Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor jöjjön a következő baba? Mennyit várjak? fórum

Mikor jöjjön a következő baba? Mennyit várjak? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 29. 22:36
Sziasztok! Gondoltam megírom,hogy úton a kistesó. :-) Úgy döntöttünk,belevágunk és jön amikor jönni akar. 5 hónap után jött össze és nagyon boldog vagyok. Eleinte biztos,hogy nem lesz egyszerű,de úgy érzem megoldjuk majd. 20 hónap lesz közöttük. Júniusra várjuk a kisöcsit. :-)
30. aubergina (válaszként erre: 29. - 7d5797ce0c)
2013. márc. 6. 18:18
Mindig kell valami kihívás!
2013. márc. 6. 14:18
nekem csak az volt a probléma,hogy egy fiúnál mennyiben másabb pl.pelenkázás...:)ennyi lány után!:)
28. aubergina (válaszként erre: 27. - 7d5797ce0c)
2013. márc. 6. 14:03
Köszi biztatást, rám fér.
27. 7d5797ce0c (válaszként erre: 26. - Aubergina)
2013. márc. 6. 13:56
ahogyan a kezedbe veszed a picit,minden megy magától.nem lesz semmi gond.olyan lesz,mintha nem hosszú évek teltek volna el.nálam is így volt!!!:):):)
26. aubergina (válaszként erre: 25. - 7d5797ce0c)
2013. márc. 6. 12:32
Már előre kényeztetik. Vettek neki egy csomó mindent, telematricázták a helyét. Nagyon várják. Én viszont tartok tőle megint mit kezdek egy ilyen csöppel, de csak megoldom.
25. 7d5797ce0c (válaszként erre: 24. - Aubergina)
2013. márc. 6. 12:08
gratulálok!a három nagy mind lány?neked szerintem több időd lesz a picivel foglalkozni,mert már a nagyok elég "nagyok".nem lesz fúrcsa újra babázni?egyébként ha egy gyerek jönni akar,akkor had jöjjön!:):):)
24. aubergina (válaszként erre: 22. - 7d5797ce0c)
2013. márc. 6. 11:30

Nálunk még nagyobb a korkülönbség, nem is igazán tesók lesznek már. Férjem azt kérdi hogy van az unokája?.

A nagyok jól elvoltak együtt, most kiváncsi leszek. Nagylányom 22 elmúlt, középső 21 lesz a nyáron, kicsi 17. Most pár héten belül születik a kisöcsi.

2013. márc. 5. 21:19

Nekem hasonló korú a csecsemőm, de én már esélyt adtam a tesó érkezésének! Igaz a fiam nem öt, hanem hat hónapos. És természetes úton szültem.

De ha jól látom a testem jelzéseit- a nagy nagy semmit - akkor a tesó még nem jön.

2013. márc. 5. 20:10
nálunk nagyon nagy a korkülömbség.a legnagyobb 20,a középső lányom 8,a kicsi lányom 3,és a pici fiam 17 hónapos.szerintem nem jó a nagy korkülömbség.
21. aubergina (válaszként erre: 20. - Tbt0801)
2013. márc. 5. 20:03
Drukkolok h. úgy legyen. Nálunk akkor jöttek amikor. Nem terveztünk semmit. Igy aztán van kicsi közepes és nagyon nagy korkülönbség.
2013. márc. 5. 14:47

Sziasztok!

Nálunk 25 hónap van. Az összeszokás nehéz, de már látom a mérhetetlen szeretetet a két gyerkőc között. Nálunk a 3. májusban indul, nem akarok Karácsony környéki babát, édesanyám születésnapja akkor van, s nem igazán örül ennek. Így a 3. is kb. 2 év korkülönbséggel érkezik, remélem a természet is így akarja. :)

2013. febr. 27. 23:33
Nálunk 3,5 év van a két fiú között. Én visszamentem dolgozni egy évet, hogy jobb gyedet kapjak. Egyenlőre úgy látom, hogy számunkra jól alakul ez a korkülönbség. A nagyobbik oviban van, addig csak a kicsivel foglalkozom. Együtt is el tudnak már játszani délutánonként. Előfordul persze vita, féltékenykedés, próbáljuk ezeket megfelelő módon orvosolni. Személy szerint én úgy látom a körülöttem élőknél, hogy a túl nagy korkülönbség inkább szokott szakadékot képezni a testvérek között, mint a kicsi, persze ez nevelés, környezet és személyiség függő is.
2013. febr. 27. 23:14
Több ismerôs úgy vállalta a babát, hogy egyszerre ne kelljen kettôt taníttatni középiskolában, illetve még utána.
17. 731e5b9ffb (válaszként erre: 16. - Bowie)
2013. febr. 27. 18:14
Neked gyerekként volt egy testvéred, hugodnak inkább 4 szülője van. Nekem is van egy 13 évvel idősebb bátyám, de nem éreztem úgy, hogy nekem de jó dolgom lenne. Bátyámnak egyáltalán nem volt testvére tini koráig, nekem pedig már szinte egy harmadik szülőm lett ő, nem éreztem azt a tipikus testvér szerepet. Mostmár, hogy mindketten felnőttek vagyunk, jobb a helyzet, de gyerekként jobban örültem volna egy korombeli tesónak..
16. bowie (válaszként erre: 13. - DWAncsa)
2013. febr. 27. 18:03

Bevonni a feladatokba és külön foglalkozni vele, az teljesen más. Hisz most az övé vagy bármikor, ami megszűnik. Alkalmazkodnia kell, hiszen ő lesz a nagy..csak közben sokan elfelejtik, hogy a nagy is picike még..néhány órát azért külön is kell vele lenni, ha igényli, akár fáradt az ember, akár nem..ha mondjuk egész éjjel nem aludt a kicsi, akkor is..:)

Nekem ez volt a mérvadó, hogy erre képes legyek.


Egyébként a bátyámmal egy év van köztünk, a hugom pedig 14 évvel fiatalabb, mint én. Neki volt a legjobb dolga (még most is):D

Nekem meg középsőként a legrosszabb:DD

Jah, és anyámnak, hála a nagyobb gyerekeknek, a hugom nevelése volt a legkönnyebb, hisz őt már mi is "húzgáltuk" magunkkal mindenhová.


Én is császáros voltam egyébként, mindkettővel. A kicsi most 6 hetes.:))

15. Kukacc (válaszként erre: 14. - DWAncsa)
2013. febr. 27. 17:06

Én is császárral szültem. :)

Nincs abban semmi.

Most úgy vagyok vele (és az orvosom is), hogy ismét megpróbálom természetes úton, s ha nem megy, akkor császár :)

14. DWAncsa (válaszként erre: 12. - Kukacc)
2013. febr. 27. 16:32
Ezzel én is így vagyok. Visszamenni,két év múlva újra eljönni. Én nagyon szeretnék kistesót,annyira jó érzés anyának lenni és egy gyerek,nem gyerek. A férjem is szeretne,csak még nem beszéltük meg,hogy mikor,vagyis volt szó róla,de nem tudtunk dönteni.
2013. febr. 27. 16:28
Köszönöm a válaszokat! Szerintem,ha kicsi a korkülönbség és együtt nőnek fel,az nagyon jó. Nekem is jó volt gyerekként,hogy nem volt a tesóimmal nagy korkülönbség és szerintem anyunak is könnyebb volt így,lefoglaltuk egymást. Persze az elején biztos fárasztó lesz,de szerintem a nagyobbat is be lehet vonni a feladatokba,pl. odahozza a pelenkát,játékot és nem érzi magát kirekesztve. Ha csásázr lesz az se fog zavarni,legalább tudom,hogy mire számíthatok.
12. Kukacc
2013. febr. 27. 16:20

Nálunk 19 hónap lesz a korkülönbség a tesók közt, mi így szerettük volna :)

Leginkább engem is az vezérelt, hogy nem tudnék eljönni jó ideig a munkahelyemről ismét szülni. És ha már visszamegyek, akkor nem akarok pár év múlva ismét kiesni.

11. bowie
2013. febr. 27. 16:00

Nekem majdnem 7 év van a kettő között.:D Nekem ennyi idő kellett ahhoz, hogy biztos legyek abban, hogy a nagyobbnak is ki tudom elégíteni minden igényét, tehát ugyanúgy tudok vele foglalkozni.És jó volt neki, hogy sokáig ő volt a központban, így nincs semmi probléma, hogy ha most a pici miatt fáradt vagyok például, mert megérti. Ráadásul odavan a piciért, a pici is érte. Tehát nem volt gond a féltékenységgel sem.


Szerintem akkor vállald, ha biztos vagy abban, hogy van elég erőd arra, hogy a nagyobb se hanyagolódjon el egy picit se. Tehát amikor ugyanannyi figyelmet tudsz rá szentelni..


Egy ismerősöm emiatt 3 évenként szülte a 3 gyereket. Amíg a nagyobb oviban, suliban volt, addig a kicsi megkapta a teljes törődést, amikor a nagyobbak hazaértek pedig ők is megkapták, hisz addigra otthon volt apuka is, aki váltotta az anyát. így mindenkire jutott elegendő idő.

2013. febr. 27. 15:57

Szia szerintem is nektek kell ezt megbeszélni.Ha egymás után akarsz szülni akkor úgy időzíts hogy gyed alatt megszülessen a pici mert anyagilag így jobb.Ha nem akarsz akkor óvoda munka stb.és kapásból 4-5év lesz a gyerekek közt.

Az is fontos hány évesek vagytok,hány gyermeket szeretnétek,anyagilag hogy álltok...nem mellesleg gondolni kell arra is hogy nem biztos hogy pikk-pakk össze jön a tesó.

Kisfiam júliusban lesz 2éves Kistesó májusban születik.Mi így akartuk.

Hogy nehéz lesz-e az relatív van akinek elején nehéz valakinek mikor már nagyobbak.

2013. febr. 27. 15:54
Császár után is lehet simán szülni, de az orvosok nem szeretik a nagy kockázatot, ezért szoktak operálni újra-
8. rekuczy (válaszként erre: 1. - DWAncsa)
2013. febr. 27. 15:54
Szia en is csaszaral szultem a lanyomat aki jovohonap kozepen lesz 5 honapos o mar masodik csaszaros az elso csaszarom utan 11 honapal lettem vele varandos semmi gond nem volt a varasal es most meg nyara tervezuk hogy a kovetkezo kisteso bekoltozon. Szerintem a kis korkulombseg jo en es a tesom kozot 10 ev van es nem jo a kapcsolat. Szerintem az a legjobb hogy ha ossze nonek. Igy most gyors fogyas es indul a teso projekt :)
7. aubergina (válaszként erre: 1. - DWAncsa)
2013. febr. 27. 15:53
Nálunk a 2 nagy között 17 hónap van. Szinte ikrekként nőttek fel, könnyű dolgom volt. A sulinál kezdődtek a problémák, de megoldották- tuk. 4 év múlva jött a kicsi, egyedül érezte magát, nehezen szoktak össze. Most 17 év után szülök megint, na ez már más téma.
2013. febr. 27. 15:44

Nálunk 17 hónap a korkülönbség. Hát, nem egyszerű...

Egyébként a nagyobbik lányomat császárral szültem a kisebbiket meg természetes úton, szóval, az esélyed megvan a természetes szülésre.

2013. febr. 27. 15:38
Nálunk 27 hónap van a két gyermek között és azt kell mondjam, hogy szuper a kapcsolatuk, főleg mióta a kisebbik is beszél.
4. bnedora (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2013. febr. 27. 15:34

... évet javasolnék.

Bocsi, lemaradt.

2013. febr. 27. 15:33
Azt hiszem ezt nektek, kettőtöknek kell eldönteni. Én kettő, kettő és fél javasolnék.
2013. febr. 27. 15:33

Ezt szerintem mindenkinek magának kell eldönteni, ki mennyit bír. Mivel császáros voltál, ajánlatos legalább 2 évet várni a nagykönyv szerint, de volt már rá példa, hogy hamarabb is jöttek a babák. Egyébként nem hinném, hogy esély lenne a másodikat rendesen szülnöd, teljesen orvosa és kórház válogatja.

Hogy mi az ideális korkulömbség?? Szerintem nincs...valakinek ez, valakinek az vált be. Harmadik babámat várom, de még bennem is rengeteg a megválaszolatlan kérdés. szorítok, hogy minden úgy alakuljon, ahogy azt eltervezitek.


24 hetes kismama

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook