Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érdemes megcsináltatni a Down-szűrést? fórum

Mikor érdemes megcsináltatni a Down-szűrést? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 27. 17:37
Értem.Eddig minden ok volt,de az orvosok annyira flegymák,le se sz+rják a kismamákat Veszprébe,és csak bízom benne,h tényleg ugy is van minden,ahogy a papírra ráírták..
2014. máj. 26. 13:14

Genetikai uh-n gondolom voltál a 12.hét környékén... Elvileg akkor mondaniuk kellett egy tarkóredő méretet is, ha azzal gond van, tovább küldenek további vizsgálatokra.

Akkor van a kombinált teszt is, ami fizetős, és erre szolgál - ezt a 13. hét végéig végzik.

Létezik még a Nifty-teszt, ami anyai vérből szűri a downt, azt viszont a 18. hét végéig csinálják.

Sztk-ba jársz vagy magánba?

Én az előző terhességnél sem csináltattam plusz teszteket, mert minden érték rendben volt, és a korom sem indokolja. Most a másodikat várjuk, és most is tökéletesek az értékek, most sem fogok fizetősre menni.

2014. máj. 26. 13:13
Ha Down kórra utalt volna eddig bármi, akkor már rég elküldött volna az orvosod (ezt látják ultrahangon is) további tesztekre. Ne aggódj a kimaradt teszt miatt, biztosan rendben van a babád!
2014. máj. 26. 12:53
Meg alapbol sem tul aktív a baba,26 hetes vagyok,rugdos,de keveset,és nem tul erősen,inkább forgolodik, és kinyomja magát..
2014. máj. 26. 12:52
Annyit kérdeznék a kismamáktól,h lemaradtam a fűzetős Down kór tesztről,a védőnő miatt.Amugy voltam minden kötelező figygálaton,és minden rendben volt,de mégis aggodok,tudom,h semmi nem 100%-os,de több olyan ember akinek egészséges lett a babája,anélkül,h megcsinálta volna a füzetős tesztet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook