Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell pótlást adni a babának? fórum

Mikor kell pótlást adni a babának? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. LoLiNa
2007. júl. 29. 10:20
nekem se volt egyszerű az exanyósom.. de ha a fiamat bármi hátrány érné miatta.. nem tenné zsebre,amit kapna. nem beszélve arról,hogy eltiltanám a gyerektől!
17. DODICA (válaszként erre: 16. - LoLiNa)
2007. júl. 28. 18:21
Igazad van, ésszel szerintem ezt mindenki tudja, de egyes anyósokkal tényleg nem könnyű: :(( Megértem a problémát.
16. LoLiNa
2007. júl. 18. 06:54
mért nem hajtottad el anyósodat a pits@ba?! hát én tuti elhajtottam volna, nehogymár a gyereknek legyen ,rossz,
2007. júl. 17. 23:48
Családi okok miatt (anyósék)a terhességem első pillanatától egészen mostanáig folyamatosan stresszben vagyok. Megszületem a fiamat, másnap reggelre a stressztól eredeti méretű volt a méhem! Így a tej elég későn 6.napon indult be mivel császáros is voltam. A babámat elvitték másik kórházba így szoptatni egyáltalán nem tudtam. Lefejtem amennyit tudtam és gyűjtöttem, de anyósom nem vitte a kicsi után pedig naponta ment és hívtam jöjjön és vigy el neki! Amikor mentünk a fiamért 9 napos volt, rögtön mellere tettem de sokat nem tudott kiszívni. Hiába szoptattam én többször is, nem jött több tej kevés volt neki mindig! Pár nap volt az, amikor csak anyatejet kapott és nem kellett a tápszer. De jöttek anyósék és zaklattak és nem volt megint. Naponta 3 liter szoptatós tea semmit sem ért! Pihentem is eleget és semmi. Jött újra a tápszer. Megint pár nap volt amikor túlerőben volt a tápszer és egyre kevesebb anyatejet kapott, majd végül csak a tápszer maradt. Én hiába szerettem volna nem ment.Nem rajtam múlott.
14. DODICA (válaszként erre: 13. - Vorsi75)
2007. máj. 10. 09:22
Ezt nagyon jó volt olvasni!
2007. máj. 9. 12:10
Sziasztok!Leírom a saját történetem, hátha segít másokon.Túlhordtam a kisfiamat, ezért befektettek a kórházba. Semmi bajom nam volt, de ricinussal megindították a szülést, persze akkor én is így láttam a legjobbnak. Ma már nem,már okosabb vagyok, és tudom lehettem volna türelmesebb is. De mivel nagy babát jósoltak túl a 40. héten, karácsonykor ezt láttam a legjobbnak. A fájások be is indultak, nem is kicsik, de 12 óra alatt két újjnyira tágultam csak. Romlott a baba állapota, ezért császárt javasoltak. Felsétáltam a műtőbe, és fél óra alatt meglett Barnabás, 3660g 58cm. Sajnos a műtét alatt nagyon felment a vérnyomásom,(200/100) rengeteg vért vesztettem, így utána egy napig kaptam a vért és persze a kisfiamat sem láthattam, szoptathattam. Elvileg a császárnál amúgy is nehezen indul be a tej, de én legközelebb csak másnap próbálhattam mellre tenni. Itt jön a lényeg, be sem kapta a cicit. Mindenki nézett bután, ilyet még nem láttak, és persze el kezdték itatni pohárból. Ez így ment 8 napig. kb a negyedik napon már lett tejem, de csak fejtem, és ki tudja kitől kapott tejet a gyerekem. A nővérektől kaptam hideget meleget, húzták, nyúzták a mellemet, de a gyereket csak nem érdekelte. Hazamentünk, és a poharas megoldásnál szinte mindet a nyakába öntöttem, úgy bénáztam. Ő meg csak üvöltött. ez ment két napig és láss csodát, egyszer csak ment minden magától, és az a kis büdös nyolc hónapig folyamatosan csak szopott. Szóval csak kitartás, és mindig próbáljátok meg mellre tenni, mert sosem lehet tudni! Mindenkinek sok sikert hozzá! Ja, és azóta 8és fél éves és imádja a női mellek látványát!: )
2007. ápr. 9. 10:09

Most keveredtem ide:)

Nekem sem volt tejem a harmadik babánál egy csepp sem.Szó szerint.Én tudom,hogy akinek van,annak ez hihetetlen de ez van.Mind a négy tápszert kapott.És?

Sőt 3hónapos koruktól azt is ették,amit főztem.Pl.húslevest,tésztával,répával(villával összetörtem.)Egyik sem volt beteges,sem kövér,sem hasfájós.3 már iskolás (1,5,7.-esek)mind kitűnő tanuló.

A kicsi 4,5éves,és tud olvasni,írni.Semmi hátránya nem volt a tápszernek.Nyugodtak lettek attól kezdve hogy nem éheztettem őket a szoptatás kedvéért.Most biztos akad aki kiakad, de ezzel csak azt akartam mondani,ha nincs tej nyugodtan adjatok tápszert.A baba az elsö,nem a szoptatás.

Természetesen mindenki próbálkozzon,elöször szoptatni.Én is próbálkoztam sokáig,de ha kevés akkor kevés.

11. DODICA
2007. jan. 20. 19:13

Most keveredtem ide vissza. :))


Borzi! Miért gondolod, hogy nem működik normálisan a szervezeted??? Mert félelem, látni a többit, aggodalmakat ültettek beléd, kudarcérzet, támogatás nuku.... Kívülről kicsit így jön le...

Már másik topicból jobban ismerem a történetedet, félre ne érts, nem bántásból írom!

Csak azon akadt meg a szemem, hogy a 4. nap éjszakáján nem tudsz fejni 1 ml-t. Még szép! Ki mondta, hogy akkor már van tej?? Persze, vannak, akikből dől a 2. napon, de 3-8 napon belül szokott elindulni. (Én is paráztam, mikor a 3. napon még semmi se volt:)

Ezt nem konkrétan rád gondolva írtam, hanem azért, hogy ez az info eljusson másokhoz is.

Bocsi, ha megbántottalak volna.

2006. nov. 5. 19:23

Alapvetően én is úgy indultam neki, hogy az én gyerekem fél évig csak anyatejet kap, és minimum egy éves koráig szoptatom. Én se vettem cumisüveget előre, úgy kellett beugrani érte a boltba a kórházból hazafelé jövet. De a kórházban is hiába erőlködött szegény (tényleg rendesen próbált szopni), a mérleg soha nem mutatta, hogy akár 10 grammot is sikerült volna szopnia. Csak néztem, hogy a mellettem lévő anyukának már a 3. napon "dőlt" a melléből a tej, már akkor 250 grammot tudott lefejni. Én meg csak ültem ott és azon gondolkodtam, velem most már biztos nem stimmel valami. Vártam hogy majd a sok szopási kísérlet hatására nálam is lesz olyan hogy "tejbelövellés", de ez sajnos kimaradt az életemből (eddig legalábbis). Utána úgy döntöttem nem bízhatom a véletlenre a dolgot, megpróbáltam fejni. Kerek 1 ml-t sikerült fél óra alatt produkálnom (Medela Harmony mellszívóval) a szülés utáni 4. nap éjszakáján. Szóval sajnos tényleg nem volt mit ennie a babának, ezért kellett tápszert adni neki.

Utána se szigorúan 3 óránként ettem mellre, hanem ahogy elkezdett sírni (ez kb. 3 óra volt). Ekkor elkezdett növekedni a tej mennyisége. Ennek annyira megörültem, hogy tovább akartam fokozni a dolgokat, ezért másfél óránként mellre tettem és ennek lett a következménye amit leírtam. Lehet az én szervezetem nem működik normálisan, de csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani.

9. Minya (válaszként erre: 4. - _kleo_)
2006. nov. 4. 19:21
De igen méghozzá 3.hónapban megváltozik a tej mert a baba folyadék igényét is ki kell,hogy elégítse ezért nem javasolják,hogy más folyadékot is adjanak a babáknak ha anyatejjel táplálják csak nagy melegben javasolt a forralt lehűtöt víz.Legalábis nekem ezt javasolta a védőnő.
8. DODICA (válaszként erre: 6. - 09d65bf33d)
2006. nov. 3. 14:42

Képzeld, nem azért javasoltam, mert fogalmam sincs róla!!!

Első gyerekemnél - én marha! - mások javaslatára tartottam a 3 órákat. Kínlódtam vele 4 hónapos koráig, akkor végleg elapadt a tejem. Addig is kellett rendesen pótolni. :(( Belebetegedtem... Úgy mentem haza a kórházból, hogy se egy cumisüveg, se semmi nem volt odahaza, mert én majd csak szoptatok. Hála a sok "jótanácsnak", nem is jött össze.

Második gyerekem 9 hónapos koráig volt 100%-osan anyatejes. Teljes mértékben igény szerint szoptattam, a legelső pillanattól kezdve. (Megtehettem:)) Eleinte félóránként szopott, éjjel-nappal! Nem mondom, eléggé fáradt voltam vele, aztán szépen beállította magát úgy kb. 2,5 - 3 órás szopikra. De ezen az éjjelieket is kell érteni. 2 és fél éves korában hagyta abba.

Most nemsokára lesz 2 éves a legkisebbikem. Még szopik. Ha valakivel, hát vele iszonyatosan nehéz volt az első életéve, mert jóformán sose aludt éjjel. Kómásan néztünk ki a párommal...... de kibírtuk valahogy. Ő is csakis anyatejes volt, soha egy korty vizet se kapott pluszba... Bizony, eleinte ő is gyakorta igényelt, majd ugyancsak kialakult nála is a saját rendszere. (Azt leszámítva, hogy 1 évig felcserélte a nappalt az éjszakával, de a rendszer megvolt!)

Szóval hidd el, 3 gyerekesként tudom, miről beszélek! :) Persze nem vitatom, hogy mindenkinek más a tökéletes megoldás, hiszen nem vagyunk egyformák. De akkor is hiszem-tapasztaltam, hogy az igény szerinti szoptatásnak van gyümölcse, míg a kényszeredett időszakinak kevésbé. :(

2006. nov. 3. 10:42

Szia Borzi!


Na itt vagyok én,3 gyerkövel,szóval bőven van tapasztalatom szoptatás terén:)

Kezdem akkor az első gyerkömmel.Mindösze 7 hetes koráig szoptattam,vele egyáltalán nem volt elég tejem,ezt sajna már a kórházban is észrevettük,úgy engedtek ki minket,hogy a kezemben volt a tápszer recept.Épp,hogy elmúltam 20 éves,túl fiatal és tapasztalatlan voltam,segítségem sem volt túl sok,így sajna hamar feladtam a szoptatást.Elejétől kezdve kapott tápszert,az a bizonyos tejbelövelésem sem volt nála:(

A második gyerkömet már 4 hónapig szoptattam,itt a kórházban is már egész jól beindult a tejem,de sajna nagyon bennem volt az első gyerkömmel átélt tapasztalatlanság,bizonytalanság,itt is rögtön a tápszerhez nyúltam,ha azt láttam,hogy nem evett elég anyatejet a gyerköm.

A kislányom lett a 3.gyerköm.Na őt másfél évig szoptattam,egy csepp tápszert nem kapott soha,nála sosem voltam bizonytalan,vhogy belejöttem az anyaságba:)

Ami nálunk bevált az az,hogy rengeteg folyadékot ittam,minden szoptatás előtt lefeküdtem(nem aludni)de pihenni vagy fél órát.Volt olyan napom amikor szinte a gyerköm egésznap a cicin lógott,de volt olyan is,hogy kibírta és aludt egyhuzamban 4-5 órát is.

Olyan nálam nem volt,hogy 3 óránkénti etetés,amikor úgy éreztem,hogy kevesebb a tejem már raktam is a cicire.Sosem volt olyan,hogy nem kellett volna neki,mindig cicizett rendesen.

Amikor megszületett és hozták ki a babákat az etetésre,egyszer előfordult,hogy az én lányomat nem hozták ki egyedül,mert az előtte levő etetésnél annyit evett,hogy a csecsemős nővér jobbnak látta,ha hagyjuk pihenni a pocakját:)Itt megnyugodtam,hogy van elég tejem,végre tápszer recept nélkül fogjuk elhagyni a kórházat:)

A lányomnál már nem is mértem,hogy mennyit eszik,pár nap alatt rájöttem,hogy mikor miért sír.Ha azt láttam,hogy éhes akkor bizony félóránként mellre tettem én is,ilyenkor háttérbe szorult a házimunka,de tojtam rá,meg én a szoptatások alatt is pihentem.Én nem a félóránkénti szoptatásba fáradtam bele,hanem a másfél éves szoptatásba:)

6. 09d65bf33d (válaszként erre: 5. - DODICA)
2006. nov. 3. 08:18
Szeretnék legalább egy olyan anyukával találkozni, akinek szinte egyáltalán nem volt teje és ez a félóránként szoptatós módszer bejött neki. Ugyanis a Nelson féle Gyermekgyógyászat könyvben egyértelműen le van írva,hogy a két óránál gyakoribb szoptatás paradox módon csökkenti a prolaktin termelődését, azaz az anyatej kéződését. Nekem majdnem elapadt az a kevés tejem is teljesen, mikor két napon keresztül másfél óránként szoptattam. Arról meg ne is beszéljünk, hogy szerintem a pihenés és a nyugalom sokkal többet ér. Másfél óránkénti szoptatással napi 3órát tudtam aludni 4 részletben,és a fáradtságtól borzasztó ideges, feszült voltam, menni is alig bírtam, úgy szédültem. Ráadásul a végén már 40 perces szoptatás után mikor ráraktam a mérlegre a babát, mínusz 10 grammot mutatott. Ekkor már két mellből összesen 7-8 grammot tudtam lefejni (3 hetes volt a kisbabám ekkor). Azóta visszaálltam a 3 óránkénti szoptatásra és bár most is pótolni kell, de 40-60grammokat szopik. Kívánom mindenkinek aki a fél óránkénti szoptatást javasolja, hogy legyen is része benne!!!
2006. aug. 5. 09:34

A tej attól lesz több, ha minél többször mellen van a baba. Akár félóráként!!! Ugyanis a szopás alatt termelődik a java. A szopás serkenti a tej képződését. Ezért elvileg nincs olyan, hogy kevés. Max. ugrásszerűen megnő a baba igénye (növekedési szakaszoknál), ilyenkor a sűrűbb mellretétel segít. A szoptatás a kereslet-kínálat elvén működik. Csak nagyon extrém esetekben fordulhat elő, hogy kevés a tej, ennek általában az anya betegsége az oka, illetve az, ha nem igény szerint szoptat.

A pótlás (tápszer) fölösleges dolog, bár se a média, se a védőnők nem ezt sugallják sajnos. Ha van hit, önbizalom, minden anya képes szoptatni, akár 2-3 évig is!! 6 hónapos kor után hozzátáplálunk (ha elfogadja egyáltalán:)), és szoptatunk tovább, tápszer nélkül.

A sikeres szoptatás alapja a hit és bizalom abba, hogy úgyis sikerül. Ha mások tudnak szoptatni, akkor én hogyhogy nem? Olyan nincs!!! -hozzáállás.

Jele: újszülöttnek napi átlag 6 peluscsere, ami pisit is tartalmaz. A bab elégedett, kiegyensúlyozott. Ha nyűgös, nyugodtan, bárhol, bármikor szoptassuk meg, úgyis elutasítja, ha nem az a baja. Rengeteg más dolog miatt sírhat, de az sose hitesse el az anyával, hogy neki nincs teje. Mert van. Miért ne lenne? (Kivéve a nyon ritka szervi problémákat)

2006. aug. 4. 14:11
A tej nem vizesedik. :)
2006. júl. 31. 14:30
Ha kevés a tejed, vagy ha vizesedik...
2006. júl. 10. 12:45
Ha elmúlt 6 hónapos. Ha kisebb, akkor gyakran cicire tenni, hosszan szopiztatni és kitartani néhány napig, ha gyanús hogy kevés a tejcsi.
2006. júl. 10. 12:00
Mikor kell pótlást adni a babának?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook