Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érdemes rendes cipőt venni a most tanulni álló babának? fórum

Mikor érdemes rendes cipőt venni a most tanulni álló babának? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 20. 15:39

csizmát bizti a lidl-ben veszek olcsó és jó!

szerencsére az enyém nem motorozott!de ha megtette volna biztos vettem volna cipővédőt, pár ezer forint és megvédi a cipők orrát.most strandcipőbe viszem a játszóra, és a mámáékhoz is abba, kertbe jó és nem volt drága.az óviba majd biztos több cipőt fogunk fogyasztani.

20. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 19. - Ében11)
2009. jún. 20. 15:32

jaja...én két gyerek mellett szembesülök mindig ezzel a problémával. Nem tudom, mások hogyan oldják meg, de a nagyobbik gyerkőc cipői sosem maradnak olyan állapotban,hogy a kicsi csak egy hónapig is hordhatná.

Egy alkalmi cipőbe én is beruházok (bölcsibe kínait veszek). Tavasszal 3 pár sportcipőt motorozott szét.:( A drága bőrcipőt pedig Egerben egy lépcsősoron egy alkalommal leamortizálta.

Ha még lehetne kapni igazi bélelt-bundás erősebb anyagú gumicsizmit....

2009. jún. 20. 15:06

:) igen, én is azt olvasom a téli cipőkön gyengén vízálló,kíméletes alkalmi hordás mellett-vettem gumicsizmát-sajna azt csak meleg esős időben jó-ez ritkán van.

A papáék szoktak venni szülinapra stb. drágább cipőt, főleg ha járnak olyan helyen ahol olcsóbb, pl. cipővásárokra szoktak menni pestre.

mert egy gyerek mellett ha összeszámolom sok sok pár cipő kell(kellene)szandi, strandcipő,gumicsizma,vászoncipő,váltócipő,alkalmicipő,sportcipő,

zártcipő,bakancs,csizma...papucs mamusz áááá

18. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 17. - Ében11)
2009. jún. 20. 14:53

Persze, van olyan, csak ahogy írtad is, nem olcsó.:( Az őszi cipőknél még jó lenne, ha legalább a belseje lenne bőrből...de nem álmodozok.:)

Az egyik boltban azt mondták, ha vízállót akarok, vegyek gumicsizmát. Jó, nem?

2009. jún. 20. 14:29

azért találtunk olyat ami nem eresztette be a vízet

Pablosky de ez nagyon drága cipő, ajándékba kapta a kicsi.

2009. jún. 20. 14:19
nekem általában a vízállóval van gondom...kivéve hótaposó gumi,műanyag nem ázik át.
2009. jún. 20. 14:11
Én is szezon előtt veszem meg a bakancsot, csizmát, de már kezdem magam sz*rul érezni, mert tavaly az egyik eladó azt mondta, túl nagyok az igényeim...pedig csak csúszásgátlós talpú, bundás, vízálló, magasszárú bakancsot akartam venni télire a csajoknak.:(
14. ében11 (válaszként erre: 11. - Vanianyu)
2009. jún. 20. 14:10
de jó az enyém pasiból van, befekszik a nagyágyba és mindent oda hozat,egy ideje elkezdte hogy szolgáljam ki-pedig az óvi miatt egyedül kellene mindent csinálnia.gondolom tudni fogja mert egyébként ügyes a keze a számítógépet porszívót is szerelte már szét.
13. e28ddc7c9b (válaszként erre: 5. - Ében11)
2009. jún. 20. 14:08

Igazad van. Sokkal jobb az a cipő ami tartja a bokáját, illetve a gumis talpú zokni.

Unokám elég nagy lábbal született, 6 hónaposan már az évesnek való puhatalpú cipő volt jó a lábára. 10 hónaposan a bútor mellett el járt, 11 hónaposan már kapaszkodás nélkül.

A lányom is ragaszkodott hozzá, hogy olyan cipője legyen Ákosnak ami tartja a bokáját, de délután, este a tapadós zokniban "szambázik" a lakásban.

Az is az igazsághoz tartozik, hogy én is mindig olyan cipőt vettem a gyerekeimnek ami egészséges volt. Kicsi korukban és a mai napig is sokat mezítlábaznak. A lányom látja, hogy a párja a "lúdtalpával" mit szenved, nem akarja, hogy Ákos is így küszködjön.

2009. jún. 20. 14:08
én a lidl-ben az első cipőcskéket,csizmát 1600-2600 között vettem, és az első években szinte alig használtuk-olyan gyorsan kinövik,még csak meg sem kopott ahogy hordta.És bőrből volt,puha rugalmas talppal a kínaiba 3000-4000 között vannak, de nem hajlik a talpuk, és lapos a lábfejük ott még nem vettem neki.most fogok venni őszi-télit mert ilyenkor olcsóbb féláron is vannak.egy egy évszakkal előre mindig sikerült a méretet eltalálnom.
2009. jún. 20. 14:05
ében az én lányom meg leül és egyböl lekapja magárol,és nem engedi hogy én vegyem le.
2009. jún. 20. 14:03
:) persze most hogy egyedül kellene levennie néha gondban van a tépőzárral...lusti.
2009. jún. 20. 14:03
Amugy egyetértek 8 ezer volt a sziesta de hamar kinötte .azota sem vettem neki ilyen drágát.
2009. jún. 20. 14:00

A márka szerintem sem mérvadó...láttam már lúdtalpas, bokasüllyedéses gyereket, aki a kezdetektől drága, márkás cipőket hordott.:( És legjobb esetben 2-3 hónapig tud hordani egy lábbelit ilyen pici korban.

Az viszont mindenképpen fontos, hogy jól tartsa a bokáját, és a fűzős a legpraktikusabb, mert a tépőzár, patent már egy 8 hónapos babának sem jelent gondot.:)

2009. jún. 20. 13:59
ja és az enyém mikor elkezdet járni, pl. nem szerette annyira a szandit, főleg a játszótéren mert belement a homok kavics és rettentően zavarta,nem akart menni stb.általában zárt vászoncipőben vittem.
2009. jún. 20. 13:56
De igen a tutyi is jo nekünk is volt
2009. jún. 20. 13:56

ha már egyedül megy.

addig elég a tugyi, meg a vékony talpú cipőcskék.esetleg otthon zokni, aminek a talpa végig gumis.

később olyan cipő aminek van sarka(hosszabb bokánál) a talpát össze lehet két kézzel nyomni puha, hajlékony, és nincs benne haránt emelő.

nem feltétlen kell ehhez márkásnak lennie.

vettem neki lidl-ben kiscipőt puha könnyű volt.

meg vászoncipőt(magasított,fűzős volt)szandi, papucs még korai akkor is ha meleg van, zártabb cipő jobban tartja a bokáját.vagy amikor csak lehet mezítláb.

2009. jún. 20. 13:55
A lányaimra mindig csúszásgátlós zoknit adtam a lakásban, télen két vastagat, bár nálunk szőnyeg van minden helyiségben. Sokkal stabilabban megtanultak járni, mint a rokongyerekek cipőben. Ha már tud járni, akkor érdemes egy hajlékony puha talpú, évszaknak megfelelő cipőt venni neki.
2009. jún. 20. 13:55
Szia. én lányom mikor tanulni járt akkor szieszta cipöt kapott,de bent legyen zokniba . az jobb.
2009. jún. 20. 13:55
Fiamnak akkor vettünk cipőt, mikor már elég ügyesen járt egyedül, és már nem lehetett a babakocsiban tartani, addig egy tutyija volt...
2009. jún. 20. 13:46
Mikor érdemes rendes cipőt venni a most tanulni álló babának

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook