Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik voltak a legszebb gyerekkori élményeid? fórum

Mik voltak a legszebb gyerekkori élményeid? (beszélgetős fórum)


26. E/JaM
2020. júl. 3. 17:27
...ha visszagondolok pl. 10-12évesen milyen volt a nyár,a boldogság amikor felkerült a táblára a 3. ! is,a felhőtlen öröm,a gondtalanság a végtelen játék,a barátnős maratoni csevegések,csavargások,az otthon biztonsága,sok nevetés,tényleg hittük,hogy minden lehetséges és nem lehet semmi baj.Szerencsére még lehetek gyerek...😊🙏
2020. júl. 3. 14:46
Nem lenne elég hely, hogy leírjam az élményeimet. Nagyon szép gyerekkorom volt, mindenkinek csak ilyent tudnék kívánni. Ezt elsősorban két embernek köszönhetem. :))
24. boldogzokni (válaszként erre: 23. - Globus)
2020. júl. 3. 14:14
Miben volt izgalmas?
23. globus
2020. júl. 2. 21:36

Szép nem volt, de izgalmas. Kihagytam volna ezeket, ám rajtuk keresztül váltam azzá, aki vagyok. Ami nem öl meg, az megerősít.

Drága Anyu, mindent köszönök!

22. l.luiselotte (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. júl. 2. 21:05
én azért nem, két éves korom óta tudok biciklizni. Olvasni olyan 4-5 évesen tanultam meg.Különösebben nem szerettem biciklizni gyerekkoromban, csak iskolába jártam bringával, hogy ne kelljen cipelni a táskát.
2020. júl. 2. 17:18
Az, hogy elmúlt....
2020. jún. 30. 19:56
Bandázás az utcán, bunkerezés.
19. S0LAR
2020. jún. 30. 18:25
Hát hosszú lenne leírni ezt 37428 karakterrel 😁 Mi még tényleg gyerekek voltunk no tablet, no okostelefon, nem hurcoltak kocsival edzésre a szülők, jah és gyerekként a McDonald’s az számomra ismeretlen volt 1983 körül pl Bicajra ültem, és tekertem a barátokhoz, ha nem volt otthon, akkor is legalább mozogtunk.
2020. jún. 30. 16:56
Unokatestvéreimmel nagyszüleinknél a Tiszánál♥
17. Ildi
2020. jún. 30. 16:52
Amikor nem voltam otthon. Lent a téren bandáztunk:)
16. Channa* (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2020. jún. 30. 16:48
Én is előbb tudtam olvasni, mint bicajozni:DDDD
2020. jún. 30. 16:46
Nem voltam túl boldog kisgyerek, azt hiszem.
14. pteri
2020. jún. 30. 16:02
Az eredeti téma: lakótelepi gyerekként a bandázás, bicajozás. Szülőkkel , nagyszülőkkel a SZOT üdülés minden nyáron. És minden év legszebb napja, amikor felírtuk a táblára a V betűt!
13. pteri (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2020. jún. 30. 15:55
A kisfiam is hamarabb tanult meg írni-olvasni , mint biciklizni. A kistesó meg felült a kisbicajra és hajtotta.
2020. jún. 30. 15:22
Az egész gyerekkorom szép volt. Egyke lévén egész nyáron rengeteget olvastam zongoráztam macskáztam. Szuper volt.Szüleimmel minden nyáron elutaztunk ide - oda, hegyekbe v. Bp-re
11. Amaunet (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2020. jún. 30. 15:17
*fociztunk
2020. jún. 30. 15:16

Míg alsós voltam folyton csavarogtunk az utcabeliekkel. Erdő mellett laktunk, szinte egész nap az erőben voltunk. Bunkert ástunk, vadásztunk, indiánok voltunk, egy óriási "fészket" építettünk a fára, ahová hágcsón lehetett felmászni.:D

Ha megéheztünk az utcában bármelyik házba bementünk kaptunk zsíros kenyeret, paradicsomot, paprikát.

Sötétedés után is focizunk az utcalámpák alatt.

9. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Channa*)
2020. jún. 30. 15:08

Most próbáljuk a keresztgyereket is ezzel a módszerrel tanítani. De nem akar. Râül, de nem jött még rá a technikájãra. A pedâlon van csak a lába, kormányozni nem tud, pedig mutatjuk is neki, mondjuk is neki, de hiába. :) Leszâllni meg úgy száll le, hogy leugrik róla. :D

Egyébként egyik napról a másikra szólalt meg. Na nem apránként, hanem 2,5 évig semmi, aztán elkezdett mondatokban beszélni. Most múlt 3 éves, már kívülről tudja az angol abc-t, és 100-ig számol mindkét nyelven. Érthetetlen.

2020. jún. 30. 15:01
Nincsenek.
2020. jún. 30. 15:00
Amikor a családommal együtt elmentünk nyaralni Bogácsra,ahol megtanultam úszni.Amikor Apukámmal mehettem a Tiszára horgászni.Amikor a bátyámmal szerencsések voltunk,hogy több nyáron át Apukám keresztanyjánál falun tölthettünk egy -egy hetet.Örök ,csodás emlékek...
2020. jún. 30. 14:59
Nagyon sok szép emlékem van!:)
2020. jún. 30. 14:55

Húúú, nekem rengeteg volt, de épp ma beszéltünk a bátyámmal, hogy milyen nehezen tanultam meg bicajozni.


4 éves voltam, amikor karácsonyra kaptam egy szuper kék orosz bicajt, egész télen a szobában ücsörögtem rajta, majd jött a jó idő és apukánk, ahogy szokták valami lécet tett a biciklim hátuljára, hogy azzal tart amíg megtanulok bicajozni.

Na, 2*6 hónapig futkostak utánam apukám és a bátyám, de nem tudtam megtanulni:DDDD

Aztán egyszer azt álmodtam, hogy tudok nagy biciklivel kerékpározni. Gyorsan felkeltem, kivittem a 28-as Csepel kerékpárt és ki is próbáltam a váz alatt, hogy valóban tudok e.


És tudtam!!!:DDDD


Nagyon boldog volt a tesóm, hogy végre nem kell megint az egész nyarat azzal töltenie, hogy utánam futkos:DDDDD

2020. jún. 30. 14:50

Talán azok a nyarak amiket a nagynénêmnêl töltöttem. Szuper programokat csinált, óvónő lévén mindig kitalált valami jó játékot nekünk, szomszédoltunk, falunapra készültünk, szüreti felvonulásra, néha bevitt minket a kicsikhez is ha nyáron ügyelt. Ott szerettem meg a gyerekeket. :) Mire felkeltünk friss kukoricás kenyér, párizsi, rengeteg finomság várt minket. :)) Esténként a falu többi gyerekeivel játszottunk, aztán vagy ők aludtak ott, vagy mi valakinêl. Szerettünk málnát szedni, borsót ültetni, mindenben részt vettünk.

Hazamenni nem szerettem. A nénikêmmel a mai napig jó a kapcsolatunk. Meghatározó volt az életemben. 😇

3. bnedora (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. jún. 30. 14:49
Ezt akár én is írhattam volna. Gyakran eszembe jut a barátnőmmel együtt töltött időszak.
2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. jún. 30. 14:34
Nekem az amikor vidéki gyerekként, Budapesti nagynénémnél nyaralhattam,még most is elmegyek néha arra,hogy lássam a környéket,imádtam,
2020. jún. 30. 14:31
Nekem az egyik az, amikor gyerekként kimehettünk biciklivel a közeli patakhoz, felnőtt se jött velünk, kint voltunk egész nap, fürödtünk, horgásztunk, vadásztunk mindenre, ami mozog, gondtalanul és teljes szabadságban teltek a napok. Visszahozhatatlan élmény volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook