Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok a törölköződiétáról? fórum

Mik a tapasztalatok a törölköződiétáról? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
2015. júl. 29. 07:28

Egy oldalon megmagyarázzák, hogy miért hatásos a módszer. Persze oroszul, aki tud, esetleg egy jobb fordítást írhatna hozzá. Én csak a fordítóval tudom fordítani, az meg elég béna. :)

"Может показаться, что такая японская гимнастика для похудения противоречит всякому здравому смыслу, и просто лежать и худеть невозможно. Отчасти это так, потому что разработка доктора Фукуцудзи не направлена на традиционное сжигание жира. Происходит вытягивание позвоночника, тазовые кости постепенно возвращаются в анатомическое положение. За счет этого и можно заметить уменьшение объемов тела, особенно в области талии, и увеличение собственного роста."

"Úgy tűnhet, hogy egy ilyen japán torna fogyókúra ellent semmilyen józan ész, és csak feküdni, és fogyni lehetetlen. Ez részben azért van, mert a fejlesztés az orvos Fukutsudzi nem célja a hagyományos égő zsír. Van egy stretching a gerinc, a medence fokozatosan visszatér az anatómiai helyzetben. Ennek köszönhetően, és lehetséges, hogy vegye figyelembe a csökkenése a szervezetben, különösen a derék területén, és növeli a növekedés."

57. f3000dc5ef (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2015. júl. 29. 07:18

Hát azért annyira nem volt visszafogott :D és ő baromi gyorsan csinálta ez. Hat hónap alatt felhízlalta magát, és le is fogyott. Ez iszonyat tempó. EGy év alatt lazán meg lehet csinálni.


És előtte is edzett. Meg közben is. Meg utána is :D

De brutál volt látni amit művelt magával.



Viszont, most már muszáj kipróbálnom otthon ezt a törölköző dolgot :DDD kíváncsi vagyok, tényleg ennyire fárasztó póz-e ez :D

2015. júl. 29. 07:10

Jó reggelt mindenkinek!

Találtam egy orosz nyelvű oldalt, ahol részletesebben írnak a módszerről. (Lehet, hogy oroszul is megjelent a könyv? Oroszul egy csomó anyag van róla.)

Van egy videó is az oldalon, érdemes megnézni. Megmutatja, hogy lehet elérni, hogy a kéz jó tartásban maradjon végig. Véletlenül nem tud valaki oroszul? A fordító lefordítja ugyan, de az nem az igazi.

Ha jól értem, valójában nem naponta 3x5 percet kell csinálni a gyakorlatot, hanem csak egyszer egy nap, és akkor lesz 3x5 perc, ha mindhárom helyre tesszük a törölközőt, ahogy a videóban van bemutatva.

[link]

55. Channa* (válaszként erre: 51. - Globus)
2015. júl. 29. 05:34
Én is így vagyok. Ha ülve kell csinálni, akkor semmi gond, de fekve.
54. Channa* (válaszként erre: 50. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 29. 05:33

Igen:D

A videóban is így csinálták.

Ezért én is:D

53. globus (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2015. júl. 28. 23:07

De a meglékelt ábra úgy mutatja, hogy nem egymással szembenéznek, hanem egymás mellett vannak.

Nekem nem ilyen :/

52. Guruljka (válaszként erre: 51. - Globus)
2015. júl. 28. 22:58
Nem, mert a karokat ahogy felemeled, a tenyerek egymás felé néznek. Ebből a tartásból letéve hüvelykujjak vannak kifelé.
51. globus (válaszként erre: 44. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 28. 22:49
A kéztartást nem értem, ha felnyújtom a kezem, nekem a hüvelykujjak vannak egymás mellett, biztosan fordítva vagyok összerakva :) Kisujjakat egymáshoz illetve a könyöket be kell hajtani, különben eltörne a karom.
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Channa*)
2015. júl. 28. 22:35
Ezt komolyan mondod, hogy centivel felszerelkezve próbáltad ki?
49. globus (válaszként erre: 46. - 3d787b167a)
2015. júl. 28. 22:18
Alacsony vagy? :)
48. Channa* (válaszként erre: 46. - 3d787b167a)
2015. júl. 28. 21:14

Reggel megint megmérem magam, azaz inkább este, mert ugye reggel mindig magasabbak vagyunk 2-3 cm-el, mert ekkor még van folyadék az ízületeinkben, délutánra meg már nincs.

Ha minden nap nőnék 1 cm-et és maradna, akkor én csak 1 hétig csinálnám:DDDD

2015. júl. 28. 21:06

Jó múltkor (van már pár éve) "sótörő"-t csináltunk a fiammal. Nem bírtam sokat, de utána én is éreztem, hogy magasabb lettem, a fiam pedig döbbenten nézett rám.

Aztán éreztem azt is, ahogy megyek össze. :D


Az én vállaim nem szeretik, ha a talajon össze akarom érinteni a kezemet. Most inkább nem próbálom ki, mert a fiam csak később ér még csak haza a munkából, és ha netán úgy maradok hanyatt, nincs, aki felsegítsen. :D

46. 3d787b167a (válaszként erre: 45. - Channa*)
2015. júl. 28. 21:00

Bakker!


Ha ez tutira növeszt, akkor két hétig csinálom! :)

2015. júl. 28. 20:41

Kipróbáltam...

1 cm-el magasabb lettem és 2 cm-el lett karcsúbb a derekam, de én csak kb. 2 percig bírtam és voltak egyéb gondjaim.

Hozzátartozik, hogy én derék beteg vagyok. Van 5 db porckorongsérvem.

Törölközőt összetekertem, megkötöztem, a hengert pontosan a köldököm vonalába tettem és lefeküdtem, ahogy a lábujjaimat összeérintettem, begörcsölt a derék melletti izom, így felálltam és megpróbáltam kimozgatni a derekamat és újra kezdtem.

Ekkor már óvatosabb voltam és sikerült a lábujjaimat úgy összeérinteni, hogy ne görcsöljön be újra a derekam, de a kezeimmel gond van. Én nem tudom úgy kifordítani, ahogy kell. Érdekes, hogy ülve megy, de fekve már nem.

Holnap ismét megpróbálom.

Szerintem ez a karcsúsodás nem állandó, max. néhány percig tar vagy addig, amíg ismét nem vesszük fel a béna tartást:D

Izmokat biztos erősít.

2015. júl. 28. 19:42
43. Channa* (válaszként erre: 39. - Tündi66)
2015. júl. 28. 18:15

Pedig igaz a pm. betegekre is, csak nekünk még többet kell mozognunk és még kevesebbet ennünk.


Majd ha súlyosabb lesz megműtik? Mi lesz súlyosabb? Milyen a működése? Milyen tünetei vannak?

42. Guruljka (válaszként erre: 41. - 301ae9b789)
2015. júl. 28. 18:13

Akkor azért volt ismerős a név! :D


Utánanéztem, Katie Hopkins volt a főhős, tévesztettem a nevet. De a film biztosan stimmel, emlegetik is a neten, fent is van az angol nyelvű videó.

41. 301ae9b789 (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2015. júl. 28. 18:04
Tom Cruise exneje)
2015. júl. 28. 17:59

Éppen a napokban volt a tv-ben Katie Holmes (lehet, hogy ismert, én nem tudom, ki, valami angol tévés személyiség), aki azt akarta bizonyítani, hogy csakis az evésen múlik a hízás és a fogyás.


Tudatosan felhizlalta magát, majd próbálta le is adni, amit felszedett, mégpedig diétával és


Egészséges létére sem sikerült, illetve mire sikerült az eredeti súlyát megközelítenie, az orvos közölte, hogy sokat veszített az izomzatából.

Erre edzeni is kezdett, a végén sikerült nagy nehezen lefogynia, de nem egészen a kiinduló súlyára. Igaz, azt kicsit kevésnek is találták. A véleménye jóval visszafogottabb lett.

39. Tündi66 (válaszként erre: 34. - 408020f45e)
2015. júl. 28. 16:50

Nagyon örülök,hogy ezt leírtad. Olvasgatok minden fele..és nem hiszem el,hogy néhányan tényleg azt hiszik,hogy ilyen egyszerű..kevesebbet egyél,mozogj és fogysz. De vigyázni kell a véleményekkel,mert mindenkit így vagy úgy utolér,amit másról ítélkezik.

Az én lányom nem volt 19 éves,amikor kiderült a pajzsmirigy dolog. És hiába alig eszik...hiába mozog. Cisztás neki. Gyógyszert nem kap..majd ha súlyosabb lesz megműtik..Ő meg csak küzd a súlyával.

sajnálom,hogy sokan csak úgy vagdalóznak a szavakkal..:(

2015. júl. 28. 15:01

Megnéztem a videót.Szerintem csak tartásjavítónak szánta az orvos.Nekem az jött le,hogy ahogy összecsúsznak a csontok,attól lesz kisebb a hasuk.A lapockájuk alá is tették a törölközőt,ott is mutatta,hogy jobb lett a válla tartása.Valaki belemagyarázta a fogyást és telerakta vele a netet.Egyébként kipróbáltam,elég kényeémetlen pozíció.Amikor a lapockám alátettem,rendesen feszült a felkarom.

A lányom barátja is kipróbálta,majd megkérdezte,hogy mennyi pihenőt kell tartani.-Miféle pihenőt?Megcsinálod egy nap 3x!-Ja,nem szériázni kell?Szakadtam!Szériázni!DDD!

37. Guruljka (válaszként erre: 34. - 408020f45e)
2015. júl. 28. 09:44

A savasítás-lúgosítás elméletben sok ezren hittek és hisznek. Tudtommal azt is egy kínai orvos házaspár közölte felfedezésként. Látható is volt a fotó egy középkorú kínai férfiról és nőről.


Azonnal mindenki elfelejtette, amit biológiából tanult. Holott "messziről jött ember azt mond, amit akar"...

Nyilván, még a nevek alapján sem egyszerű ellenőrizni, hogy van-e ilyen nevű orvos Kínában. De sok teljesen hétköznapi terméket el lehetett adni csupán a hangzatos felirattal, hogy "Lúgosít!".


Aki pedig sokat hiányzott a biológiaóráról, annak aztán lehet magyarázni, hogy az élettan őrá is vonatkozik, nem hiszi el.

2015. júl. 28. 09:41

Nincs benne se cukor, se szénhidrát, se zsír.

Lehet tálalni!

2015. júl. 28. 09:36

Csak egy aprócska kérdés: Ha ilyen nagyon röviden le lehetett írni a módszert, miért kellett neki könyv alak, amiből X milliót eladtak már?!

Gyanítom, abban van a lényeg, nem az emlegetett nyújtó gyakorlatban.

Ha a diéták közé sorolták, akkor egy speciális étkezés is társul hozzá. Egyébként egy sima jóga gyakorlat lenne.

34. 408020f45e (válaszként erre: 20. - Virag32)
2015. júl. 28. 09:30

Ezek szerint a pm alul működés vagy egyéb hormonális betegségek által történő hízásról még nem is hallottál. Pedig hidd el, nemcsak azok híznak, akik mindent össze-vissza tömnek magukba és ülnek egész nap a fenekükön, meg lusták megmozdulni. A genetikai adottságokkal legalább ilyen nehéz szembemenni.

Tudod én meg azt mondom: "Hihetetlen, hogy az emberiség jelentős hányada képtelen elhinni azt a pofonegyszerű tényt,hogy" az általad felállított tézis nem minden esetben működik.

2015. júl. 28. 09:29

A tartást javítja talán.


Hogy egy könyvet írt erről? Éppen lehet, az ember egy egyetemen megtanul bármiről legalább két oldalt kapásból rögtönözni. Attól még tényszerű és élettani kutatási adatok nem lesznek benne ugyan, de néhány semmitmondó grafikonnal még lehet növelni a terjedelmet.


A japán embereket inkább ne hasonlítsuk az európaihoz, egészen más a munkabírásuk és a munkaidőbeosztásuk is.


Ettől függetlenül, először is azt ellenőrizném, hogy létezik-e ez a japán ember egyáltalán, és hogy orvos-e.

Továbbá konzultálnék egy ortopéd orvossal is, hogy válogatás nélkül jó-e ez a tartás mindenkinek, aki csak olvas erről?


Diétának meg végképp nem nevezném, mert a diéta "a megváltozott állapothoz alkalmazott étrend", és nem fogyási módszer.

2015. júl. 28. 09:22
Én még átböngésztem néhány angol oldalt is, és nagyon sokan írják, hogy kiváló a hátfájásra. Szerintem az, hogy fogyasztó technikaként jelent meg, ledegradálja a módszert. A tartás javításával éri el, hogy a has kisebb lesz, ami centikben mérhető és látható, de nem eredményez kilóban mérhető fogyást. Viszont ez mindenképpen jó hatású lehet, szerintem mindenképp érdemes kipróbálni. Ingyen van, szóval veszteni nincs mit.
31. 4b6a2525df (válaszként erre: 27. - Kisj)
2015. júl. 28. 09:06

Nekem is tetszik és ki is próbálom, jót tesz a gerincnek:) és ha a poci is csökken akkor az a bónusz.


Jó ötletet adtál:)

30. b6fb711c0e (válaszként erre: 5. - 301ae9b789)
2015. júl. 28. 08:53
Azt valóban javíthatja.
2015. júl. 28. 08:46
Ezzel fogok megnőni, aztán megyek manökennek.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook