Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor az anya a mintakép fórum

Mikor az anya a mintakép (beszélgetős fórum)


1 2
42. moonlight13 (válaszként erre: 40. - Álmodozó hölgy)
2014. ápr. 3. 20:00
Igen, sokszor sajnos így van! Oda kell figyelni, hogy nehogy az orvos is mást csináljon, mint amit kellene! :(
41. álmodozó hölgy (válaszként erre: 39. - Sunshine girl)
2014. ápr. 3. 08:23
Nem haragszom:-) Mivel én voltam! Annyira lelkes volt, hogy kapjon jeleket, de aztán mégsem érdekli...Azért, hogy legyen sikerélménye, ezért a vonaton hazafelé dobtam helyette. Amúgy igazad lenne! Szerencsére, Ő korán alszik mivel mi korán kelünk. Már reggel 6-kor ébresztem, ezért plafon 8-kor már alszik minta a tej:-)))
40. álmodozó hölgy (válaszként erre: 38. - Moonlight13)
2014. ápr. 3. 08:20
Ez így lenne a normális! Sajnos tapasztaltam, hogy nem így működik. A régi idős doktornéni akihez anno hordtam, megállapította a torokgyulladást, pedig nem is nézte meg a torkát. Sajnos, nekünk szülőknek kell utána nézni, olvasni, járni..
2014. ápr. 1. 22:13
Ne hari, de fél 10-kor küld jelet a lányod? Nem az ágyban lenne a helye???
38. moonlight13 (válaszként erre: 37. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 30. 19:29
Hmm! És mi van azokkal az anyukákkal, akik mindent rábíznak az orvosra, merthogy mégiscsak ő diplomázott belőle?! :(
37. álmodozó hölgy (válaszként erre: 36. - Moonlight13)
2014. márc. 30. 19:19
Ismerős a szitu:) Nem rendelt a saját dokink,elvittem a HP-kórházba,és megkérdezték, anyuka hogy kezelte? (Asztmás) elmondtam, hogyan erre Ő. akkor javaslom továbbra is így csinálja..Hoppp..akkor már a vírustól beindult a szeme is..Mire én, Kaphatnék azért valami szemcseppet?....Meséltem a dokimnak, mikor vissza tért,és elmondta, mit kellet volna alkalmazni. Mire megkérdeztem? ezt másnak nem tanítják? Mire Ő..kissé mosolyogva..Titok:-)))) No comment
36. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Moonlight13)
2014. márc. 30. 11:10
Volt, hogy az orvost is anyai ösztönömet használva felülbíráltam, és nekem lett igazam!
35. moonlight13 (válaszként erre: 34. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 30. 11:09
Én is szokszor voltam úgy szülőként, hogy volt egy adott helyzet, és igazából nem tudtam, hogy jól döntök abban a pillanatban, vagy sem! Néha nehéz! Utólag szerencsére többnyire kiderült, hogy jól döntöttem!
2014. márc. 30. 08:06

Aranyosak vagytok!

Tényleg nem sértésnek veszem, ha másnak eltérő a véleménye. Sőt! Épp tanulságos! Én is ledöbbenek azon, milyen gyorsan változik a világ,de emlékszem mikor én kamasz voltam, akkor az anyukám mindig mesélte, hogy kislányom én nem jártam discóba,csak a mamával mehettem a bálba. Engem elengedett! szóval generációról, generációra így változik a világ. Nem tudod őket igazán megóvni, én abban hiszek,hogy folyamatos közöttünk a kontaktus,sokat beszélek, beszélgetünk..és ha kell elmondom százszor. A nagyobbik lányom már tudja, nem vetítek,nem beszélek mellé, mondom amit gondolok,és sokszor elismeri, anya igazad volt:) Szép napot!

33. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 31. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 29. 21:07

Ez valóban szép volt! :))


Érdekes, sose láttalak, még nem is sok hsz. olvastam, de elcsodálkoztam, hogy nem fested a körmöd.

Nem gondolkoztam rajta, csak mikor írtad, akkor jöttem rá, hogy másnak képzeltelk volna.DDD

32. moonlight13 (válaszként erre: 31. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 29. 20:59

Végre valaki, aki indít egy fórumot, és odafigyel a válaszokra, és az építő kritikákra nem sértődéssel válaszol! :)

Én is sokszor olyan dolgokat olvasok itt a fórumokon, amikre rácsodálkozom, mert eddig még nem hallottam róla!


Sok sikert a további gyerekneveléshez! :)

2014. márc. 29. 20:09
Köszönöm a válaszokat. Mint mondottam volt,szülői felügyeltet alatt!!Szerencsés voltam, mert 3 évig otthon voltam vele gyesen, és akkor már túl voltunk a főzés, matricaázás, kreatív játékokon. Igen ma is ennek tartom legnagyobb jelentőségét. Mi nem nézünk dvd-t, csak mese olvasás van. Igen az alapokat otthonról hozza, de a külső (óvoda, iskolai)ingerek hatása is nagy nyomást gyakorol rájuk!Nem vagyok egy közösségi oldalon, és itt is legfőképpen információt gyűjtök. Soha nem volt festett körmöm, de Ő igényli. Halottam a szájából valamelyik nap, hogy a FB..oldalra majd feltölt valami videót. Azt hittem le esek a székről. Szóval tényleg nem gondoltam át, azt. hogy egy kép,vagy egy regisztráció mennyi problémát okozhat, amire hivatkoztatok! Mert én magamból indultam ki, és tudom a nagyobbik lányom is használ netet ,és most 20 éves, de soha semmi probléma, nem volt! Az viszont nem tudtam, hogy nem lehet 18 év alatt regisztrálni, ez elgondolkodtat. Tegnap megvárta az első jelet, és máris aludt!Köszi annak aki küldött, és aki nem azt is tiszteletben tartom! A negatív kritika mindig építő!
2014. márc. 29. 16:51
Az én anyukám,nem a legjobb mintakép :((
29. syria (válaszként erre: 28. - 130454e42d)
2014. márc. 29. 16:48

Egyetértek. Miért nem lehet helyükön kezelni a dolgokat?


Engem az is irritál, ha 4-5 éves kislánynak kifestik a körmét (anya mintájára). Az érintett anyuka persze csuda jópofa dolognak tartja. Pedig nagyon nem az.

2014. márc. 29. 08:00

6 éves gyereket képpel regisztrálni a hoxára, vagy bárhová, felelőtlenség. Az a baj, hogy sokan használják a netet, és az internet veszélyeiről, a biztonságos használat módjáról sejtelmük sincs. Ráadásul erről az iskolában sem nagyon esik szó.

Nem baj, ha egy 6 éves ismerkedik a géppel, a nettel, de nem a hoxán kéne kezdenie. Ez olyan, mintha bicikli helyett rögtön sportmotort kapna.

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Bnedora)
2014. márc. 28. 23:52

Persze, hogy lehetne anyuka oldaláról is küldözgetni. Szerintem az lenne a normális, van ismerőseim körében is, hogy kisgyerek bajnokságot nyer, vagy énekversenyt, édesanyjuk oldalán gratulálunk nekik, pedig az említettek már olvasni is tudnak.

Potenciális áldozattá teheti a szülő a gyerekét, sajnos tudjuk nem egy példa volt már rá, hogy zaklatták a gyereket, aki (akik) nem tudták feldolgozni és öngyilkosság lett a vége. Nagyon veszélyes üzem az internet.

26. bnedora (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 28. 23:21

Egyetértek veled, éppen írni is akartam, hogy pl. a másik 2 kislány szülei megengedték, hogy feltegyék a fényképüket egy internetes oldalra? Szerintem nem.

A Hoxára én is úgy tudom, hogy 18 éven felüliek regisztrálhatnak csak. (Tudom, vannak fiatalabbak is, na de nem 7 éves?)


Szerintem a kislánynak az anyuka adatlapján is lehet küldeni jeleket. Van rá példa.

25. moonlight13 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 28. 23:02
:(
2014. márc. 28. 22:55

Atyaúristen még e-mail címet is írtál és fotót is tettél fel a kislányról, mondjuk nem csak a Tiéd, én biztos agylobot kapnék, ha a gyerekemet valaki feltenné bármilyen oldalra.


Arra nem gondolsz Kedves édesanya, és komolyan nem bántásként mondom, hogy valami hülye aberrált is a gyerekedre kattanhat???

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Sunshine girl)
2014. márc. 28. 22:46

Ez nem felháborító, ez a jövő. Papírtakarékosság, és tanulásra használni az internetet sosem baj, Ausztráliában már évtizedekkel ezelőtt rádión keresztül tanultak a gyerekek a nagy távolságok miatt.

A gond az amikor hülyeségre használja a gyerek. Az a csepp kislány is használhatná okos dolgokra, vannak a BBC-nek oktató filmjei ahol még a nyelvet sem kell tudni, vagy van az okositi.hu magyar oldal, de számtalan más.


It az a gond, ezt látja a gyerek, ha a gyerek otthon van akkor a gyerekkel kell foglalkozni és nem Hoxázni, társasozni, festeni, együtt főzni miközben beszélgetnek. Semmiképpen nem okos dolog ilyen oldalra egy pici kislányt beregisztrálni. Aztán amikor megtanul olvasni, kiművelődhet, ki hogyan szereti a szexet stb. A szülő felelőssége mennyit enged meg, és igen példát kell mutatni, mi az értékrend.

22. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 28. 21:54

Megmondom őszintén, valami teljesen másra gondoltam, amikor mintaképet olvastam! :(

Inkább süssél-főzzél vele együtt, játsszatok, tanítsd meg praktikus dolgokra! De ne fórumozni ennyi idősen!

Bocs, de elvből nem küldök!

2014. márc. 28. 21:53
Van olyan iskola, ahol felső tagozatba e-mailen kell elküldeni a házit.... Felháborító hova jutottunk... Mindjárt küldök neki
2014. márc. 28. 21:48
Nemvok egy konzervativ fazon, de basszus, azert ez a vilaaaag neha meg nekem is sok(k)...
19. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 17. - Ina87)
2014. márc. 28. 21:47
20!
2014. márc. 28. 21:47
Hany eves is?
17. ina87
2014. márc. 28. 21:46
Azért eltudom képzelni h pl:50év mulva az internetes iskola lesz...
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 28. 21:31
Persze, hogy nem, de a HOXA szabályzata nem is engedi a 18 év alattiak regisztrációját.
15. c114183a1c (válaszként erre: 5. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 28. 21:29

Bizony, nálunk is így van... A neten kommunikálunk/kommunikálnánk, ha nem hívnám fel, mert nekem úgy könnyebb. :)

Házi feladatokat is ott küldenek körbe! Gáz, de ez van.

14. c114183a1c (válaszként erre: 1. - Álmodozó hölgy)
2014. márc. 28. 21:27
Én küldtem neki jelet, de tudod, azt preferálnám a helyedben, hogy odakint játsszon. A lassan 15 éves kajla Fiam (a leghelyesebb pasi a világon) mostanában, hogy jó idő lett egyre több időt tölt kint a haverokkal, biciklizéssel. Ilyenkor repes a szívem, hogy nem a számítógép előtt görnyed. :)
13. 3d787b167a (válaszként erre: 11. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 28. 21:24

Nem, nem szerepet cserélnék, de hirtelen...............


Sajnos nem a témához tartozik. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook