Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok a törölköződiétáról? fórum

Mik a tapasztalatok a törölköződiétáról? (tudásbázis kérdés)


2015. aug. 4. 23:34
Szorgalmasan csinálom én is a gyakorlatot. Scheuermann-kórom van,amivel különösebben sosem foglalkoztam, de mostanra már nagyon fáj a hátam. Ez a türcsimizé úgy érzem segít ezen, bár a felső részen való gyakorlatnál rendesen szenvedek, de ott van nálam a fájdalmas görbület is. A hasamon pedig megjelent kétoldalon egy-egy tenyérnyi bemélyedés. Nem biztos, hogy ettől leszek núbiai tánconő alkat, de hogy a gerincre és ettől az egész testre jó, azt azért már most érzem.
147. Guruljka (válaszként erre: 134. - Cumus)
2015. aug. 4. 21:50

Köszi, már lassan a következő tanévet várjuk!

A két utolsó vizsga június 20.-án volt beküldendő, végül 4,6 lett az éves átlagom is.


Én is gondoltam arra egyébként, hogy a tarkóm alá rakva talán kisebb lehet a "púpom".

Amiben a a fura, hogy a múltkor az egyik (lapos) fülbevalóm tűnt el, miután lehúztam a pólómat, végül több hajolgatás és keresgélés után kiderült, hogy a púpomon tapadt meg egy időre. Úgyhogy nem képzelt tartási és gerinc-hiba, de mivel még nem kötött meg, hol kisebb, hol nagyobb... talán sikerül kilazítani.


Szívem szerint megkérdeznék egy hozzáértő orvost vagy kvalifikált gyógytornászt, hogy mi is ez a medence-helyretétel, amit itt piszkálgatunk, de tény hogy jól esik. :D

146. 300c83c7b2 (válaszként erre: 141. - Cumus)
2015. aug. 4. 21:49
Ezt én is kipróbálom,nekem is nyaki sérvem vn.Köszi,hogy leírtad!Kar a taest mellett,vagy a fej mellett?
145. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 142. - Cumus)
2015. aug. 4. 19:29
Ja, és a kéztartás? Lábtartás? Az mindegy?
144. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 141. - Cumus)
2015. aug. 4. 19:27

Köszönöm szépen!

Az szuper, hogy így elkerülted a műtétet. Én azon vagyok, hogy a sérvig se jussak el. Olyan a munkám, hogy esélyes vagyok rá, már elég sok kollégámnak összejött. Igyekszem nem követni a példájukat.

2015. aug. 4. 19:03

kb 1 hete csinálom, de eddig csak napi 5 percet az eredetiből (derék). nőni sajnos nem nőttem, a derékból és a csípőből ment le 2 cm. (de ez más okból is előfordulhatott, pl mensi után vagyok). a tartásom más, mint volt.

ma próbáltam a másik 2 helyet, még csak 2-2 percet, hogy fel tudok-e állni. a középső nem valami kellemes, a másik 2-vel nincs bajom.

142. cumus (válaszként erre: 137. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 4. 18:43
Azért kell a hajlatba tenni, hogy ne "lógjon a levegöben". Nagyon kényelmes ez a póz, lelazitja a bekeményedett izmokat is.
141. cumus (válaszként erre: 137. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 4. 18:37
Hanyatt fekszel és a nyak hajlatába kell berakni. Èn kb egy évig használtam ezt a sószsákot. KB 2 hónap után már 10-15 percig is igy feküdtem. Nagyon jól esett. (Van amikor ilyen pózban el is aludtam :)) Nekem nyaki sérvem is volt. Nem mütöttek, mert a prof. sorbaállitotta a csigolyáimat és rendszeresen tornáztam.
140. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 138. - Túrógombócka)
2015. aug. 4. 18:34
Ja, oké, akkor azon biztos áttekerted, amikor méri magát a centivel. Ott látszik egyértelműen, hogy kismama. Arról meg, hogy hova kell tenni a törölközőt, orosz nyelvű oldalakon írnak, és a fordítóval lett lefordítva. A 74-es hsz-ben leírtam, vagy ha még jobban visszaolvasol, valahol a linkeket is betettem néhány orosz oldalhoz.
139. cumus (válaszként erre: 136. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 4. 18:32
Igen. Èn is észreettem, majdnem összegabajodtunk:)
138. túrógombócka (válaszként erre: 135. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 4. 18:21
ok :) igazából csak tekertem, annyira nem néztem, csak, mikor a törölközőt maga alá teszi. így azért kicsit nehezebb kivenni, hova is teszi.
137. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 134. - Cumus)
2015. aug. 4. 18:19
Megírnád, hogy a nyakad alá tenni mit jelent? Nekem a nyakamnál is gond van, gondoltam, hogy talán ott is kellene ez a törölközős dolog, csak nem tudom, ott hova kéne tenni. Pont a nyak hajlatába? Köszi, ha megírod.
136. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 134. - Cumus)
2015. aug. 4. 18:17
Pont egyszerre írtunk. :)
2015. aug. 4. 18:16

Nekem ma már sikerült három percig kitartani a pózokat. Igaz, a karomat előre kellett hoznom pár másodpercre, mert annyira elzsibbadt. A hátam úgy érzem, hogy egyre jobb. Napközben gyakran észreveszem, hogy nem jó a tartásom, és automatikusan kihúzom magam. Szóval nálam egyre jobban működik a dolog.


rannának és túrógombóckának. A lány a videón kismama. Szerintem egyértelműen látszik. Valószínűleg pont azért csinálja a gyakorlatot, mivel a kismamák is gerincfájósak szoktak lenni.

134. cumus (válaszként erre: 133. - Guruljka)
2015. aug. 4. 18:16

Sziasztok. Véletlenül idekeveredtem és kipróbáltam ez a törölközö gyakorlatot:). Hasoló módszerrel jött rendbe a gerincsérvem. Nekem nem törölközöt, hanem egy kg tengerisós zsákocskát adott a gerincprof. , azt kellett a derekam és a nyakam alá tenni naponta 2x-5-5 percre. A bal karom már teljesen el volt zsibbadva és nem birtam felemelni. Gerinctorna és a sószsákocska:) segitett. Formára egyezik az összehajtott törölközövel.

Kész vagy már minden vizsgával?

133. Guruljka (válaszként erre: 121. - Globus)
2015. aug. 4. 13:35

A kartartás miatt, azaz mert ki vagy nyújtózkodva, azért nehéz a lábakat csámpásítani tényleg. (Mert máskor összebillennek a lábujjak egymás felé.) Én viszont úgy tapasztalom, ha edzőcipő van rajtam, akkor könnyebb.


Én a karjaimat is csak akkor tudom kinyújtani a köldök alatti helyzetben, ha a sarkaimat a cipő sarka kicsit emelve tartja. A többi helyzetben a karjaim hajlítva vannak, idővel nyúlnak ki egy kicsit.

132. ranna
2015. aug. 4. 12:49
Mintha terhes lenne a lány a videon, nem? Olyan fura, ahogy rándul egyet-egyet a hasa.
131. papája (válaszként erre: 130. - Túrógombócka)
2015. aug. 4. 10:18

1. pont csípő, - köldök alatt

2. pont alsó bordaívek alatt

3. pont a lapocka alatt, vagy is a mell alatt

2015. aug. 4. 08:54
pontosan hol van a másik 2 hely, ahova tenni kell a törölközőt? nekem nem világos a videó alapján (elég kövér az a csaj)
129. papája (válaszként erre: 128. - Zsuzska1425)
2015. aug. 4. 08:33
Igen ez így van.6 napja nyújtom magam. Már fájdalom nélkül végigig csinálom, jól esik. Napi 1 alkalommal 3x5 percet, vagyis mindegyik ponton 5-5 percet nyútok. Nyútás előtti mért csípő és derékbőségem 2-2 cm-el kevesebb, mint 6 napja volt.A nyújtás utáni csökkenések kissé lelassultak. Testsúlyom változatlan annak ellenére, hogy napi 0,5-1 órát kocogok, kerékpározok és odafigyelek mit eszem. Sajnos mint írtam pm. alulműködő vagyok és mint ilyen már annak is örülök, ha nem hízok. Még annyit, hogy a lapockám alá vékonyabb törölkötőt használok. A hátam nagyon jól érzi magát, én meg mitha több levegőt kapnék.
128. Zsuzska1425 (válaszként erre: 94. - Papája)
2015. aug. 4. 07:00

Igen,ezt pont azért kell naponta 3x ismételni,hogy megszokja a test a helyes tartást így a szervekis tartósan helyükre kerülnek,minek következtében a has,csípő körfogat csökken

viszont ez nem fogyás,nem megy le egyetlen deka sem,csak átrendeződik

szóval fogyáshoz mozgás és/vagy étrend is kell

2015. aug. 3. 18:25

Tehát ehetünk bármit, bármennyit, bármikor büntetlenül!

[link]

126. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 125. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. aug. 3. 18:07

Nem semmi a gondolatmeneted. :D

Szerintem is jobb, hogy nem váltottad valóra az elképzelést. :))

2015. aug. 3. 17:40

Tegnap én is törölköztem...

A lábam egyből beállt,lehet,hogy helyből csámpás vagyok,ez nem okozott gondot.A kézzel már akadt némi probléma.Először kitörtem az egyiket,aztán a másikat,aztán megpróbáltam begyömöszölni az ágy alá.Játszottam a gondolattal,hogy bemászok egészen,ott maradok reggelig alápolcolgatva,ezzel megcsinálom az egész havi adagot és karcsún és sudáran mászok elő pirkadatkor.De tartottam tőle,hogy bennragadok és elképzeltem a családtagok orrát,ahogy 1 hét múlva a szagok által rámbukkannak...Ezt mégse tehetem,így maradtam az eredeti verziónál.Nem éreztem különösebben kellemetlennek,néha kifejezetten jól esett a nyújtás.Ellenben mára elkezdett fájni az a vállam,aminek eddig semmi baja nem volt.A bal,ami tropa,az teljesen jól bírta a kiképzést.

No meglátom ma mit művel velem az a törcsi...

2015. aug. 3. 17:14

Helyzetjelentés:

ma két és fél percig voltam mindhárom helyzetben. Nekem a lábtartás már nem annyira problémás, de nekem is az volt kezdetben. Nálam is a kézzel van inkább gond. Szerintem ez attól függ, hogy a gerinc alsó, vagy felső szakaszán van probléma.

A hátam alsó része az első napokban folyamatosan fájt, mióta elkezdtem ezt a nyújtást, viszont ma reggel úgy ébredtem, hogy ott már nincs fájdalom. Most a felső szakasz az, ahol még mindig fáj. A karom nekem is zsibbad a borda és a lapocka alá tett változatoknál, úgy hogy előre is kellett hoznom egy pár másodpercre.

Egyenlőre ennyi. Szerintem fellazítja ez a tartás a letapadt izmokat, és megnyújtja a gerinc mellett a szalagokat. Ezért fájdalmas kezdetben.

123. globus (válaszként erre: 122. - Channa*)
2015. aug. 3. 09:41
Hát ezt már nem mertem leírni, mert korábban említettem, és úgy tűnt, hogy másoknak nem okoz problémát... :D
122. Channa* (válaszként erre: 121. - Globus)
2015. aug. 3. 09:40
Nem, de én azt jobban bírom, mint a kéztartást. A kéztartást még mindig nem tudom helyesen csinálni, valahogy a vállaim nem forognak. A lábtartás elfáraszt, de azért megy.
121. globus
2015. aug. 3. 09:34

Kipróbáltam. :D

Csak nekem tűnik fel, hogy a láb szándékosan csámpás helyzetben tartása mennyire fárasztó?

120. Guruljka (válaszként erre: 92. - Csipkerózsika)
2015. aug. 2. 19:22
A Buteyko-féle légzéstechnika, amennyire pár éve lehetett tudni az erős titkosítás mellett, igencsak hasonlít a jógalégzésre, amit nem is oktatnak elég mélyen a jóga-tanfolyamokon sem. Szentigaz, hogy aki jógázni kezd, nem fog két éven át csak és kizárólag a légzéssel foglalkozni, ahogyan a régi mesterek ajánlják, de akinek légzőszervi problémája van, annak érdemes kis időt áldozni rá, és senki másnak sem ártana...
2015. aug. 2. 18:33

Sziasztok!

Egy másik fórumon emlegették ezt a törölközős micsodát.Épp strandszezon van,pont aktuális...

A derekam és a hátam pont az érintett helyeken fáj,szóval sokat már nem ronthatok,meglátjuk csökken,avagy nő-e majd a fájdalom.Manökeni babérokra nem igazán törnék,de ha kissé karcsúbbnak tűnnék ezzel a szemfényvesztéssel,igazán nem bánnám...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook