Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor érdemes fogszabályzót tetetni, hány éves kortól? fórum

Mikor érdemes fogszabályzót tetetni, hány éves kortól? (tudásbázis kérdés)


18. Pocok:) (válaszként erre: 14. - Szilvácska7)
2010. aug. 29. 14:14
huuu arról jó lenne leszoktatni mert egy idő után nem csak a fogak állásában csinál elváltozást hanem a csonton is ,az meg nem alakitható(nehogy nyitott harapásotok legyen)
2010. aug. 29. 14:13

A fogszabályozó használatát nem lehet egységesiteni.

Van olyan gyerek akinek már 5-6 évesen javasolt fogszabályozó(kivehető)használata helyfenntartóként ha hamar kihúztak néhány tejfogat,h ne szűküljön be a rés.

De van akinek csak 13 év körül javasolt a rögzitett ha már kinn van minden maradója.

És nem úgy müködik h ki milyet kér(kivehető vagy fix)hanem a rendellenesség fajtájától függ h milyen tipusú fogszabi kell.

Szóval ezt egyén és esetfüggő,nem lehet általánositani.

16. Pocok:) (válaszként erre: 5. - Csilla80)
2010. aug. 29. 14:09
Dehogynem érdemes,csak több idő amig helyreáll a csont erőssége miatt
2010. aug. 29. 11:46

Nálunk 3 tejfogát kellett így kihúzni, hogy a maradandó már ott volt.... eddig mind a három szépen helyére nőtt. :) De még csak 6 foga esett ki, így várható több ilyen is. :(

Nekem azt mondta a dokim - hozzá viszem a lányom is - hogy pár év múlva ráérünk izgulni, amíg nincsenek kint a maradandó fogai, addig alakul a fogsora.

2010. aug. 29. 11:40
mi múlt héten voltunk fogdokinál a lánykámmal mert nem esett ki a tej foga és rá nőtt a maradandó és ezt ki kellet húzatni. ekkor kérdeztem mikor kell fogszabályzót rakatni mert elég rossz a harapás képe, és azt mondta 10 éves kor után érdemes addig nem, mert maguktól is alakulnak még főleg ha abba hagyná az új szopást :)
2010. aug. 29. 11:31
A fiam 10 évesen kapott éjszakai fogszabályzót igazából azért is kezdtük ennyi idősen,mert nem nagyon akar majd nappalit hordani és hát nem sok gond van. De van olyan ismerősöm akinek a gyereke nem bírja az éjszakait,mert hányingere van attól,hogy a szájában van egy idegen dolog vagyis egy szájpadlásos dolog.S,hát a levegőbe dobtak sok pénzt,főleg most,hogy már nem mindenkinek támogatja a TB.
2010. aug. 29. 11:06

egyébként a fogsorzáródási rendellenességtől függ!

simán lehet tej- vagy vegyes fogazatra is , csak nem a rögzítettet

2010. aug. 29. 11:06
Amikor bizonyos számú maradandó foga kijött a gyereknek. A felnőttre is kaptál válszt úgy látom.
10. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Csilla80)
2010. aug. 29. 11:04
volt osztálytársamnak 30 felett rakták fe és nagyon szépen helyrehúzta neki!
2010. aug. 29. 11:04
Nekem estim volt 8-10 éves kroomban, semit nem segített, utáltam, már nem is hordtam mikor csak tudtam. 14 évesen tették fel, másfél évig volt fenn, pont ez a jó időszak.
8. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Elviracska)
2010. aug. 29. 11:03
gyereknek vagy felnőttnek ?
2010. aug. 29. 10:58
Éppen a múlt héten kérdeztem a fogorvost és azt mondta, hogy 40!! éves korig föl lehet tenni a folyszabályzót!!
6. Elviracska (válaszként erre: 4. - Cirmesitompika)
2010. aug. 29. 10:46
:-)
5. csilla80 (válaszként erre: 4. - Cirmesitompika)
2010. aug. 29. 10:45

Nekem azt mondta a dokim,hogy 30 evesen mar semmi ertelme... :-(((

Neked doki javasolta?

2010. aug. 29. 10:40
Én 30 évesen tetettem fel. Tudom nem ez a kérdés, de talán nem baj, hogy beleírtam.
2010. aug. 29. 10:34
Minél fiatalabb a gyerkőc, annál jobb. Legalábbis ezt mondják. Nekem 16 éves koromban volt és egy év alatt helyrejött. Tehát nem voltam már olyan kicsi. Amúgy 9-10 évesen már szokták javasolni. Én akkor nem hagytam. Két fogamat kellett volna húzni... Így is kellett, de így már csak egyet. És azt kell mondanom megérte, mert gyönyörűek lettek a fogaim.
2010. aug. 29. 10:33
Amikor már elég sok állandó foga kinőtt a gyereknek, mert tejfogat nem szabályoznak.
2010. aug. 29. 10:28
Mikor érdemes fogszabájzot tetetni, hány éves kortol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook