Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor és hogyan kell az illetéket kifizetni a vásárolt lakás után és hol? fórum

Mikor és hogyan kell az illetéket kifizetni a vásárolt lakás után és hol? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. febr. 3. 09:20

Üdv


Mi egy éve vettünk használt házat, 30 év alatt voltam, első ház, és fizetni kellett. (2,7M-ra 54ezret). de inkább olvass utána rendes szakmai fórumokon, mert itt elég cifra tanácsok is vannak :) a NAV küldi egyébként a határozatot is, és a befizetendőt is, megjelöli a pontos fiz.határidőt stb.... vagyonszerzési illeték. keress rá neten. szép napot.

35. 4c35511f0b (válaszként erre: 4. - Cini76)
2008. nov. 6. 21:38
Nekem 5-6 hónap volt, már gyorsabban küldik mint régen
34. walker84 (válaszként erre: 32. - Emagdi)
2008. nov. 6. 21:38

Nem, ők sem kaptak. Ráadásul a lakás 50-50% ban van az én és a párom nevén. Ezért annak idején a bejegyzésről szóló papírt is külön-külön kaptuk meg a földhivataltól. És még ő sem kapott semmit(De neki nem ez az első lakás ami a nevén van).

Azóta annyit sikerült kiderítenem, hogy barátom felhívta az APEH-ot és mondták, hogy ők nem nagyon ülnek rajta egy hétnél tovább...szóval a földhivatal rontott el vmit. Ő is most vett egy lakást 2 hónapja és már megis érkezett neki az illeték, szegény:(. Rendben megfogadom a tanácsod, nem hívok fel senkit, nem is érdekel. Ő dolguk. Én csak örülök neki. Amúgy meg egy hatalmas rablás ez az egész! Adózott pénzből veszek vmit és arra is adóznom kell. Ráadásul nem is én vagyok a tulaj, hanem végeredményben a bank! :) Én majd csak 30 év múlva leszek az. :)

33. walker84 (válaszként erre: 30. - Csókica)
2008. nov. 6. 21:32
Nem, használtat. Ezért nem értem...
32. emagdi (válaszként erre: 23. - Walker84)
2008. nov. 2. 18:07

örülj neki, ne telefonálgass.

lehet, hogy valahogy kikerültetek a rendszerből.

az apeh dolga, hogy kirója az illetéket, neked ezzel nem kell foglalkoznod. ha nem róják ki, az az ő bajuk.

ha teljesen új lakást vettetek, elképzelhető, hgoy illetékmentes konstrukció volt (meg lehet úgy is csinálni technikailag), bár ezt elvileg biztos mondta volna az építtető cég.

szomszédok sem kaptak illetékről papírt?

31. e.e.
2008. nov. 2. 17:51
a hivatal megtalál és kiküldi a csekket, ha sok lehet részletfizetést kérni
30. csókica (válaszként erre: 23. - Walker84)
2008. nov. 2. 17:25
Te vadi "uj"lakást vettél?
29. csókica (válaszként erre: 28. - 1e958693ca)
2008. nov. 2. 17:21
Rájöttem ,hol mentem félre,vadi "uj"lakásról van szó!!Az én lányom használt lakást vett,de első lakáshoz jutó!!)))
28. 1e958693ca (válaszként erre: 26. - Csókica)
2008. nov. 2. 17:05

Előbányásztam a kedvedért a jogszabályt:

az illetékekről szóló 1990.évi XCIII.törvény 26.§.(1) bekezdés f) pontja alapján nem kell illetéket fizetni, ha ÚJ, ha 15milla alatti, és első tulajdon. Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy ez már módosítása-é a törvénynek.

27. 1e958693ca (válaszként erre: 26. - Csókica)
2008. nov. 2. 16:40
Használt volt?
26. csókica (válaszként erre: 25. - 1e958693ca)
2008. nov. 2. 16:22
A lányom a lakását 2 éve vette,első lakása volt,és kellett fizetni illetéket,és 10millió alatt volt a lakás vételára!!)))
25. 1e958693ca (válaszként erre: 23. - Walker84)
2008. nov. 2. 16:03
Nem lehet, hogy illetékmentesek vagytok? Mert új lakás vásárlásánál, ha ez az első lakástulajdonod, és 15millió Ft alatti a vételár, akkor illetékmentes a dolog.
24. csókica (válaszként erre: 23. - Walker84)
2008. nov. 2. 14:49

De jó lenne,ha most egy szakember ide bekukkantana és tanácsot adna!!))Talán ez év elejétől került át az illeték az APEH-hoz.

Ez különben tudod miért érdekes,mert ha veszel egy kocsit vagy valamit,ami után illetéket kell fizetni,befizeted és Apeh,megnézi az adóbevallásod és azt mondja "hoppá"honnan van a pénz,hisz ebből a keresetből arra bizony nem futja.És beindulhat az ellenőrzés!(((Pedig tényleg furcsa a te eseted,mert azért nem feküdnek el ilyen sokáig az ügyön,itt valamelyik ügyintéző nagyon jól végezte a munkáját,ugy látom.Na most már a beirásod utolsó mondatára,nem tudodm mi legyen a válaszom((

23. walker84 (válaszként erre: 22. - Csókica)
2008. nov. 2. 14:17

Hát igen, vki nagyon elrontotta, rákérdezni meg nem merek, mert lehet, hogy tényleg annyira elfelejtették, hogy sosem kell majd fizetnem. A figyelmet meg nem szeretném ezzel felhívni magamra.

Szóval tényleg nem tudom mi legyen....:(

Meg igazából azt sem tudom, hogy hol érdeklődjek, mert a nekünk még az illetékhivatal felé kellett volna fizetnünk, ha időben jön a papír. De azhogy írtad időközben az APEH vette át. Szóval hol is érdekődjek?...

22. csókica (válaszként erre: 20. - Walker84)
2008. nov. 2. 01:27
Ugy tudom az illetéket már az APEH fele kell fizetni,nincs külön illetékhivatal.Való igaz amit mondasz,hogy szived szerint hagynád a fenébe,de közben pedig jogos lenne a befizetés.Hát nem is tudom,hogy mit csinálj!!De ,mégis rákérdeznék,hogy most ilyenkor mi van?Irod,hogy 19 hónapja,az hosszu idő,valaki nagyon elhasalt az ügyeden)))
21. csókica (válaszként erre: 19. - Mmanoka)
2008. nov. 2. 01:22
Próbáld kérni hosszabb időre,nem veszitesz semmit,ha irsz egy kérvényt.de akkor még több kamattal jár,mert hosszabb a futamidő,szerintem.,és irjál bele alapos indokot.
2008. nov. 1. 19:21

Sziasztok!

Mi lassan 19. hónapja nem kaptunk papírt sem az illeték hivatalból sem az APEH-től. De a földhivataltol már tavaly megkaptuk a tulajdonlap másolatát, ahol azt írták, hogy egy másik példányt kapott az illetékhivatal is. Szerintetek felhívjam őket, hogy mé nem kaptunk semmit? Szívem szerint hagynám a fenébe, de attól félek, hogy ezek még rámvernek vmi büntetést is.

2008. okt. 21. 16:49
Sziasztok! Az illeték részletfizetéséről tudtok valamit? Én úgy tudom hat hónapra adják meg kamatot is kell fizetni. Nekünk 380.000- kell fizetni és ha tényleg 6 hónap akkor az durván 63.000,- akár a törlesztőm , de akkor miből élünk. Nem lehet hosszabb időre megkérni?
2008. szept. 5. 07:47

A Földhivatal megküldi Neked és az APEH-nak is a tulajdoni lap másolatot, amin már be vagy jegyezve mint tulajdonos, akkor innentől számítva legkésőbb 30 napon belül megkapod az APEH-tól a fizetési meghagyást az illetékről!

Az illeték összege az adásvételi szerződésen szereplő vételár 2.000.000,- Ft-jáig 2 %, az e fölötti részre 6 %.

Pl: 10.000.000,-Ft-os vételár esetén 40.000 Ft + 480.000 = 520.000,-Ft.

17. belnea
2008. szept. 4. 20:25
Az illetéket az APEH fogja számodra határozat formájában megküldeni. Tartalmazni fogja az ingatlan címét, helyrajzi számát, értékét, illetve az illeték összegét. Ami lényeges: oda kell figyelni, milyen összeg szerepel az ingatlan vételáránál, ugyanis olyan értéket vesznek figyelembe ami általánosan azon a környéken, olyan típusú stb. ingatlan értékénél általános - előfordulhat, hogy magasabb értéket jelölnek meg, de lehet, hogy Te egy lepukkant, rossz állapotban lévő lakást vettél meg, azért került olcsóbba -, továbbá oda kell figyelni arra is, hogy illetékkedvezmény illethet meg - megkaptad-e? -. Mindenesetre várnod kell egy pár hónapot, mire a határozatot megkapod. Amennyiben úgy gondolod, hogy segítségre van szükséged, vagy valami nem világos, akkor keresd fel az okiratot szerkesztő ügyvédet, nézze meg a határozatot. Amennyiben fellebbezni kell, úgy számíts rá, hogy alkalmanként + 2.000.-Ft. illetéket kell megfizetni! A fizetési, illetve fellebbezési határidőre figyelj oda: a kézhezvétel napja számít! Azt mindig jól jegyezd fel az iratra!
16. 372f7e7275 (válaszként erre: 15. - Anyabebi)
2008. szept. 4. 19:56
nekünk régebben nem adták meg a hitelt ezért "visszacsináltuk"...családbeli ügylet volt tehát egyébként nem károsodtunk anyagilag,a ház negyede alapbol a férjem nevén volt...kijött az illeték,hiába irtam és küldtük be ügyvéd által is hogy meghiusult az ügylet,kijött az illeték mindkettőnknek...teltek a hónapok,felszólitottak,megint beirtam hogy már beküldtük hogy nem lett a mienk a ház...rátették közben a jelzálogot a férjem nevén lévő részre,még egy hölgy is kijött "végrehajtani"..nos nagysokára ő értette meg hogy nem lett a mienk a ház,ujra odaddtam neki is minde iratot és kb újabb év mulva le is vették a jelzálogot a házrol....
2008. szept. 4. 19:50

Sziasztok!

Mi a nyáron vettünk lakást.

A bank az vevő felé az utolsó vételár részletet július utolsó napjaiban utalta el. Az illetékfizetési határozatot aug. 15-én postázták nekünk. Jó mi? Tehát kb. 2-3 hét volt. Könyörgöm még ott sem lakunk. :(

14. cini76
2008. júl. 14. 12:24
KÖSZI AZ ÖSSZES VÁLASZT :)
2008. júl. 14. 12:13
Akkor látom, még nekem is várnom kell:-)))
2008. júl. 14. 12:10
Így van:-) Az Illetékhivatal küldi a határozatot. DE ne ijedj meg, Én lassan két hónapja várom. Még csak a Földhivatal küldött egy tulajdoni lap másolatot. Abban olvastam, hogy abból egy példányt küldenek az Illetékhivatalnak is. Gondolom még ott is ülnek rajta:-) Aztán jön a határozat.
11. cini76 (válaszként erre: 10. - 8d17011552)
2008. júl. 14. 12:02
és milyen papirok kellenek ha bemegyek ?
2008. júl. 14. 12:00
Minden képpen menj a a dolgok elé mert nagyon sokáig el tudják húzni a dolgokat és teszem azt akkor fogják kipostázni mikor nincsen rá lehetőséged vagy időd teljesíteni,de lehet részletben is megkérni sőt,ha van időd az illeték hivatalba be menni az iratokkal akkor ott helyben be is fizetheted,más nem kapsz egy csekket befizeted és ők lemásolják és igazolást kapsz 1-3 hónapon belül róla,ha viszont szerencséd van ott helyben.Én legalább is annó így intéztem el,hogy még a lehetőségeik garmadáját is kiaknázhassam.Azt nem tudom megmondani,hogy most a lakó ingatlan 5-10%-át kell e kifizetned,de telefonon ennek is utána lehet járni.Én a te helyedben elejét venném a bonyodalmaknak és rá kérdeznék így problémák sokaságát utasíthatod magad mögé.Sok Sikert hozzá.
2008. júl. 14. 11:59
Mi októberben vettünk lakást úgy, hogy nem adtunk el másikat előtte, és áprilisban jött a vagyonszerzési illetékről a levél az Apeh-től. Mi kértünk részletfizetést, max. 18 hónapot lehet kérni, így viszont van kamat. A kérelem elbírálása kb. 2 hónap, utána kell elkezdeni törleszteni az illetéket (persze csak ha megadják a részletfizetést).
2008. júl. 14. 11:59
hm decemberben vettük a lakást és azotta semmi nem jött. várjam még vagy mennyek a hívatalba?
7. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 4. - Cini76)
2008. júl. 14. 11:52

Amióta az APEH-hez került, egyre gyorsabb. Korábban nem volt szokatlan az egy év sem, de mostanában már inkább jellemző a 6-7 hónap.


Mivel vagyonszerzési illeték, csak a különbözet után kell fizetni, tehát ha el is adtál ingatlant és vettél is, úgy a kettő közötti különbözet után fizetsz, ezt nem mindig vezetik össze. Tehát ha magasabb az összeg, mint amire számítasz, nem kell infarktust kapni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook