Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miket kell vinni a II.számú női klinikára szüléskor a babának és a mamának? fórum

Miket kell vinni a II.számú női klinikára szüléskor a babának és a mamának? (beszélgetős fórum)


2009. szept. 18. 13:13
Én előre megvettem egy doboz gyógyszertári popsikrémet, fürdető krémet, kis üveg alkohol, köldökhintőport. Nem vágja a földhöz ha recept nékül váltja ki az ember. mert ugye az is lehet hogy a védőnő,gyerekorvos csak 3-4 nap múlva tud kijönni. És addig is legyen otthon valami. Pelusból szerintem sem érdemes először sokat venni , inkább több fajtából kis csomagokat. Ki kell próbálni melyik a legjobb a babának. Azért arra számíts hogy naponta akár 8-10 pelus is elfogyhat az elején.
2009. szept. 18. 11:20
Szia! Ha hazaértetek fel kell hívni a védőnőt,aki viszi nektek a recepteket,amiket ki kell váltani. A szokásos pelus (abból ne vegyetek sokat,mert gyorsan nőnek és a születési súly se mindegy),popsi törlő. Popsi krém az receptes,fürdető is. Ja, a kórházban ki kell tölteni papírokat és akkor adnak két ajándék csomagot.
2009. szept. 18. 10:49
köszi a válaszokat!Csak ahogy eszembe jutnak úgy kérdezgetek!Azt mondjátok meg nekem légyszi hogy mi az amire a babának első körben szüksége van itthon ja és azokból mennyi?
8. russodebby (válaszként erre: 7. - Gavrilo1)
2009. szept. 17. 16:07
Hát ez az. Mind az 5-en első gyerekesek voltunk a szobában és kb. 36 órán belül szültünk. Így még jobb volt,mert egyszere kerültünk be és ki is. A fertőtlenítő az jó dolog. De nagyon sok minden akkor jut eszébe az embernek amikor már ott van,ilyenkor jön a telefonos segítség. :-)
7. Gavrilo1 (válaszként erre: 6. - Russodebby)
2009. szept. 17. 13:38

Én sem akartam egyágyasba menni. Megőrültem volna az unalomtól. Mi a szobatársakkal nagyon kulturáltn megosztoztunk a fürdő használatán.


Még azt akartam írni a topikinditónak, hogy én vittem folyékony fertőtlenítőt, meg kendőt is. Kitettünk egy csomaggal és mindenki letisztította maga előtt és maga után is a wc-t . Nagyon praktikus volt.

6. russodebby (válaszként erre: 5. - Gavrilo1)
2009. szept. 17. 12:51

A szülésnő normális volt nálunk is ,a doki néni szörnyen aranyos. A nővérek között volt 1-2 nem kedves, a csecsemősök nagyon aranyosak voltak.

Én örülök,h többen voltunk a szobában,legalább lehet beszélgetni.

2009. szept. 17. 12:45

Én véig a szülőszobában voltam. Nagyon kellemes hangulatú volt. A szülésznő (nem fogadott) borzasztó kedves volt, 2 percenként bejött hozzám . Végig zenét halgattunk (egy rakás CD közül lehettt kiválasztani a nekünk passzolót)

A szobákkal sem volt semmi gond.A csecsemősöket is ki lehett bírni 3 napig. Nekünk meg éppen forszírozta az eggyik csecsemős a cumit, amit én nem adtam neki. Én vittem a lányomnak saját ruhát is és abban volt. Van fizetős egyágyas szoba is. Asszem 10.000 Ft/nap. De szerintem első gyerekkel jobb többágyasban lenni.

4. russodebby (válaszként erre: 3. - BeaÉrd)
2009. szept. 17. 11:34
Kisolló még nem kell,mert annyira puha a körmöcskéjük,hogy simán le lehet húzni ami már "lenőtt". Igen pelusból mindkét fajtát kell. Cumit ne vigyél,mert azt ellenzik,cumis üveg is van ott. Amennyire féltem a kórházban levéstől,nagyon kellemeset csalódtam benne. 5 ágyas szobák vannak saját wc-vel és zuhanyzóval. Sajna nem tudtam úgymond megnézni semmit,mert rögtön mennem kellett a kórházba (rossz volt a CTG),UH, utána CTG, le a vajúdóba ismét CTG, doki jön:be indítjuk a szülést. A vajúdó nem a legszebb,de a szűlő szoba az gyönyörű. Van fotel,labda, ott is zuhanyzó wc. A folyóson lehet sétálgatni ha akarsz és engedik.
2009. szept. 17. 11:27
Szia!A babának kisollót ,a pelusból textilt is és eldobhatósat is?Olvastam valahol hogy pelenkázó alátét is kell tényleg kell?Ja és ilyen hogy cumi cumisüveg nem kell?Milyen maga a kórház légköre?Normálisak a szülésznők és a csecsemősök?Te voltál bent szülés előtt szülőszoba látogatáson?Milyenek a szobák,a vajúdó, a szülőszoba?
2009. szept. 17. 11:13
Szia! Tisztálkodási szer,wc papír..., babának fültisztító pálcikát (köldök tisztitásához)popsi törlő +pelust kell,mert rucit,popsi krémet ők adnak,az csak a haza menetelhez kell. Magadnak vigyél rucit (hálóing,köntös),papucs,sok-sok bugyit, betétet. Kaját,mert az pocsék,inni is vigyél,mert nem sokat adnak (5 emberre 1 liter teát!!!). Ha van mellszívód akkor azt is (hátha kell,mert nem igazán adnak), melltartó betétet.
2009. szept. 17. 11:07
Kérek mindenkit aki ott szült segítsen!Első babámat várom és nagyon nem vagyok tisztába ezekkel!Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook