Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik az evás cég előnyei és rossz oldalai? fórum

Mik az evás cég előnyei és rossz oldalai? (tudásbázis kérdés)

2010. jan. 9. 19:28

Evában nem számít a költséged.

A brutto árbevételed után adózol, és senkit nem érdekel hogy ezzel szemben neked mekkora volt a ráfordításod. Áfával nem kell foglalkoznod, nem kell fizetni, de nem is igényelhetsz vissza. Akkor tudom javasolni, ha szolgáltató cég vagy, nincs alkalmazottad, így nem lesznek költségeid.

Ezen kívül nem kell társasági adót sem fizetni, az áfát ugye már írtam, kiváltja a cégautóadót az egyéni vállalkozóknál, 2009 febr. 1-óta a cégeknél fizetni kell mint vagyonadó, és az osztalék utáni személyi jövedelemadót, egyéni vállalkozók esetében a vállalkozói személyi jövedelemadót, illetve a vállalkozói osztalékalap után fizetendő személyi jövedelemadót.

Áttérni csak dec. 1 és 20 között lehet, tehát már lekéstél, csak jövő évtől lehetsz Evás, feltéve, hogy 2 éve működik a vállalkozás és max évi 25 millió a bevétel. Kell 0-ás nyilatkozat, és belföldi pénzforgalmi számla. Evás működés közben vigyázni kell, hogy a 25 milliós bevételt ne lépd át (bevétel= értékesítés árbevétele, pénzügyi műveletek bevétele, rendkívüli bevétel, egyéb bevétel. Nem lehetsz evás, ha jövedéki termékekkel, biztosítási, pénz- és tőkepiaci vagy szerencsejáték tevékenységgel foglalkozol. A választás 4 évre szól, vagy addig míg köztartozást nem halmozol fel, új tag szerez 50% részesedést a cégben, vagy kiesel az eva körből.

Negyed évente minden hó 20-ig kell a várható bruttó árbevétel után feltölteni az adót, legkésőbb dec. 20-ig. Úgy tudom jan.-1-től 30% az adó.

Nagyjából ennyi, a teljesség igénye nélkül. most ennyi jutott eszembe

2009. dec. 28. 23:00
rossz oldala talán nincs is, a jó az mindenképpen az adó szempotjából számottevő.De evás csak 2 év után lehetsz ha jól tudom.
2009. dec. 28. 21:34
Mik az evás cég előnyei és rossz oldalai?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook