Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mikor érdemesebb futni, ha diétázol, reggel vagy este? Miért? fórum

Mikor érdemesebb futni, ha diétázol, reggel vagy este? Miért? (tudásbázis kérdés)


22. Ageeca (válaszként erre: 21. - Fe9e12ede0)
2010. júl. 28. 23:29
Ezzel teljes mértékben egyet értek!
21. fe9e12ede0 (válaszként erre: 19. - Adri25)
2008. szept. 8. 08:12

Szia(sztok)!


Bocsika, hogy beleszólok, ezzel nem értek teljesen egyet. Kalóra az kalória, attól függetlenül, hogy éhgyomorra futsz vagy nem... Éhgyomorra történő futásnál az történik, hogy eleve alacsony a vércukor szinted. Ebből kifolyólag leesik az inzulin szint is, tehát szabad(abb) az út a zsírok lebontásához. (Inzulin hatására bespajzolódnak a kalóriák) Vagyis az energia nagyobb hányadát nyered "zsírbontásból". Persze ehhez a zsírbontó képességet is formában kell tartani. (gyakorlatból mondom, bármikor lefutok 10km-t ébredés után)

Másrészt pedig azzal, hogy mennyi zsírt bontasz le edzsés alatt, teljesen felesleges foglalkozni, míg nőknél 20-22, pasiknál 10-12% felett van a testzsírszázalék. Addig az edzés alatt elégetett maximális kalória mennyiségre kell törekedni. Erre pedig sokkal alkalmasabb magas intenzitású intervallum edzést végezni, bár ez nagyobb szívás mint éhgyomorra szaladgálni. Ezzel "kirámolod" az izomrostok glycogen tartalékait is, és bizony sok kalóriát megemészt mire visszaáll. Másrészt jobban megtartja az izomtömeget, mint a lassú vagy közepes intenzitású egyenletes "tutyimutyi" kocogás. Hogy ez miért jó? Mert az izom álló helyzetben is üzemanyagot fogyaszt, míg a zsír "csak úgy" van. Nem beszélve arról, hogy több izommal egyszerűbb elégetni azt a fránya disznózsírt....

20. Mion (válaszként erre: 19. - Adri25)
2008. szept. 4. 19:40
Szerintem én ott esnék össze futás közben. Egyébként én is este járok futni egyrészt, mert akkrosötét van :) másrészt mert akkor van kedvem és időm is. Hatásos a reggeli és az esti futás is, szerintem akedvedhez igazodva csináld, akár váltogathatod is.
19. adri25
2008. szept. 4. 18:13
a reggel éhgypmorra történő futás,aerobic több kalóriát éget
2008. szept. 4. 17:20
Este futok,azota nincs alvászavarom:))reggel nem birnám a futást:|
2008. aug. 14. 09:52
ha reggel futsz, még "frissebb" vagy és ha letusolsz tök jól érzed magad és a napod is jól kezdődik. ha este futsz, szsintén feldob ha már kipihented, viszont jól alszol. Reggel is este is fuss :D
2008. aug. 14. 09:36
Reggel jobb, mert akkor utána nincs kedved enni.
15. MelisUK (válaszként erre: 14. - 4536f43062)
2008. júl. 23. 22:50
Én is bírtam a reggeli tornát, csak ezerszer jobban izzadtam, mint az estinél. Ebből gondolom, hogy hatásosabb lehet a reggeli torna és a futás is.
14. 4536f43062 (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2008. júl. 23. 12:21
Érdekes, nekem fordított a tapszatalatom. Reggel lazán tornázok egy órát, este meg alig bírom végigcsinálni.
2008. júl. 23. 11:29

Kipróbáltam tornázni reggelente és ugyanattól a tornától, amit este simán meg bírok csinálni, úgy leizzadok, hogy borzasztó. Szerintem azért, mert reggel sokkal több energiám van még és beleadok apait anyait. :) Akinek van ideje reggel, próbálja ki. Akár csak egy Norbi duci tréning részt, ami 20 perces, ennyi sokaknak beleférhet reggel. (Persze nem a hajnali 4-kor kelőkre gondolok, akiknek nagyon korán kell dolgozni menni.)


Kérdés: amikor tornáztok, nektek is mindig beizzad a hajatok? Mit csináltok ilyen helyzetben? Naponta nem jó hajat mosni, a reggeli torna után meg végképp nem jó nekem... Vagy csak én vagyok ilyen izzadós torna közben? :)

12. 4c35511f0b (válaszként erre: 11. - Suni1393)
2008. jún. 30. 17:09
:)
2008. jún. 29. 22:07

Nah.. legalább akkor nem vagyok egyedül.. sokan osztottak, hogy miért este miért nem reggel futok.. hát mert akkor van időm és kedvem.. ennyi.:D

Amúgy énis hallottam róla, hogy a reggeli futás előnyösebb.. de most suli/munka előtt kinek van kedve 1 órával hamarabb felkelni, hogy elmenjen futni utána letusoljon meg ilyenek?:D

2008. jún. 27. 16:56

Sok ilyen fórum van már, így sokszor le is írtuk (de máshol is utána lehet olvasni), hogy a reggeli sport a legjobb/leghatásosabb.


Ettől függetlenül én pl 10 éve este kondizom, mert akkor érek rá és akkor szeretek:)

9. ALLICS (válaszként erre: 4. - Suhi)
2008. jún. 27. 16:21
Húú,én este 9 körül járok futni,de szerintem akkor is jobb,mint ha egyáltalán nem csinálnám.
8. ALLICS (válaszként erre: 3. - Suhi)
2008. jún. 27. 16:20

Én is este futok,és az indok ugyanaz mint neked.

Szerintem is mindegy mikor a lényeg,hogy ha van időd sportolj valamit.

2008. jún. 27. 16:16
pár nappal ezelőtt voltam egy fogyókúrás dokinál és ugyan ez volt a kérdésem.Ő is azt mondta hogy reggel,mert alapból is akkor éget legjobban a szervezeted.Ezért is mondják hogy fontos a reggeli és a szénhidrát bevitel is reggel majd egyre kevesebb és délután már minimális.
6. Suhi (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2008. jún. 27. 16:10
hmmm....ez jól hangzik:)
2008. jún. 27. 16:05

Egyébként én is mindig este futottam vagy napközben. Versenyszerűen futottam 6 éven keresztül. Világ életemben este tornáztam, minden este fürdés előtt. Viszont több helyen is olvastam és hallottam róla, h a reggeli torna és futás hatásosabb.

Nekem az a véleményem, hogy ha valaki odafigyel a helyes táplálkozásra és mozgásra, akkor totál mindegy, h reggel v este mozgunk.


A futást egyébként teljes mértékben elhagytam, helyette aerobicozom és egyéb erősítő tornákat végzek. A futástól kisebb lesz a mell és lógós. Amióta nem futok és nem csinálok semmilyen "ugrálós" aerobicot, azóta még nőttek is a melleim :)

4. Suhi
2008. jún. 27. 16:01

áhh.. egy cikkben most épp ezt olvastam:

"Reggel igazán hatékonyan űzhetőek a következő sportok: futás saját, nem erőltetett tempóban, jóga, nem koreografált aerobik-órák, közepes intenzitású kerékpározás vagy spinning."

"A legmegfelelőbb sportok estére: fallabda, teremfoci, aerobik, koreografált aerobikórák, futás, tenisz, súlyzós edzés. Késő este azonban már csak jóga, séta, pilates ajánlott."

3. Suhi
2008. jún. 27. 15:59

én este futok, a magyarázat hogy akkor érek rá...

De szerintem a hatás ugyan az... ha sok időd van teszteld le.. egy héten reggel fuss, utána meg este :D

2008. jún. 27. 15:54

Állítólag reggel, mert felfrissíti a szervezeted a mozgás, több oxigén jut a szervezetedbe, így kevésbé leszel fáradékony a nap folyamán és a mozgás végett egész nap energikus leszel.

Állítólag a reggeli mozgás azért hatásosabb, mert akkor egész nap jobban égeti a szervezeted a kalóriákat. Az esti mogzás is hatásos, viszont amikor aludni megyünk, akkor a szervezetünk lelassul, tehát utána már csak kevés kalóriaégetés következik be.

2008. jún. 27. 15:49
Mikor érdemesebb futni, ha diétázol, reggel vagy este? Miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook