Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik egy ház tartozékai eladáskor? fórum

Mik egy ház tartozékai eladáskor? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
88. Channa* (válaszként erre: 86. - Andi6020)
2022. máj. 24. 15:23
Ugye!?:DDD
87. cilabogyó (válaszként erre: 85. - Semleges)
2022. máj. 24. 15:11
Jobb kiürítve kérni. Mi úgy kértük, kivétel volt néhány dolog, amit megvettünk tőlük. De rögtön tudtunk hozzáfogni a felújításhoz. Igaz a melléképületekben sok lomot hagytak, azt mi sem néztük át.
86. andi6020 (válaszként erre: 83. - Channa*)
2022. máj. 24. 13:40
Meg a sálad, sapkád, bugyid zoknid, ami szem előtt van :D
2022. máj. 24. 13:35

Úgy vettem ingatlant, hogy az eladó mindent ott hagyott, még poharat is, hogy tudjunk inni:)


Az átépítés után én hívtam a lomtalanítót. Nem került semmibe, mert évente lehet kérni egyszer ingyen. De ha most vennék, kiüríttetném. Azért mondtam, hogy hagyják mert két 70-80 feletti házaspáré volt, jót akartam nekik, nekem meg nem került majdnem semmibe. Az utcáról is hívtam szomszédokat vigyék ami kell. Tulajdonképpen mindenki jól járt.

84. semleges (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 13:19

Volt hasonló, csak sokkal szebb, nagyobb és formásabb csillárom. Alig vártam, hogy megszabaduljak tőle.


De, hogy válaszoljak is, megbeszélés kérdése. Én nem cigánykodnék, ha kell neki vigye, legfeljebb felszámolnék valamennyit a cuccokért:)

83. Channa* (válaszként erre: 80. - Zahonyil)
2022. máj. 24. 12:28

A megtekintett állapot nem a berendezésre vonatkozik, hanem magára az ingatlanra, azaz, ha úgy tekintetted meg, hogy van 2 szoba, fürdő és konyha, akkor így kell átadni, és nem tehtik meg azt, hogy a 2 szoba helyett 1 db szétvert falú helységet adnak át, vagy pl. kiszerelik a fürdőkádat, wc-t


De egy mobil kályha nem tartozék!


Ahogy már írtam, ennyi erővel a vevőnek itt kellene hagynom még a törölközőmet is vagy a turmixot, hűtőt, hokedlit is, aztán nekem kellene újakat venni, ami elépg igazságtalan lenne. A beépített bútort is annak tartom egyébként, mert pl. nekem a 2 szobában lévő faltól-falig, padlótól-plafonig tartó még nem 2 éves gardróbjaim, elég drágák voltak, és most nekem kell nem olcsón új szekrényeket vennem...

2022. máj. 24. 10:29

Mi az adás-vételi szerződésbe bele foglaltuk, hogy üresen vesszük át a házat, hogy a szerződés kötésekor utaljuk a vételárat, visszatartva egy nagyobb összeget, amit a kulcs átadásakor fizettünk, mert akkor meg tudtuk nézni, hogy minden ki lett e pakolva.

Minden megegyezés kérdése. A vevő megkérdezi, hogy pl a csillár benne van e az árba, vagy nincs. Mert lehet, hogy nem illik abba a házba amit veszel, ezért otthagyod, mert oda tökéletes. Nekem nem tetszett ami a házban volt, amit megvásároltunk, és nem akartam én kidobni más holmiját, és a szemetét sem.

Nekünk is üresen kellett átadni az eladott házat. Pont a csillárral van azóta is gondom. A régi 3.80-as belmagasságú háznál jó volt, a mostaninál használhatatlan, porosodik a garázsban.

Sok sikert az eladáshoz!

81. cilabogyó (válaszként erre: 80. - Zahonyil)
2022. máj. 24. 10:28
Mi mindent lefényképeztünk, mai napig meg vannak a képek, milyen állapotban volt a ház, az udvar stb.
80. zahonyil (válaszként erre: 78. - Papája)
2022. máj. 24. 09:57

Az adás-vételi szerződés is úgy szokott fogalmazni, hogy "megtekintett állapotban".

Nos, amikor én jó pár évvel ezelőtt beköltöztem egy házba (hosszú történet, nem akarom itt leírni a sztorit, de akkor még nem az én nevemre került a ház), a megtekintéskor még minden úgy volt, ahogyan megbeszéltük. Amikor beköltöztem, egy csomó minden hiányzott. Pl. a megtekintéskor volt egy aránylag jó állapotban lévő mobil cserépkályha, ami a beköltözéskor már nem volt ott. Nagy nehezen, plusz pénzért küldtek egy kiselejtezésre méltó sparheltet. Szóval jócskán át lettem verve. Ennek az ügynek már vége, nem kérek ezzel kapcsolatban tanácsot, pusztán azért írtam le, hogy mások ne járjanak így. Tehát a megtekintéskor le kell videózni a talált állapotot, és beköltözéskor is. Ha a két állapot között számunkra kedvezőtlen változás állt be, akkor forduljunk ügyvédhez, vagy bírósághoz.

79. cilabogyó (válaszként erre: 78. - Papája)
2022. máj. 19. 11:46
Mi így voltunk. Megállapodás kérdése. Mondtuk, mi az amit átveszünk, de azt külön fizettük ki. a többi dolgot viszont el kellett vinniük, ez bele volt foglalva a szerződésbe is, hogy hogy adják át nekünk a házat. De volt egy-két dolog, ami nagyon jó állapotban volt, és így átvettük.
2022. máj. 19. 08:10

Valamikor a falusi házakat teljesen kipakolva üresen, tisztán adták el. A vásárló is ezt várta el.

Mostanában fordul elő, hogy bizonyos beépített bútorok a házban maradnak. Nem ott maradó holmik, amiket leírt a FI.

Vettünk egyszer egy házat, teljesen kipakolva. A beépített konyhabútort jó drágán pluszban otthagyták volna. Nem kértük, mert nem tetszett.

A mosogatócsapot viszont leszerelték, mondván, az nagyon drága volt, vegyünk magunknak. A vízvezetékbe egy dugót vertek be, hogy el ne öntse a házat a víz. Na ettől kiakadtunk rendesen, úgyhogy azonnal visszaszereltettük.


Lényeg meg kell tekinteni a házat és megállapodni abban, hogy mi az ami eladó !

77. Scherlock (válaszként erre: 68. - Andi6020)
2022. máj. 18. 22:05
Szelektíven" ért.
76. Channa* (válaszként erre: 74. - Bnedora)
2022. máj. 18. 22:01

Tudom!

Én ilyet vettem, de pl. az én lakásom vevője, már az első néhány mondatában megemlítette, hogy a konyhabútort, gardróbokat, stb. hagyjam itt.

Simán használható, nem csúnyák és még tiszták is.;)

75. Channa* (válaszként erre: 71. - Timycat)
2022. máj. 18. 21:59

Mindent pótolni nem olcsó, ráadásul sok-sok új dolgom van, azaz szinte az összes TV-nk 1 évesnél fiatalabb. A hűtőnk, a mosógépünk, a tűzhelyünk is kicsit idősebb 1 évesnél, a mikrót 1 hónapja vettem.

Na jó, a mosogatógépem 3 napja adta fel, így az újat majd már az új házba hozzák ki.


És hát nem volt túl olcsó a ház, de a vételár negyedét még ráköltöm. Nem olcsó sem az alapanyag, sem a munkadíj.


Persze, lesz sok új dolog is, mert ami ide volt direkt kitalálva (méret, szín, stb. Azokat pótolom, de pl. az edényeimet is idén vettem, hát azokat sem cserélem le.)

És persze a ruhatáramat sem:DDDD

74. bnedora (válaszként erre: 65. - Channa*)
2022. máj. 18. 21:54
Azért nem mindenhol szutykos az ágy, és ósdi a konyhabútor. A fiamék most vesznek házat, és ott nagyon szép a konyhabútor. Igaz, ők sem akarják azt, mert saját ízlés, tervezés szerint szeretnék a konyhát berendezni. Az eladó lakásukban pár éve vették a konyhabútort, az sem szutykos még, otthagyják, mert beépített. Azt nem tudom, hogy a vevőjük megtartja-e.
73. andi6020 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 21:41
Te mit nem értesz azon, hogy azt viszel el, amit akarsz, és azt hagysz ott, amit akarsz?
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Channa*)
2022. máj. 18. 21:38

Köszönöm!

Ez az eddigi legértelmesebb válasz amit kaptam.


Az a helyzet, hogy mi ezt a házat úgy vettük meg, hogy lógott 2 csillár, amúgy semmi. Nyilván mi den helysegbe vettünk olyat, amilyet szerettünk volna.

Mindent hoztunk, gáztűzhely, pára/szagelszívó,stb, a csengőnél a régi kapcsoló helyére lett feltéve ez az új kamerás gombja.

Csak annyira apelláltak ma ezekre a cuccokra, hogy elgondolkoztam, ezeket itt kell hagyni? Nem voltam benne biztos, mik tartoznak eladáskor a családi házhoz. Ezért mertem kérdezni, de már megbántam, mert kiforgatnak mindent.

71. timycat (válaszként erre: 70. - Channa*)
2022. máj. 18. 21:35
Én a saját dolgaimat sem vinném magammal. Új ház új élet. Az úgy a kerek ha mindenről akkor húzom le a fóliát.
70. Channa* (válaszként erre: 67. - Timycat)
2022. máj. 18. 21:33

Amit vettünk, az tele van régi számomra lomokkal, és az egész ház tisztasága borzalom.

Megfogni sem akarjuk azokat a cuccokat.

A munkásokat megkérdeztem, hogy hívjak e extrém takarítókat, mielőtt leverik a vakolatot és szétszednek mindent:DDDD


Azt mondták, hogy ne költsek rá, majd beöltöznek és tégláig levernek mindent.


Mondjuk annyiból jó, hogy mocskos, mert ezért volt olcsóbb a ház. A tulajdonos azt mondta, hogy legalább 5 millióval érne többet szerinte, ha tiszta lenne, szerintem viszont van az több is;)

69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Andi6020)
2022. máj. 18. 21:32
Mindenki magából indul ki.
68. andi6020 (válaszként erre: 66. - Scherlock)
2022. máj. 18. 21:28
Hát de banyek, értelmesen leírtuk, de nem érti...
67. timycat (válaszként erre: 59. - Channa*)
2022. máj. 18. 21:27

Minden régi ingatlan árát úgy lőttük be, hogy abban minden benne volt tokkal vonóval. Aztán kezdenek vele, amit akarnak.

Mondjuk ha vettem én örültem ha elvitték minden "szemetüket", mert legalább nem nekem kellett kibacni mindent és fizetni az elvitetést.


Egy lakás volt, amit nem bombáztam szét, de az mikor hozzám került 2-3 éve épült itteni és akkori viszonylatban exkluzív minőségben és berendezéssel (az építettőé volt), átvettem a pecót és még nem értem ki a lépcsőházból mikor már cuccolt be a bérlőm.

66. Scherlock (válaszként erre: 54. - Andi6020)
2022. máj. 18. 21:19
😁😁😁
65. Channa* (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 21:18

Nem!


A kiadó lakásoknál írják oda, hogy bútorozott!


Az eladó lakásoknál evidens, hogy bútorozatlan.

Mit kezdenék a szutykos ággyal? Ósdi konyhabútorral, stb.?

64. Channa* (válaszként erre: 45. - Amaunet)
2022. máj. 18. 21:17
Jaj, de örülnék, ha azt is kibontanák abból, amit én veszek:DDDD
63. Channa* (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 21:16

Lehet, hogy drága, de a 80-as években mindenkinek ilyen lógótt a nagyszobába;)


Bocsi ismét!

62. bnedora (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 21:13
Egyet nem értek. Miért emlegeted a panelt állandóan. Le lett írva, mindent vihetsz, amiben megegyeztek. A csillár nem tartozék a házhoz, lakáshoz, tehát viheted.
61. Channa* (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2022. máj. 18. 21:12

Szerintem nem számít, hogy mit fotóz. Annyira evidens, hogy ezeket az ember nem hagyja ott csak úgy ajándékba.

Nem is biztos, hogy tetszik nekik.

Nekem pl. FI csillárja ingyen sem kellene;)


Bocs FI!

60. Channa* (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 18. 21:10

Vidd el mindet.

Elég egy foglalatot hagyni, esetleg még izzót is, de lámpát nem kell.

59. Channa* (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2022. máj. 18. 21:09

Nem csak a családiházra igaz ez, hanem a saját tulajdonú lakásokra is.


Én se fogom itt hagyni a fürdőszoba tükröt sem és az előszobában lévő nagy tükrömet se. Nem volt olcsó egyik sem. Miért én vegyek?

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook