Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a vírusos halláscsökkenésről? fórum

Mik a tapasztalatok a vírusos halláscsökkenésről? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 17. 11:04
Azt mondják, maradandó, de én nem adom fel. A vírus miatt a belső fülemben sérültek vagy pusztultak a szőrsejtek, viszont ennek mértékét nem tudják megvizsgálni, abból következtettek rá, hogy a mély hangokat nem hallottam.
2015. ápr. 17. 11:00

A családom nehezen értette meg, el sem tudják képzelni, milyen ez. A fülemet mérték többször, igen, és amikor értágítókat kaptam, akkor jobb volt a hallásom.

Hallókészülék így nem kell.

Fájni akkor szokott a fülem, amikor huzatot kap, vagy amikor elkapok vmi vírust.


Én hallok szerencsére mostmár. Az értágítók segítettek.


Ez a csengés... elviselhetetlen. Nem is merem leírni, milyen gondolataim voltak. Folyamatosan kétségbeesetten szaladgáltam orvosokhoz, meg mindenféle terápiára, és nem segített semmi. A körzeti orvosom végül megsajnált és türelmesen végig hallgatott, majd felírta a gyógyszereket.


Nagy tapasztalat volt... most szerencsére gyógyszerekkel és ezzel az oxi cseppel rendben vagyok, néha amikor stresszelek, vagy nagyon hideg van, zúg. Amúgy nem.

2015. ápr. 9. 20:54
Azta!És ez maradandó mit mondanak?A füled mérték aaudiológián? És hogy boldogulsz a hétköznapokon? Vagy hozzászokott az agyad? Hallókészülékről nem beszéltek neked hogy kéne? Neked is van hogy picit néha jobbnak érzed a hallásod de aztán mégse? Szokott fájni vagy viszketni a füled? Bocsánat a sok kérdésért de eléggé aggaszt mi lesz velem. Hogy mik az esélyek a jövőben a hallásommal kapcsolatban.Úgy bánt hogy ha nem felémfordulva beszélnek nem értem pedig hallom hogy beszél...Ezt nem tudod mitől lehet?Néhány hang meg az örületbe kerget. Neked a család mit szólt? Megértették mi van veled?
8. 2c5f60da64 (válaszként erre: 6. - BAnikoo)
2015. ápr. 9. 19:50

Ami igazán használt, az a gyógyszerek mellett az oxi csepp. Ez javítja a vérben az oxigénellátást, a gyógyszerek meg a keringést, ami hatással van a belső fülre, és a sérült sejteket stimulálja (így magyarázták.)

Ezeket szedem együtt régóta.


A fülzúgást nem tudtam megszokni, leírni sem merem, milyen csúnya gondolataim voltak. Az valami iszonyú. Jártam orvostól orvosig. Ja és semmi energiaital, meg fitnes teljesítmény fokozó, csak orvos által felírt keringés javító.


Nekem egy ilyen fitneszes készítmény is betett nagyon...


Így, most már, hogy elmúlt, nem korlátoz... de előtte mindenben. Azóta megbecsülöm a csendet, amikor hallom a csendet :)

7. 2c5f60da64 (válaszként erre: 5. - BAnikoo)
2015. ápr. 9. 19:47

Nekem detto... ugyanez volt. A vizsgálatok alapján a belső fülem sérült, ott az egyensúlyozó központom. Erre kaptam bilobil forte-t első körben, napi kétszer kellett szednem, és betasercet egy hónapig.

Működött a dolog, a baj az volt, hogy a bilobilt kb fél év után abbahagytam és újra előjött minden, csak megspékelve egy durva fülcsengéssel (folyamatossal.) Azt hittem, megőrülök, orvosokhoz jártam, majd kaptam nootropilt, illetve megvettem az oxi cseppet, így elmúlt, de ezeket szedem.


Nekem a gyógyszerek óta javult, előtte nagyon durván nem hallottam a mély hangokat, ami a belső fül sérülésére utalt (egy jó fül-orr gégésznél voltam többször.)A magasakat meg máshogy hallottam, valahogy élesebben.

6. BAnikoo (válaszként erre: 2. - 2c5f60da64)
2015. ápr. 8. 22:59
És használt a gyógyszer?nekem még neurológiai vizsgálat van de semmit sem kaptam, bár én még szoptatok.. És mennyire szoktad meg az új helyzetet?Úgy értem mennyiben korlátoz vagy zavar? Milyen fokú a hallásromlásod?
2015. ápr. 8. 22:55
Sziasztok! Nagyon köszönöm hogy leírtátok!Azt hittem ez is a "csak velem fordulhat elő" kategória.Nekem februárban olyan komoly volt hogy utoljára 4évesen voltam lázas de most 39 fokkal szenvedtem. És mivel két gyerekem van az egyik még csak egy éves így talpon hordtam ki. Rá két hétre olyan forgó szédülésem lett hogy hányingerem volt és alig bírtam járni.Még most sem rázhatom a fejem mert megszédülök. És zúg a fülem meg fáj is. A mély hangokat és a fiam néha nem értem zajban mondjuk kocsiban úgy kell fülelnem mert bár hallom hogy beszélnek de nem értem.Ti voltatok audiológián? Nekem 30-25 dB között van az audiogramom.Nektek nem romlott azót? Inkább stagnál?
2015. ápr. 8. 21:00
Ismerosomnek nehany evvel ezelott nagyfoku hallascsokkent okozott az elhuzodott influenzajarvany.
2015. ápr. 8. 20:56
Gyerekkoromba megsüketültem az egyik fülemre, álllítólag ráment az influenza, de olyat is pletykálnak hogy egy bizonyos fajta védőoltás mellékhatása volt. Sajnos nem tudtam kideríteni mindmáig.
2015. ápr. 8. 20:01

Nekem igen... szédülés, fülzúgás, és a mély hangokat kevésbé hallom egy influenza óta. És elmúlt, már vagy egy éve nincs semmi baj. Amiket szedek: nootropil, bilobil, oxi csepp és vitaminok. Szedtem betasercet is.

Emellett semmi cigi, és nagyon sok sport.

2015. ápr. 8. 19:56
Sziasztok! Van köztetek olyan akinek vírus mobdjuk influenza okozott halláscsökkenést akár enyhe fokut is? Érdekelnének taptapasztalatok és szeretnék beszélni olyannal aki átnent ezen. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook