelharc...
2011. aug. 31. 14:21

Mi is csináltuk ezt, de sokkal rosszabb volt a félórás udvarlós orrszívás, mint a fél perces határozott.

Én ölbe szoktam venni, átölelem, tartom a fejét, és leszívom az orrát. A jutalom az, hogy kikapcsolhatja a porszívót. Persze átbeszélem vele, hogy miért jó ez, de alapvetően nem hagyok neki választási lehetőséget.

Próbálj határozottabb lenni.

2011. aug. 31. 14:16
Kérd meg,segítsen vagy csinálja magának...ha tudja...már ha van akkora:D
2. vero77 (válaszként erre: 1. - Vero77)
2011. aug. 31. 14:10
A fiam nem fél a porszívótól, az orrszívótól sem, kezébe adom, leszívjuk a maci orrát, a kutyus orrát, anyáét, és ha itthon van, apáét is, de mikor Ő jönne sorra, hiszti van. A szájába is beteszi, a nyálát szívja vele, de ha közelítek a nózijához, rángatja a fejét. Ettől az orrszívó megnyomja a pici orrát, beleakad, tuti fáj szegénynek, még jobban sír... :(
2011. aug. 31. 14:10
Mikor kezdenek rájönni a babák, hogy jobb lesz az orrszívás után? Tudtok írni kíméletes technikákat a porszívós orrszívóhoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook