Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor "illik" elmondani, hogy az ember babát vár? fórum

Mikor "illik" elmondani, hogy az ember babát vár? (beszélgetős fórum)

26. Sasha. (válaszként erre: 25. - Bnusinna)
2018. máj. 31. 16:07

Abban reménykedem meggondolják majd magukat és ha engem nem is kedvelnek, mire megszületnek az unokák megbékélnek legalább egy kicsit.

Bár kevés rá az esely.

25. bnusinna (válaszként erre: 22. - Sasha.)
2018. máj. 29. 03:14
Hát ha rosszul fogadták, akkor Én a helyedben az életbe nem engedném, hogy lássák az unokáikat. Maradjanak ott ahol vannak a rosszindulatúságaikkal együtt. Lehet valakit nem szeretni, de egy új kis ( hát még több) életnek, mindig örülni kell.
2018. máj. 28. 15:41
Én amikor megtudtam, elmondtam.
23. Mezei Virág (válaszként erre: 22. - Sasha.)
2018. máj. 28. 15:13
Sok szerencsét, jó egészséget mindnyájatoknak!
22. Sasha.
2018. máj. 28. 13:04

Bár nem vagyunk együtt nem rossz a kapcsolatom a babák apukájával és ha nem is leszünk mi már egy pár akkor is szeretne az életük része lenni. Amikor kiderült és elnondtam neki örült hisz mind a ketten szerettünk volna gyereket igaz nem ilyen hamar.

Ha mégis egyedül maradnék akkor is köszönöm megleszek!

Bár ezt majd hozza az élet előre gondolkodni nem lehet.

Egyébként tudják a másik nagyszülők is már, sajnos elég negatívan fogadták...

21. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2018. máj. 28. 11:54
Apuka egyáltalán elismerte a gyerekeket?
20. aszparagusz (válaszként erre: 17. - Sasha.)
2018. máj. 28. 11:53
Ha egyedül fogod felnevelni őket, akkor szerintem a legkisebb problémád az, hogy a gyerekek apja hogyan és miképp közli a szüleivel, hogy unokáik lesznek. Inkább azzal foglalkozz, hogy miből fogod őket felnevelni, milyen segítséged lesz a gyerekek ellátásában.
2018. máj. 28. 11:31
Fogantatás után felhívni mindenkit aki számít. Főleg ha éjjel készült.
18. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - Sasha.)
2018. máj. 28. 11:20

Ha egyedül fogod őket felnevelni, mert nem éltek már együtt, nem biztos, hogy örülni fognak a (volt?) párod szülei.


Ha meg mégis együtt nevelnétek, mondja el a párod akkor, amikor már talán minden OK!


Jóra is fordulhatnak még a dolgok...

17. Sasha. (válaszként erre: 16. - Bnusinna)
2018. máj. 26. 07:49

Sajnos én hazaköltöztem a szüleimhez nemrég és jelenleg nem is vagyunk együtt.

Szerintem én is ráhagyom hisz az ő szülei, amikor úgy érzi szeretné elmondani majd elmondja nekik.

Én amúgy sem beszélek velük.

2018. máj. 25. 21:06
Nekem picit zavaros így a dolog, azt írod, hogy a "gyerekek apukája", akkor ő most a párod vagy nem? Vagy "csak" a gyerekek apukája? Együtt éltek egyáltalán? Vagy Te a szüleidnél, ő meg valahol? Amúgy még én se vagyok 12 hetes terhes, de már mindenki tudta az 1. pillanattól kezdve. Úgy szülők, mint barátok. Én a munkahelyemen is rögtön elmondtam, már csak azért is ja valami történik velem, tudják, hogy mi van. Szerencsénkre mindenki nagy örömmel fogadta. Ja és annak rendje és módja szerint, az én családommal én, a párom családjával a párom tudatta az örömhírt. Úgyhogy csak bátornak lenni! Kellemes baba várást! 😊
2018. máj. 25. 16:05
Én abban a percben tájékoztattam a barátaimat, családomat, amikor megtudtam (nem a facebookon a hírportálon). :) Én nem tudtam volna titokban tartani, mert évek óta próbálkoztam vele, még egy régi kapcsolatban, sikertelenül. Baj történhet bármikor. Nem erre kell készülni. Nekem furcsa várni a 12. hétig, mert ha pl. elmegy a baba, akkor ha pl. magadba zárkózol, sírt, stb...akkor úgy is megtudják, hogy mi történt...Ha meg tudják, hogy babát vársz, akkor vigyáznak rád, lelkesítenek és ott lesznek akkor is ha baj van. Boldog babavárást! :)
2018. máj. 25. 15:51
12. hét után illik tájékoztatni a közeli rokonokat.
13. Sasha.
2018. máj. 25. 14:02

Ő jóban van a szüleivel valamennyire csak engem nem kedvelnek volt már sajnos pár vitánk a próbáltak mindenhogy, eltávolítani a családjukból ami úgy tűnik sajnos sikerült is... Az anyukája már nekem is jött párszor, eddig nem tartottam de most igen, hogy esetleg nekem esik megint.

Bevallom félek, nem tudom, hogyan reagálnak talán ezért nem akarjuk csak később elmondani.

Nem akarok megint csak vitázni és harcolni velük amikor örülnöm kellene nem pedig veszekednem.

2018. máj. 25. 09:10

Hát nem tudom, manapság ezt is túlmisztifikálják....

Hogy jelentsem be, mikor illik, stb.

Nem a bajra kell készülni mindig!

Nekem pl. eszembe se jutott, hogy bármi gond lehet.

Ha már ennyien tudják, akkor miért ne tudhatnák mások is? Ha meg baj lesz, akkor azt is meg tudják. A munkahelyen szoktak várni egy ideig a bejelentéssel, bár nekem még nem volt olyan kolléganőm, aki 12 hetet várt volna ott is a bejelentéssel.


Egészséget és boldogságot kívánok nektek a babákhoz és persze a babáknak is!:D

11. Bichi (válaszként erre: 6. - Sasha.)
2018. máj. 25. 09:03
Szerintem az apuka döntése kéne hogy legyen, mégis csak az ő szülei. Azt amúgy elárulod, hogy miért nem akarja elmondani nekik. Én nem értem minden leendő apa állati büszke, és azt is alig bírja ki, hogy mindenkinek el ne mondja, nem hogy a szülei előtt eltitkolja. Én ezt nem értem. Ha meg annyira rossz a szüleivel a kapcsolat, akkor azt nem értem minek ezen aggódni, hogy mit szólnak...
10. szamóca86 (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. máj. 25. 07:00

Szia,én is ikerbabákat várok.

Mi a 12.heti vizsgálat után avattuk be a családot,barátokat.

Azt tartottuk szem előtt,ha bármi baj lenne nagyon nehéz lett volna ezt frissen megosztani bárkivel,ezért vártunk.

Senki nem vette zokon,sőt természetesnek vették hogy így döntöttünk.


Szerintem így,hogy még a szüleiddel laksz,érthető ha előttük nem tudsz titkolózni. Nem hinném,hogy ne értené meg a család másik fele a dolgot. Főleg hogy a párod is várni szeretne még.

Mivel anyósodék úgyse beszélnek veled,nagyon mérgesebbnek nem gondolnám a viszonyt ettől,ha elsőre nem is esik nekik jól,biztos megbékélnek majd.

Már csak 3 hét és úgyis megtudják. 😊

9. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. máj. 25. 06:54

Igen, illő lenne. Jól érzed.:))

Ha a te részedről mindenki tudja, mondjátok el nekik is.

Sok vizet nem zavarnak, ha külföldön élnek.:)))

Te is nyugodtabb leszel, ha megteszitek. És pihenj sokat, boldog babavárást kívánok.:))

2018. máj. 24. 20:30

Nálunk érsekes volt,eljöttek valami könyvvel,felolvastak belőle,jé egy fénykép.

Na az volt az első unokám ultra hangos képe.

14 éves.

2018. máj. 24. 20:18

Ha nem is beszéltek akkor hogy akarod elmondani nekik?

Szerintem ne gondold túl. 12 hetes terhesség előtt nagy bejelentést nem nagyon szoktak.


Én mindenképp ha közösen tervezett babák akkor apukára hagynám a döntést ebben. Lévén ő beszél velük csak.

2018. máj. 24. 20:08

Én is úgy gondolom, hogy tudniuk kellene a másik nagyszülőknek is, viszont a babák apja nem igazán szeretné elmondani nekik a 12.hétig, én meg félek a reakciójuktól...

Az én családom azért tudja mert velük élek most, nehéz lett volna eltitkolnom így elöttük.

Az ő szülei pedig külföldön élnek és velem semmilyen módon nem hajlandóak beszélni...

2018. máj. 24. 19:13

Hát a baba apukájának a szülei mégiscsak az apuka szülei, még ha Téged nem is kedvelnek, pont ahogy neked a Te szüleid, ezért biztos, hogy rosszul esne nekik, ha kiderülne, hogy már mindenki rég tudta, csak ők nem ...

Másrészt meg pont a kapcsolatotok javításához jó alkalom lehet a közös babavárás, kirekesztés meg titkok nélkül.

"Illő" lenne elmondani mielőbb :)

4. Böce (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. máj. 24. 19:11

Ha a te szüleid tudják, akkor úgy fair, hogy az apuka szülei is tudják. Szerintem.

De én a 12. hét előtt senkinek sem mondtam volna el.

3. Bikmakk30 (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. máj. 24. 18:46
Szerintem minimum a 12. hetet várjátok meg. Én legalábbis így csinálnám, mert ha ne adj Isten elmenne azt is nehéz lenne feldolgozni, nemhogy még mindenkinek külön bejelenteni a rossz hírt...de lehet, hogy rosszul gondolom.
2018. máj. 24. 18:38
Sajnálom a rossz helyesírásom ha esetleg zavar valakit.
2018. máj. 24. 18:35

Még csak 9 hetes vagyok, a szüleim, a mama, és a két tesóm tudja, valamint a baba apukája.

Kevés esélye volt annak, hogy természetes úton teherbe essek, most mégis úgy tűnik két babánk lesz.

Sok mindent hallottam, az iker terhességekről így félek elmondani a 12.hét előtt másoknak.

Viszont, a baba apukájának a szülei nem kedvelnek és attól félek nagyon megsértődnek ha nem mondjuk el nekik, ráadásul sajnos a kapcsolatunkban is gondok vannak pont a szülei miatt...

Tartok attól is, hogy még jobban utálni fognak mert későn mondjuk el nekik. "Illő" lenne már őket is beavatni a dologba? Ki mikor mondta el másoknak, hogy babát vár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook