Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor érzed borotválás után a kinövő szőrszálakat, és mikor borotválsz utána? fórum

Mikor érzed borotválás után a kinövő szőrszálakat, és mikor borotválsz utána? (tudásbázis kérdés)


18. Anthico (válaszként erre: 17. - Isana23)
2010. aug. 24. 20:29
Csinálj cukorgyantát :) Azt egyszerű meleg vízzel le lehet mosni, lehúzó textilcsíkot is kimoshatod és csak a technikáját kell megtanulni. Akinek beválik a kitépéses szőrtelenítés, annak szerintem ez a legjobb :)
2010. aug. 24. 19:34
Az a baj, hogy az epilátor borzasztóan fáj főleg ha már megerősödött szőrre mész rá, később persze gyengébb szőr nő és élvezetesebb is lesz :) Mondjuk én csak a térdemig tudom elviselni ezt a fajta fájdalmat a combomon egyszerűen nem tudom és félmegoldásban nyomom fele borotva, fele epi :( A gyanta a legjobb de itthon macerás(nekem legalábbis eddig nem sikerült olyan gyantát vennem ami jó itthon), kozmetikusnál meg pénz kérdés...
2010. aug. 24. 15:43
huh. Ezekszerint nem csak az ára fog elkedvetleníteni, hanem így is borotváltok?
2010. aug. 24. 15:20
Nekem is van epilátorom, de borotválok. Nem bírom ezt a fajta fájdalmat. Intim részen meg el sem bírnám képzelni... És hát igen, ezek 1-2 napos dolgok, sajnos nálam is.
14. 448f1a930a (válaszként erre: 13. - Napzuhany)
2010. aug. 24. 14:48
Csak egy gondolat,vettem én is epilátort,egy fél vagyonért,azóta is a borotvát használom....
2010. aug. 24. 14:08
Én is csak aznapi borotválást érzek tökéletesnek, régebben gyantáztam, már nem. A borotvát használom, és nem olyan sűrűn. Ezért kénytelen vagyok néhanap hosszúnadrágban lenni. :((( Most fontolom, hogy veszek epillátort.
12. Yulcsy
2010. aug. 24. 14:04

Nekem erős,sötét szőreim vannak, így nem is borotválom,mert attól még erősebb lett.Ha reggel leborotváltam, este már szúrtam.

Most epilálok vagy gyantázok.Sokkal jobb és kicsit halványabb is a szőr.

11. Isana23 (válaszként erre: 9. - Anthico)
2010. aug. 24. 12:36
Ez nekem is nagy problémám, én már mindent kipróbáltam és soha de sohasem érek el tökéletes eredményt mert nekem is csak pár napos a tükörsima láb aztán úgyis előbújik valami! És még azt sem mondhatom el magamról, hogy szőke vagyok mert így szerencsésebb lenne a helyzet de barnán..hát a legkisebb pehely is meglátszik :S
2010. aug. 24. 11:38
Hát én pont szombat este borotváltam a lábam,de még most ahogy végig simitottam sem lehet érezni szőrszálat és sima a lábam!:-)Én nagyon szerencsés vagyok ilyen szempontból!:-)
2010. aug. 24. 11:33
Azért érdekel mindez, mert akármerre nézek az utcán, csak gyönyörű, sima lábú nőket látok, sehol egy szőrszál, sehol "tüsi". Sajnos mindenkin már ezt nézem és h én ilyen állapotban tartsam magam, naponta kéne borotválkoznom és nem hiszem, h mindenki ilyen gyakran csinálná :S
8. Anthico (válaszként erre: 6. - Kriszta0930)
2010. aug. 24. 11:31
Én is fehérbőrű vagyok és sötétebb szőke, de engem kimondottan zavar, ha lenézek és pl megcsillan a lábamon a napfény és látom azt az 1 mm-es kis kinőtt szálakat :S Vagy csak én vagyok ilyen?:D
7. Anthico (válaszként erre: 4. - Isana23)
2010. aug. 24. 11:30
Én most jó ideig cukorgyantáztam, de azt utálom benne, h ugye amik éppen ki vannak nőve, azokat kihúzza, de pár nap múlva más szálak kezdenek kibújni, ergo hetente muszáj. Tehát egy cukorgyantázásnál a szőr 30%-a van kb kinőve, azt leszedem, de 1 hét múlva a másik 30% nő ki zavaróan és ha azokat is leszedem, akkor a maradék...és eltelik ugye lassan 1 hónap, azaz az első adag ismét kibújik annyira, h kezdhetem előről :S
2010. aug. 24. 11:30
Nekem kb a második napon lehet érezni,hogy kibújtak a szőrszálak.Én csak akkor borotválom ha már zavar engem,mert szerencsémre nekem alig látszik,mert fehérbőrű,szőke vagyok és a lábamon sem látszik és nem sűrű a szőr.
5. Anthico (válaszként erre: 2. - K.andyka)
2010. aug. 24. 11:27
Tehát rendszeresen borotválsz és 2-3 nap után újból? 2 napig nem is érzed az apró "tüsiket", és nem is látszik a kinövő szőrszál?
2010. aug. 24. 11:26
Én ha este leszedem másnap reggel már szúrok picit, annyira utálom... ezért jó az epillátor vagy a gyanta csak hát nem mindig van rá idő...
2010. aug. 24. 11:26

Arra lennék kíváncsi, h akik rendszeresen borotválják pl a lábukat, azok mikor érzik, h kezd szúrni a borotvált felület? Már fél nap múlva vagy 1-2 nap elteltével?

Mikor lesznek láthatók a kibúvó szőrszálak (ha ellenőrizni szokták)? Már másnap láthatók a kis "tüsik" vagy csak később?

Ha pedig láthatók, akkor mikor borotválnak újból? Akkor, mikor már esetleg lenézve észrevehetők? Vagy csak akkor, ha már igenis látszik bárki számára (2-3-4 mm)?

2010. aug. 24. 11:24
kb.2-3 nap múlva érzem és mar borotválok is:)
2010. aug. 24. 11:23
Mikor érzed borotválás után a kinövő szőrzálakat, és mikor borotválsz utána?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook